Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

Svaka čast i meni su. Kakav je tvoj utisak o svemu?
 
Komsije, da li neko zna kakva je procedura za prijavu prikljucka za struju, vodu, grejanje i telefon?
 
Posle niza godina podstanarskog zivota svoj krov nad glavom.... :D Ovaj forum mi je bio jako vazan i zanimljiv. Nisam se prijavio ranije da ne "ureknem" celu pricu. Cela prica oko kredita i subvencije, posebno subvencije je bila na bas duuugom stapu, svasta je moglo poci naopako. Srecom nije, valjda i nece :)
Sto se zgrade tice, deluje mi solidno, nadam se da me utisak ne vara. Stan jos nije finisiran, majstori se uselili u njega :o
poasto rade po prioritetima. E, sutra idem da postanem prioritet.
Kako vam se cinee unutrasnja vrata? Moja supruga nije srecna. :bash: :wink:
I, imam jednu ozbiljniju brigu, posto je stan na potkrovlju, brine me ona zastita na prozorima posto imam vrlo radoznalog
cetvorogodisnjeg sina, hteo bih da poboljsam to, mrezom ili nekim mehanizmom da se prozor otvara samo na kip. Da li ima takvih mehanizama?
vidimo se na :kafa: uskoro. :kk:
 
Већ су кренуле да пуцају оне плочице испред улаза у зграду. Изгледа да Градитељ и даље није прележао оне дечије болести о којима је prostorni planer писао.

Као што је svsavic рекао, асфалт је постављен, паркинг места приводе крају, као и поплочавање тротоара. Само, ако их буду поплочавали као ово испред зграде, неће ни они дуго трајати.

Колико сам добио информацију, наводно би сутра требало да испробају радијаторе, али после свих заврзлама око усељења ја им ништа не верујем. Дај Боже да нам пусте грејање до краја године.

Данас сам био у насељу Степа Степановић. Шта да кажем...svsavic сматра да је наша зграда боља...сад је касно да се о томе полемише јер смо сви већ купили станове, али мислим да је тамо посао ипак квалитетније урађен.

Ево мог виђења.

Шта је боље у Степи:

Између паркинг места има простора предвиђених за дрвеће, што код нас није случај. Грејање се плаћа по утрошку. Велика предност. Врата од купатила, соба и кухиња су квалитетнија. Беле су боје, док је код нас "голо дрво". Такође, боље су окречени станови. Код нас су кречили преко оне ствари. Гелендери у зградама су бордо боје, па визуелно изгледа лепше, док су код нас бели. Делује ми и да је паркет квалитетнији у Степи, а плочице у купатилу свакако јесу. Чесме су такође вишег квалитета. У Степи постоје ролетне, код нас морате сами да их уграђујете. Тамо је у свакој просторији у стану постављена сијалица, док их код нас има само у појединим просторијама. Ваљда штеде на сијалицама. Да не говорим о томе да су сви станови чисти и сређени цакум-пакум, док код нас добијете стан у коме морате одмах да перете прозоре, чистите паркет и перете купатило, јер су вам мајстори оставили хаос. Ходници су у Степи чисти и сређени, а код нас мајстори бацају унутра опушке и шта све не. Ко зна ко ће и када то очистити. Све у свему, код нас се фушарило, а тамо је, ипак, посао урађен темељно и педантно.

Предности у односу на Степу:

Терасе су боље урађене. У Степи је уз неку металну ограду у облику шипки постављен лексан, што изгледа прилично јадно, док су код нас на балконима за ограду постављени (бетонски?) блокови, што ипак делује лепше. Врата од терасе могу да се отворе на кип, што у Степи није случај. Прозори су двокрилни и оба крила имају ручку, док у Степи има само једно. Упркос свему, станови код нас су функционалнији. Бољи је распоред просторија и није потрошено превише простора на ходнике, као што је тамо урађено. Има мање станова на спрату. У Степи их има по седам, што је превише. Засад је приступ главним саобраћајницама отежан, јер имамо само малу и уску Улицу Жарка Васиљевића, али и поред тога нема онаквих лудачких застоја као на Бањици, Трошарини и целом том крају. Насеље од 12.000 људи а да бисте до њега дошли имате две уске уличице. Карикирам, наравно, али мислим да је код нас лакши приступ саобраћајницама.
 
@dejanceja За струју би, наводно, Електродистрибуција требало да на улазу у зграду окачи обавештење где и у ком року треба да се пријавимо. Мада, мислим да је боље звати ЕДБ и питати их каква је процедура, јер смо препуштени сами себи.

Вода се плћа у оквиру Инфостана. Мени су у Градитељу рекли да су нас они већ пријавили на Инфостан и да немамо ми ту шта да се цимамо. Мада, и то би ваљало проверити, да не буде после да рачуни никако не стижу а камате се гомилају.

Грејање се такође плаћа у оквиру Инфостана.

За телефон су ми у Градитељу рекли да ПТТ каже да још не постоје технички услови да се успоставе линије. Али, као, треба звати ПТТ и пријавити се, па чак и ако вам кажу да не постоје услови, чим буду створени услови (наводно за 15-ак дана) пустиће нам телефон.

Ако неко зна више, нека напише.
 
Станар":2n4bcure je napisao(la):
Већ су кренуле да пуцају оне плочице испред улаза у зграду. Изгледа да Градитељ и даље није прележао оне дечије болести о којима је prostorni planer писао.

Као што је svsavic рекао, асфалт је постављен, паркинг места приводе крају, као и поплочавање тротоара. Само, ако их буду поплочавали као ово испред зграде, неће ни они дуго трајати.

Ploče trotoara će morati zameniti, one su se oštetile zbog spoljnih radova

Станар":2n4bcure je napisao(la):
Колико сам добио информацију, наводно би сутра требало да испробају радијаторе, али после свих заврзлама око усељења ја им ништа не верујем. Дај Боже да нам пусте грејање до краја године.
Radijatori su isprobani i vazduhom i vodom

Станар":2n4bcure je napisao(la):
Данас сам био у насељу Степа Степановић. Шта да кажем...svsavic сматра да је наша зграда боља...сад је касно да се о томе полемише јер смо сви већ купили станове, али мислим да је тамо посао ипак квалитетније урађен.

Gde sam ja to rakao, stepa ima kvalitetniju gradnju (izolacija pre svega sendvič zid ili 10cm staklene vune, liftove, kalorimetre, optičke kablove, stolariju i to je to) ali nefunkcionalne stanove. Parket je isti, pločice kako gde. Nije sve u stepi idealno a i malo pročitaj ovo: http://www.stepa.rs/forum/viewforum.php?f=20

Станар":2n4bcure je napisao(la):
Ево мог виђења.

Шта је боље у Степи:
Између паркинг места има простора предвиђених за дрвеће, што код нас није случај. Грејање се плаћа по утрошку. Велика предност. Врата од купатила, соба и кухиња су квалитетнија. Беле су боје, док је код нас "голо дрво". Такође, боље су окречени станови. Код нас су кречили преко оне ствари. Гелендери у зградама су бордо боје, па визуелно изгледа лепше, док су код нас бели. Делује ми и да је паркет квалитетнији у Степи, а плочице у купатилу свакако јесу. Чесме су такође вишег квалитета. У Степи постоје ролетне, код нас морате сами да их уграђујете. Тамо је у свакој просторији у стану постављена сијалица, док их код нас има само у појединим просторијама. Ваљда штеде на сијалицама. Да не говорим о томе да су сви станови чисти и сређени цакум-пакум, док код нас добијете стан у коме морате одмах да перете прозоре, чистите паркет и перете купатило, јер су вам мајстори оставили хаос. Ходници су у Степи чисти и сређени, а код нас мајстори бацају унутра опушке и шта све не. Ко зна ко ће и када то очистити. Све у свему, код нас се фушарило, а тамо је, ипак, посао урађен темељно и педантно.

Za dvored se slažem to je velika mana ne treba tu puno sredstava, ali možemo i sami da se organizujemo ili da tražimo da to urade!!!. Za roletne, i vrata se slažem, ali ova se mogu prefarbati, to su neki i uradili. Parket je istog kvaliteta. Za pločice, krečenje i sanitariju nisam siguran. Kod mene je u svakoj sobi postavljeno sijalično grlo a u hodniku, wc, kupatilu i terasi lampe. Za čistoću neznam, videću kada se uselim nije sve gotovo.

Станар":2n4bcure je napisao(la):
Предности у односу на Степу:

Терасе су боље урађене. У Степи је уз неку металну ограду у облику шипки постављен лексан, што изгледа прилично јадно, док су код нас на балконима за ограду постављени (бетонски?) блокови, што ипак делује лепше. Врата од терасе могу да се отворе на кип, што у Степи није случај. Прозори су двокрилни и оба крила имају ручку, док у Степи има само једно. Упркос свему, станови код нас су функционалнији. Бољи је распоред просторија и није потрошено превише простора на ходнике, као што је тамо урађено. Има мање станова на спрату. У Степи их има по седам, што је превише. Засад је приступ главним саобраћајницама отежан, јер имамо само малу и уску Улицу Жарка Васиљевића, али и поред тога нема онаквих лудачких застоја као на Бањици, Трошарини и целом том крају. Насеље од 12.000 људи а да бисте до њега дошли имате две уске уличице. Карикирам, наравно, али мислим да је код нас лакши приступ саобраћајницама.
Terase su mnogo bolje, kod mene su prozori dvokrilni na jednu ručku. Stanovi jesu funkcionalniji nego u stepi, pogotovo zato što su mogli da se pregrađuju po želji. Zaboravio si prednosti: cena, gradski prevoz i infrastruktura.
 
MISTER NO":123uns87 je napisao(la):
Posle niza godina podstanarskog zivota svoj krov nad glavom.... :D Ovaj forum mi je bio jako vazan i zanimljiv. Nisam se prijavio ranije da ne "ureknem" celu pricu. Cela prica oko kredita i subvencije, posebno subvencije je bila na bas duuugom stapu, svasta je moglo poci naopako. Srecom nije, valjda i nece :)
Sto se zgrade tice, deluje mi solidno, nadam se da me utisak ne vara. Stan jos nije finisiran, majstori se uselili u njega :o
poasto rade po prioritetima. E, sutra idem da postanem prioritet.
Kako vam se cinee unutrasnja vrata? Moja supruga nije srecna. :bash: :wink:
I, imam jednu ozbiljniju brigu, posto je stan na potkrovlju, brine me ona zastita na prozorima posto imam vrlo radoznalog
cetvorogodisnjeg sina, hteo bih da poboljsam to, mrezom ili nekim mehanizmom da se prozor otvara samo na kip. Da li ima takvih mehanizama?
vidimo se na :kafa: uskoro. :kk:

Vrata su nižeg kvaliteta ali se mogu prefarbati. Brava i rukohvat su dobrog kvaliteta. Šarke su obične.
Po standardu visina ograde mora biti na min 1.1m. Evo ti predlog ušrafiš privremeno graničnik na donjoj špaletni da se prozor ne otvara :D
 
Komsija, kojim tempom ocekujes da se odvija dalja realizacija kredita? Treba otkazati stan na vreme a ne pre vremena...
 
Trebalo bi ovako da teče, do max 2 meseca od odobrenja od nkosk. Najduže traje upis u katastar (hipoteka)

Ip23.png
 
Станар":3d7aslpw je napisao(la):
Шта је боље у Степи:

Између паркинг места има простора предвиђених за дрвеће, што код нас није случај. Грејање се плаћа по утрошку. Велика предност. Врата од купатила, соба и кухиња су квалитетнија. Беле су боје, док је код нас "голо дрво". Такође, боље су окречени станови. Код нас су кречили преко оне ствари. Гелендери у зградама су бордо боје, па визуелно изгледа лепше, док су код нас бели. Делује ми и да је паркет квалитетнији у Степи, а плочице у купатилу свакако јесу. Чесме су такође вишег квалитета. У Степи постоје ролетне, код нас морате сами да их уграђујете. Тамо је у свакој просторији у стану постављена сијалица, док их код нас има само у појединим просторијама. Ваљда штеде на сијалицама. Да не говорим о томе да су сви станови чисти и сређени цакум-пакум, док код нас добијете стан у коме морате одмах да перете прозоре, чистите паркет и перете купатило, јер су вам мајстори оставили хаос. Ходници су у Степи чисти и сређени, а код нас мајстори бацају унутра опушке и шта све не. Ко зна ко ће и када то очистити. Све у свему, код нас се фушарило, а тамо је, ипак, посао урађен темељно и педантно.

Sto se mesta za drvece tice, ne znam sta ce tamo da nikne u onolikom betonu. Sta god da posade, brzo ce se osusiti. Previse je sve zbijeno i betonirano.
Grejanje se placa po utrosku, ali je diskutabilno da li ce biti jeftinije. To je poseban sistem putem aluplast cevi koje Toplana Beograd nece da odrzava. Oni takav ugovor i imaju. Toplana odrzava sistem samo do podstanice u zgradi, a sve dalje je njihovo, ukljucujuci i cevi po hodnicima. Za pocetak im najavljuju cenu od 1.600 dinara mesecno samo za odrzavanje za stan od 37m2, prve godine, a sledece 800 dinara/m2 sto je neverovatna cifra. Odrzavanje uopste ne ukljucuje grejanje.
U svakom stanu postavljene sijalice, a neke crkle, pa se pri primopredaji zamenjuju da bi proverili grla.
Ko ti je rekao da su stanovi cakum pakum, ulazimo, a ono sut od krecenja po parketu, krpe rupe po zidovima, moleraj ocajan, parket dobar, kupatilo solidno, cesme sranje, klasicna kineska klasa od 1500 dinara, a kada mekana, nista posebno. Stanovi imaju odlicnu izolaciju, hodnici jako lepo izgledaju, a garaza je do jaja. Udjes i upale se neonke u citavoj garazi. Kao delta city, ima senzore, vrata se otvaraju daljinski, elektricna su, bas izgleda dobro. Bas me zanima koliko ce kostati odrzavanje toga. Zgrade u Stepi su konstrukcijski prilicno dobro odradjene, izolacija odlicna, stanovi funkcionalno uglavnom jako losi.
Razlika u ceni u odnosu na Dinu nije mala, otprilike je to to.

Inace, u Stepi Telekom ima monopol, a od ponedeljka SBB ima fiksnu telefoniju, pretplata 390 dinara, razgovor u mrezi besplatan, pa ako imate SBB mrezu u zgradi, ne zalecite se sa Telekomovim fiksnim. Videli ste na TV-u reklamu: "pretplata za fiksni 390 dinara, da li je to moguce?" Kazu da je to SBB.
 
Interesuje me da li je vec neko kupio lokal u zgradi i da li zna neko ko izdaje lokal u DINI naselju? :?: Hvala :)
 
@nikola011 тачно је да је све збијено и да је у бетону, али слично је и у новобеоградским блоковима, па ипак има дрвећа.
Ја сам улазио у неколико станова у Степи и све ми је деловало много чистије и сређеније него у Дини. Нисам знао за ове трошкове око грејања и одржавања. Ако је све то тако, испада да живот у Степи неће бити нимало јефтин.

@BGBILD, мислим да још нико није купио локал, а за издавање је најбоље обратити се Градитељу.

@svsavic , каква је наша изолација у поређењу са оном у Степи?
 
Станар":zqdo02q2 je napisao(la):
@svsavic , каква је наша изолација у поређењу са оном у Степи?

Zid odnosno izolacija je : 2-3cm malter + 19cm giter blok + 1-2cm vazduh/lepak + 5cm stiropor/min. vuna + mrežica + malter + akrilna boja, a to je cirka 29-30cm.
U stepi je 2-3cm malter + 19-20cm giter blok/beton + 1cm vazduh/lepak + 10min. vuna + mrežica + malter + akrilna boja, a to je cirka 34-35cm ili sendvič zid: 2-3cm malter + 19-20cm giter blok/beton + lepak + 5cm stiropor + 12cm fasadna cigla, a to je cirka 38-39cm. Izolacija je bolja ali jedino gde su betonski zidovi nisam siguran. Vidim da u noviljim zgradama stavljaju opeku/termo blok od 36cm koje mi se sviđa.
 
U Stepi mi se nije svidelo sto su pregradni zidovi od Ytong-a jer se na njih ne moze nista sem slike nakaciti. Potvrdili su mi i majstori. Ako ga busis, ceo ce da se okruni. Obican siporeks.
Izolacija je ono sto je u Stepi najbolje odradjeno i oni na tu caku hvataju kupce. Sada kada se budu izdavali energetski pasosi, a retko ko je stavljao vise od 5 cm demit fasade, kao kod vas, Stepa ce dobiti najbolju energetsku klasu i to ce je prodavati. Ostali radovi nisu nista spektakularno, ne mogu da verujem da su u Dini losije odradjeni. Ja sam gledao jeftinije stanove po Rakovici i Mirijevu koji su unutra estetski bolje uradjeni od Stepe, zidovi kao staklo, kvalitetne slavine i keramika.

@Stanar
Nigde na Novom Beogradu nisu toliko zbijene sve zgrade da izmedju svake dve imas isljucivo ulicu sa redovima parkinga sa obe strane i nista drugo, i tako nacickanih 10 u nizu. Ja to nigde nisam video. Toliko je tu betona plus oni zidovi da ako se drvece ne bude zalivalo bas svaki dan, nece uspeti da opstane, nema sanse. Pa vidim da kod mene u kraju svake godine sade nova stabla u te rupe na parkinzima, i svakog leta se osuse, iako ih nekad i zalivaju. Jos se nijedno nije primilo.
 
Drage buduce komsije,
istina je da na ovom objektu ima propusta i da su neke ekipe lose radile svoj posao i jos nekih drugih stvari ali u svakom slucaju da nije bilo gospodina Ivice koji se do sada pokazao izuzetno korektan i spreman da izadje u susret za sve sto smo zeleli ukljucujuci i izmene predvidjenog rasporeda prostorija i drugih stvari, kao i gospodina Ljubise koji je bio tu za sve primedbe iako ih nije odmah otklanjao na kraju je sve ispostovano sto je dogovoreno, mozda bi se mi i predomislili za ovaj stan. U svakom slucaju zgrada je zavrsana u korektnom roku ostali su jos neke sitnice kao sto su hodnici koji trebaju da se okrece i ociste al se nadam da ce to biti kasnije kada svi majstori izadju iz zgrade kao i kada se useli jos stanara. Sve u svemu ko se i najmanje ukljucivao u izgradnju svoga stana mogao je mnoge stvari da promeni i popravi opet kazem uz pomoc pomenuta dva gospodina pa da svi budu zadovoljni.
 
Juce me je pozvala ,,ljubazna,, :lool: gospodja Vesna iz poreske uprave da mi kaze da mi je odobren povracaj PDV-a. Da li neko zna koliko se ceka da legnu pare?
 
Репортажа са градилишта




Стање у улазу. Овако је на свим спратовима.



Недовршен посао у улазу. Да не кажем аљкавост.



Уместо на зиду, хидрант стоји на поду.



Лифт не постоји. Тј. не постоји кабина, а ни дугмад за позив лифта. Без овога зграда неће добити употребну дозволу.



Овакво је стање испред зграде. Недовршен посао. Аљкавост.



Овако изгледа плафон на самом улазу у једну од две ламеле.



Многи станови, нажалост, и даље изгледају овако.



То су она чувена унутрашња врата која смо често спомињали. Упоредити тај квалитет са вратима у Степи.



Гаража ће, отприлике, бити завршена 2018. године.



Може ли неко да ми објасни шта је ово? Како у ову рупу да упаркирате аутомобил? Како ће то уопште да функционише?



Пример како не треба радити. Мајстори човеку ујебали терасу. Та флека тешко да може да се скине. Боја олука је исто катастрофа.
 
Да не испадне како само имам примедбе и критикујем. Ево и неких лепих слика.




За сваку похвалу је што се мислило и на децу.



Коначно су направљени тротоари и паркинзи.



Почело је постављање темеља за нову зграду.



Овде би, ваљда, требало да направе трећу зграду у оквиру комплекса.



Тренутно постављају топловодне цеви. Стигли су до Архива Србије. Кад то заврше, и кад Електранама предају сва документа, имаћемо грејање. У најбољем случају за неких месец дана.



Споља и не изгледа тако лоше.







Зграда споља завршена, прилаз асфалтиран, паркинзи постављени, тротоари поплочани.



И ево где ћемо једног дана живети.
 
Станар":qq789lc1 je napisao(la):
Стање у улазу. Овако је на свим спратовима.
Недовршен посао у улазу. Да не кажем аљкавост.
Уместо на зиду, хидрант стоји на поду.
Лифт не постоји. Тј. не постоји кабина, а ни дугмад за позив лифта. Без овога зграда неће добити употребну дозволу.
Овакво је стање испред зграде. Недовршен посао. Аљкавост.
Овако изгледа плафон на самом улазу у једну од две ламеле.
Многи станови, нажалост, и даље изгледају овако.
То су она чувена унутрашња врата која смо често спомињали. Упоредити тај квалитет са вратима у Степи.
Гаража ће, отприлике, бити завршена 2018. године.
Може ли неко да ми објасни шта је ово? Како у ову рупу да упаркирате аутомобил? Како ће то уопште да функционише?
Пример како не треба радити. Мајстори човеку ујебали терасу. Та флека тешко да може да се скине. Боја олука је исто катастрофа.

Nije baš na svakom spratu tako, ali hodnici se sređuju na kraju kada se svi skoro usele (saniranje rupa i fleka od unošenja nameštaja).
Za liftove neznam.
Na parking mestima dolazi metalna platforma, a ispod ostaje slobodan prostor (pre sam o tome pisao). Oluci nemaju boju, to je pocinkovan lim. Za ostalo se slažem.



Станар":qq789lc1 je napisao(la):
Да не испадне како само имам примедбе и критикујем. Ево и неких лепих слика.

За сваку похвалу је што се мислило и на децу.
Коначно су направљени тротоари и паркинзи.
Почело је постављање темеља за нову зграду.
Овде би, ваљда, требало да направе трећу зграду у оквиру комплекса.
Тренутно постављају топловодне цеви. Стигли су до Архива Србије. Кад то заврше, и кад Електранама предају сва документа, имаћемо грејање. У најбољем случају за неких месец дана.
Споља и не изгледа тако лоше.
Зграда споља завршена, прилаз асфалтиран, паркинзи постављени, тротоари поплочани.
И ево где ћемо једног дана живети.

Koliko ima dece u zgradi ovo je nedovoljno od igrališta :D
Ostalo je za pohvalu
 
Похвала за Станара за фото извештај.
Надам се да ће пропусти и недостаци бити отклоњени онако како су људи из Градитеља и обећали.
Што се тиче гаража добио сам информацију да ће ипак бити затрпане рупе а након тога бетониране, значи без металне конструкције и подрумског простора.
Тренутно постоји и проблем око скидања хипотеке на објекат од стране Интезе, на ком се интезивно ради (по речима надлежних људи из Градитеља). Ако неко има информацију о овом проблему нека напише.
 
Ako se zatrpavaju garaže to nije kako su obećali i neprihvatljivo je. Bilo je priče da će biti zatrpavane, ali su odustali od toga, radi se na tome da bude metalna konstrukcija. Moje predlog je po 4 ili 6 vertikalnih betonskih serklaža 20x20 i betonska ploča 10 cm preko sa otvorom za ulaz. Ako zatrpavaju to je nebuloza, kad tad će se pesak ili zemlja ulegnuti i tu je gubitak prostora.
 
svsavic":1067u4w7 je napisao(la):
Ako se zatrpavaju garaže to nije kako su obećali i neprihvatljivo je. Bilo je priče da će biti zatrpavane, ali su odustali od toga, radi se na tome da bude metalna konstrukcija. Moje predlog je po 4 ili 6 vertikalnih betonskih serklaža 20x20 i betonska ploča 10 cm preko sa otvorom za ulaz. Ako zatrpavaju to je nebuloza, kad tad će se pesak ili zemlja ulegnuti i tu je gubitak prostora.

Takodje milsim da je steta ne iskoristiti prostor kao podrumski za odlaganje raznih stvari (gume, bicikl, i sl.)
 
Ja sam totalno iscrpljena od celodnevnog višednevnog sačekivanja majstora, od ribanja svega. Ne postoji ništa u stanu što se moglo prefarbati, isprskati i sl. a da to nije i urađeno. Volela bih da mi neko kaže kako se skida farba kojom su farbane radijatorske cevi sa pločica? Ili da to reklamiram zvanično.
I sada sam potpuno izbezumljena zbog grejanja.Meni je Ivica iz direkcije rekao da će grejanje kasniti dve nedelje. Sada iz foruma vidim da nije ni blizu. Šta je istina? I kako da je saznam? Ako kasni zbog elektrane hajde da se obratimo njima, Studiju B, Gradonačelniku :gobb: . Za ime Boga, ja nemam rešenje za grejanje, da kupujem sada tri grejalice, dva uljana radijatora ili električnu peč, pa posle da ih bacam, čemu to? Ko će to da mi nadoknadi? Uostalom stan bez grejanja u Železniku mogla sam kupiti za mnogo manje novce. :bash:
Hoću da verujem da mi je Ivica rekao istinu, uostalom da li je videću za dva dana. Pa nije valjda čovek toliko neozbiljan. Kupili smo stanove sa parnim grejanjem, rok useljenja je prošao, više sile nije bilo, nisu valjda toliko neozbiljni i spremni da rizikuju neku nesrećnu naknadu troškova i ko zna šta još. :dil:
Mada, ne znam kakva je ono rupa za lift. Meni je od ljudi od kojih očekujem da su ozbiljni tvrđeno da je lift komplet urađen i da sada samo od nas, tj. od brzine formiranja skupštine stanara zavisi kada ćemo ga aktivirati. Pa nisu me valjda i to slagali? Uostalom, ja sam na petom spratu i ne pada mi ni na kraj pameti da se svaki dan penjem za džabe, uostalom, ako u ugovoru o kupoprodaji nije bilo tuš kabine i roletni, lift i grejanje su bili. Pa nisu oni toliko neozbiljni, ne bi se igrali sa takvim stvarima, zar ne? Uvek postoji neko dovoljno besan i dovoljno zaludan da se u ime svih ozbiljno pozabavi svim ovim, tako da ja hoću da verujem da će ipak sve biti ok.
Hvala samo onim nesrećnicima na lokalitetu preko čijih leđa sve puca Ljubiši, Mići i Ivici.
I još nešto, da ne ispadne da samo kukam, samo sam zabrinuta. Ima tamo i dobro urađenih stvari svakako i generalno meni se stan dopada, i bez lifta bih koji mesec i preživela ali grejanje je ipak esencijalna stvar u novembru i ukoliko moram da pred svog stana koji sam komplet isplatila živim u tuđem na kauču, plašim se da ću pobesneti. :mrgreen:
Pozdrav svim komšijama.
 
Vrh