Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Aleksej":2daxaki0 je napisao(la):
Danas bili do stana. Na grubo merenje vidim da nam je mala soba smanjena za ~12cm. Umesto 212, izmerili otprilike 199. Tako da ce biti i meni refundacije. Ima li neko obavestenje kako to ide?
U nacelu sve mi se u stanu dopalo, lep parket, lepe plocice, super mi je kupatilo, dosta uticnica, veliki plus sto ima i usb uticnica.
Pozdrav Aleksej,

Spominjes plocice (pretpostavljam da mislis u kupatilu), jel to znaci da ste imali svetlo (struju) na primpredaji?

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851576#p851576:1o45rbaf je napisao(la):
Aleksej » Čet Maj 20, 2021 9:54 am[/url]":1o45rbaf]Danas bili do stana. Na grubo merenje vidim da nam je mala soba smanjena za ~12cm. Umesto 212, izmerili otprilike 199. Tako da ce biti i meni refundacije. Ima li neko obavestenje kako to ide?
U nacelu sve mi se u stanu dopalo, lep parket, lepe plocice, super mi je kupatilo, dosta uticnica, veliki plus sto ima i usb uticnica.
Ja se izvinjavan, nisam ispratila, ali mozete li da mi kazete da li ste imali primopredaju stana ili ste uspeli da odete u stan i pre nje? Koga ste kontaktirali za ulazak u stan?
Hvala Vam!
 
Danas sam se cuo za ljudima iz Zemunskih kapija. Rekli su mi da je H objekat dobio upotrebnu dozvolu i da su stopirali potpisivanje novih ugovora dok se u katastru ne zavrsi sta imaju.
Kazu da je za proslu zgradu to bilo kad je pocela korona i da je trajalo 5 meseci da se zavrsi u katastru. Jel ima neko informaciju u vezi toga?
Meni je problem jer mi je sada odobren kredit ali ne mogu da potpisem ugovor jer su sve stopirali.
 
Za CDE je trajalo šest meseci, a tada nije bilo Korone (feb-avg 2019)
 
Izrsena primopredaja stana , ali je kvadratura na onoj skici manja od kvadrature u ugovoru. Aneks jos nije potpisan...Sta sada raditi sa poreskom? Da li njoj vracamo novac od PDV-A za tu razliku i kada prijavljujemo stan poreskoj,posle overe aneksa? Mnogo hvala ako neko zna odgovor.
 
Maki82":21zwlvg6 je napisao(la):
Izrsena primopredaja stana , ali je kvadratura na onoj skici manja od kvadrature u ugovoru. Aneks jos nije potpisan...Sta sada raditi sa poreskom? Da li njoj vracamo novac od PDV-A za tu razliku i kada prijavljujemo stan poreskoj,posle overe aneksa? Mnogo hvala ako neko zna odgovor.
Njima je relevantna ona skica posebnih delova objekta koju radi geodetska agencija (ja mislim pri tehnickom prijemu objekta). Meni su poslali da doplatim razliku izmedju te kvadrature i one iz ugovora i to je bio uslov za zakazivanje primopredaje. Ta kvadratura bi trebalo da bude tacna i na osnovu nje izdaju konacnu faktura koja se dalje koristi za povrat PDV-a. E sad da li je i ona potpuno tacna to cemo videti kad se uselimo.

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851791#p851791:24koey4r je napisao(la):
sale1234 » Čet Maj 20, 2021 2:39 pm[/url]":24koey4r]Danas sam se cuo za ljudima iz Zemunskih kapija. Rekli su mi da je H objekat dobio upotrebnu dozvolu i da su stopirali potpisivanje novih ugovora dok se u katastru ne zavrsi sta imaju.
Kazu da je za proslu zgradu to bilo kad je pocela korona i da je trajalo 5 meseci da se zavrsi u katastru. Jel ima neko informaciju u vezi toga?
Meni je problem jer mi je sada odobren kredit ali ne mogu da potpisem ugovor jer su sve stopirali.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851896#p851896:24koey4r je napisao(la):
klisko » Čet Maj 20, 2021 8:04 pm[/url]":24koey4r]Za CDE je trajalo šest meseci, a tada nije bilo Korone (feb-avg 2019)

Jel imate neki savet u vezi banke sta da radim, kredit je odobren ali da bi potpisao ugovor traze da se urade odmah polisa osiguranja nekretnine i zivota, s tim sto nit imam nekretninu sad niti sta ce mi osiguranje zivota kad necu dobiti pare dok se ne potpise ugovor sa GDS
 
Postovani,

Zanima me da li je neko u potkrovlju pravio galeriju u saradnji sa arhitektama i majstorima iz GDS, koja je bila konacna cena, da li mozete da posaljete fotografije?
Kakva su iskustva sa potkrovljima orijentisani na severu u H objektu ?
Hvala unapred.

Pozdrav!!
 
sale1234":3mh694xr je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851791#p851791 je napisao(la):
sale1234 » Čet Maj 20, 2021 2:39 pm[/url]":3mh694xr]Danas sam se cuo za ljudima iz Zemunskih kapija. Rekli su mi da je H objekat dobio upotrebnu dozvolu i da su stopirali potpisivanje novih ugovora dok se u katastru ne zavrsi sta imaju.
Kazu da je za proslu zgradu to bilo kad je pocela korona i da je trajalo 5 meseci da se zavrsi u katastru. Jel ima neko informaciju u vezi toga?
Meni je problem jer mi je sada odobren kredit ali ne mogu da potpisem ugovor jer su sve stopirali.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851896#p851896 je napisao(la):
klisko » Čet Maj 20, 2021 8:04 pm[/url]":3mh694xr]Za CDE je trajalo šest meseci, a tada nije bilo Korone (feb-avg 2019)

Jel imate neki savet u vezi banke sta da radim, kredit je odobren ali da bi potpisao ugovor traze da se urade odmah polisa osiguranja nekretnine i zivota, s tim sto nit imam nekretninu sad niti sta ce mi osiguranje zivota kad necu dobiti pare dok se ne potpise ugovor sa GDS
Pre dve godine su ljudi prosto čekali da se završi uknjižba i onda potpisivali ugovore. Šta će biti sa kreditom, verovatno zavisi od banke do banke, ali verujem da će tražiti dodatne papire (možda list nepokretnosti, procenu veštaka...)
Koliko znam, potpisivanje nije stopirao GDS, nego po zakonu ne mogu da se prodaju nekretnine koje imaju upotrebnu dozvolu, a nisu uknjižene. Pre upotrebne, kupuje se nekretnina u izgradnji, pa može biti neuknjižena. Kada je izgradnja završena (izdata upotrebna), nekretnina mora da se uknjiži. Notar je taj koji neće hteti da overi ugovor. Tako su nama pričali pre dve godine.
Edit: zaboravih, nama je kasnilo zbog štrajka u katastru. Vama možda bude brže
 
Poštovane (buduće) komšije, moram ovde da podelim veoma ružnu situaciju koja mi se desila u petak. Naime, iz računovodstva firme u kojoj radim javili su mi da je stigla administrativna zabrana za moju platu od strane GDS, i pitaju šta da rade. Situacija je sledeća: ja sam od njih preuzeo papire za povraćaj PDV-a 21. aprila, a oni su 21. maja odmah stavili administrativnu zabranu, iako znaju da je zakonski rok za rešenje 30 dana, a još 15 dana za uplatu novca. To sam siguran da znaju i da su imali već puno ovakvih slučajeva. Ja sam konkretno predao zahtev za povraćaj PDV-a odmah sutradan, dakle 22. aprila, prošle nedelje sam zvao inspektora i rečeno mi je da rešenje u poslednje vreme stiže obično 30. dana, pa još dan-dva da šef potpiše (što je takođe nebuloza svoje vrste).

Dakle, poenta je u tome da sam ja ispoštovao bukvalno svaki rok u predugovoru i ugovoru o kupoprodaji (a većina rokova su vrlo rigidni, i zahtevaju dosta čekanja u redovima i izostajanja s posla), pa i pored toga nisam dočekao da se uselim u stan u roku koji je definisan u ugovoru, ne svojom krivicom, nego u sprezi GDS i Poreske uprave (kažem u sprezi, jer je i GDS-u trebalo skoro dve nedelje da mi izda tri papira potrebna za povraćaj PDV, a Poreska čeka bukvalno poslednji dan, pa i to probija). I umesto da ja budem nezadovoljan, ćutim, a kao nagradu dobijam administrativnu zabranu na svoju platu!

Poslao sam im mejl u petak uveče, a bez obzira na odgovor ozbiljno razmišljam da ih tužim jer je ovo najblaže rečeno bezobrazluk.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852440#p852440:12z7cqrw je napisao(la):
MarkoIpb » Sub Maj 22, 2021 9:03 pm[/url]":12z7cqrw]Poštovane (buduće) komšije, moram ovde da podelim veoma ružnu situaciju koja mi se desila u petak. Naime, iz računovodstva firme u kojoj radim javili su mi da je stigla administrativna zabrana za moju platu od strane GDS, i pitaju šta da rade. Situacija je sledeća: ja sam od njih preuzeo papire za povraćaj PDV-a 21. aprila, a oni su 21. maja odmah stavili administrativnu zabranu, iako znaju da je zakonski rok za rešenje 30 dana, a još 15 dana za uplatu novca. To sam siguran da znaju i da su imali već puno ovakvih slučajeva. Ja sam konkretno predao zahtev za povraćaj PDV-a odmah sutradan, dakle 22. aprila, prošle nedelje sam zvao inspektora i rečeno mi je da rešenje u poslednje vreme stiže obično 30. dana, pa još dan-dva da šef potpiše (što je takođe nebuloza svoje vrste).

Dakle, poenta je u tome da sam ja ispoštovao bukvalno svaki rok u predugovoru i ugovoru o kupoprodaji (a većina rokova su vrlo rigidni, i zahtevaju dosta čekanja u redovima i izostajanja s posla), pa i pored toga nisam dočekao da se uselim u stan u roku koji je definisan u ugovoru, ne svojom krivicom, nego u sprezi GDS i Poreske uprave (kažem u sprezi, jer je i GDS-u trebalo skoro dve nedelje da mi izda tri papira potrebna za povraćaj PDV, a Poreska čeka bukvalno poslednji dan, pa i to probija). I umesto da ja budem nezadovoljan, ćutim, a kao nagradu dobijam administrativnu zabranu na svoju platu!

Poslao sam im mejl u petak uveče, a bez obzira na odgovor ozbiljno razmišljam da ih tužim jer je ovo najblaže rečeno bezobrazluk.
Isto kao sto ne mozemo da se uselimo u stan u situacijama kada je kvadratura veca od projektovane koju stavljaju u ugovor dok ne doplatimo razliku, a sa druge strane vrse primopredaju stanova u situacijama kada je kvadratura manja od projektovane i ne zele da definisu rok kada ce da vrate novac zbog manje kvadrature. Jos mi moramo da platimo notara zbog njihove greske u proracunu kvadrature, a ne zele da ubace u ugovor stvarnu kvadraturu ni u situacijama kad je poznata stvarna kvadratura pre potpisivanja ugovora. Bukvalno primenjuju zakon jacega!
 
Da li neko zna sta se radi u situacijama kada probiju rok za primopredaju stana definisan u ugovoru? Da li neko poznaje nekog dobrog advokata za ove slucajeve kada se probije rok definisan u ugovoru, nameravam da ih tuzim narocito ako ne izadju sa nekim prodlogom da mi nadoknade troskove koji proizilaze iz probijanja roka za primopredaju? Da li ih je neko do sada tuzio?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852456#p852456:1ctoeljd je napisao(la):
Gorannn » Sub Maj 22, 2021 11:38 pm[/url]":1ctoeljd]Da li neko zna sta se radi u situacijama kada probiju rok za primopredaju stana definisan u ugovoru? Da li neko poznaje nekog dobrog advokata za ove slucajeve kada se probije rok definisan u ugovoru, nameravam da ih tuzim narocito ako ne izadju sa nekim prodlogom da mi nadoknade troskove koji proizilaze iz probijanja roka za primopredaju? Da li ih je neko do sada tuzio?
Ja sam se sasvim slučajno u banci sreo sa advokatom koji mi je rekao da je prilikom gradnje naselja ,,Stepa Stepanović'' u ugovoru bilo tačno definisano kakve penale plaćaju u slučaju kašnjenja. Pritom je kašnjenje bilo reda godinu dana. Čak su ti penali bili takvi da se ljudima bukvalno više isplatilo da uzmu taj novac mesečno i iznajme stan nego da se usele. Verovatno poučeni tim iskustvom u ugovorima za Zemunske kapije nisu naveli šta se dešava ukoliko oni ne ispoštuju rok, što je vrlo zanimljivo. Dakle, na nekoliko mesta stoji šta se dešava ako mi ne uplatimo deo iznosa u za to predviđenom roku, a sa njihove strane stoji samo koji je predviđen rok, a ne i sankcija u slučaju kršenja. Nisam pravnik, pa nisam siguran da li bi se nešto postiglo tužbom. U mom konkretnom slučaju za tu činjenicu da se nisam uselio u roku oni uvek mogu da se brane iskazom da stan nije isplaćen u potpunosti, ali to svakako nije mojom krivicom. Čak bih rekao da ima i sukoba interesa, jer mora da se čeka deo papira od GDS da bi se podneo zahtev za povraćaj PDV, tako da oni mogu da utiču na prolongiranje roka koji oni treba da zadovolje, što svakako nije normalno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852513#p852513:295fwm6v je napisao(la):
MarkoIpb » Ned Maj 23, 2021 11:57 am[/url]":295fwm6v]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852456#p852456:295fwm6v je napisao(la):
Gorannn » Sub Maj 22, 2021 11:38 pm[/url]":295fwm6v]Da li neko zna sta se radi u situacijama kada probiju rok za primopredaju stana definisan u ugovoru? Da li neko poznaje nekog dobrog advokata za ove slucajeve kada se probije rok definisan u ugovoru, nameravam da ih tuzim narocito ako ne izadju sa nekim prodlogom da mi nadoknade troskove koji proizilaze iz probijanja roka za primopredaju? Da li ih je neko do sada tuzio?
Ja sam se sasvim slučajno u banci sreo sa advokatom koji mi je rekao da je prilikom gradnje naselja ,,Stepa Stepanović'' u ugovoru bilo tačno definisano kakve penale plaćaju u slučaju kašnjenja. Pritom je kašnjenje bilo reda godinu dana. Čak su ti penali bili takvi da se ljudima bukvalno više isplatilo da uzmu taj novac mesečno i iznajme stan nego da se usele. Verovatno poučeni tim iskustvom u ugovorima za Zemunske kapije nisu naveli šta se dešava ukoliko oni ne ispoštuju rok, što je vrlo zanimljivo. Dakle, na nekoliko mesta stoji šta se dešava ako mi ne uplatimo deo iznosa u za to predviđenom roku, a sa njihove strane stoji samo koji je predviđen rok, a ne i sankcija u slučaju kršenja. Nisam pravnik, pa nisam siguran da li bi se nešto postiglo tužbom. U mom konkretnom slučaju za tu činjenicu da se nisam uselio u roku oni uvek mogu da se brane iskazom da stan nije isplaćen u potpunosti, ali to svakako nije mojom krivicom. Čak bih rekao da ima i sukoba interesa, jer mora da se čeka deo papira od GDS da bi se podneo zahtev za povraćaj PDV, tako da oni mogu da utiču na prolongiranje roka koji oni treba da zadovolje, što svakako nije normalno.
Posto sam ja sve isplatio na vreme, a oni kasne, ako ne predloze neku kompenzaciju, 100% cu ih tuziti, ne toliko zbog novca, koliko zbog bahatosti!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852513#p852513:34o4oune je napisao(la):
MarkoIpb » Ned Maj 23, 2021 11:57 am[/url]":34o4oune]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852456#p852456:34o4oune je napisao(la):
Gorannn » Sub Maj 22, 2021 11:38 pm[/url]":34o4oune]Da li neko zna sta se radi u situacijama kada probiju rok za primopredaju stana definisan u ugovoru? Da li neko poznaje nekog dobrog advokata za ove slucajeve kada se probije rok definisan u ugovoru, nameravam da ih tuzim narocito ako ne izadju sa nekim prodlogom da mi nadoknade troskove koji proizilaze iz probijanja roka za primopredaju? Da li ih je neko do sada tuzio?
Ja sam se sasvim slučajno u banci sreo sa advokatom koji mi je rekao da je prilikom gradnje naselja ,,Stepa Stepanović'' u ugovoru bilo tačno definisano kakve penale plaćaju u slučaju kašnjenja. Pritom je kašnjenje bilo reda godinu dana. Čak su ti penali bili takvi da se ljudima bukvalno više isplatilo da uzmu taj novac mesečno i iznajme stan nego da se usele. Verovatno poučeni tim iskustvom u ugovorima za Zemunske kapije nisu naveli šta se dešava ukoliko oni ne ispoštuju rok, što je vrlo zanimljivo. Dakle, na nekoliko mesta stoji šta se dešava ako mi ne uplatimo deo iznosa u za to predviđenom roku, a sa njihove strane stoji samo koji je predviđen rok, a ne i sankcija u slučaju kršenja. Nisam pravnik, pa nisam siguran da li bi se nešto postiglo tužbom. U mom konkretnom slučaju za tu činjenicu da se nisam uselio u roku oni uvek mogu da se brane iskazom da stan nije isplaćen u potpunosti, ali to svakako nije mojom krivicom. Čak bih rekao da ima i sukoba interesa, jer mora da se čeka deo papira od GDS da bi se podneo zahtev za povraćaj PDV, tako da oni mogu da utiču na prolongiranje roka koji oni treba da zadovolje, što svakako nije normalno.


Naravno da ih mozete tuziti, potrebno je i da dokazete troskove koje su vam prouzrokovali, na primer ugovor o iznajmljivanju stana. Dobijate sigurno, bolje im je da se nagode sa vama, jer ako ih tuzite platice i troskove suda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852440#p852440:3l6lijpg je napisao(la):
MarkoIpb » Sub Maj 22, 2021 9:03 pm[/url]":3l6lijpg]Poštovane (buduće) komšije, moram ovde da podelim veoma ružnu situaciju koja mi se desila u petak. Naime, iz računovodstva firme u kojoj radim javili su mi da je stigla administrativna zabrana za moju platu od strane GDS, i pitaju šta da rade. Situacija je sledeća: ja sam od njih preuzeo papire za povraćaj PDV-a 21. aprila, a oni su 21. maja odmah stavili administrativnu zabranu, iako znaju da je zakonski rok za rešenje 30 dana, a još 15 dana za uplatu novca. To sam siguran da znaju i da su imali već puno ovakvih slučajeva. Ja sam konkretno predao zahtev za povraćaj PDV-a odmah sutradan, dakle 22. aprila, prošle nedelje sam zvao inspektora i rečeno mi je da rešenje u poslednje vreme stiže obično 30. dana, pa još dan-dva da šef potpiše (što je takođe nebuloza svoje vrste).

Dakle, poenta je u tome da sam ja ispoštovao bukvalno svaki rok u predugovoru i ugovoru o kupoprodaji (a većina rokova su vrlo rigidni, i zahtevaju dosta čekanja u redovima i izostajanja s posla), pa i pored toga nisam dočekao da se uselim u stan u roku koji je definisan u ugovoru, ne svojom krivicom, nego u sprezi GDS i Poreske uprave (kažem u sprezi, jer je i GDS-u trebalo skoro dve nedelje da mi izda tri papira potrebna za povraćaj PDV, a Poreska čeka bukvalno poslednji dan, pa i to probija). I umesto da ja budem nezadovoljan, ćutim, a kao nagradu dobijam administrativnu zabranu na svoju platu!

Poslao sam im mejl u petak uveče, a bez obzira na odgovor ozbiljno razmišljam da ih tužim jer je ovo najblaže rečeno bezobrazluk.


Ovo stvarno nema smisla. Moguce je oda da dodjem u slicnu situaciju, hvala za info. Ne znam za vas, ali u tom slucaju ja im ne bih ni vratila pozajmicu preko namenskog racuna. Ako jos uvek nije kasno dajte poreskoj sopstveni racun za uplatu PDV umesto namenakog. Povracaj pdv bih zadrzala, a oni neka skidaju sa plate, ionako nema kamate :p. (Ovo prvo proveriti)
Za tuzbu ne znam da li ima osnova, treba proveriti sta pise u ugovoru. Inace, ja sam na te njihove papire za povracaj pdv cekala 20 dana. Kao da su svaki dan po jedno slovo kucali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852572#p852572:17pwpaw3 je napisao(la):
Nekoizmase » Ned Maj 23, 2021 4:36 pm[/url]":17pwpaw3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852440#p852440:17pwpaw3 je napisao(la):
MarkoIpb » Sub Maj 22, 2021 9:03 pm[/url]":17pwpaw3]Poštovane (buduće) komšije, moram ovde da podelim veoma ružnu situaciju koja mi se desila u petak. Naime, iz računovodstva firme u kojoj radim javili su mi da je stigla administrativna zabrana za moju platu od strane GDS, i pitaju šta da rade. Situacija je sledeća: ja sam od njih preuzeo papire za povraćaj PDV-a 21. aprila, a oni su 21. maja odmah stavili administrativnu zabranu, iako znaju da je zakonski rok za rešenje 30 dana, a još 15 dana za uplatu novca. To sam siguran da znaju i da su imali već puno ovakvih slučajeva. Ja sam konkretno predao zahtev za povraćaj PDV-a odmah sutradan, dakle 22. aprila, prošle nedelje sam zvao inspektora i rečeno mi je da rešenje u poslednje vreme stiže obično 30. dana, pa još dan-dva da šef potpiše (što je takođe nebuloza svoje vrste).

Dakle, poenta je u tome da sam ja ispoštovao bukvalno svaki rok u predugovoru i ugovoru o kupoprodaji (a većina rokova su vrlo rigidni, i zahtevaju dosta čekanja u redovima i izostajanja s posla), pa i pored toga nisam dočekao da se uselim u stan u roku koji je definisan u ugovoru, ne svojom krivicom, nego u sprezi GDS i Poreske uprave (kažem u sprezi, jer je i GDS-u trebalo skoro dve nedelje da mi izda tri papira potrebna za povraćaj PDV, a Poreska čeka bukvalno poslednji dan, pa i to probija). I umesto da ja budem nezadovoljan, ćutim, a kao nagradu dobijam administrativnu zabranu na svoju platu!

Poslao sam im mejl u petak uveče, a bez obzira na odgovor ozbiljno razmišljam da ih tužim jer je ovo najblaže rečeno bezobrazluk.


Ovo stvarno nema smisla. Moguce je oda da dodjem u slicnu situaciju, hvala za info. Ne znam za vas, ali u tom slucaju ja im ne bih ni vratila pozajmicu preko namenskog racuna. Ako jos uvek nije kasno dajte poreskoj sopstveni racun za uplatu PDV umesto namenakog. Povracaj pdv bih zadrzala, a oni neka skidaju sa plate, ionako nema kamate :p. (Ovo prvo proveriti)
Za tuzbu ne znam da li ima osnova, treba proveriti sta pise u ugovoru. Inace, ja sam na te njihove papire za povracaj pdv cekala 20 dana. Kao da su svaki dan po jedno slovo kucali.

Ako ste uzimali pozajmicu za povraćaj PDV, doći ćete 100% u sličnu situaciju jer sam iz više izvora čuo da sada iz nekog razloga 30. ili 31. dana od podnošenja zahteva donose rešenje. Vama će tad već staviti administrativnu zabranu. Sreća u nesreći u mom slučaju je što platu primam 15. u mesecu, pa će do sledeće plate sve biti sređeno, samim tim ni zabrana nema efekta, ali oni to ne moraju da znaju, to je moja stvar. Šta bi bilo da platu primam 25.? I ko bi mi vratio pola plate nakon što oni prime povraćaj PDV?

O opciji da promenim račun na koji će da se uplati povraćaj PDV sam razmišljao i sam u nastupu besa, ali to nije dobro rešenje jer se ne može useliti u stan dok se ne isplati u potpunosti. Tim tempom bi mi trebalo više od dve godine da isplatim PDV, a oni se ne bi previše nervirali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852596#p852596:3c3ohg0a je napisao(la):
MarkoIpb » Ned Maj 23, 2021 8:03 pm[/url]":3c3ohg0a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852572#p852572:3c3ohg0a je napisao(la):
Nekoizmase » Ned Maj 23, 2021 4:36 pm[/url]":3c3ohg0a]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852440#p852440:3c3ohg0a je napisao(la):
MarkoIpb » Sub Maj 22, 2021 9:03 pm[/url]":3c3ohg0a]Poštovane (buduće) komšije, moram ovde da podelim veoma ružnu situaciju koja mi se desila u petak. Naime, iz računovodstva firme u kojoj radim javili su mi da je stigla administrativna zabrana za moju platu od strane GDS, i pitaju šta da rade. Situacija je sledeća: ja sam od njih preuzeo papire za povraćaj PDV-a 21. aprila, a oni su 21. maja odmah stavili administrativnu zabranu, iako znaju da je zakonski rok za rešenje 30 dana, a još 15 dana za uplatu novca. To sam siguran da znaju i da su imali već puno ovakvih slučajeva. Ja sam konkretno predao zahtev za povraćaj PDV-a odmah sutradan, dakle 22. aprila, prošle nedelje sam zvao inspektora i rečeno mi je da rešenje u poslednje vreme stiže obično 30. dana, pa još dan-dva da šef potpiše (što je takođe nebuloza svoje vrste).

Dakle, poenta je u tome da sam ja ispoštovao bukvalno svaki rok u predugovoru i ugovoru o kupoprodaji (a većina rokova su vrlo rigidni, i zahtevaju dosta čekanja u redovima i izostajanja s posla), pa i pored toga nisam dočekao da se uselim u stan u roku koji je definisan u ugovoru, ne svojom krivicom, nego u sprezi GDS i Poreske uprave (kažem u sprezi, jer je i GDS-u trebalo skoro dve nedelje da mi izda tri papira potrebna za povraćaj PDV, a Poreska čeka bukvalno poslednji dan, pa i to probija). I umesto da ja budem nezadovoljan, ćutim, a kao nagradu dobijam administrativnu zabranu na svoju platu!

Poslao sam im mejl u petak uveče, a bez obzira na odgovor ozbiljno razmišljam da ih tužim jer je ovo najblaže rečeno bezobrazluk.


Ovo stvarno nema smisla. Moguce je oda da dodjem u slicnu situaciju, hvala za info. Ne znam za vas, ali u tom slucaju ja im ne bih ni vratila pozajmicu preko namenskog racuna. Ako jos uvek nije kasno dajte poreskoj sopstveni racun za uplatu PDV umesto namenakog. Povracaj pdv bih zadrzala, a oni neka skidaju sa plate, ionako nema kamate :p. (Ovo prvo proveriti)
Za tuzbu ne znam da li ima osnova, treba proveriti sta pise u ugovoru. Inace, ja sam na te njihove papire za povracaj pdv cekala 20 dana. Kao da su svaki dan po jedno slovo kucali.

Ako ste uzimali pozajmicu za povraćaj PDV, doći ćete 100% u sličnu situaciju jer sam iz više izvora čuo da sada iz nekog razloga 30. ili 31. dana od podnošenja zahteva donose rešenje. Vama će tad već staviti administrativnu zabranu. Sreća u nesreći u mom slučaju je što platu primam 15. u mesecu, pa će do sledeće plate sve biti sređeno, samim tim ni zabrana nema efekta, ali oni to ne moraju da znaju, to je moja stvar. Šta bi bilo da platu primam 25.? I ko bi mi vratio pola plate nakon što oni prime povraćaj PDV?

O opciji da promenim račun na koji će da se uplati povraćaj PDV sam razmišljao i sam u nastupu besa, ali to nije dobro rešenje jer se ne može useliti u stan dok se ne isplati u potpunosti. Tim tempom bi mi trebalo više od dve godine da isplatim PDV, a oni se ne bi previše nervirali.

Upravo sam proverila ugovor. Dakle rok za vracanje pozajmice je odmah po uplati povracaja pdv ili 6 meseci od dana overe ugovora kod notara ako se pdv ne refundira u tom roku. Dakle, nemaju nikakvog osnova za administrativnu zabranu, osim ako ste ugovor potpisali pre vise od 6 meseci. Ne znam zbog cega su to uradili, najbolje da ih pozovete sto pre.
 
@Nekoizmase Hvala puno, ako je reč o ugovoru o zajmu! Što pre nisam mogao jer se sve desilo u petak popodne, mejl sam već poslao a sutra ću ih nazvati da malo popričamo...

Međutim nije mi najjasnije: u kupoprodajnom ugovoru ne pominje se tih 6 meseci, a ugovor o zajmu se ne overava kod notara, bar ga ja nisam overio.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852604#p852604:2r7bgi9l je napisao(la):
MarkoIpb » Ned Maj 23, 2021 8:34 pm[/url]":2r7bgi9l]@Nekoizmase Hvala puno, ako je reč o ugovoru o zajmu! Što pre nisam mogao jer se sve desilo u petak popodne, mejl sam već poslao a sutra ću ih nazvati da malo popričamo...

Međutim nije mi najjasnije: u kupoprodajnom ugovoru ne pominje se tih 6 meseci, a ugovor o zajmu se ne overava kod notara, bar ga ja nisam overio.

Radi se o kupoprodajnom ugovoru, solemnizovanom. Znaci bas ugovor, ne predugovor. I rok da im vratite pozajmicu je 6 meseci od overe tog glavnog kupoprodajnog ugovora kod notara, bez obzira na to kada je potpisan ugovor o pozajmici.
Licno mislim da je neka greska, posto niko drugi nije imao slican problem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852607#p852607:3w1kfnbr je napisao(la):
Nekoizmase » Ned Maj 23, 2021 8:59 pm[/url]":3w1kfnbr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852604#p852604:3w1kfnbr je napisao(la):
MarkoIpb » Ned Maj 23, 2021 8:34 pm[/url]":3w1kfnbr]@Nekoizmase Hvala puno, ako je reč o ugovoru o zajmu! Što pre nisam mogao jer se sve desilo u petak popodne, mejl sam već poslao a sutra ću ih nazvati da malo popričamo...

Međutim nije mi najjasnije: u kupoprodajnom ugovoru ne pominje se tih 6 meseci, a ugovor o zajmu se ne overava kod notara, bar ga ja nisam overio.

Radi se o kupoprodajnom ugovoru, solemnizovanom. Znaci bas ugovor, ne predugovor. I rok da im vratite pozajmicu je 6 meseci od overe tog glavnog kupoprodajnog ugovora kod notara, bez obzira na to kada je potpisan ugovor o pozajmici.
Licno mislim da je neka greska, posto niko drugi nije imao slican problem.
Zanimljivo, ali ja takvu stavku u kupoprodajnom ugovoru nemam. Pozajmica se pominje jedino u delu koji kaže:

,,Isplata kupoprodajne cene iz prethodnog stava ovog člana, podrazumeva isplatu ugovorene cene iz člana 5 ovog ugovora, kao i izvršenje obaveza koje budu nastale na osnovu ugovora o zajmu br. ...., kojim će prodavac pozajmiti kupcu novčana sredstva isključivo radi učešća kupca u isplati kupoprodajne cene iz ugovora o kupoprodaji.''

Nigde više se ne pominje pozajmica nijednim slovom, uostalom ugovor ima svega 6 strana.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852622#p852622:ntfbu9om je napisao(la):
MarkoIpb » Ned Maj 23, 2021 9:56 pm[/url]":ntfbu9om]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852607#p852607:ntfbu9om je napisao(la):
Nekoizmase » Ned Maj 23, 2021 8:59 pm[/url]":ntfbu9om]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=852604#p852604:ntfbu9om je napisao(la):
MarkoIpb » Ned Maj 23, 2021 8:34 pm[/url]":ntfbu9om]@Nekoizmase Hvala puno, ako je reč o ugovoru o zajmu! Što pre nisam mogao jer se sve desilo u petak popodne, mejl sam već poslao a sutra ću ih nazvati da malo popričamo...

Međutim nije mi najjasnije: u kupoprodajnom ugovoru ne pominje se tih 6 meseci, a ugovor o zajmu se ne overava kod notara, bar ga ja nisam overio.

Radi se o kupoprodajnom ugovoru, solemnizovanom. Znaci bas ugovor, ne predugovor. I rok da im vratite pozajmicu je 6 meseci od overe tog glavnog kupoprodajnog ugovora kod notara, bez obzira na to kada je potpisan ugovor o pozajmici.
Licno mislim da je neka greska, posto niko drugi nije imao slican problem.
Zanimljivo, ali ja takvu stavku u kupoprodajnom ugovoru nemam. Pozajmica se pominje jedino u delu koji kaže:

,,Isplata kupoprodajne cene iz prethodnog stava ovog člana, podrazumeva isplatu ugovorene cene iz člana 5 ovog ugovora, kao i izvršenje obaveza koje budu nastale na osnovu ugovora o zajmu br. ...., kojim će prodavac pozajmiti kupcu novčana sredstva isključivo radi učešća kupca u isplati kupoprodajne cene iz ugovora o kupoprodaji.''

Nigde više se ne pominje pozajmica nijednim slovom, uostalom ugovor ima svega 6 strana.

Zaboravih da napomenem, sve ovo sto sam rekla pise u ugovoru o ZAJMU. Da li imate ugovor o zajmu? Duzni su da vam daju primerak, a ja sam ga dobila tek na moje insistiranje.
Znaci taj ugovor koji sada citate se poziva na ugovor o zajmu broj.... a u tom ugovoru o zajmu pisu svi detalji: uslovi zajma, rokovi itd. Jedna stavka je da pozajmicu vracate odmah po uplati pdv, a ako to nije reseno u roku od 6 meseci od overe GLAVNOG ugovora kod notara, onda morate vratiti iz sopstvenih sretstava.
 
@Nekoizmase Hvala vam puno, meni ga nisu dali a ja nisam insistirao. Sad znam šta ću sutra da uradim: ujutro ću nazvati službenicu GDS i reći da dolazim po primerak ugovora o zajmu. Usput ću naravno pitati za pravni osnov uvođenja administrativne zabrane. Baš me zanima šta će mi reći. Vama puno hvala (nisam kvotovao u odgovoru jer već ima previše odgovora na odgovor, pa bi delovalo preglomazno).

Mejl koji sam im poslao:
Pošto nisam dobio svoj primerak Ugovora o zajmu koji sam potpisao sa GDS, konsultovao sam se sa drugim
kupcima koji su ga dobili, te Vas ovim putem pitam za pravni usnov uvođenja administrativne zabrane
na moju zaradu. Takođe Vas obaveštavam da ću sutra u prepodnevnim časovima doći u GDS po svoj
primerak Ugovora o zajmu, koji je direkcija dužna da mi da, a to do sada nije učinila.

Jedva čekam odgovor.
 
@Markolpb, molim vas javite sta ste uradili. Da budem spremna, i da reagujem odmah ako nesto mute. Mada verujem da je samo neka greska.
Inace, sta god da potpisete, odmah uzimajte svoj primerak, obavezno. I kada isplatite pozajmicu, trazite potvrdu da je ista namirena. Znaci ne samo potvrda da je stan isplacen, vec i pozajmica, po ugovoru xxxxx.
 
Samo da javim da je u pitanju greška, i to iz računovodstva moje firme. Ovim putem se izvinjavam GDS-u jer zaista nije do njih problem. Dakle, najverovatnije je službenica računovodstva u mojoj firmi videla papir sa zabranom i pomislila (to već ne znam kako) da je ta zabrana stigla na moje ime, a to je zapravo primerak koji i inače stoji u pomenutom računovodstvu).
 
Vrh