Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Rublev":3byp7rqf je napisao(la):
U F zgradi je iskljucena struja, tako da prilikom primopredaje ne moze sve da se proveri (da li radi bojler, da li rade uticnice itd.) . Da li neko zna koja je procedura za ukljucivanje struje? Sta treba od papirologije i koliko brzo moze da se ukljuci struja?
Treba vam i zapisnik o primopredaji uz ovo što je Jelena navela. Idete u EDB filijalu Zemun i brzo završite.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Definitivno je sramota a i otimanje para, zato što moramo da zaključujemo aneks ugovora jer se projektivana površina stana koji smo kupili razlikuje od stvarne površine koju smo dobili za 0,64 m2 a GDS je imao podatke o stvarnoj površini stanova 15.01.2021.godine kada je počela prodaja stanova u F zgradi, samo što ih je mrzelo da stvarnu površinu unose u ugovore. Ja to drugačije ne mogu da vidim jer su stanovi u celosti tada bili završeni. Kome se razlikuju površine neka se spremi za još jedan dan gubljenja kod notara i bacanje polovine iznosa od iznosa koji ste platili notaru za overu ugovora.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ima li ko predlog za dobrog a jeftinog stolara? I podelite svoje primere ako imate za kuhinju u jednoiposobnim stanovima 42kvm :) Trazim inspiraciju i lomimo se oko boja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=849592#p849592:43iw7w72 je napisao(la):
Rublev » Pet Maj 14, 2021 8:21 am[/url]":43iw7w72]U F zgradi je iskljucena struja, tako da prilikom primopredaje ne moze sve da se proveri (da li radi bojler, da li rade uticnice itd.) . Da li neko zna koja je procedura za ukljucivanje struje? Sta treba od papirologije i koliko brzo moze da se ukljuci struja?
Ni kod nas nije bilo struje u stanu,zato sto su bili iskljuceni osigurači,ali zgrada je imala struju.
 
Da li neko ima info u vezi povraćaja pdv-a u situaciji kada mora da se potpiše Aneks ugovora zbog promene kvadrature stana ? Da li je bitno da se prvo potpiše Aneks, pa tek onda podnese zahtev za povraćaj pdv-a ?
Unapred hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850161#p850161:24fq9pgq je napisao(la):
Komša » Sub Maj 15, 2021 10:21 pm[/url]":24fq9pgq]Da li neko ima info u vezi povraćaja pdv-a u situaciji kada mora da se potpiše Aneks ugovora zbog promene kvadrature stana ? Da li je bitno da se prvo potpiše Aneks, pa tek onda podnese zahtev za povraćaj pdv-a ?
Unapred hvala
Mislim da to nema veze jedno sa drugim. Ja sam predala papire za povraćaj PDV-a pa su mi posle toga javili da se kvadratura razlikuje i čekam da me obaveste kada će biti overa aneks ugovora.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850161#p850161:25iwqoj8 je napisao(la):
Komša » Sub Maj 15, 2021 10:21 pm[/url]":25iwqoj8]Da li neko ima info u vezi povraćaja pdv-a u situaciji kada mora da se potpiše Aneks ugovora zbog promene kvadrature stana ? Da li je bitno da se prvo potpiše Aneks, pa tek onda podnese zahtev za povraćaj pdv-a ?
Unapred hvala

Svakako da mozete odmah podneti zahtev za PDV. Generalno nema veze, ali ako kvadratura eventualno moze da ima uticaj na iznos PDV koji se vraca, onda je po mom misljenju mozda bolje da olaksate sebi i sacekate aneks ugovora. Na primer, ako ostvarujete pravo na povracaj pdv od 40kvm, a kupili ste 38 kvm projektovane povrsine, a izvedeno je 38.5, to ce uticati na stvarni iznos povracaja. Kada predajete za povracaj pdv, dajete i izjavu u kojoj garantujete da cete kasnije namiriti i tu eventualnu razliku stvarne i projektovane kvadrature, sto je samo komplikacija i jos jedan dodatni korak u proceduri.
Sve ovo ne vazi ako vam ta razlika u kvadraturi nece uticati na povracaj pdv.
 
Dragi forumasi , prvi put sam na forumu . Uselili smo se u F , ulaz 47 . Primopredaja kao i kod svih , krajnje neprofesionalno , prijem bez struje u stanu . Dobili jedan token za garazu i jedan za ulazna vrata , moze da se dokupi za 250din. Kljuc od ulaznih vrata ulaza nismo dobili , pa kada ne bude struje bice zanimljivo . Raspitao sam se za to i bice od ponedeljka 17.05.. Nacuo sam da se u F u lokalu na uglu otvara kockarnica/kladioica , milina za porodicno naselje . U H gde nam je garazno mesto rampi dajem mesec dana da se pokvari posto su stavili rampe za mali broj prolaza . Toliko od mene sa prvim utiscima . Pozdrav svima .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850380#p850380:3ii6045q je napisao(la):
Vladimir 123 » Ned Maj 16, 2021 7:22 pm[/url]":3ii6045q]Dragi forumasi , prvi put sam na forumu . Uselili smo se u F , ulaz 47 . Primopredaja kao i kod svih , krajnje neprofesionalno , prijem bez struje u stanu . Dobili jedan token za garazu i jedan za ulazna vrata , moze da se dokupi za 250din. Kljuc od ulaznih vrata ulaza nismo dobili , pa kada ne bude struje bice zanimljivo . Raspitao sam se za to i bice od ponedeljka 17.05.. Nacuo sam da se u F u lokalu na uglu otvara kockarnica/kladioica , milina za porodicno naselje . U H gde nam je garazno mesto rampi dajem mesec dana da se pokvari posto su stavili rampe za mali broj prolaza . Toliko od mene sa prvim utiscima . Pozdrav svima .
Kako sam vas shvatio, tokeni za garazu i za ulazna vrata su 250 dinara, kome treba da se plati da bi se kupio dodatni token?
Od ponedeljka ce biti kljuc od ulaznih vrata, da li sam vas dobro shvatio?
Kako sam procitao ovde na forumu, rampu u C, D i E su korisnici morali sami da zamene.
 
Zvao sam Nadezdu iz GDS-a i dobio broj telefona Gorana 0648153077 koji mi je rekao info vezan za tokene i kljuc za ulaza . Ja sam mu poslao i poruku sa spiskom sta mi sve treba i sada jw ostalo da mi se javi kako bih preuzeo tokene i kljuc. Da , na zalost , morali su da zamene sami ali kako je rampa u H pod garancijom 2 godine , mislim da bi trebalo odmah po imenovanju upravnika insistirati na zameni rampi adekvatnim . Znam da je verovatno borba sa vetrenjacama ali otvaranje kockarnice je po meni nedopustivo za naselje poput ovog a i svakako nam je potreban jos jedan market ili pekara ili sta god korisnije od stecista lokalne bagre. Pozdrav
 
Zamolio bih forumase za odgovor da li je njima normalno parkiranje na ulici u traci ? Kako nisam video znak da je dozvoljeno , mislim da bi trebalo redovno zvati pauk .
 
Dragi novi clanovi ovog foruma ZK.
Sve vi sto ovo pisete, vec smo mi prosli iz C D i E zgrada. Borba oko rampi, parking mesta, firmi za odrzavanje, reklamacije, nametanje profesionalnog upravnika od strane IPM- a tj GDS-a, itd. itd..
Rampe cete , evo da ne mracim, ali tesko zameniti u garantnom roku. Oko reklmacija ih cimajte i ganjajte, ne odustajte...
A sto se tice parkiranja na ulici, naravno da nije normalno, ali sve dok ne stoji znak zabranjeno parkiranje i zaustavljanje, pauk nece doci. Jedva dodje ako je auto na pesackom ili invalidskom mestu (a da nije invalid). O kockarnici da ne pricam, sigurno su nasli rupu u zakonu da mogu da je otvore...
Vi sad sve prolazite sto smo mi prosli odavno i izvukli pouke...
veliki pozdrav
 
Vladimir 123":3bwrtsfu je napisao(la):
mislim da bi trebalo odmah po imenovanju upravnika insistirati na zameni rampi adekvatnim .

Kada se tek osnuje stambena zajednica, ona na racunu ima 0 dinara. Zamena rampe za CDE je izasla preko 6000€.
Tako brzo je veoma tesko izvodljivo, da ne kazem nemoguce, pogotovo sa tim da su trenutne rampe pod garancijom.
Sve u svemu, lakse reci nego uraditi. :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850380#p850380:7viivzxs je napisao(la):
Vladimir 123 » Ned Maj 16, 2021 7:22 pm[/url]":7viivzxs]Dragi forumasi , prvi put sam na forumu . Uselili smo se u F , ulaz 47 . Primopredaja kao i kod svih , krajnje neprofesionalno , prijem bez struje u stanu . Dobili jedan token za garazu i jedan za ulazna vrata , moze da se dokupi za 250din. Kljuc od ulaznih vrata ulaza nismo dobili , pa kada ne bude struje bice zanimljivo . Raspitao sam se za to i bice od ponedeljka 17.05.. Nacuo sam da se u F u lokalu na uglu otvara kockarnica/kladioica , milina za porodicno naselje . U H gde nam je garazno mesto rampi dajem mesec dana da se pokvari posto su stavili rampe za mali broj prolaza . Toliko od mene sa prvim utiscima . Pozdrav svima .
Vladimire, videh da jedan od komsija u vasem ulazu, sedi po ceo dan (od 07h do 21h) na terasi sa kucetom, i posmatra ko dolazi, a ko odlazi, dok kuce laje na prolaznike koji prolaze pored vaseg ulaza, tako da prakticno imate besplatno i coveka i psa cuvara na ulazu broj 47 :D Steta samo sto je u pitanju terasa na 4. spratu, sto nije malo nize pa da pas i uplasi nekog nepoznatog gosta, ovako samo upzorova ostale na opasnost.
P.S. Nadam se samo da niste prvi komsija cuvarima :)
Malo sale nije na odmet!
 
Nama je rečeno da A blok neće ni početi da se gradi pre kraja ove (2021) godine, a blok B bi trebalo da bude poslovni objekat Poreske uprave.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850516#p850516:1f99r0jc je napisao(la):
srdjanprpa » Pon Maj 17, 2021 7:07 am[/url]":1f99r0jc]Jesu krenuli sa gradnjom A i B objekta i ako jesu dokle su stigli?
Nisu krenuli sa gradnjom A i B objekata.
 
Aha, zato su napisali da uskoro počinje izgradnja poslednjeg stambenog objekta A. A jesu objekti F I G gotovi, cudno mi da nisu krenuli sa A ako su ta dva objekta gotova?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850524#p850524:1q4jxm0s je napisao(la):
srdjanprpa » Pon Maj 17, 2021 8:03 am[/url]":1q4jxm0s]Aha, zato su napisali da uskoro počinje izgradnja poslednjeg stambenog objekta A. A jesu objekti F I G gotovi, cudno mi da nisu krenuli sa A ako su ta dva objekta gotova?
Poslednji zavrsen objekat je objekat F, a pre njega je zavrsen objekat H, objekat G je zavrsen pre ova dva objekta.
 
Nisam ni ja zadovoljan kockarnicom/kladionicom, ali uopste ne ne iznenadjuje. Prevliko je naselje. Samo ne znam kako su to regulisali, jer moras imati odredjenu udaljenost od skola i ili vrtica.
Sto se tice parkinga... video sam, katastrofa. To ce nam biti najveca mana naselja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850414#p850414:2fwn9k8t je napisao(la):
Vladimir 123 » Ned Maj 16, 2021 8:28 pm[/url]":2fwn9k8t]Zvao sam Nadezdu iz GDS-a i dobio broj telefona Gorana 0648153077 koji mi je rekao info vezan za tokene i kljuc za ulaza . Ja sam mu poslao i poruku sa spiskom sta mi sve treba i sada jw ostalo da mi se javi kako bih preuzeo tokene i kljuc. Da , na zalost , morali su da zamene sami ali kako je rampa u H pod garancijom 2 godine , mislim da bi trebalo odmah po imenovanju upravnika insistirati na zameni rampi adekvatnim . Znam da je verovatno borba sa vetrenjacama ali otvaranje kockarnice je po meni nedopustivo za naselje poput ovog a i svakako nam je potreban jos jedan market ili pekara ili sta god korisnije od stecista lokalne bagre. Pozdrav
Da li ste izradili dodatne tokene i kljuc za ulazna vrata?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=851068#p851068:1joeul5f je napisao(la):
JankoJanko » Uto Maj 18, 2021 6:02 pm[/url]":1joeul5f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=850414#p850414:1joeul5f je napisao(la):
Vladimir 123 » Ned Maj 16, 2021 8:28 pm[/url]":1joeul5f]Zvao sam Nadezdu iz GDS-a i dobio broj telefona Gorana 0648153077 koji mi je rekao info vezan za tokene i kljuc za ulaza . Ja sam mu poslao i poruku sa spiskom sta mi sve treba i sada jw ostalo da mi se javi kako bih preuzeo tokene i kljuc. Da , na zalost , morali su da zamene sami ali kako je rampa u H pod garancijom 2 godine , mislim da bi trebalo odmah po imenovanju upravnika insistirati na zameni rampi adekvatnim . Znam da je verovatno borba sa vetrenjacama ali otvaranje kockarnice je po meni nedopustivo za naselje poput ovog a i svakako nam je potreban jos jedan market ili pekara ili sta god korisnije od stecista lokalne bagre. Pozdrav
Da li ste izradili dodatne tokene i kljuc za ulazna vrata?
Izradio sam tokene u sopstvenoj reziji , kljuc od ulaza nisam jos dobio posto mi se Goran nije javio ....
 
Danas bili do stana. Na grubo merenje vidim da nam je mala soba smanjena za ~12cm. Umesto 212, izmerili otprilike 199. Tako da ce biti i meni refundacije. Ima li neko obavestenje kako to ide?
U nacelu sve mi se u stanu dopalo, lep parket, lepe plocice, super mi je kupatilo, dosta uticnica, veliki plus sto ima i usb uticnica.
 
Vrh