Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664314#p664314:29f4cg82 je napisao(la):
Sceka » Pet Sep 27, 2019 8:45 am[/url]":29f4cg82]
lol":29f4cg82 je napisao(la):
Pre 10ak dana sam bila u stanu da izmerim zidove (i otvore). Ni jedan nije bio jednak ili duži od projektovanog, tako da sam jako nestrpljiva da vidim šta je "zvanično" izmereno.
Mi smo isto pre desetak dana merili. Nismo merili precizno kvadraturu vec zidove zbog namestaja. Spavace sobe su cak i preko 10cm krace od projektovanih. Zvali su da nas obaveste da je kvadratura veca za 0.25. Tako da to merenje koje ste obavili nije neki reper.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I sta sad ako se ne slazu merenja? da li mogu njihovi da izadju opet na merenje ili se placaju vestaci pa cuda...?
 
ben10":3ehapkz5 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664314#p664314 je napisao(la):
Sceka » Pet Sep 27, 2019 8:45 am[/url]":3ehapkz5]
lol":3ehapkz5 je napisao(la):
Pre 10ak dana sam bila u stanu da izmerim zidove (i otvore). Ni jedan nije bio jednak ili duži od projektovanog, tako da sam jako nestrpljiva da vidim šta je "zvanično" izmereno.
Mi smo isto pre desetak dana merili. Nismo merili precizno kvadraturu vec zidove zbog namestaja. Spavace sobe su cak i preko 10cm krace od projektovanih. Zvali su da nas obaveste da je kvadratura veca za 0.25. Tako da to merenje koje ste obavili nije neki reper.


Sent from my iPhone using Tapatalk
I sta sad ako se ne slazu merenja? da li mogu njihovi da izadju opet na merenje ili se placaju vestaci pa cuda...?
Pa ne znam gde se tacno ne slazu. Nisam precizno sve merio. Veliku terasu recimo nisam merio. Mozda je tu veca kvadratura, mozda hodnik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
izgleda da je ljudima lepse kad dobiju 3% manju kvadraturu i nikom nista nego kad dobiju veću i moraju nešto sitno da doplate...
 
mariks":1xnrci9d je napisao(la):
izgleda da je ljudima lepse kad dobiju 3% manju kvadraturu i nikom nista nego kad dobiju veću i moraju nešto sitno da doplate...
Meni je bolje da je veca kvadratura, ali da se to ividi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Komšije, ne zaboravite na onih 3%... ako ste poredili površine pojedinačnih prostorija sa specifikacije stana sa izmerenim, normalno je da su manje nego na specifikaciji stana, jer je GDS zbir projektovanih površina pojedinačnih prostorija umanjivao za 3% na ime očekivanih odstupanja (debljina maltera, itd...)
 
U principu nisu mnogo promasili ,nema odstupanaj preko +;- 0.25 po ovome sto su stanari do sad navodili
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664387#p664387:2iv5f9ig je napisao(la):
IvanIvan » Pet Sep 27, 2019 11:28 am[/url]":2iv5f9ig]U principu nisu mnogo promasili ,nema odstupanaj preko +;- 0.25 po ovome sto su stanari do sad navodili

Ima! Nas su zvali da nam kazu da je veca za 0,41. I da treba da doplatimo oko 650e. Trazila sam specifikaciju, ali mi rekose da ce to imati tek kada zavrse sledece nedelje sa upotrebnom dozvolom, pa ako nam se ne zuri sa primopredajom ,da ce nam dostaviti taj dokaz. Sto je meni iskreno bilo jako bezobrazno, jer naravno da nam se zuri, tj.planirali smo do 1.10.da se uselimo, ali kao posto cepidlacim i trazim zaboga specifikaciju onda cu verovatno malo pricekati sa primopredajom.
 
Dobar dan svima. Zvala sam danas da pitam koje su mi mogucnosti, s obzirom da zbog 0,01 kvadrat moram da doplatim 350 EUR plus overu ugovora kod notara, objasnila sam da je to meni mnogo novca jer sam u problemu, s obzirom da placam i kiriju i kredit vec mesecima, a moracu ocigledno jos jedan mesec. Elem, objasnjenje je da je merenje radila nezavisna agencija i da su konacne kvadrature fiksne, da nemaju proceduru za zalbu i da nece tolerisati ni 0.01 kvadrat, jer ga ne tolerisu ni kad je kvadratura za toliko manja, vec isplate stanare posteno.

Predivno.
 
JelenaBgG2":w689upim je napisao(la):
Dobar dan svima. Zvala sam danas da pitam koje su mi mogucnosti, s obzirom da zbog 0,01 kvadrat moram da doplatim 350 EUR plus overu ugovora kod notara, objasnila sam da je to meni mnogo novca jer sam u problemu, s obzirom da placam i kiriju i kredit vec mesecima, a moracu ocigledno jos jedan mesec. Elem, objasnjenje je da je merenje radila nezavisna agencija i da su konacne kvadrature fiksne, da nemaju proceduru za zalbu i da nece tolerisati ni 0.01 kvadrat, jer ga ne tolerisu ni kad je kvadratura za toliko manja, vec isplate stanare posteno.

Predivno.
Ova konstatacija da nemaju proceduru za zalbu je LAZ.
Za bilo sta se moze podneti zalba pa i za to.
Kada sam prosle godine pitao za zalbu, receno mi je da se ulaze zalba, izvedete licenciranog vestaka koji ce izvrsiti merenje i potvrdidti ili opovrgnuti date mere.

Posto sam isto kuburio sa vremenom jer sam bio podstanar i otkazao stan, odustao sam. Plus su i meni odugovlacili sa specifikacijom nove povrsine i posle 7 dana preganjanja sto mejlom sto telefonom su dostavili.

Platio sam vecu kvadraturu i isao na primopredaju ali nisam potpisao aneks, tj. odbio sam.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664412#p664412:2bve5iqv je napisao(la):
Suncica88 » Pet Sep 27, 2019 2:00 pm[/url]":2bve5iqv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664387#p664387:2bve5iqv je napisao(la):
IvanIvan » Pet Sep 27, 2019 11:28 am[/url]":2bve5iqv]U principu nisu mnogo promasili ,nema odstupanaj preko +;- 0.25 po ovome sto su stanari do sad navodili

Ima! Nas su zvali da nam kazu da je veca za 0,41. I da treba da doplatimo oko 650e. Trazila sam specifikaciju, ali mi rekose da ce to imati tek kada zavrse sledece nedelje sa upotrebnom dozvolom, pa ako nam se ne zuri sa primopredajom ,da ce nam dostaviti taj dokaz. Sto je meni iskreno bilo jako bezobrazno, jer naravno da nam se zuri, tj.planirali smo do 1.10.da se uselimo, ali kao posto cepidlacim i trazim zaboga specifikaciju onda cu verovatno malo pricekati sa primopredajom.
+ overa aneksa,ako je kod istog notara oko 110€,nije prijatno kad treba da udjete u stan a neko vam trazi jos oko 1000e..,mogli su to na rate da daju ljudima
 
Živo me zanima da li je moguće dobiti izvedenu debljinu svih zidova (uključujući i ovih između stanova). Ne bi me čudilo da su nas prvo pokrali na izolaciji, pa onda na kraju i na kvadraturi. Da ne pominjem to što se niko neće useliti do 1. oktobra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664456#p664456:2wlkm4yo je napisao(la):
nikpetrovic » Pet Sep 27, 2019 4:02 pm[/url]":2wlkm4yo]Živo me zanima da li je moguće dobiti izvedenu debljinu svih zidova (uključujući i ovih između stanova). Ne bi me čudilo da su nas prvo pokrali na izolaciji, pa onda na kraju i na kvadraturi. Da ne pominjem to što se niko neće useliti do 1. oktobra.

Ne verujem da su nas tu pokrali,takve stvari se lako provere I dosta bi ih stanara tuzilo,a I nema potrebe,lepo su naplatili kvadrat da bi se jos I time bavili.
Velika vecina njih ima da doplati,jer su namerno ostavili sebi veci luft pri stavljanju kvadratura stanova u ugovor,lakse im je da im ljudi doplate ne mogu uci u stan dok to ne urade,nego oni pare da vracaju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664331#p664331:52qszpkh je napisao(la):
mariks » Pet Sep 27, 2019 9:48 am[/url]":52qszpkh]izgleda da je ljudima lepse kad dobiju 3% manju kvadraturu i nikom nista nego kad dobiju veću i moraju nešto sitno da doplate...
Zavisi šta je kome "sitno". Ja moram da doplatim 1030 eur + notar. Meni to uopšte nije sitno. A 0,64 kvadrata "viška" nisam sigurna da možete da primetite u stanu i da Vam bude korisno za nešto, pogotovo ako su svi bitni zidovi kraći od projektovanih. O manjim razlikama u kvadraturi da ne govorim. Doplatite nešto što uopšte i ne vidite, niti je korisno za bilo šta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664496#p664496:3925k6l2 je napisao(la):
lol » Pet Sep 27, 2019 7:29 pm[/url]":3925k6l2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664331#p664331:3925k6l2 je napisao(la):
mariks » Pet Sep 27, 2019 9:48 am[/url]":3925k6l2]izgleda da je ljudima lepse kad dobiju 3% manju kvadraturu i nikom nista nego kad dobiju veću i moraju nešto sitno da doplate...
Zavisi šta je kome "sitno". Ja moram da doplatim 1030 eur + notar. Meni to uopšte nije sitno. A 0,64 kvadrata "viška" nisam sigurna da možete da primetite u stanu i da Vam bude korisno za nešto, pogotovo ako su svi bitni zidovi kraći od projektovanih. O manjim razlikama u kvadraturi da ne govorim. Doplatite nešto što uopšte i ne vidite, niti je korisno za bilo šta.
Slazem se da doplata nije mala
Ne slazem se da 0,64 kvadrata nisu bitna,meni bi licno bili vise krivo da sam dobio manju kvadraturu I da su mi vratili novac za to.
Imate veci stan
 
Nije uopste prijatno kad ti u trenutku kad ti najvise treba za opremanje stana i kad treba da placas i kredit i podstanar si, jave da treba da doplatis nesto 'sitno' ... Ali avaj, zanima me da l se ne daj boze placaju neki 'sitni' penali u slucaju da ne mozemo na primopredaju kad nam oni zakazu, ili ne potpisemo primopredaju dok ne isprave neke nedostatke na koje im ukazemo na primopredaji, ili je praksa, potpisi, pa cemo mi to zabeleziti u zapisnik pa onda cekas i saljes mejlove, zoves da posalju majstore da isprave?
 
Pozdrav svima. Pozivam sve komsije iz G4 da mi posalju privatnu poruku ako su zainteresovani da ih dodam u viber grupu za G4 lamelu. Mislim da je krajnje vreme da se malo organizujemo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664539#p664539:2icym9p6 je napisao(la):
forumas » Pet Sep 27, 2019 10:44 pm[/url]":2icym9p6]Pozdrav svima. Pozivam sve komsije iz G4 da mi posalju privatnu poruku ako su zainteresovani da ih dodam u viber grupu za G4 lamelu. Mislim da je krajnje vreme da se malo organizujemo.
Kada mi možemo ući u stan, da vidimo napokon šta smo kupili? G4? Imate neku bližu inform?
 
Ekipo, i ja sam G4 a koliko se sećam u ugovoru mi stoji rok primopredaje stana je 31.12. :D
 
U toku je tehnički prijam.
Meni su u petak rekli da pitam za sedam dana.
Ja sam G3.
 
Da li je neko iz G3/G4 isao da vidi stan u skorije vreme? Mene protekle nedelje nisu hteli da puste, isto su rekli da pozovem sledece nedelje. Mozda i zato sto nisam isao da uzmem mere, nego samo da vidim kao stan izgleda. Verujem da su sada zauzeti sa G1/G2, a da im mi samo pravimo guzvu :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664849#p664849:3c4i2467 je napisao(la):
KlauKalash » Ned Sep 29, 2019 10:41 am[/url]":3c4i2467]Da li je neko iz G3/G4 isao da vidi stan u skorije vreme? Mene protekle nedelje nisu hteli da puste, isto su rekli da pozovem sledece nedelje. Mozda i zato sto nisam isao da uzmem mere, nego samo da vidim kao stan izgleda. Verujem da su sada zauzeti sa G1/G2, a da im mi samo pravimo guzvu :)

I kao rekoše za dve-tri nedelje dozvoljavace ulazak po mere u g4. Možda u novembru pre roka budu ključevi ali...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664038#p664038:3mt4bk5t je napisao(la):
settler » Čet Sep 26, 2019 10:57 am[/url]":3mt4bk5t]U dokumentu koji nam je stigao na email u vezi izjasnjavanja za PU lepo pise:

Уколико се одлучите за неког од понуђених организатора професионалног управљања, молимо
Вас за сагласност да Ваш контакт можемо проследити изабраној фирми у циљу потписивања
записника.

Dakle, Уколико се одлучите .... u suprotnom nikom nista.

Plus, nigde ne vidim rok do kada treba da se izjasnimo ukoliko se odlucimo ...

Cemu onda zurba da se izjasnimo kako god?
Pitam jer su se neke komsije ocigledno vec izjasnili.
:kk:

Nema razloga da se izjašnjavamo pre skupštine :)

Ali skidam im kapu, vrlo mudar potez.
Vlasnik posebnog dela može glasati i pisanim ili elektronskim putem, u kom slučaju se za potrebe izračunavanja kvoruma smatra da taj član stambene zajednice prisustvuje sednici.
Zašto da puste stanare da sami sazovu sednicu i sami odluče...
Stambena zajednica u roku od 60 dana od dana sticanja svojstva pravnog lica mora održati prvu sednicu skupštine na kojoj
se bira upravnik, a saziva je lice koje je do donošenja ovog zakona vršilo dužnost predsednika skupštine zgrade, odnosno
saveta zgrade, a ukoliko takvo lice ne postoji, bilo koji vlasnik posebnog dela zgrade.
Dakle, od dana kada prvih dvoje komšija u ulazu dobiju ključeve, imamo rok od 60 dana da održimo sednicu.
 
Vrh