Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Dakle sta savetujete da uradimo mi koji smo dobili mailove? Sta da odgovorimo?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Jeste li videli razlike u cenama za odrzavanje? IPM skoro duplo jeftiniji,ja sam odgvorio Profun da sam izabrao jer je jeftiniji od treceg ponudjaca a IPM ne dolazi u obzir.
Eto nam izbor,ponda mi nista ne znaci samo slova na papiru,nista o njima ne znam,a da sami biramo je nemoguce je da se skupimo.Ovo je verovtno stela za IPM...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663997#p663997:2p0h2dcg je napisao(la):
IvanIvan » Čet Sep 26, 2019 8:15 am[/url]":2p0h2dcg]Jeste li videli razlike u cenama za odrzavanje? IPM skoro duplo jeftiniji,ja sam odgvorio Profun da sam izabrao jer je jeftiniji od treceg ponudjaca a IPM ne dolazi u obzir.
Eto nam izbor,ponda mi nista ne znaci samo slova na papiru,nista o njima ne znam,a da sami biramo je nemoguce je da se skupimo.Ovo je verovtno stela za IPM...
Takodje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663997#p663997:3gj07f3c je napisao(la):
IvanIvan » Čet Sep 26, 2019 8:15 am[/url]"...ja sam odgvorio Profun da sam izabrao jer je jeftiniji od treceg ponudjaca a IPM ne dolazi u obzir...

Ja ne razumem ovo. GDS nam ponudi tri rupe u koje treba da skocimo. Znamo da je jedna duboka 100m a ove druge dve nemamo pojma kolike su. I mi se izjasnjavamo za jednu od te dve nadajuci se da je najplica?!?

Kamo stav, necu da se izjasnim jer mi ne odgovara da skocim ni u jednu rupu? Jel mi to nemamo pravo da prodjemo dobro, nego moramo birati vezanih ociju izmedju tri lose opcije.

P.S. Ne tvrdim da su preostale dve opcije lose, ali sve ukazuje na isti scenario. Tek kada vidimo njihove reference i fizicki odemo na tu lokaciju i pitamo tamo stanare kako su zadovoljni mozemo tacno znati. Jednostavno, ja dozivljavam celu stvar kao nenormalnu i radije se necu izjasniti, odnosno odbicu sve tri ponude pre nego sto izaberem naslepo i pucam sebi u noge.
 
Bravo.
Obavezno napravite viber grupe po lamelama i pridruzite se velikoj grupi naselja u kojoj su za sad C, D, E

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
U dokumentu koji nam je stigao na email u vezi izjasnjavanja za PU lepo pise:

Уколико се одлучите за неког од понуђених организатора професионалног управљања, молимо
Вас за сагласност да Ваш контакт можемо проследити изабраној фирми у циљу потписивања
записника.

Dakle, Уколико се одлучите .... u suprotnom nikom nista.

Plus, nigde ne vidim rok do kada treba da se izjasnimo ukoliko se odlucimo ...

Cemu onda zurba da se izjasnimo kako god?
Pitam jer su se neke komsije ocigledno vec izjasnili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664038#p664038:2hyz07k7 je napisao(la):
settler » Čet Sep 26, 2019 10:57 am[/url]":2hyz07k7]U dokumentu koji nam je stigao na email u vezi izjasnjavanja za PU lepo pise:

Уколико се одлучите за неког од понуђених организатора професионалног управљања, молимо
Вас за сагласност да Ваш контакт можемо проследити изабраној фирми у циљу потписивања
записника.

Dakle, Уколико се одлучите .... u suprotnom nikom nista.

Plus, nigde ne vidim rok do kada treba da se izjasnimo ukoliko se odlucimo ...

Cemu onda zurba da se izjasnimo kako god?
Pitam jer su se neke komsije ocigledno vec izjasnili.
Ja se necu izjasniti!
 
Da je u suprotnom nikom nista,ne bih bas rekao.
A koliko ce vas koji ovako razmisljate da ode I proveri kako radi koja firma od navedenih?
U pravu ste da bi trebalo proveriti,ali po mom misljenju to ne verujem da ce iko uraditi,ja nemam vremena time da se bavim pogotvo u situaciji gde cemo biti ocigledno preglasani
 
Da cemo biti preglasani - verujem. Ali ako se izjasnim za bilo koji od ova tri, a da pri tome ne znam ni za sta se izjasnjavam, onda kakav god bio krajnji ishod ja sam ucestvovao i izjasnio se, pobedjen sam, sve regularno.
Ali ako se ne izjasnim, odnosno izjasnim se da ne zelim ni jedan od ponudjenih, i to uradi vecina, onda mora da ide ili nova ponuda ili mi da predlozimo nekog svog, bilo stanara kao upravnika ili neko pravno lice kao profesionalnog upravnika.

Sa moje tacke gledista nije poenta ne izjasniti se, nego izjasniti se onako kako stvarno mislis. To znaci da ako mislis da nije dobra ni jedna opcija, izjasnis se kao "Nijedno od ponudjenih".

Napominjem da nisam pravnik i da mozda neki moji stavovi nisu tacni sa pravne strane, ali imam neku logiku.

Ako mi u obrascu daju da se izjasnim da li sam za Partizan, Crvenu Zvezdu ili Vojvodinu, zasto ja ne bih imao pravo da kazem da necu ni jedno od ponudjenih i hocu da navijem za recimo Tim A (da ne favorizujem neki cetvrti tim). Nije mi logicno da glasam za Zvezdu samo zato sto sam protiv Partizana.

Ali, na kraju krajeva ili pocetku pocetaka u ovom slucaju, to je samo moje licno misljenje. Postujem svaciju odluku ako smatra da treba drugacije.
 
Da li neko u CDE ima one grede u dnevnom boravku?Vidljive su u stanu u prizemlju ne znam za druge spratove.Da li oni mogu da se buse,od kog su materijala?
 
Naravno da ne mogu. Moralo je bolje da se isprojektuje da se grede ne vide, jedino mozes da izvuces zid napred pa da se ne vidi.
 
Sad su me zvali veca mi kvadratura 0.25 moram da doplatim,sve u redu veca je I platicu vise,samo sto mi krivo za overu sto placamo,kazu kome je manja vracaju pare I odmah se radi aneks
Ovo ne zvanicno obavestavaju,da bismo pare pripremili valjda,zvanicno ce pustiti mejl koliko sam je razumeo
 
Tj.radi se aneks pa tek onda vracaju pare,malo ce se kasniti sa useljenjem u tom slucaju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664168#p664168:2c6kz2ir je napisao(la):
IvanIvan » Čet Sep 26, 2019 10:19 am[/url]":2c6kz2ir]Sad su me zvali veca mi kvadratura 0.25 moram da doplatim,sve u redu veca je I platicu vise,samo sto mi krivo za overu sto placamo,kazu kome je manja vracaju pare I odmah se radi aneks
Ovo ne zvanicno obavestavaju,da bismo pare pripremili valjda,zvanicno ce pustiti mejl koliko sam je razumeo

Zdravo svima, upravo se prikljucujem. Meni su javili da je konacna povrsina stana veca za 0,21 kvm, sto znaci da moram da doplatim 347,42 EUR plus overu aneksa kod notara u iznosu od 50% vrednosti aneksa. Ljudi, meni je ovo neverovatno da zbog 0,01 kvadrata moram da dajem ovolike pare i prolazim papiroloske peripetije. Da li iko ovde zna postoji li mogucnost zalbe i kakva je procedura? Hvala unapred.
 
Postoji mogucnost zalbe ali se u tom slucaju izvodi vestacenje i premerava ponovo komisijski. Bas sam skoro pisao da je komsija prosle godine imao za doplatu 0.03

Ali svakako pokusaj da ih kontaktiras ako pristanu bez vestacenja

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664228#p664228:10vrf6n5 je napisao(la):
lanmibg » Čet Sep 26, 2019 3:20 pm[/url]":10vrf6n5]Postoji mogucnost zalbe ali se u tom slucaju izvodi vestacenje i premerava ponovo komisijski. Bas sam skoro pisao da je komsija prosle godine imao za doplatu 0.03

Ali svakako pokusaj da ih kontaktiras ako pristanu bez vestacenja

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Da kontaktiram GDS? Da pristanu sta bez vestacenja? Hvala na odgovoru :)
 
Pa da pristanu da ne placas za 0.01 :D
Vredi pokusati. Nije malo 300 i kusur evra i plus aneks (ako se radi kod istog notara kosta 50% od cifre koju ste platili za overu kupoprodajnog ugovora)

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=664232#p664232:pkqfjcmn je napisao(la):
lanmibg » Čet Sep 26, 2019 3:30 pm[/url]":pkqfjcmn]Pa da pristanu da ne placas za 0.01 :D
Vredi pokusati. Nije malo 300 i kusur evra i plus aneks (ako se radi kod istog notara kosta 50% od cifre koju ste platili za overu kupoprodajnog ugovora)

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
Hvala, zvacu sutra, pa cu vam javiti sta su odgovorili.
 
Sad sam još jednom pročitao ugovor i ne vidim da razlika u kvadraturi može da bude razlog da neko ne dobije ključeve. Obaveze kupac ispunjava isplatom kupoprodajne cene iz ugovora. Naravno, obaveza isplate razlike i dalje ostaje, ali ne vidim zakonski osnov da GDS nekog uslovljava da isplati razliku da bi mu dali ključeve. Da li grešim?
 
Meni nisu dali kljuceve dok nisam doplatio razliku.
S tim sto ako doplatis razliku mozes na primopredaju pa nakon toga da odradis aneks.Tako je bar u mom slucaju bilo.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pre 10ak dana sam bila u stanu da izmerim zidove (i otvore). Ni jedan nije bio jednak ili duži od projektovanog, tako da sam jako nestrpljiva da vidim šta je "zvanično" izmereno.
 
lol":2jo4mvms je napisao(la):
Pre 10ak dana sam bila u stanu da izmerim zidove (i otvore). Ni jedan nije bio jednak ili duži od projektovanog, tako da sam jako nestrpljiva da vidim šta je "zvanično" izmereno.
Mi smo isto pre desetak dana merili. Nismo merili precizno kvadraturu vec zidove zbog namestaja. Spavace sobe su cak i preko 10cm krace od projektovanih. Zvali su da nas obaveste da je kvadratura veca za 0.25. Tako da to merenje koje ste obavili nije neki reper.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vrh