Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=662997#p662997:39a9etl6 je napisao(la):
комшија11080 » Ned Sep 22, 2019 10:39 pm[/url]":39a9etl6]Читам и не верујем. Вала баш је форум огледало државе и страх од будућих комшија.
Доста се полемише у последње време око паркинг места, па ево да дам и ја моје мишљење.
Кад сам видео нацрт насеља, за разлику од изгледа већине, мени није пало на памет да не морам да узмем гаражно место јер видим да има испред зграда паркинг места па ћу да уштедим али губим живце док нађем место сваки дан.
Узимам стан у новоградњи баш из разлога да бих могао да имам гаражно место да не морам да бринем где ћу да паркирам ауто, а још мање да будем бахат и да паркирам на улици или тротоару као што се може видети у насељу. То ме много фрустрира јер по граду не може да се хода тротоаром од непристојности грађана (што је нажалост огледало државе и стања у друштву). А кад би сваки дан добијали казну од 5 хиљада за такво паркирање верујем да би платили за своје место колко год да кошта.
Код приватника је гаражно место доста скупље него код нас у насељу, а богами плаћа се и спољашње место ако нисте информисани иако је на сунцу, киши, снегу аутомобил.
Тих 60 места испред Г зграде би по мени било најбоље да буде само за госте станара ако је могуће, а не да буде попуњено колима истих, јер и мене брине где ће да паркира мој гост. То је довољно да сваком петом станару зграде буде гост колима у исто време.
Гаражних места има и даље ако неко жели да их купи, рекли су ми да је цео доњи спрат слободан (говорим о згради Г), мени је рецимо много да сада одмах одвојим паре за још једно али за коју годину ћу вероватно покушати да купим ако буде било и даље или откупим ако буде неко вољан да прода или изнајмљивати.
А што се тиче усељења, вероватно ће да зову од понедељка јер се ближи термин.

Што се тиче одржавања насеља, ту се слажем да треба да буде много боље са више камера и можда чак чувара.
Биће незгодно то са пословном зградом, али ће она имати своја гаражна места за запослене, а за остале шта знам долазиће кад смо и ми на послу.
Дно дна. Интелектуални плићак :bash:
 
Cao Komsije,

Do sada sam samo pratio forum. Ima svega i svacega... Postovanje za pojedince.

Elem, evo i jutrasnjeg mail-a od GDS-a:

PS. Okacio sam ponude za profesionalno upravljanje u zip arhivu ove poruke (IPM, Msystem, Profun)

Poštovani,
S obzirom da se približava početak primopredaje stanova u objektu G, u prilogu Vam dostavljamo dopis u vezi osnivanja stambenih zajednica u objektu G.

Isto tako Vam dostavljamo 3 ponude za profesionalno upravljanje stambenim zajednicama.

Molimo Vas da se upoznate sa dokumentacijom iz priloga i da nas obavestite o Vašoj odluci.

Srdačan pozdrav,

Iz prikacenog word dokumenta:
Уколико се одлучите за неког од понуђених организатора професионалног управљања, молимо Вас за сагласност да Ваш контакт можемо проследити изабраној фирми у циљу потписивања записника.

Такође, уколико сматрате да би поједини власници посебних делова зграде, на одговарајући и законом дефинисан начин, са успехом вршили функцију професионалног управника за зграду у којој се налази Ваш новоизграђени стан или гаражно место, са задовољством смо спремни да подржимо сваку вашу иницијативу, те сугеришемо да се неко од власника посебних делова зграде пријави за вршење ове функције.

Pozdrav,
Komsija iz G1
 
3 ponude hah :)
Mangupi, dostavljaju tri ponude ali ce vecinom svojih glasova izabrati IPM

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pa odabrati nekog od stanara je nemoguca misija.kako odabrati kad se nismo jos ni uselili. A opet, ako ima praznih stanova to ke glas gds-a za ipm. A ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa upravo to i rade, mazanje ociju. Dok imaju vecinu neprodatih stanova sazovu skupstinu SZ i izaberu vecinom glasova PU. Kod nas bilo svega 5, 6 useljenih stanova kad su nametnuli ovog iz IPM.
Kod nas su ljude uslovljavali da moraju da potpisu za PU inace nece pustiti liftove u rad. A liftove su duzni da puste cim dobiju upotrebnu dozvolu. Vodite racuna da vas ne navuku na tu foru. Kad se bude potpisivao ugovor o prof upravljanju obavezno vodite racuna sta pise u istom, o otkaznim rokovima, uslovima za raskid, automatsko produzavanje nakon 3 godine...i trazite izmenu ugovora.
Ako neko ima nekog pravnika neka ga povede da pogleda ugovor koji se bude potpisivao



Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663661#p663661:320a5j7h je napisao(la):
hinicka » Sre Sep 25, 2019 9:06 am[/url]":320a5j7h]Ajde sad, tri ponude. Ko je pametan da kaze koga odabrati?

Evo sada bas gledam digitalni otisak sve tri firme i otiske njihovih vlasnika/predstavnika... Mada danas mi je dug dan, ali probacu da podeli svoje impresije najkasnije do stura uvece. Jasno je da IPM nije opcija, ali su dibri za komparativnu aanalizu :)
 
Ima li neko pozitivnih iskustava sa nekom četvrtom firmom? Posmatram ovaj FirstFacility već tri godine i čini mi se kao firma koju bismo mogli da uzmemo u razmatranje. Skeptičan sam malo po pitanju ovih koje nam oni nude.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663664#p663664:etzkmqg0 je napisao(la):
KomsijaIzG » Sre Sep 25, 2019 9:08 am[/url]":etzkmqg0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663661#p663661:etzkmqg0 je napisao(la):
hinicka » Sre Sep 25, 2019 9:06 am[/url]":etzkmqg0]Ajde sad, tri ponude. Ko je pametan da kaze koga odabrati?

Evo sada bas gledam digitalni otisak sve tri firme i otiske njihovih vlasnika/predstavnika... Mada danas mi je dug dan, ali probacu da podeli svoje impresije najkasnije do stura uvece. Jasno je da IPM nije opcija, ali su dibri za komparativnu aanalizu :)
Meni samo nije jasno kako je GDS dobio ove tri ponude? Obicno pratim sajt GDSa i sve VJM i MJN i nisam video da su trazili javno ponude od nekog...
Pitam zasto sto ne verujem da se ne bi javile firme koje odrzavaju A,Belvil, Vozdove,West i ostala uredjena nasaelja.
IPM ne dolazi u obzir za mene.
MSystem - nema jedne reference.
Profun - nema jedne reference (kaze preko 50 st. zajednica... kojih zemljace?). Inace ja jos nisam dobio mail.
Dakle izbor nikakav i najbolje da bilokoga predlozimo cim se uselimo a verovatno ce se svi useliti u 2 dana.
 
Dzaba se dogovarate. Na skupstini koju ce gds sazvati, oni ce imati vecinu. Sta god da se vi kao manjina dogovorite oni ce glasati za svoje.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663668#p663668:1556ndxb je napisao(la):
nikpetrovic » Sre Sep 25, 2019 9:27 am[/url]":1556ndxb]Ima li neko pozitivnih iskustava sa nekom četvrtom firmom? Posmatram ovaj FirstFacility već tri godine i čini mi se kao firma koju bismo mogli da uzmemo u razmatranje. Skeptičan sam malo po pitanju ovih koje nam oni nude.

Ja bih neku proverenu firmu koju mozemo da vidimo kako radi, a i FirstFacility nije los?
Evo kako se to radi u A Bloku.Prikacen file.
Primer na sta se sve pazi.
 
I meni je stigao mail, jedino sto mi nije jasno, da li se bira prof upravnik za celu G zgradu ili za svaku lamelu posebno. Ako je za svaku i ako su u nekoj svi stanovi prodati, onda GDS nece imati vecinu?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Sad sam zvao FirstFacility, oni nisu zainteresovani samo za upravljanje zgradom ukoliko nije ukljuceno i kompletno odrzavanje.
 
Bira se za svaku lamelu posebno.
Daj boze da su svi prodati ali tesko da ce stanari imati vecinu na prvoj skupstini. U C, D i E od 9 lamela samo u jednoj jesu. Problem je sto se za izbor profesionalnog upravnika glasa 2/3 vecinom a 99% GDS ce imati vecinu.

Cak i da je stan prodat, a vlasnik nije bio na primopredaji, gds glasa za taj stan!

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Meni je isto stigao mejl, ali uopste se ne pominje mogucnost da izaberemo cetvrtu opciju, ili nekog stanara iz zgrade. U principu samo sam dobio te tri ponude i traze da se izjasnim za koju sam.
 
Da li je neko skoro upisivao hipoteku? Koliko se sada ceka na Zemunski katastar za to?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663713#p663713:3v6ptycc je napisao(la):
KlauKalash » Sre Sep 25, 2019 10:11 am[/url]":3v6ptycc]Meni je isto stigao mejl, ali uopste se ne pominje mogucnost da izaberemo cetvrtu opciju, ili nekog stanara iz zgrade. U principu samo sam dobio te tri ponude i traze da se izjasnim za koju sam.

Mislim da izjavljivanje e-mailom nije merodavno, ja sam im samo napisao da IPM ne prihvatam ni u ludilu.

U međuvremenu sam malo čačkao registar licenciranih upravnika zgrada i samo u Zemunu ih ima 34.
Pošto su upravnici fizička lica i kao takva dobijaju licence i ne vidi se da li su preduzetnici ili rade za neku veću firmu, malo sam gledao domene na kojima su im e-mail kontakti i našao sam na taj način sledeće firme:

http://www.atrium-consulting.com/
http://www.bestclean.rs/
https://www.mojazgrada.info/agents/profile/745
LIFT GROUP DOO
https://www.facilitypro.rs/

Možda bi vredelo razmotriti i taj spisak, ipak je dobra ideja imati čoveka koji je sa iste opštine.

Pitanje za stambene zajednice koje su već promenile upravnika u CDE, da li ako se bira neko iz ulaza i on mora da ima licencu?
 
rodoljub.ilic":2dru8g1t je napisao(la):
Pitanje za stambene zajednice koje su već promenile upravnika u CDE, da li ako se bira neko iz ulaza i on mora da ima licencu?

Za upravnika iz redova stanara ne treba licenca. Bira se prostom vecinom glasova.


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Upravo su me zvali iz GDS-a da kažu da je konačna površina stana veća za 0,18 kvadrata i da pošto je to ispod 0,2 da nema aneksa, doplate, itd... ali su naglasili da me GDS praktično časti 264€ (ako nisam permutovao cifre)... moj stan je dvoiposoban, od onih dvostrano okrenutih, i u potkrovlju. Baš me zanima šta je sa stanovima ispod mog, jer oni imaju drugačiju ogradu terase, i samim tim veću terasu, moguće da će oni imati doplatu.

Takođe su rekli da će u naredne dve nedelje biti primopredaja.
Nisu ništa pominjali formiranje stambene zajednice ni izbor upravnika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663815#p663815:yoore2z5 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Sre Sep 25, 2019 2:33 pm[/url]":yoore2z5]Upravo su me zvali iz GDS-a da kažu da je konačna površina stana veća za 0,18 kvadrata i da pošto je to ispod 0,2 da nema aneksa, doplate, itd... ali su naglasili da me GDS praktično časti 264€ (ako nisam permutovao cifre)... moj stan je dvoiposoban, od onih dvostrano okrenutih, i u potkrovlju. Baš me zanima šta je sa stanovima ispod mog, jer oni imaju drugačiju ogradu terase, i samim tim veću terasu, moguće da će oni imati doplatu.

Takođe su rekli da će u naredne dve nedelje biti primopredaja.
Nisu ništa pominjali formiranje stambene zajednice ni izbor upravnika.

Koja ste vi lamela G zgradi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663650#p663650:1og4thtf je napisao(la):
KomsijaIzG » Sre Sep 25, 2019 8:45 am[/url]":1og4thtf]Cao Komsije,

Do sada sam samo pratio forum. Ima svega i svacega... Postovanje za pojedince.

Elem, evo i jutrasnjeg mail-a od GDS-a:

PS. Okacio sam ponude za profesionalno upravljanje u zip arhivu ove poruke (IPM, Msystem, Profun)

Poštovani,
S obzirom da se približava početak primopredaje stanova u objektu G, u prilogu Vam dostavljamo dopis u vezi osnivanja stambenih zajednica u objektu G.

Isto tako Vam dostavljamo 3 ponude za profesionalno upravljanje stambenim zajednicama.

Molimo Vas da se upoznate sa dokumentacijom iz priloga i da nas obavestite o Vašoj odluci.

Srdačan pozdrav,

Iz prikacenog word dokumenta:
Уколико се одлучите за неког од понуђених организатора професионалног управљања, молимо Вас за сагласност да Ваш контакт можемо проследити изабраној фирми у циљу потписивања записника.

Такође, уколико сматрате да би поједини власници посебних делова зграде, на одговарајући и законом дефинисан начин, са успехом вршили функцију професионалног управника за зграду у којој се налази Ваш новоизграђени стан или гаражно место, са задовољством смо спремни да подржимо сваку вашу иницијативу, те сугеришемо да се неко од власника посебних делова зграде пријави за вршење ове функције.

Pozdrav,
Komsija iz G1
osnivanjestambenihzajednica.zip

Mi smo iz G4, i primopredajni rok je do kraja godine. Zasto im se zuri da i od mene traze izjavu oko upravitelja zgrade?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663852#p663852:maye9y01 je napisao(la):
IvanIvan » Sre Sep 25, 2019 2:41 pm[/url]":maye9y01]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663815#p663815:maye9y01 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Sre Sep 25, 2019 2:33 pm[/url]":maye9y01]Upravo su me zvali iz GDS-a da kažu da je konačna površina stana veća za 0,18 kvadrata i da pošto je to ispod 0,2 da nema aneksa, doplate, itd... ali su naglasili da me GDS praktično časti 264€ (ako nisam permutovao cifre)... moj stan je dvoiposoban, od onih dvostrano okrenutih, i u potkrovlju. Baš me zanima šta je sa stanovima ispod mog, jer oni imaju drugačiju ogradu terase, i samim tim veću terasu, moguće da će oni imati doplatu.

Takođe su rekli da će u naredne dve nedelje biti primopredaja.
Nisu ništa pominjali formiranje stambene zajednice ni izbor upravnika.

Koja ste vi lamela G zgradi?

G2
 
KlauKalash":1xpzl9a4 je napisao(la):
Meni je isto stigao mejl, ali uopste se ne pominje mogucnost da izaberemo cetvrtu opciju, ili nekog stanara iz zgrade. U principu samo sam dobio te tri ponude i traze da se izjasnim za koju sam.
Ovo nije bas tacno. Poslednji pasus dokumenta koji je attach-ovan u mailu:
"Такође, уколико сматрате да би поједини власници посебних делова зграде, на одговарајући и законом дефинисан начин, са успехом вршили функцију професионалног управника за зграду у којој се налази Ваш новоизграђени стан или гаражно место, са задовољством смо спремни да подржимо сваку вашу иницијативу, те сугеришемо да се неко од власника посебних делова зграде пријави за вршење ове функције."



Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663926#p663926:2wmx0m7n je napisao(la):
Fisico » Sre Sep 25, 2019 9:18 pm[/url]":2wmx0m7n]
KlauKalash":2wmx0m7n je napisao(la):
Meni je isto stigao mejl, ali uopste se ne pominje mogucnost da izaberemo cetvrtu opciju, ili nekog stanara iz zgrade. U principu samo sam dobio te tri ponude i traze da se izjasnim za koju sam.
Ovo nije bas tacno. Poslednji pasus dokumenta koji je attach-ovan u mailu:
"Такође, уколико сматрате да би поједини власници посебних делова зграде, на одговарајући и законом дефинисан начин, са успехом вршили функцију професионалног управника за зграду у којој се налази Ваш новоизграђени стан или гаражно место, са задовољством смо спремни да подржимо сваку вашу иницијативу, те сугеришемо да се неко од власника посебних делова зграде пријави за вршење ове функције."



Sent from my MI 9 using Tapatalk

U pravu ste, moj je propust.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663926#p663926:2tsdw374 je napisao(la):
Fisico » Sre Sep 25, 2019 9:18 pm[/url]":2tsdw374]
KlauKalash":2tsdw374 je napisao(la):
Meni je isto stigao mejl, ali uopste se ne pominje mogucnost da izaberemo cetvrtu opciju, ili nekog stanara iz zgrade. U principu samo sam dobio te tri ponude i traze da se izjasnim za koju sam.
Ovo nije bas tacno. Poslednji pasus dokumenta koji je attach-ovan u mailu:
"Такође, уколико сматрате да би поједини власници посебних делова зграде, на одговарајући и законом дефинисан начин, са успехом вршили функцију професионалног управника за зграду у којој се налази Ваш новоизграђени стан или гаражно место, са задовољством смо спремни да подржимо сваку вашу иницијативу, те сугеришемо да се неко од власника посебних делова зграде пријави за вршење ове функције."



Sent from my MI 9 using Tapatalk

Evo jos jedne "greske" GDS-a, "...вршили функцију професионалног управника за зграду..."
Ne postoji takva mogucnost. Postoji profesionalni upravnik i to su ove njihove ponude i postoji UPRAVNIK iz redova stanara. Tako da upravnik ne vrsi nikakvu funkciju profesionalnog upravnika. I ogromna je razlika u izboru. Profesionalni upravnik se bira 2/3 vecinom i tada stambena zajednica propisuje ugovor o profesionalnom upravljanju sa firmom organizatorom profesionalnog upravljanja. Upravnik iz redova stanara bira se prostom vecinom bez ugovora. Tako su i za C, D i E pricali, znate izaberite profesionalnog da bismo pustili lift u rad, izaberite profesionalnog pa kasnije ako hocete birajte iz redova stanara a GDS ce za neprodate stanove glasati onako kako odluci vecina. Sad ih nema nigde da glasaju kao i vecina stanara za neprodate stanove.
 
Vrh