Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

U petak su mi rekli da bi u ponedeljak 23.9.trebao biti zavrsen tehnicki. S toga....
 
A koga zanima kako je tekla primomredaja prosle godine za prva tri objekta, nek se vrati od strane 60 ovog foruma pa nadalje. Vrlo je bilo zanimljivo i dinamicno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=662475#p662475:locq6nk5 je napisao(la):
hinicka » Sub Sep 21, 2019 12:42 pm[/url]":locq6nk5]U petak su mi rekli da bi u ponedeljak 23.9.trebao biti zavrsen tehnicki. S toga....
Kako mislte zavrsen texnicki prijem,komisija izlazi iz zgrade i ili ce biti zavrsen papiroloski(doneta odluka da je zavrsen I onda se izdaje upotrebna dozvola)?
 
Dobro se secamo sta su neki pisali GDSu o ostatku naselja. Sami birali kako da ponize sve druge i zato ih celo naselje tako gleda.
Ne pise se tako o komsijama.
 
Forum polako ali sigurno postaje ogledalo srbije. Od pocetka sam se vise plasio kakve ce mi komsije biti, a ne GDS-a. Na zalost strah je bio opravdan

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=662764#p662764:1agljv36 je napisao(la):
Fisico » Ned Sep 22, 2019 9:29 am[/url]":1agljv36]Forum polako ali sigurno postaje ogledalo srbije. Od pocetka sam se vise plasio kakve ce mi komsije biti, a ne GDS-a. Na zalost strah je bio opravdan

Sent from my MI 9 using Tapatalk

U pravu ste to sam ja I ranije pisao(kada su me prozivali da sam PR Gds-a) oticice GDS da gradi drugde I sa njim ce otici njihova krivica,a ostajemo mi sami I podele medju nama
 
Читам и не верујем. Вала баш је форум огледало државе и страх од будућих комшија.
Доста се полемише у последње време око паркинг места, па ево да дам и ја моје мишљење.
Кад сам видео нацрт насеља, за разлику од изгледа већине, мени није пало на памет да не морам да узмем гаражно место јер видим да има испред зграда паркинг места па ћу да уштедим али губим живце док нађем место сваки дан.
Узимам стан у новоградњи баш из разлога да бих могао да имам гаражно место да не морам да бринем где ћу да паркирам ауто, а још мање да будем бахат и да паркирам на улици или тротоару као што се може видети у насељу. То ме много фрустрира јер по граду не може да се хода тротоаром од непристојности грађана (што је нажалост огледало државе и стања у друштву). А кад би сваки дан добијали казну од 5 хиљада за такво паркирање верујем да би платили за своје место колко год да кошта.
Код приватника је гаражно место доста скупље него код нас у насељу, а богами плаћа се и спољашње место ако нисте информисани иако је на сунцу, киши, снегу аутомобил.
Тих 60 места испред Г зграде би по мени било најбоље да буде само за госте станара ако је могуће, а не да буде попуњено колима истих, јер и мене брине где ће да паркира мој гост. То је довољно да сваком петом станару зграде буде гост колима у исто време.
Гаражних места има и даље ако неко жели да их купи, рекли су ми да је цео доњи спрат слободан (говорим о згради Г), мени је рецимо много да сада одмах одвојим паре за још једно али за коју годину ћу вероватно покушати да купим ако буде било и даље или откупим ако буде неко вољан да прода или изнајмљивати.
А што се тиче усељења, вероватно ће да зову од понедељка јер се ближи термин.

Што се тиче одржавања насеља, ту се слажем да треба да буде много боље са више камера и можда чак чувара.
Биће незгодно то са пословном зградом, али ће она имати своја гаражна места за запослене, а за остале шта знам долазиће кад смо и ми на послу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=662997#p662997:1vxyt6on je napisao(la):
комшија11080 » Ned Sep 22, 2019 10:39 pm[/url]":1vxyt6on]Читам и не верујем. Вала баш је форум огледало државе и страх од будућих комшија.
Доста се полемише у последње време око паркинг места, па ево да дам и ја моје мишљење.
Кад сам видео нацрт насеља, за разлику од изгледа већине, мени није пало на памет да не морам да узмем гаражно место јер видим да има испред зграда паркинг места па ћу да уштедим али губим живце док нађем место сваки дан.
Узимам стан у новоградњи баш из разлога да бих могао да имам гаражно место да не морам да бринем где ћу да паркирам ауто, а још мање да будем бахат и да паркирам на улици или тротоару као што се може видети у насељу. То ме много фрустрира јер по граду не може да се хода тротоаром од непристојности грађана (што је нажалост огледало државе и стања у друштву). А кад би сваки дан добијали казну од 5 хиљада за такво паркирање верујем да би платили за своје место колко год да кошта.
Код приватника је гаражно место доста скупље него код нас у насељу, а богами плаћа се и спољашње место ако нисте информисани иако је на сунцу, киши, снегу аутомобил.
Тих 60 места испред Г зграде би по мени било најбоље да буде само за госте станара ако је могуће, а не да буде попуњено колима истих, јер и мене брине где ће да паркира мој гост. То је довољно да сваком петом станару зграде буде гост колима у исто време.
Гаражних места има и даље ако неко жели да их купи, рекли су ми да је цео доњи спрат слободан (говорим о згради Г), мени је рецимо много да сада одмах одвојим паре за још једно али за коју годину ћу вероватно покушати да купим ако буде било и даље или откупим ако буде неко вољан да прода или изнајмљивати.
А што се тиче усељења, вероватно ће да зову од понедељка јер се ближи термин.

Што се тиче одржавања насеља, ту се слажем да треба да буде много боље са више камера и можда чак чувара.
Биће незгодно то са пословном зградом, али ће она имати своја гаражна места за запослене, а за остале шта знам долазиће кад смо и ми на послу.

Apsolutno se slazem sa vama oko parkinga,u Vozdovim kapijama je garazno mesto 12000e,a prodaju se I napolju parking mesta...
A za useljenje cemo videti,ja nesto ne bih rekao da ce biti na vreme,prosto neverovatno da samo kod nas u drzavi gadjaju poslenji dan sto se svega tice
 
Iskren da budem, meni poslovne zgrade u naselju samo mogu biti plus. Sutradan, ako budemo zeleli da izdamo/prodamo stan, bice lakse. A verujem da ce te zgrade privuci jos dodatnih sadrzaja u naselje.
 
Kako mislite da će prodaja/izdavanje biti lakše,kakve to veze ima sa zgradom baš u naselju,pa neće ona zaposliti 10 000 ljudi,i o kakvim dodatnim sadržajima se radi?
 
Pisala sam ih da pitam za primopredaju. Kazu ceka se jos upotrebna dozvola ali rade sve da to bude prvom polovinom oktobra. Ja cenim da ce biti druga polovina, al ajde ...
 
Nisu se lepo izrazili trebali su da kazu da nisu zavrsili zgradu na vreme pa zato cekaju upotrebnu dozvolu,a u ugovoru ne pise da je primopredaja nakon dobijanja upotrebne dozvole(koga briga sto nisu na vreme radili)nego da je rok za predaju kljuceva 01.10
GDS umesto da daje primer drugima kako se postuju kupci,oni kao I svi ne postuju rokove,a sve imaju pare,veze,prioritete pre svakoga,ali to je ogledalo drzave...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663142#p663142:39618q8e je napisao(la):
Assad84 » Pon Sep 23, 2019 1:38 pm[/url]":39618q8e]Kako mislite da će prodaja/izdavanje biti lakše,kakve to veze ima sa zgradom baš u naselju,pa neće ona zaposliti 10 000 ljudi,i o kakvim dodatnim sadržajima se radi?

Moj komentar je vise zasnovan na zdravom razumu, nego na konkretnim informacijama. Ocekujem da ce biti dodatnih sadrzaja, jer ako neko gradi poslovne zgrade, ne verujem da nije predvideo, recimo, lokale u prizemlju gde bi pomenuti sadrzaji bili. Cak i da nije, sadrzaji ce sami naci svoj prirodni put ka mestu gde ima/gravitira mnogo ljudi :)
Sto se tice izdavanja/prodaje, moguce je da sama izgradnja 2 poslovne zgrade nije dovoljna i nece olaksati promet nekretnina, ali ako/kada se bude pravio industrijski park u Borci, ZK ce biti idealna lokacija za sve ljude koji eventualno budu radili tamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663168#p663168:2myce6fy je napisao(la):
KlauKalash » Pon Sep 23, 2019 2:48 pm[/url]":2myce6fy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663142#p663142:2myce6fy je napisao(la):
Assad84 » Pon Sep 23, 2019 1:38 pm[/url]":2myce6fy]Kako mislite da će prodaja/izdavanje biti lakše,kakve to veze ima sa zgradom baš u naselju,pa neće ona zaposliti 10 000 ljudi,i o kakvim dodatnim sadržajima se radi?

Moj komentar je vise zasnovan na zdravom razumu, nego na konkretnim informacijama. Ocekujem da ce biti dodatnih sadrzaja, jer ako neko gradi poslovne zgrade, ne verujem da nije predvideo, recimo, lokale u prizemlju gde bi pomenuti sadrzaji bili. Cak i da nije, sadrzaji ce sami naci svoj prirodni put ka mestu gde ima/gravitira mnogo ljudi :)
Sto se tice izdavanja/prodaje, moguce je da sama izgradnja 2 poslovne zgrade nije dovoljna i nece olaksati promet nekretnina, ali ako/kada se bude pravio industrijski park u Borci, ZK ce biti idealna lokacija za sve ljude koji eventualno budu radili tamo.

Po mom misljenju nece nista promeniti izgradnja idustrijskog parka u Borci,zk.imaju visoku cenu izdavanja za "obicne radnik"pe pre ce traziti da nadju stan u samoj Borci
A I valjda cemo se izboriti da nam naselje bude sto lepse pa za prodaju nece biti nikakv problem
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=663201#p663201:3t105ci4 je napisao(la):
Srkisrki » Pon Sep 23, 2019 4:34 pm[/url]":3t105ci4]Koja je visina plafona u stanovima?

265cm projektovano, oko 260cm izvedeno, zavisi od stana do stana.
 
Da li neko ima neke nezvanične informacije oko primopredaje u G1/G2? 1.10. je blizu (za one koji imaju ovakav ugovor), a još uvek nema neke zvanične komunikacije o useljenju...
Pored toga, verujem da nam pre ključeva predstoji rešavanje potencijalne razlike u izvedenoj kvadraturi u odnosu na projektovanu, deluje baš tesno sve to izvesti za nedelju dana?
 
zemunac5":39hwarjz je napisao(la):
Da li neko ima neke nezvanične informacije oko primopredaje? 1.10. je blizu (za obe kiji imaju ovakav ugovor), a još uvek nema neke zvanične komunikacije o useljenju...
Pored toga, verujem da nam pre ključeva predstoji rešavanje potencijalne razlike u izvedenoj kvadraturi u odnosu na projektovanu, deluje baš tesno sve to izvesti za nedelju dana?
Vec se pisalo. Ceka se upotebna dozvola. Kada je budu dobili onda se krece u obavestavanje nas kupaca. Kod zgrada C,D i E je zahtev za dozvolu predat 11.12. I odbijen 17.12. Novi zahtev podnet 18.12. I resen 21.12. Kada su pozivali kupce najbolje da oni sami kazu. Ovo su podaci da sajta za pretragu gradjevinskih dozvola na apr-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za 10 dana su dobili resenje I ako su odbijeni jedan put,za 5 dana bi dobili resenje da nisu odbijeni,po ovome bi trebali na vreme da se uselimo...
 
Jel moze neko da napise kolika je bila razlika u kvadraturi, posto je nama procenitelj laserom merio skoro 2kv vise, malo smo se sokirali, jer to nije mala para. Doduse, ogradio se da nije precizno

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nema veze s proceniteljem.
Veca ili manja kvadratura je po zvanicnom merenju gds-a i od njih dobijate tu informaciju. Dobicete na mejl. Mada mozete i da ih kontaktirate i pitate za izvedenu povrsinu.
U slucaju da imate sumnju angazuje se vestak i meri se ponovo.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nismo se razumeli, to sam otpirlike sve znao, interesovalo me koliko obicno bude razlike, da znam koliko ce mi para (otprilike) trebati? Odnosno, da li se nekom desilo da to bude vise od 1kv? Probali smo da dobijemo informaciju od GDS-a, nisu mogli trenutno da nam kazu.
Svakako hvala na odgovoru

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Kolko sam pricao sa komsijama, nije bilo odstupanja preko 1m2.
Uglavnom se krece do 0.8 po nekim saznanjima.
Placala se razlika za vise od 0.2, pisano je u temi da je komsiji bila veca kvadratura za 0.23 :D

Sto se tice informacije o izvedenoj povrsini, cim se zavrsi tehnicki prijem, gds ima tu informaciju.

Tehnicki prijem i dobijanje upotrebne dozvole nije moguce bez izvedenih povrsina jer se za upotrebnu dozvolu podnosi Elaborat geodetskih radova. Tako da ako su podneli zahtev za upotrebnu dozvolu, moraju imati i nove povrsine.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Komsija, hvala na odgovoru, danas su mi rekli da jos nisu dobili dokumentaciju i da se cujemo sledece nedelje

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Vrh