Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Buduce komsije,
da li neko od vas koji imate malu decu zna za neki vrtic blizu Kapija. Tj.da li biste preporucili neki?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608011#p608011:10cyx4o7 je napisao(la):
Kvengitis » Uto Mar 12, 2019 10:06 pm[/url]":10cyx4o7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607976#p607976:10cyx4o7 je napisao(la):
lanmibg » Uto Mar 12, 2019 6:18 pm[/url]":10cyx4o7]Kome da se zalimo kad nijedna stambena zajednica nije registrovana od strane upravnika iz IPM-a?!
Upravnik je izabran po svim ulazima pocetkom januara, i imao je zakonski rok od 15 dana da registruje stambenu zajednicu. Do danas, to nije uradjeno. Zasto? Pitanje je...
Odgovor je , da bi infostan placali od januara a ne od 15. Marta kako piše na obaveštenju . Danas sam pokušao da dodjem do upravnika bezuspešno !

Nisam bas najbolje razumeo... mi smo, kod nas u ulazu, trazili odredjene izmene u ugovoru sa IPM, tako da zbog toga nismo registrovali stambenu zajednicu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608084#p608084:3q5vvai8 je napisao(la):
Kaca1906 » Sre Mar 13, 2019 7:30 am[/url]":3q5vvai8]Drage buduce komsije,
Sto se tice strajka katastra, zvala sam nekog lika iz strajkackog odbora, nemaju pojma koliko ce to trajati. Zatim sam zvala gds i rekli su ako ne stignemo da realizujemo kredit za 120dana, da im odnesemo u slobodnoj formi napisanu molbu i potvrdu iz banke dokle smo stigli sa kreditom, pred istek tih 120dana i oni ce nam produziti jos 60dana.
Da li je neko dobio vec racun za infostan i ako jeste, koliko je iznosio sada kada je grejna sezona? Interesuje me za stan od 70m2 ako ima nekog da mi kaze.

Pozdrav

Pa na koji nacin da trazim potvrdu dokle smo stigli iz banke kad banka nece ni da cuje da se krene sa procedurom bez tog jednog famoznog papira iz katastra?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608153#p608153:3sye3as5 je napisao(la):
miskobg » Sre Mar 13, 2019 11:50 am[/url]":3sye3as5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608011#p608011:3sye3as5 je napisao(la):
Kvengitis » Uto Mar 12, 2019 10:06 pm[/url]":3sye3as5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607976#p607976:3sye3as5 je napisao(la):
lanmibg » Uto Mar 12, 2019 6:18 pm[/url]":3sye3as5]Kome da se zalimo kad nijedna stambena zajednica nije registrovana od strane upravnika iz IPM-a?!
Upravnik je izabran po svim ulazima pocetkom januara, i imao je zakonski rok od 15 dana da registruje stambenu zajednicu. Do danas, to nije uradjeno. Zasto? Pitanje je...
Odgovor je , da bi infostan placali od januara a ne od 15. Marta kako piše na obaveštenju . Danas sam pokušao da dodjem do upravnika bezuspešno !

Nisam bas najbolje razumeo... mi smo, kod nas u ulazu, trazili odredjene izmene u ugovoru sa IPM, tako da zbog toga nismo registrovali stambenu zajednicu...

Ni jedna stambena jedinica nije registrovana i na ulazu od zgrade stoji objasnjenje od info stana, koje kaže ako do 15 se zaključi ugovor sa njima da će se naplaćivati od marta a ako nas upravnik to ne uradi do tada , naolacivace od dodele ključeva !
 
Vidim da su poceli da stizu racuni za infostan, i da se raspon grejanja krece od 5500 - 11000 u zavisnosti od kvadrature i naravno od toga na koliko je stavljen kalorimetar.
 
Dajte neke podatke za infostan racune koliki su, svi ih cekamo.. koliko je zapravo infostan bez grejanja :)
 
Definitivno treba traziti raskid ugovora sa IPM za održavanje , sobzirom da do upravnika ne možeš doći i da ne rade svoj posao kako treba ,
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608473#p608473:38nzoez8 je napisao(la):
Kvengitis » Čet Mar 14, 2019 11:10 am[/url]":38nzoez8]Definitivno treba traziti raskid ugovora sa IPM za održavanje , sobzirom da do upravnika ne možeš doći i da ne rade svoj posao kako treba ,
file.php

ovo kao da je staro minimum pet godina. skidani šrafovi, zarđalo, šmirglano..naopako
 
Nemam reči....tužno....

Nije mi jasno zašto se ne žalite...

Koliko sam video na prilazu u zgradu C (valjda), zidiću ispod rampe je otpala fasada, a fušerisanje sa fasadom da ne pominjem.....ma da li je ovo moguće?!!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608473#p608473:3qkhxmvv je napisao(la):
Kvengitis » Čet Mar 14, 2019 12:10 pm[/url]":3qkhxmvv]Definitivno treba traziti raskid ugovora sa IPM za održavanje , sobzirom da do upravnika ne možeš doći i da ne rade svoj posao kako treba ,
file.php
made in china visoki kvalitet
:roll:
razumem da za male pare kupujes neke dzidza bidze, pa traje ne traje svejedno ti (a nekad i nije)

ali da u tako velikom poslu, sa toliko para u igri, tu ti je i pitanje reputacije, marketinga - drustvenih mreza (mislim nismo amerika, ali nismo brate ni kongo) odes i zabodes kineski sistem da kao ustedis koji dinar
da su stavili nesto normalno pa sad ovde da slikamo i hvalimo se i svi smo srecni tacno da je skuplje i 10 puta isplatilo bi im se i na ovom i na nekom sledecem poslu
prosto ne razumem da pustis da na takvoj budalastini kao sto je rampa za garazu odes u takav kiks, neverovatno
 
Tenderi, tri ponude.... jedini kriterijum bude cifra na dnu ponude.
Odluku o tome koja ponuda se prihvata donose priuceni ekonomisti koji o tehnici znaju gde je ctrl+alt+del.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Otvara se Maxi Shop&Go (prvih par lokala u zgradi E).
Verujem da ce ovih dana biti i otvaranje jer se upravo unosi roba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
decahurinova":hmuvy73q je napisao(la):
Otvara se Maxi Shop&Go (prvih par lokala u zgradi E).
Verujem da ce ovih dana biti i otvaranje jer se upravo unosi roba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Још мало

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608232#p608232:oak8eho9 je napisao(la):
hinicka » Sre Mar 13, 2019 4:41 pm[/url]":oak8eho9]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608084#p608084:oak8eho9 je napisao(la):
Kaca1906 » Sre Mar 13, 2019 7:30 am[/url]":oak8eho9]Drage buduce komsije,
Sto se tice strajka katastra, zvala sam nekog lika iz strajkackog odbora, nemaju pojma koliko ce to trajati. Zatim sam zvala gds i rekli su ako ne stignemo da realizujemo kredit za 120dana, da im odnesemo u slobodnoj formi napisanu molbu i potvrdu iz banke dokle smo stigli sa kreditom, pred istek tih 120dana i oni ce nam produziti jos 60dana.
Da li je neko dobio vec racun za infostan i ako jeste, koliko je iznosio sada kada je grejna sezona? Interesuje me za stan od 70m2 ako ima nekog da mi kaze.

Pozdrav

Pa na koji nacin da trazim potvrdu dokle smo stigli iz banke kad banka nece ni da cuje da se krene sa procedurom bez tog jednog famoznog papira iz katastra?

Proverite vise banaka, svaka veca banka saradjuje sa GDSom i ima sve potrebne papire za pocetak sprovodjenja kredita. Papir iz katastra koji ide na kraju je resenje o upisu hipoteke i on je potreban na kraju procedure. Pre toga ne bi trebalo da se vi uopste bavite katastrom. Bar je tako kod nas bilo.
 
Evo jedan update.
Radnja se jutros otvorila, super je da ima nesto blizu ali je mala i samo za najbazicnije potrebe. Mislim da ovakvo naselje zasluzuje da ima jedan Maxi normalne velicine.
Neko je pitao za racun za infostan, mi smo za trosoban stan 67.5m2 dobili 13090,00 din za mesec februar, gde je izrazeno grejanje za mesec januar. Mislim da je ovo mnogo jer na racunu nema nista osim grejanja (jos nije uvedeno smece, voda itd). Sve je provereno, tako je kazu ocitano tj. potroseno.
Sto se tice parkinga, vec je postala guzva u internim ulicama jer je sve blokirano stubicima i onda se jedna kolovozna traka koristi za parking. Ima dosta radnika i majstora koji rade na zgradi G itd. Ne znam stvarno kako ce sve izgledati kad se usele G i H, jer tamo nema vise slobodnog parkinga za buduce stanare i njihove goste. Mi nemamo informaciju sta ce se raditi sa blokiranim mestima.
Odrzavanje - koliko vidim pojacali su pranje ulaza, mislim da ide na bolje ali bi sve to moralo brze. Tu se i dalje svi slazemo da je preskupo u odnosu na to sta ukljucuje, jer mi zivimo na gradilistu i nema tu ni kosenja trave itd.

Pozdrav :)
 
Iznos za grejanje je :shock: Glupo pitanje, ali koliko ste se grejali, koliku temperaturu u stanu ste odrzavali? Zvuci zaista previse samo za grejanje. Mada, mozda ce se gubici smanjiti kad je usele svi, ali ne verujem da ce biti drasticno..

Da li u shop&go ima odeljenje mesare? Delikates i sveze voce i povrce pretpostavljam da ima svakako..

Sto se tice parking mesta napolju, na nasoj overi nedavno covek iz GDS rece da se mesta sigurno izdavati, mada jos uvek ne znaju po kom modelu. Ja se nadam nekom kratkorocnijem izdavanju ili dnevnoj-nedeljnoj-mesecnoj naplati, a ne izdavanje na 99 godina i te fore...

@Superman, malo drugacije stvari stoje sto se tice katastra... Svima osim Komercijalne najpre treba uverenje iz katastra da na stanu nema nikakvih zabelezbi i sl.. I to je prvi korak. Pitali smo i da li ima ikakav alternativni dokument koji bi mogao da se prilozi privremeno, dok ne proradi katastar- rekli su izricito ne.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609851#p609851:53uxcbsp je napisao(la):
Skucanica » Уто Мар 19, 2019 11:42 am[/url]":53uxcbsp]Iznos za grejanje je :shock: Glupo pitanje, ali koliko ste se grejali, koliku temperaturu u stanu ste odrzavali? Zvuci zaista previse samo za grejanje. Mada, mozda ce se gubici smanjiti kad je usele svi, ali ne verujem da ce biti drasticno..

Da li u shop&go ima odeljenje mesare? Delikates i sveze voce i povrce pretpostavljam da ima svakako..

Sto se tice parking mesta napolju, na nasoj overi nedavno covek iz GDS rece da se mesta sigurno izdavati, mada jos uvek ne znaju po kom modelu. Ja se nadam nekom kratkorocnijem izdavanju ili dnevnoj-nedeljnoj-mesecnoj naplati, a ne izdavanje na 99 godina i te fore...

@Superman, malo drugacije stvari stoje sto se tice katastra... Svima osim Komercijalne najpre treba uverenje iz katastra da na stanu nema nikakvih zabelezbi i sl.. I to je prvi korak. Pitali smo i da li ima ikakav alternativni dokument koji bi mogao da se prilozi privremeno, dok ne proradi katastar- rekli su izricito ne.

Сасвим је могуће да су губици распоређени само на продате станове а не на све. То би могао бити разлог зашто су губици већи.
Тако су иначе радили у Степи.
 
Sad mi pade na pamet vezano za to sto se radnici parkiraju po internim saobracajnicama... I za to se treba zaliti GDS-u. Neka im obezbede parking na zagradjenim mestima ili negde drugde, radnici su tu zbog GDS, a ne zbog stanara... Isto kao sto radnici nemaju gde, nemaju ni gosti naselja i nije ok da i to malo slobodnih mesta zauzmu radnici..
 
Da li znate da li je moguće da se izvrši manja korekcija u stanu tokom izgradnje? Razgovarao sam sa ovima iz prodaje, rekli su da ne znaju. Poslao sam mail na office@gds.rs ali ne odgovaraju. Da li je imao neko sličnih pokušaja i kako je prošao?
 
I mene isto to zanima. Baš sam juče razgovarao sa nekim iz firme izvođača i reče mi da pitam ove u izložbenom prostoru. Baš sam planirao da im pošaljem mejl...
Pa bih bio zahvalan ako nam neko kaže svoja iskustva. Ja bih samo da mi zazidaju šank da ne moram sam to kasnije da radim.
 
Da li je neko putem e-maila pisao GDS-u molbu da odobre produzetak roka za isplatu kreditnog dela kupoprodajne cene (u prilog bih stavila potvrdu banke o statusu kredita) ili mora licno da se ide do GDS?
Hvala
 
@nikpetrovic, mihajlons

Ja sam pokušavao da izdejstvujem neke promene u kupatilu u stanu u objektu G (tuš kabina bez kade nego sa slivnikom, podno grejanje u kupatilima i protočni bojleri (što podrazumeva i dodatnu elektro instalaciju)) i oduvali su me bez pardona. Kada sam prigovorio da znam da su u jednom stanu u prvoj fazi izveli takvu tuš kabinu dali su mi objašnjenje da je u pitanju invalid i da su zato izašli u susret.
Nakon toga sam pokušao da bar nešto od toga dogovorim direktno sa izvođačima ali ni tu na kraju nisam imao više sreće, iako su u početku bili ljubazni i kooperativni.

@anka crnotravka

Ja sam zahtev poslao mailom gospođi Odobašić i izdali su saglasnost za par dana bez ikakvih problema.
 
@ Mihajlons
I mi smo baš za zatvaranje šanka pitali predstavnika izvođača radova "Koto" i rekao je da to možemo da uradimo isključivo u sopstvenoj režiji.
 
Neke sitnije prepravke je moguce uraditi, znam da su ljudi radili izmene u prvoj fazi. Medjutim pitanje je dokle se stiglo sa radovima, ako je npr. nesto sazidano i zavrseno to nece hteti da ruse cak i ako je nesto sitno. Takodje izmene nisu moguce dok se stan ne isplati u celosti, pa to treba uskladiti sa radovima u stanu itd. Pisete zahtev tehnickoj sluzbi direkcije i predate to na njihovoj pisarnici, tako ce da vam odgovore zvanicno bilo pozitivno ili negativno. Treba i da se napise da se slazete sa izmenom i necete imati primedbe kod primopredaje.
Svakako zahteve tipa podnog grejanja, protocnih bojlera itd. ne treba ni da razmatrate, gubljenje vremena.
Mislim ni ovo obicno grejanje ne radi kako treba, ljudi odvrtali radijatore na 6 u januaru da dobiju 20 stepeni u stanu... a kamoli podno.
 
Vrh