Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Da li shvatas da to nije moglo tek tako da ide. Protivno je Zakonu o stanovanju i odrzavanju zgrada. Odluku o tome mora da donese stambena zajednica odnosno skupstina stanara koja tad nije ni bila formirana. Clan 42. Zakona.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Da pisalo je, ali se ovo ne moze postavljati bez saglasnosti skupstina stanara, a nakon uvida u tehnicku dokumentaciju i dogovora oko finansijskog dela posto je krov vlasnistvo stanara. Meni je iz direkcije receno kod kupovine da se ne zna nista i da ce operateri naknadno da odlucuju. 3 antene operateri placaju oko 5000eur mesecno. Znaci sta, direkcija ce da uzima 60k evra godisnje a mi da placamo odrzavanje zgrada i krova. Oni su sve znali kao i za famozni parking koji su nam oteli i sad je vec haos u naselju.
 
Onda C1-3 skupštine stanara pa da se rešava problem. Od vrata do vrata jer ovo je mnogo veće od prezidanog hodnika u C

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Banka Inteza mi, između ostalog, traži sledeći dokument za odobrenje kredita:

Izjava GDS koja se odnosi na konkretan stan i kojom se potvrđuje da na njemu nema drugih tereta (osim tereta upisanog za projektno finansiranje, ako je to slučaj) i da GDS nije raspolagala sa tim stanom; Rekli su da će u GDSu znati o čemu se radi.

Kada sam otišao u ZK GDS oni su mi rekli da oni to ne izdaju i da to treba tražiti u katastru. Da li je još nekom banka tražila taj dokument? Hvala.
 
Ne znam sa kim ste razgovarali, meni su to izdali bez problema i u vrlom kratkom roku. Pozovite ih i tražite Lidiju Odobašić.
 
U katastru izdaju taj dokument.
Mora se traziti i za garazno mesto, ako i njega kupujete.
Potrebno je da u slobodnoj formi (svojim recima) napisete da vam treba to uverenje i za koji tacno stan, koja je parcela itd.
Placa se administrativna taksa 950 din.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613026#p613026:133vfhmp je napisao(la):
candyman » Pon Apr 01, 2019 1:42 pm[/url]":133vfhmp]U katastru izdaju taj dokument.
Mora se traziti i za garazno mesto, ako i njega kupujete.

Niste u pravu, i mene je to zbunilo, prvi put na početku procedure sa bankom se traži sličan dokument iz katastra, ali Intesa traži pred puštanje kredita i potvrdu od GDS, valjda da bi se pokrila za taj period u međuvremenu. Besmisleno, ali tako je.

A za garažu ne znam zašto bi se tražilo, garaže obično nisu na kredit.
 
Ne bih da vam kontriram, ali jesam, zato sto sam se vracao da uzmem isti dokument i za garazno mesto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613028#p613028:1bm5clyi je napisao(la):
candyman » Pon Apr 01, 2019 2:46 pm[/url]":1bm5clyi]Ne bih da vam kontriram, ali jesam, zato sto sam se vracao da uzmem isti dokument i za garazno mesto.
Da li ste elektronski (preko e-katastra) podneli taj zahtev ili samo lično u katastru?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613029#p613029:1xvsuemd je napisao(la):
dekius » Pon Apr 01, 2019 2:49 pm[/url]":1xvsuemd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613028#p613028:1xvsuemd je napisao(la):
candyman » Pon Apr 01, 2019 2:46 pm[/url]":1xvsuemd]Ne bih da vam kontriram, ali jesam, zato sto sam se vracao da uzmem isti dokument i za garazno mesto.
Da li ste elektronski (preko e-katastra) podneli taj zahtev ili samo lično u katastru?

Licno.
Ali to je bilo pre ove peripetije sa katastrom.
I ja sam bio zbunjen sta se tu trazi, ali na salteru katastra su mi brzo objasnili. Kada prime zahtev, kazu da se dodje za dve sedmice.
 
Ma ne shvatam ja to ništa lično, ali prenosim svoje iskustvo.
Ja sam prvo vadio potvrdu iz katastra, a posle iz GDS-a. Ni jednom se nije odnosila na garažu. A ne znam ni zašto bi jer garaža nije kupljena na kredit. Da niste vi uzeli kredit koji je pokrio i stan i garažu?
 
Da da. Nisam to napomenuo.
Htedoh pre svega Klaukalashu objasniti gde i kako ce doci do tog papira.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613031#p613031:toceirw6 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Pon Apr 01, 2019 2:52 pm[/url]":toceirw6]Ma ne shvatam ja to ništa lično, ali prenosim svoje iskustvo.
Ja sam prvo vadio potvrdu iz katastra, a posle iz GDS-a. Ni jednom se nije odnosila na garažu. A ne znam ni zašto bi jer garaža nije kupljena na kredit. Da niste vi uzeli kredit koji je pokrio i stan i garažu?
:)
Ovo "Lično" se odnosilo na moje pitanje, da ne bude zabune.
I da, ako se kupuje i garažno mesto na kredit onda ide uverenje i za garažno mesto i za stan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613035#p613035:grw45dwr je napisao(la):
dekius » Pon Apr 01, 2019 1:56 pm[/url]":grw45dwr]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613031#p613031:grw45dwr je napisao(la):
rodoljub.ilic » Pon Apr 01, 2019 2:52 pm[/url]":grw45dwr]Ma ne shvatam ja to ništa lično, ali prenosim svoje iskustvo.
Ja sam prvo vadio potvrdu iz katastra, a posle iz GDS-a. Ni jednom se nije odnosila na garažu. A ne znam ni zašto bi jer garaža nije kupljena na kredit. Da niste vi uzeli kredit koji je pokrio i stan i garažu?
:)
Ovo "Lično" se odnosilo na moje pitanje, da ne bude zabune.
I da, ako se kupuje i garažno mesto na kredit onda ide uverenje i za garažno mesto i za stan.

Kada sam ja krenuo u priču sa GDS-om rekli su mi da garaža ne može na kredit, da mora poseban ugovor, itd... verovatno da bi pokušali da proguraju onu svoju lihvarsku ponudu za garaže na rate direktno sa njima, ali ta kamata je bila čist bezobrazluk.
 
Katastar izadaje uverenje o zabelezbama, na kome se vidi da li postoje upisane zabelezbe (hipoteke prvog, drugog reda) na odredjenu nekretninu. Ako je projektno finansiranje, onda banka koja finansira ima svoje zabelezbe, a ako nije, onda nad stanom ne sme biti zabelezbi.
Nakon podizanja kredita, banka od koje uzimate ce upisati svoju hipoteku prvog reda nad stanom.

Ako se kupuje garaza na kredit, mora se dobaviti taj dokument i za nju, jer se i ona vodi kao nekretnina, logicno. Nece banka da finansira nesto, a da ne moze da se naplati posle ukoliko dodje do problema sa naplatom rata.

Nakon sto upisete zabelezbu na svoje ime (tj. banka upise potrazivanje od vas), onda morate iz katastra dobaviti taj dokument na kome tako pise (ponovo), da bi u banci bili sigurni da je sve korektno zabelezeno.

Meni je zemunski katastar 2x upisao pogresne informacije u uverenje, tako da sam se svojski napatio sa njima, iduci od banke do katastra i obrnuto.
 
Zanima me povracaj PDV za kupovinu prvog stana, samo za uverenje koje se dize u opstini Zemun. Pre godinu sam vadila za sebe uverenje da nemam imovine na svoje ime. I ono mi je izdato sutradan samo na ispunjeni zahtev.
Juce muz ode da trazi za cerku i oni kazu da mora ispuniti 2 formulara PPI, kopija ugovora o kupoprodaji i zapisnik o primopredaji. Jeli neko dizao ovih dana?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613048#p613048:3upqbaxs je napisao(la):
vanste25 » Pon Apr 01, 2019 2:40 pm[/url]":3upqbaxs]
Nakon sto upisete zabelezbu na svoje ime (tj. banka upise potrazivanje od vas), onda morate iz katastra dobaviti taj dokument na kome tako pise (ponovo), da bi u banci bili sigurni da je sve korektno zabelezeno.

Meni je zemunski katastar 2x upisao pogresne informacije u uverenje, tako da sam se svojski napatio sa njima, iduci od banke do katastra i obrnuto.

Stevane sve što si napisao je tačno ali ti govoriš o rečenju o upisu hipoteke, a ovo što traže čoveku Intesa traži pre puštanja kredita. Pošto vidim da ima nedoumica, evo kako izgleda potvrda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613051#p613051:3ceijg0n je napisao(la):
sts » Pon Apr 01, 2019 3:59 pm[/url]":3ceijg0n]Zanima me povracaj PDV za kupovinu prvog stana, samo za uverenje koje se dize u opstini Zemun. Pre godinu sam vadila za sebe uverenje da nemam imovine na svoje ime. I ono mi je izdato sutradan samo na ispunjeni zahtev.
Juce muz ode da trazi za cerku i oni kazu da mora ispuniti 2 formulara PPI, kopija ugovora o kupoprodaji i zapisnik o primopredaji. Jeli neko dizao ovih dana?

Jesam ja, nisu vas dobro razumeli, to se sve trazi kada prijavljujete porez, kad se vec uselite u stan.
Naglasite da trazite uverenje koje vam je potrebno za povracaj PDV-a i izdace vam odmah. Ne placa se nista. Popunite obrazac i treba vam ocitala licna karta, i licna karta na uvid.
 
Koga interesuje, samo da javim da je u Intesi od petka doneta odluka da moze da se preda zahtev za kredit bez uverenja iz lista nepokretnosti, koje izdaje katastar. Samo se iz gds uzme potrebno uverenje. Tako da ako neka ceka taj papir, da zna da moze samo da ode do gds i da je to doboljno da se preda zahtev za kredit.

Pozdrav
 
Hvala vam ljudi na pojasnjenju. Ja sam prvo isao do ZK, ali oni nisu imali pojma o cemu pricam, i rekli da pitam u centrali. Posle su mi rekli da taj dokument izdaje katastar, ali mi nisu ulivali poverenje. Poslao sam mejl i Lidiji Odobasic, ali ona mi je odgovorila da banka sve ima sto je potrebno od dokumentacije. Sada sam spojio bankarku koja je zaduzena za moj kredit i Lidiju, pa ce valjda uskoro to da rese. Ne ide mi se opet da jurim dokumenta koja na kraju ne uspem da dobijem :rant:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613105#p613105:rvpmcy4b je napisao(la):
Kaca1906 » Pon Apr 01, 2019 6:02 pm[/url]":rvpmcy4b]Koga interesuje, samo da javim da je u Intesi od petka doneta odluka da moze da se preda zahtev za kredit bez uverenja iz lista nepokretnosti, koje izdaje katastar. Samo se iz gds uzme potrebno uverenje. Tako da ako neka ceka taj papir, da zna da moze samo da ode do gds i da je to doboljno da se preda zahtev za kredit.

Pozdrav
Kaca, a kako se zove tacno to potrebno uverenje koje moze da izda gds?
 
Preporuka svim potencijalnim kupcima stanova u kompleksu ZK je da pre potpisivanja bilo predugovornog obavestenja ili ugovora, postave pitanje nadleznima u GDS-u, u vezi postavljanja bazne stanice mobilne telefonije i antenskog sistema bazne stanice na krovovima stambenimh zgrada u kompleksu.
Stanari ZK su se tokom proteklog vikenda organizovali u potpisivanju peticije i svojim angazovanjem uspeli da sprece postavljanje istih, kako bi zastitili svoju porodicu od zracenja ove emisione opreme.
S obzirom da je postavljanje samo trenutno obustavljeno, potrebana je podrska i svih zainteresovanih kupaca - buducih komsija, jer sigurno niko od vas ne zeli da izlaze svoju decu i sebe zracenju antenskog sistema bazne stanice, koje planiraju da instaliraju iznad nasih glava.

Samo udruzeni mozemo protiv degradacije naseg zivotnog prostora!!!!!!
 
Ja sam već kupio stan u objektu G, pa me zanima, a verovatno i ostale ovde na forumu, gde možemo da potpišemo peticiju, koliko vas je već potpisalo, šta se dešavalo za vikend i kako ste uspeli da sprečite postavljanje antena?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613476#p613476:1uz6rgmb je napisao(la):
Mihajlons » Uto Apr 02, 2019 9:14 pm[/url]":1uz6rgmb]Ja sam već kupio stan u objektu G, pa me zanima, a verovatno i ostale ovde na forumu, gde možemo da potpišemo peticiju, koliko vas je već potpisalo, šta se dešavalo za vikend i kako ste uspeli da sprečite postavljanje antena?

Najverovatnije cemo i ovaj vikend organizovati potpisivanje peticije za sve koji nisu mogli prosli. Zainteresovane su i komsije iz okolnih kuca i stambenih zgrada. Kada budemo znali tacno vreme, mozemo i ovde na forumu objaviti, pa ko moze bilo bi dobro da dodje i potpise.
Proslog petka smo primetili radnike koji su u kompleksu ZK sklapali antene, koje su planirali da u subotu instaliraju na krovovima nasih zgrada.
Stanari su u subotu od ranog jutra smenjivajuci se dezurali ispred zgrade, kako ne bi dozvolili postavljanje BS i antena. S obzirom da se niko od nadleznih iz GDS-a nije pojavio da nam objasni o cemu se radi, nego smo informacije dobijali od radnika koji su samo obavljali svoj posao, morali smo da se uputimo do shoow room-a i zatrazimo odgovre na pitanja koja nas zabrinjavaju. Tamo su nam obecali da ce privremeno obustaviti radove.
Nazalost, pre toga stanare niko nije pitao a ni obavestio o tome sta je tacno planirano da se postavlja i na kojim objektima. Nikakav uvid u teh.dokumentaciju nikom od nas nije predocen, cak ni upravniku stambene zajednice, bez cijeg potpisa smatramo da se ova oprema ne moze postaviti. Krov zgrade nije nicija licna imovina, vec zajednicka!!!
Jedini dokument gde se pominje BS na objektu C, a koji su morali svi kupci da potpisu jeste predugovrno obavestenje, koje je zapravo bilo uslov za sklapanje ugovora.
Smatramo da stanari imaju pravo da budu obavesteni o tacnoj lokaciji bazne stanice, tehnickim podacima ugradjene opreme (predajnici, kablovi, antene i antenski stubovi) i proceni stetnosti zracenja koju emituje ova oprema. Tek nakon toga, ako se vecina stanara slozi i upravnik potpise, oprema se moze postavljati... Sve drugo mislim da je rusenje ljudskih prava.
 
Samo da dodam da su i dve tv stanice zainteresovane da dodju ukoliko krenu da stavljaju to mimo odluke stambene zajednice. Inace iz gds a su nagovestili da te stanice mogu staviti i na neku od okolnih zgrada. Tako da je neophodno da se svi udruzimo i da to sprecimo! Stanari okolnih ulica su vec poceli da se pridruzuju. A o bezobrazluku pojedinih koji razmisljaju o parama i naknadama imam samo jedno da kazem izvolte svratite do hematoonkologije da vidite kako izgleda pa cete valjda u bolesnim glavama shvatiti da zdravlje NEMA CENU!!!!!!!!!!
 
Vrh