Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606260#p606260:3hpyeuju je napisao(la):
Skucanica » Uto Mar 05, 2019 11:09 am[/url]":3hpyeuju]Buduci komsija,
Evo kao neko ko jos moze da bira da ti ukazem zasto za neke Gornji grad nije ni opcija... Najpre, strukture stanova su po mom misljenju znatno neprakticnije (moze se reci i luksuznije, ali koliko para toliko muzike)... Prvi put kad sam gledala Gornji grad, shvatila sam da se na tipskim spratovima moze kupiti maksimalno dvoiposoban stan, ako hoces veci stan moras na povuceni sprat sa desetinama kvadrata terase, koja se nominalno ne placa, ali je kvadrat stana drasticno skuplji nego kod ovih na tipskim spratovima..
Dakle, trosobni stanovi imaju 75-80 kvadrata grejnu povrsinu (u ZK ispod 70) i na povucenim spratovima su, a poslednja info koju imam je da je kvadrat u avgustu 2018. za njih bio 2300. Pa vidi koliko treba novca za trosoban stan. Takodje, za stanove na tipskim spratovima imam info iz decembra 2017 da su recimo na drugom spratu bili 1750 sa pdv-om.. Ko je tad kupio u kapijama, sigurno je bila razlika u ceni drasticna. S obzirom da su verovatno podigli cenu kako se priblizavaju zavrsetku, mislim da je razlika u ceni ipak znacajna...
Da sumiram, za nekog ko je trazio veci porodicni stan, ali po normalnoj ceni, GG je u startu bio gotovo eliminisana opcija... Ono sto smatram je mozda bolje poredjenje je MB blok, koji ima isto izuzetan kvalitet gradnje, mi smo bili ozbiljno zagrejani, to je daleko daleko ispred ZK po tom pitanju, oko 1500-1600 +pdv im je kvadrat po mojim poslednjih saznanjima, imaju strateski super poziciju, ali ipak oko naselja nema apsolutno nicega sto ce otezati zivot za pocetak... Takodje, ono sto je nas prelomilo je struktura stanova, jer GDS radi ipak po nekim standardima i nece nam prodavati "sobu" od 8.5m2, jer je to polusoba, kod njih je soba minimum 10m2.. Takodje, toliko malo izgubljenih kvadrata na raznim degazmanima i hodnicima nisam videla ni kod jednog drugog investitora. To je nama pomoglo da se odlucimo...
Po meni naselje ne izgleda uopste socijalno, jos kad se zavrsi ima sve sanse da bas bude lepo... Ukusi su razliciti naravno..
Jedino sto mislim da je uzas nad uzasima je ova neresena situacija sa parking mestima koja ce dovesti do masovnog parkiranja po internim saobracajnicama u narednom periodu i takodje, realno previsoka cena odrzavanja za jedno naselje koje je ipak jos uvek gradiliste, a pogotovo ako ni to ne rade dobro... Inace, ne znam cene odrzavanja po drugim naseljima, osim za pomenuti MB blok, gde ce biti 0.5e po m2, ali na garazu nema nikakav dodatak... Takodje, tako je odmah receno da su spoljasnja parking mesta zajednicka i slobodna, tako da me malo smara sto GDS igra neke igre gore nego privatni investitori.

Sto se tice odrzavanja, da li se iko ikad od stanara zalio na to van foruma? Je l neko pokusao da pozove tu firmu i kaze- ove nedelje nije niko cistio ulaz taj i taj ni jednom a kamoli 2 puta? Napise mejl sa reklamacijom, posalje im par slika Ili slicno nesto? I kakav je odgovor? Bez pritiska nista necemo dobiti, ni po ovom ni po drugim pitanjima... Sto bi oni poboljsavali ciscenje ako pare lezu pa lezu i niko se ne buni?

Koliko vidim niko nije zadovoljan čišćenjem....
A niko se ne buni niti se organizuju ljudi oko ovog problema? Realno ovo je previše pogotovo za održavanje garaže koja se ne pere uopšte...
Da li je pokusao neko da ne potpise ugovor o održavanju prilikom overe ugovora kod notara?
Ugovor o održavanju se ne spominje nigde u kupoprodajnom ugovoru koliko sam video, stoga ne vidim razlog zašto mora da se potpiše?
A odgovorio bih oko grejanja da iako uspete da nešto uštedite na grejanju po utrošku sve ćete potrošiti i dati više od toga na odražavanje koje pritom postoji samo na papiru...
Nemam nista protiv plaćanja održavanja ali da ljudi dobiju nešto za dat novac.
Ako neko ima još neka iskustva oko održavanja neka podeli, bas me zanima, mada koliko vidim nema ništa pozitivno da se kaže...
 
Slazem se sa tobom Johnny NBg, posebno vezano za garaze, u ugovoru stoji da se peru/ciste 4 puta godisnje, a ti ga placas mesecno nekih 7eur.
Ja se slazem da je potrebno placati odrzavanje i ciscenje kompleksa ali to je trebala biti cifra po stanu identicna za sve a ne po kvadraturi stana. Pa ne ciste oni nama stanove da bi se placalo po kvadraturi. Mislim da sam vec negde napisao, posebno je suludo placati punu cenu, mislim na objekte C, D, E ako se zna da ce gradiliste biti do 2020/2021. godine. Jer u ugovoru lepo pise, izmedju ostalog, odrzavanje travnatih povrsina, fontane, ciscenje snega, lisca, zalivanje itd pa mi zelenih povrsina jos uvek nemamo, placamo fakticki za ceo kompleks a gradiliste tu, prljavstina na sve strane i pri tom se trenutno ne cisti kako treba.

Tamo neko ko cisti dodje i napise na papiru datum kad je cistio. Evo prodjite hodnikom zgrade, pogledajte stakla na prozorima ka svetlarniku, predjite prstom po gelenderima, ostane vam crn prst od prasine. A upisano da je cisceno. Ja mogu da napisem da je danas ponedeljak, i bas me briga ja napisao pa vi verujte.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606906#p606906:1osei1ma je napisao(la):
Johnny NBg » Čet Mar 07, 2019 6:37 pm[/url]":1osei1ma]
Ugovor o održavanju se ne spominje nigde u kupoprodajnom ugovoru koliko sam video, stoga ne vidim razlog zašto mora da se potpiše?
Piše u predugovornom obaveštenju koje postaje deo ugovora kada se isti overi kod notara.
 
Evo i mojih iskustava:

Juce sam isao do Komercijalne banke da otvorim namenski racun zbog beskamatne pozajmice GDSa i uplatio sam 12 000 RSD. Prvo mi je sluzbenica rekla da treba uplatiti 10 000 RSD, sto sam i uradio, ali je menadzerka posle rekla da cu morati da uplatim jos 2 000 i da je bolje da to uradim odmah, da ne bih dolazio ponovo zbog te stvari. Tako da sada imam dve priznanice, na 10 000 i 2 000 koje cu nositi GDSu.

Sto se tice ugovora za odrzavanje, u jednom trenutku su mi poslali i rekli da ce i to morati da se overi kod notara. Medjutim, kada sam isao na overu (proslog ponedeljka), overio sam samo kupoprodajni ugovor, niko nije spomenuo nikakav ugovor o odrzavanju zgrade, a ja nisam hteo da potezem to pitanje. Malo mi je i nejasno zasto bi se ugovor o odrzavanju zgrade oveavao kod notara?!
 
Evo da podelim info do kojih smo mi dosli, cisto da ustedim drugima malo zivaca...

Dakle, dok je ovaj vakuum period gde objekti nisu uknjizeni, a predato je za uknjizbu (mislim da za jednu od 3 lamele nije ni predato, ali ne znam koja je to), fakticki je nemoguce zavrsiti kredit... Znaci, za sve nas koji smo kupci u useljenim lamelama koje su predate za uknjizbu- cekamo da prodje uknjizba pa onda ulazimo u kreditnu proceduru...

Naravno, predstavnik GDS na potpisivanju predugovora je rekao da to nije istina i da se sve to resava u hodu, sto je potvrdio i notar.
Ali, nakon toga informacije od nekih nadleznih ljudi iz GDS, kao i iz banke- govore sve suprotno.
Ako idete preko bilo koje banke osim Komercijalne, treba vam neko uverenje iz Katastra, znaci u startu ste blokirani minimum dok ne prodje strajk.
Sto se samog kredita tice, nama su u banci rekli da im se razlikuje interna procedura za uknjizen i neuknjizen objekat, tako da cak i taj sam pocetak, do odobrenja kredita, ne moze unapred da se zavrsi, pa da onda cekate uknjizbu i da odmah zatim overavate zalozne.
Ukoliko bi prosli sve kao da je neuknjizen stan, pa overili zalozne i predali za upis hipoteke, a u medjuvremenu se uknjizi, bio bi odbijen zahtev za upis hipoteke, tako da bi morali da radite nove zalozne, a verovatno i da platite taksu na upis hipoteke ponovo (ili bi mozda i uvazili ovu staru). Ako zavrsite sve dok je jos neuknjizeno, i predate za upis hipoteke, velike su sanse da ce njihov predmet za uknjizbu biti resen pre nego vas za hipoteku, jer je podnet mnogo ranije, pa ce na kraju krajeva opet biti pre uknjizba nego upis hipoteke i opet ste na pocetku.

Info je potvrdjena u GDS i njihov jedini savet je da cekamo. Oni ne mogu nista da urade i to je to. Nije ih sprecilo da se overe predugovori bez obzira sto znaju da ne mozete dalje. To sto je katastar isto drzavna firma kao i GDS isto nikom nista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606975#p606975:1agkjlxi je napisao(la):
KlauKalash » Pet Mar 08, 2019 8:58 am[/url]":1agkjlxi]Evo i mojih iskustava:

Juce sam isao do Komercijalne banke da otvorim namenski racun zbog beskamatne pozajmice GDSa i uplatio sam 12 000 RSD. Prvo mi je sluzbenica rekla da treba uplatiti 10 000 RSD, sto sam i uradio, ali je menadzerka posle rekla da cu morati da uplatim jos 2 000 i da je bolje da to uradim odmah, da ne bih dolazio ponovo zbog te stvari. Tako da sada imam dve priznanice, na 10 000 i 2 000 koje cu nositi GDSu.

Sto se tice ugovora za odrzavanje, u jednom trenutku su mi poslali i rekli da ce i to morati da se overi kod notara. Medjutim, kada sam isao na overu (proslog ponedeljka), overio sam samo kupoprodajni ugovor, niko nije spomenuo nikakav ugovor o odrzavanju zgrade, a ja nisam hteo da potezem to pitanje. Malo mi je i nejasno zasto bi se ugovor o odrzavanju zgrade oveavao kod notara?!

Ne treba da se overi kod notara ! A u komercijalnoj je dovoljno 8h .
 
@Kvengitis

Nemoj dovoditi ljude u zabludu da je potrebno 8000.
Provizija koju je potrebno uplatiti prilikom otvaranja namenskog racuna zavisi od toga koliki iznos pdv-a ce biti vracen odnosno od pozajmice GDS.
Po novim tarifama za fizicka lica Komercijalne banke provizija za uplatu/isplatu iznosi 0.6%. Do decembra je bila 0.4%.
Evo meni je juce isplacen pdv, legao na namenski racun i GDS ga je povukao. Izracunao sam i slaze se tacno u dinar.

Primer: ako ste dobili pozajmicu/povracaj pdv-a u iznosu od 800.000 platicete proviziju 800.000 x 0.6% = 4.800 i to puta dva = 9.600 dinara (puta dva je jer ce vam provizija od 4800 biti skinuta kad gds uplati pozajmicu i povuce je a drugi put kad vam bude uplacen pdv i kad ga gds povuce).

Moze da se razlikuje koji dinar gore dole, iz razloga sto je pozajmica u ugovoru definisana u evrima po srednjem kursu NBS na dan, pa ce se svakako pojaviti mala kursna razlika.

Tako da ta informacija da je dovoljno 8.000, ne pije vodu. Mozda u vasem slucaju da, ali nemaju svi istu pozajmicu i isti pdv.
Licno u mom slucaju, od uplacenih 10.000 kad je sve odradjeno, ostalo mi je 168 dinara viska.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605867#p605867:1i5u3zrf je napisao(la):
lala888 » Ned Mar 03, 2019 7:20 pm[/url]":1i5u3zrf]jeste odrzavanje nikakvo, sve je puno prasine i ko god da dolazi da cisti, ako uopste dolazi niti se vidi niti se cuje
"- ciscenje i pranje hodnika, stepenista, garaza, zajednickih i tehnickih prostorija: 2 x nedeljno
- ciscenje ispred i oko zgrade, ciscenje svetlarnika unutar zgrade: 2 x nedeljno
- pranje i brisanje ulaznih vrata i ostalih vrata u objektu osim vrata stanova i lokala: 2 x nedeljno"
po ovome trebalo bi da su nas oprali od garaze do potkrovlja vec bar 4-6 puta ako ne i vise, ali nista im se ne primecuje

Zdravo!!
Da li ste se obratili nekome iz GDS-a ili zajednicki izrazili svoje nezadovoljstvo u vezi odrzavanja?? Za pare koje dajemo ne pada mi na pamet da cutim i trpim dve godine. Mi smo uzeli stan u G i ako bude tako stanje i kod nas sigurno cu se nekome zaliti. Mislim da i vi svi treba da reagujete. Stvarno nije malo para izdvojeno za to...
 
Komšije,

Da li je vec neko pisao ili zvao GDS u vezi ovih kerova sto su kod KOTO kontejnera?
Ima ih stvarno previse, i hoce da se spuste na prolaznike. Nije bas prijatno, zbog dece pogotovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
decahurinova":34dcxrfz je napisao(la):
Komšije,

Da li je vec neko pisao ili zvao GDS u vezi ovih kerova sto su kod KOTO kontejnera?
Ima ih stvarno previse, i hoce da se spuste na prolaznike. Nije bas prijatno, zbog dece pogotovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Psi su mirni, nisu agresivni, ne diraju nikog, ženka laje jer štiti štence, što je i normalno. Ne razumem zašto bilo kome smeta drugo živo biće a ničim ga ne ugrožava i zašto bi ga osudio na smrt zato što ih "ima previše"? Strašno...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Novozemunka":3ko6azwv je napisao(la):
decahurinova":3ko6azwv je napisao(la):
Komšije,

Da li je vec neko pisao ili zvao GDS u vezi ovih kerova sto su kod KOTO kontejnera?
Ima ih stvarno previse, i hoce da se spuste na prolaznike. Nije bas prijatno, zbog dece pogotovo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Psi su mirni, nisu agresivni, ne diraju nikog, ženka laje jer štiti štence, što je i normalno. Ne razumem zašto bilo kome smeta drugo živo biće a ničim ga ne ugrožava i zašto bi ga osudio na smrt zato što ih "ima previše"? Strašno...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Pretpostavio sam da ce ljubitelje litalica moj post uvrediti ali ja ih nisam osudio na smrt. Ne izvrcite reci molim vas.

Kerova ima 11 (3 odrasla), svakodnevno cujem i vidim kako se spustaju na ljude koji su sa bebama u kolicima i na komsije koji se vracaju sa posla (ili odakle god se vracaju) u vecernjim casovima.

Njih niko ne napada, ali oni nisu pod nadzorom radnika uvek.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Budući komšija, to su psi, domaće životinje. Nisu divlje zveri. Osim ako ih tako sami ne tretirate iz sopstvenog straha. Ne diraju nikoga ko ih ne ugrožava. Dalje, ne postoje ljubitelji "lutalica", postoje ljubitelji pasa. Psi nemaju veze sa GDS. A ni sa radnicima. Vaše prijavljivanje mučenih duša ih neće ubiti, ali će ih osuditi na život u metar sa metar kaveza. Ako već imate potrebu da nekog mrzite, onda se usredsredite na ljude čijom su se krivicom i nemarom našli na ulici.

Još nešto bitno da dodam. Ako pas laje, to ne znači da napada. On komunicira. Da je ijedan pas NAPAO nekoga, bio bi istog dana "uspavan". Štenci laju, isto kao što i ljudski mladunci ispuštaju krike veselja i radosti dok se igraju. I odrasli psi laju, kao što i odrasli ljudi komuniciraju. Videla sam pse o kojima pričate, više puta, i nijednom nisam videla ni trunku agresije. Naprotiv, međusobno su se igrali.
 
lol":20bbzpsp je napisao(la):
Budući komšija, to su psi, domaće životinje. Nisu divlje zveri. Osim ako ih tako sami ne tretirate iz sopstvenog straha. Ne diraju nikoga ko ih ne ugrožava. Dalje, ne postoje ljubitelji "lutalica", postoje ljubitelji pasa. Psi nemaju veze sa GDS. A ni sa radnicima. Vaše prijavljivanje mučenih duša ih neće ubiti, ali će ih osuditi na život u metar sa metar kaveza. Ako već imate potrebu da nekog mrzite, onda se usredsredite na ljude čijom su se krivicom i nemarom našli na ulici.

Još nešto bitno da dodam. Ako pas laje, to ne znači da napada. On komunicira. Da je ijedan pas NAPAO nekoga, bio bi istog dana "uspavan". Štenci laju, isto kao što i ljudski mladunci ispuštaju krike veselja i radosti dok se igraju. I odrasli psi laju, kao što i odrasli ljudi komuniciraju. Videla sam pse o kojima pričate, više puta, i nijednom nisam videla ni trunku agresije. Naprotiv, međusobno su se igrali.
Пре неки дан је пас откинуо жени гркљан. Он је само хтео да се игра а жена је из сопственог страха остала без живота.
Мене је ујео пас луталица у Насељу Браћа Јерковић, другара у Земуну у проласку кроз парк а жениног ћалета у центру Сомбора, вероватно смо сви неки мрзитељи паса.
Ови пси су залетели на мене и децу кад сам пролазио са колицима са режањем и лајањем и сигурно нису хтели да се играју. Вероватно су се уплашили јер смо се изненада појавили са колицима.
Нисам никоме ништа пријавио али не бих волео да ми се та ситуација понови опет.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Predala sam zahtev za uverenje (neophodno za apliciranje za kredit) o neresenim zahtevima i teretima na stan katastru Zemun preko elektronskog saltera. Status je podnet. Cekam odgovor od osoblja katastra. Interesuje me da li je neko na taj nacin podnosio zahtev za isto uverenje koje je neophodno za stambeni kredit. Hvala na odgovoru!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607467#p607467:1cedn4y7 je napisao(la):
Кошутњак » Ned Mar 10, 2019 10:15 pm[/url]":1cedn4y7]
lol":1cedn4y7 je napisao(la):
Budući komšija, to su psi, domaće životinje. Nisu divlje zveri. Osim ako ih tako sami ne tretirate iz sopstvenog straha. Ne diraju nikoga ko ih ne ugrožava. Dalje, ne postoje ljubitelji "lutalica", postoje ljubitelji pasa. Psi nemaju veze sa GDS. A ni sa radnicima. Vaše prijavljivanje mučenih duša ih neće ubiti, ali će ih osuditi na život u metar sa metar kaveza. Ako već imate potrebu da nekog mrzite, onda se usredsredite na ljude čijom su se krivicom i nemarom našli na ulici.

Još nešto bitno da dodam. Ako pas laje, to ne znači da napada. On komunicira. Da je ijedan pas NAPAO nekoga, bio bi istog dana "uspavan". Štenci laju, isto kao što i ljudski mladunci ispuštaju krike veselja i radosti dok se igraju. I odrasli psi laju, kao što i odrasli ljudi komuniciraju. Videla sam pse o kojima pričate, više puta, i nijednom nisam videla ni trunku agresije. Naprotiv, međusobno su se igrali.
Пре неки дан је пас откинуо жени гркљан. Он је само хтео да се игра а жена је из сопственог страха остала без живота.
Мене је ујео пас луталица у Насељу Браћа Јерковић, другара у Земуну у проласку кроз парк а жениног ћалета у центру Сомбора, вероватно смо сви неки мрзитељи паса.
Ови пси су залетели на мене и децу кад сам пролазио са колицима са режањем и лајањем и сигурно нису хтели да се играју. Вероватно су се уплашили јер смо се изненада појавили са колицима.
Нисам никоме ништа пријавио али не бих волео да ми се та ситуација понови опет.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk


Ako se zadrze dok mog useljenje, sinteri ce biti pozvani prvog dana, bez brige :). Ljubitelji pasa mogu da ih povedu kuci, ako im se toliko svidjaju. Ja mogu da vam garantujem da lutalice i ja necemo ziveti u istom naselju. :D
 
Ne razumem ovoliku mrznju prema psima, koji su samo ziva bica. Jutros mi se ovaj crni javio tj. mahao je repom kada sam prosao pored njega. Vise puta su prosli pored mene, nekad laju ali za svoj gros, i nisam osetio nikakvu agresivnost. Nisu gladni posto ih radnici hrane, i to je najvaznije. Porediti pse lutalice i staforde i slicne rase je besmisleno. Bolje pripazite na te opasnije vlasnicke pse, kojih u kraju ima dosta i koje klinci setaju i istrcavaju po decijim parkicima bez korpe. Hocete i njima da zovete sintere?
 
Postoji selo, kucica za pse, ili kuca - kucica za pse...sloboda i raj za ljubimce i prave ljubitelje pasa.
Postoji i grad i stan - vlasnik i kucni ljubimac u stanu il u parku.
Ne znam koji su ovi treci ljubitelji pasa koji im zele da budu na ulici bez hrane, zastite, vakcinacije i ostale nege???
ako moze neko da mi objasni bio bih mu zahvalan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607534#p607534:33n7dov9 je napisao(la):
darkot » Pon Mar 11, 2019 9:27 am[/url]":33n7dov9]Ne razumem ovoliku mrznju prema psima, koji su samo ziva bica. Jutros mi se ovaj crni javio tj. mahao je repom kada sam prosao pored njega. Vise puta su prosli pored mene, nekad laju ali za svoj gros, i nisam osetio nikakvu agresivnost. Nisu gladni posto ih radnici hrane, i to je najvaznije. Porediti pse lutalice i staforde i slicne rase je besmisleno. Bolje pripazite na te opasnije vlasnicke pse, kojih u kraju ima dosta i koje klinci setaju i istrcavaju po decijim parkicima bez korpe. Hocete i njima da zovete sintere?


Pa upravo tako, kao sto kazete. Sada ih radnici hrane, a kada radnici odu, onda ce nastati pakao. Nije mi prvi put da prisustvujem da se psi hrane pred tudjom kapijom i kada "nestane" taj ko ih hrani, onda postanu ozbiljno agresivni. I gotovo nikada to nije jedan pas, vec copor pasa. Mesto psima nije na ulici, i zaista smatram da nijedan evropski grad, a jos manje prestonica, ima pse lutalice na ulicama. Ako je bilo kome zaista zao nekog psa, treba da ga usvoji i cuva, a ne da ga hrani povremeno pred tudjim vratima. Ovako ostaje vazda gladan, prljav, nevakcinisan.
A ti vlasnicki stafordi i slicne rase koji se setaju bez povoca i korpe su tek posebna kategorija i Zoohigijena treba da ukloni sa ulica sve pse koji ugrozavaju bilo ciju bezbednost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607467#p607467:2nc3bs22 je napisao(la):
Кошутњак » Ned Mar 10, 2019 10:15 pm[/url]":2nc3bs22]
lol":2nc3bs22 je napisao(la):
Budući komšija, to su psi, domaće životinje. Nisu divlje zveri. Osim ako ih tako sami ne tretirate iz sopstvenog straha. Ne diraju nikoga ko ih ne ugrožava. Dalje, ne postoje ljubitelji "lutalica", postoje ljubitelji pasa. Psi nemaju veze sa GDS. A ni sa radnicima. Vaše prijavljivanje mučenih duša ih neće ubiti, ali će ih osuditi na život u metar sa metar kaveza. Ako već imate potrebu da nekog mrzite, onda se usredsredite na ljude čijom su se krivicom i nemarom našli na ulici.

Još nešto bitno da dodam. Ako pas laje, to ne znači da napada. On komunicira. Da je ijedan pas NAPAO nekoga, bio bi istog dana "uspavan". Štenci laju, isto kao što i ljudski mladunci ispuštaju krike veselja i radosti dok se igraju. I odrasli psi laju, kao što i odrasli ljudi komuniciraju. Videla sam pse o kojima pričate, više puta, i nijednom nisam videla ni trunku agresije. Naprotiv, međusobno su se igrali.
Пре неки дан је пас откинуо жени гркљан. Он је само хтео да се игра а жена је из сопственог страха остала без живота.
Мене је ујео пас луталица у Насељу Браћа Јерковић, другара у Земуну у проласку кроз парк а жениног ћалета у центру Сомбора, вероватно смо сви неки мрзитељи паса.
Ови пси су залетели на мене и децу кад сам пролазио са колицима са режањем и лајањем и сигурно нису хтели да се играју. Вероватно су се уплашили јер смо се изненада појавили са колицима.
Нисам никоме ништа пријавио али не бих волео да ми се та ситуација понови опет.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Izvinite, te ujede što spominjete, jel pišemo o istim psima? Rekla bih da ne. Kao što sam već rekla, pas koji zaista nekoga napadne - bude uspavan ISTOG DANA. Zakon postoji, i primenjuje se. Ako Vas bilo koji pas ugrožava, imate svo pravo ovog sveta to da prijavite, kao što bih i ja. Nadležni će proceniti već da li pas predstavlja opasnost po ljude ili ne. Niko normalan ne želi da mu se ugrožava bezbednost. Samo što neke ljude ugrožava realna opasnost od napada psa, a neke očigledno samo postojanje psa. Ja sam se osvrnula na dramu kako štenci laju i "napadaju". Pošto ŠTENE može da "napadne" samo sa željom da se igra. Ne izvrćite moje reči, molim Vas.
 
Pa valjda ako pas kidise na ljude, tada treba da se skloni, a ne da se ceka da nekoga ujede, pobogu!
 
Bože koliko strašljivih "muškaraca".

Napisala sam "ugrožava" i "realna opasnost od ujeda psa". Nisam nigde napisala da treba prvo da ujede. Drugi komšija je "argumentovao" da su psi u ZK opasni, jer su NEKI DRUGI psi ujedali ljude. Znam da su u strahu velike oči, ali pokušajte da čitate šta piše.

Drugo, možete samo da maštate da od Vas zavisi da li će psi živeti tamo gde i vi. Zoohigijena i kada ih uhvati, samo ih čipuje, vakciniše, kastrira/steriliše i vraća na lokaciju. Osim ako su opasni, onda se uspavljuju. A verujte da im neće tako lako oduzeti život samo zato što ste Vi strašljivi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607536#p607536:w70pf12j je napisao(la):
ben10 » Pon Mar 11, 2019 9:41 am[/url]":w70pf12j]Postoji selo, kucica za pse, ili kuca - kucica za pse...sloboda i raj za ljubimce i prave ljubitelje pasa.
Postoji i grad i stan - vlasnik i kucni ljubimac u stanu il u parku.
Ne znam koji su ovi treci ljubitelji pasa koji im zele da budu na ulici bez hrane, zastite, vakcinacije i ostale nege???
ako moze neko da mi objasni bio bih mu zahvalan.
Ne verujem da ima takvih.
 
E "muškarci" moji, sram da vas bude, pogotovu gospodina koji preti neće lutalice živeti u istom naselju kao i ja, ozbiljan problem u glavi...
Pojašnjenja radi, te pse ne hrane samo radnici, već i stanari (čak većinom stanari, ja sam jedna od njih) i zamoliću gospodu koja prete da se smire i svoje komplekse leče na drugom mestu. Oni nisu izabrali da budu na ulici, ali su ovde ceo život svoj, tako da "muškarcu" ti dolaziš na njihovu teritoriju, ne obrnuto...
Ostavite ih da žive na miru...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Hvala bogu, imaću i normalne ljude za komšije. Već sam se zabrinula. Izgleda da se samo žene ne plaše pasa... I da su "muškarci" veće žene od žena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607552#p607552:axxod230 je napisao(la):
lol » Pon Mar 11, 2019 10:57 am[/url]":axxod230]Hvala bogu, imaću i normalne ljude za komšije. Već sam se zabrinula. Izgleda da se samo žene ne plaše pasa... I da su "muškarci" veće žene od žena.
hahah e kao deca :) pa strasno.
Nista vi sto ih hranite ste bezbedni a mi sto ih ne hranimo da cekamo da nas ujedu pa da prijavimo, a mozda se i tad dokaze da smo mi krivi jer smo im uzurpirali teritoriju.Hahaha.
Ja recimo volim zmije otrovnice i ja bih njih drzao ispred zgrage jer vole vrucinu i sunce... i nemoj neko da je to prijavi slucajno !!! - dok nekoga ne ujede. Sram vas bilo ako ima nekog ko bi to prijavio. Ja garantujem da nece nikoga pipnuti dok ih ne zgazite a to se moze okarakterisati kao napad na njih. Zvacu sve moguce NVO i tuzicu vas. jaaaaoj :)
Sad ce odgovor: "Vi uporedjute zmije sa psima?!!!" Ako mi neko omalovazava zmije na taj nacin sledi tuzba!!!
 
Vrh