Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610467#p610467:3djkc9i9 je napisao(la):
Milos76 » Čet Mar 21, 2019 2:36 pm[/url]":3djkc9i9]Neke sitnije prepravke je moguce uraditi, znam da su ljudi radili izmene u prvoj fazi. Medjutim pitanje je dokle se stiglo sa radovima, ako je npr. nesto sazidano i zavrseno to nece hteti da ruse cak i ako je nesto sitno. Takodje izmene nisu moguce dok se stan ne isplati u celosti, pa to treba uskladiti sa radovima u stanu itd. Pisete zahtev tehnickoj sluzbi direkcije i predate to na njihovoj pisarnici, tako ce da vam odgovore zvanicno bilo pozitivno ili negativno. Treba i da se napise da se slazete sa izmenom i necete imati primedbe kod primopredaje.
Svakako zahteve tipa podnog grejanja, protocnih bojlera itd. ne treba ni da razmatrate, gubljenje vremena.
Mislim ni ovo obicno grejanje ne radi kako treba, ljudi odvrtali radijatore na 6 u januaru da dobiju 20 stepeni u stanu... a kamoli podno.

Podno električno grejanje je super stvar, nema nikakve veze sa centralnim grejanjem i toplanom, možda nisam bio dovoljno precizan :) I ako se postavlja pre nego se postave pločice ima jako malo posla.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610467#p610467:1iedcptj je napisao(la):
Milos76 » Čet Mar 21, 2019 2:36 pm[/url]":1iedcptj]Neke sitnije prepravke je moguce uraditi, znam da su ljudi radili izmene u prvoj fazi. Medjutim pitanje je dokle se stiglo sa radovima, ako je npr. nesto sazidano i zavrseno to nece hteti da ruse cak i ako je nesto sitno. Takodje izmene nisu moguce dok se stan ne isplati u celosti, pa to treba uskladiti sa radovima u stanu itd. Pisete zahtev tehnickoj sluzbi direkcije i predate to na njihovoj pisarnici, tako ce da vam odgovore zvanicno bilo pozitivno ili negativno. Treba i da se napise da se slazete sa izmenom i necete imati primedbe kod primopredaje.
Svakako zahteve tipa podnog grejanja, protocnih bojlera itd. ne treba ni da razmatrate, gubljenje vremena.
Mislim ni ovo obicno grejanje ne radi kako treba, ljudi odvrtali radijatore na 6 u januaru da dobiju 20 stepeni u stanu... a kamoli podno.
Sada me brine ovo sto si napisao za grejanje. Jedan od glavnih razloga sto sam se odlucio da platim visoku cenu Zemunskih kapija je taj sto sam ocekivao da je i infrastruktura za naselje nova (cevovodi, toplovodi, i sl.) i da nece biti problema sa grejanjem i slicnim stvarima. :cry:
 
Nama je 3 -4 u januaru bilo 22+C racun malo ispod 9000 za 52m, a oko nas samo jos jedan stan useljen...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610496#p610496:3qpm7lzj je napisao(la):
Dr.iox » Čet Mar 21, 2019 4:06 pm[/url]":3qpm7lzj]Nama je 3 -4 u januaru bilo 22+C racun malo ispod 9000 za 52m, a oko nas samo jos jedan stan useljen...
Komsija, da li su vam radijatori ravnomerno topli i gore i dole? Kod nas su gore topli a dole hladni, mislimo da je problem u cirkulaciji tj. protoku vode. Ne bi smela povratna grana da bude potpuno hladna.
 
Dešavalo se par puta kao da je donji deo hladniji ali kao da posle nekog vremena proradi. Sa grejanjem stvarno nismo imali problem ove zime je odlično grejalo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Poštovane buduće komšije,
Da li znate kakvu reputaciju ima izvođač radova u G objektu, SET Šabac i da li radi u saradnji sa Bankovićem koji je inače gradio ,,smrdljive zgrade"?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610515#p610515:3ag8lz4f je napisao(la):
kucica » Чет Мар 21, 2019 7:16 pm[/url]":3ag8lz4f]Poštovane buduće komšije,
Da li znate kakvu reputaciju ima izvođač radova u G objektu, SET Šabac i da li radi u saradnji sa Bankovićem koji je inače gradio ,,smrdljive zgrade"?

Колико ја знам, предузеће СЕТ из Шапца нема никакве везе са смрдљивим зградама било где. Посредно знам породицу која је власник предузећа, солидни су људи. Нису финансијски довољно јаки за веће пројекте, али то што раде, у опсегу у којем раде, и колико зависи од њих, треба да је добро.
 
Поштоване будуће комшије,
За почетак имам једно занимљиво питање, да ли је неко покушао капару да плати преко шалтера комерцијалне банке (како би се избегла провизија) а не преко рачуна (отварања у комерцијалној или преко своје матичне банке) и да ли је то могуће?
 
Meni je baš u komercijalnoj rečeno da to nije moguće, da moram otvoriti devizni račun. Za dinarske uplate nisam sigurna, nisam ni pitala.
 
ja sam kaparu platio preko e-benkinga u intesi, bez problema i to u dinarima. u evrima nisam siguran.
i sve ostalo, ucesce, doplatu za vecu izvedenu kvadraturu sam u dinarima online placao. da sam placao takodje u dinarima iz intese ka racunu u komercijalnoj na salteru bila bi provizija.
 
I ja sam platila kapare preko mobi intese u dinarima bez provizije. A ostatak za garazu preko deviznog racuna Komercijalne. Provizija je 0.2%. Ali ako se prebacuje kompletni ostatak u devizama iz Komercijalne na racun GDS-a provizija maksimalno iznosi do 5.000,00 dinara. (sto predstavlja jedan od jeftinijih troskova u odnosu na sve drugo, zar ne ? )
p.s. Sta se zbiva sa katastrom? Jel neko uspeo da dobije to uverenje od KO Zemun za taj kredit?
 
Sa katastrom nista da ja znam.. Na tel se ne javljaju, u medijima nema novih info, samo rukovodstvo pljuje strajkace, kao neki rijaliti, a ne drzavna institucija... Videla sam pre par dana na sajtu RGZ da je odrzan neki sastanak predstavnika Ministarstva i rukovodstva, da se osnuje ta neka komisija koja je bila jedan od uslova za prekid strajka, ali je isto tako pisalo da ce komisija tokom aprila skupljati neku dokumentaciju kako bi mogla da uradi to za sta je osnovana..
Tako da sve vise gubim optimizam da ce ista uskoro da se desi... Velika vecina katastara radi, tako da mislim da za tih 20ak koji ne rade vlast nece da se cima, vise im se isplati da cekaju da ovima dosadi da strajkuju... A sto smo mi bas zakacili taj sto ne radi, ko nam kriv :bash:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610841#p610841:3j1f7sas je napisao(la):
Skucanica » Pet Mar 22, 2019 11:11 pm[/url]":3j1f7sas]Sa katastrom nista da ja znam.. Na tel se ne javljaju, u medijima nema novih info, samo rukovodstvo pljuje strajkace, kao neki rijaliti, a ne drzavna institucija... Videla sam pre par dana na sajtu RGZ da je odrzan neki sastanak predstavnika Ministarstva i rukovodstva, da se osnuje ta neka komisija koja je bila jedan od uslova za prekid strajka, ali je isto tako pisalo da ce komisija tokom aprila skupljati neku dokumentaciju kako bi mogla da uradi to za sta je osnovana..
Tako da sve vise gubim optimizam da ce ista uskoro da se desi... Velika vecina katastara radi, tako da mislim da za tih 20ak koji ne rade vlast nece da se cima, vise im se isplati da cekaju da ovima dosadi da strajkuju... A sto smo mi bas zakacili taj sto ne radi, ko nam kriv :bash:
Išao sam juče do Zemunskog katastra zbog stana u drugom kompleksu (Gornji Grad). Vratili su me sa vrata, ne primaju i ne obradjuju ništa.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610271#p610271:3gyljzdx je napisao(la):
nikpetrovic » Sre Mar 20, 2019 7:57 pm[/url]":3gyljzdx]Da li znate da li je moguće da se izvrši manja korekcija u stanu tokom izgradnje? Razgovarao sam sa ovima iz prodaje, rekli su da ne znaju. Poslao sam mail na office@gds.rs ali ne odgovaraju. Da li je imao neko sličnih pokušaja i kako je prošao?

Ne daju ništa, već sam pitao, kažu posle tehničkog prijema i kad dobijete ključeve radite sami šta želite.
 
Dobrodosli u neku od zgrada u zemunskim kapijama na kojoj ce biti postavljene bazne stanice sa antenama mobilnih operatera. Garancija za nekoliko godina cete svetleti u mraku! I sve to bez saglasnosti stanara! Pogledajte prilog 1

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Postoji negde saglasnost mislim u predugovornom obavestenju. Zgrada C je u pitanju

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ovo izgleda kao dvostepena raketa :)
 
lanmibg":25t0zlym je napisao(la):
Dobrodosli u neku od zgrada u zemunskim kapijama na kojoj ce biti postavljene bazne stanice sa antenama mobilnih operatera. Garancija za nekoliko godina cete svetleti u mraku! I sve to bez saglasnosti stanara! Pogledajte prilog 1

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
@lanmibg nije bez saglasnosti. Pise u predugovornom obavestenju. 100% sam siguran da sam to potpisao, a ja sam u C1.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Valjda se pitaju i ostali stanari naselja. Jer to cudo zracini van zgrade C. To sto je potpisano, mi van C nismo bili upoznati. A takodje potpisano jenobavestenje, predugovorno obavestavanje. Nije potpisan ugovor. Kao sto nije ni po zakonu o stambenim zajednicama gde skupstina stanara mora posebno da donese odluku odnosno saglasnost.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
lanmibg":wcu3y2bb je napisao(la):
Valjda se pitaju i ostali stanari naselja. Jer to cudo zracini van zgrade C. To sto je potpisano, mi van C nismo bili upoznati. A takodje potpisano jenobavestenje, predugovorno obavestavanje. Nije potpisan ugovor. Kao sto nije ni po zakonu o stambenim zajednicama gde skupstina stanara mora posebno da donese odluku odnosno saglasnost.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
U Ugovoru ne stoji ni da ce biti ugradjena ulazna vrata, stolarija, wc solja, parket, da ce zgrada imati lift itd itd. Zamisli da nema nesto od ovoga, koji dokument bi koristio da se žališ? Ugovor? Ili predugovorno obavestenje?
Ok, ako iz drugih zgrada ljudi nisu znali i nije im stajalo u obavestenju, ali ljudi iz C su svi znali sta potpisuju...
Evo poslednjeg stava u članu 1 mog Ugovora.
3f89784d9bb565154ce8ca0d3ee31ec8.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
U ugovorunne stojinni da ce pokrasti parking mesta. U ugovoru stoji da cemo placati video nadzor i obezbedjenje pa i pored istog nas pokradu. U ugovoru pise da placamo odrzavanje kompleksa pa placamo odrzavanje gradilista. U zakonu o zastiti potrosaca stoji da ono za sta placas treba da dobijes uslugu koju placas. U zakonu stoji i da su stanari vlasnici stanova i zajednickih prostorija, sto zmaci da gds ne moze biti vlasnik krova. Ako se nesto desi na krovu onda nek gds plati. A vi ako se slazete sa baznom stanicom, svaka cast.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
lanmibg":d9kfgrz3 je napisao(la):
Valjda se pitaju i ostali stanari naselja. Jer to cudo zracini van zgrade C. To sto je potpisano, mi van C nismo bili upoznati. A takodje potpisano jenobavestenje, predugovorno obavestavanje. Nije potpisan ugovor. Kao sto nije ni po zakonu o stambenim zajednicama gde skupstina stanara mora posebno da donese odluku odnosno saglasnost.

Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
Ja sam u E pisalo je u predugovoru

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Evo ga i deo predugovora
f1ee7a04aff496a67f2fa49aca9c5737.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Vrh