Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579709#p579709:1570f04n je napisao(la):
miskobg » Sre Nov 07, 2018 12:21 pm[/url]":1570f04n]U G je garaza uslov za SVE stanove.
Nema vise onog prizemlje-potkrovlje, mali-veliki stanovi kao u CDE.

Potvrđujem, G zgrada ima i višak parking mesta, tako da ko hoće da kupuje, može. Inače, napravili su raspored mesta koja idu uz stanove u garaži prema veličini stanova... može da se bira u okviru raspoloživih mesta za stan te strukture za taj ulaz, i ta mesta su u bloku.
 
Danas sam dobila informaciju iz GD uselenje krajem novembra.Da li je nekome ovo jos receno.Pozdrav
 
Da li neko zna kada ce poceti gradnja i prodaja drugih objekata u okviru ovog projekta?
 
Poceo je objekat F koji ce verovatno na prolece u prodaju i posle njega ide H dok ova poslednja dva A i B verovatno 2020god
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579695#p579695:28otyt24 je napisao(la):
Кошутњак » Sre Nov 07, 2018 12:47 pm[/url]":28otyt24]
Канта, једино што се не слажем са тобом је приступ да је боље ако знаш да ће на дивље да продају места и услове те некаквим потиписом. Ми ништа нисмо потписали и то нам отвара могућност да се изборимо за своја права. Разумем твоју став и озлојеђеност пошто су ти рекли да не знају шта ће бити и можда ти на тај начин дали лажну наду. Мени су јасно рекли та места неће бити слободна. Коме ће их дати и под којим условима ме не интересује јер су ми рекли заборави на та паркиг места, изволи стан, хоћеш нећеш, бирај.
Ako bismo posmatrali samo sta ti oni KAZU onda bi nam sve bilo idealno. Stanari Stepe bi se sada brckali u bazenu da je tako, a ti dobro znas da bazen koji se i sada vrti kao reklamni spot naselja nikada nece biti izgradjen.
Ja ne govorim o tome sta oni kazu, kao sto vidis pricaju svasta i svakom razlicito, ja pokusavam sa vama da iskomentarisem da vidimo sta oni zaista mogu i koja su nasa prava. Ako ti meni kazes da te uoste ne interesuje imovina na koju mozda zakonski imas pravo, ja bas ne mogu da ti verujem. Ti bi bio prvi koji prihvata blanko nekom da deli pare i da se odrice nekog prava eto zato sto mu je neko rekao nesto, bez potpisa, bez icega.

Ponovicu ovo da imamo:
S obzirom na to da parking mesto ne predstavlja poseban deo zgrade na kojem se može steći pravo svojine, a samim tim ni nepokretnost, u smislu Zakona o prometu nepokretnosti, ono ne može biti u prometu, te ugovori o prometu ovih nepokretnosti nemaju pravno dejstvo, odnosno ništavi su, budući da su protivni prinudnim propisima, o čemu Pokrajinski zaštitnik građana obaveštava javnost u skladu sa svojim ovlašćenjima.
https://www.ombudsmanapv.org/riv/index. ... lang=sr-YU

Znam da je u ovoj drzavi sve mutno i nedoreceno. Ali necu nesto tek tako da prihvatim, nisam kupio kilo kupusa pa da bacim ako ne valja.
Mene zanima kome pripadaju parking mesta ako investitor nema pravo njihove prodaje. Ako pripadaju stambenoj zajednici zasto bi se GDS uopste bavila tim mestima i eventualnim prihodima od izdavanja. Niko nije njima branio da izgrade 100% garazna mesta, da sve bude predmet iskljucivo prodaje a da nam oko zgrada budu samo parkovi. I to je moglo da se izvede i meni bi se ta opcija vise dopala. Kupio bih dva garazna mesta mozda ako neko drugi nece. Kako ti mozes da prihvatis cinjenicu da ti investitor kaze da ne racunas na nesto sto on ne moze zakonski da proda i pitanje je kome to pripada.

Oni rade od danas do sutra, njima je cilj sto vise da uzmu i nista drugo. Oni za par godina odlaze, a mi ostajemo mozda citav zivot. Zato nemoj da pricas da te kao kupca to ne zanima i da relativizujemo stvar i kako je sve po principu uzmi - ostavi.


Evo ti samo primer odrzavanja. Pristali smo da nam GDS odrzava naselje dve godine. I evo Darkot objavio konkursnu dokumentaciju.
Placamo ne tako malu cenu, izrazenu u stranoj valuti, racunam na neko pristojno odrzavanje, a sad vidim da ce GDS za tu nasu placenu cenu kao jedini kriterijum da uzme najnizu mogucu cenu. Znaci mozda cemo za ove nase dobro placene evre dobiti odrzavanje Gradskog stambenog.
je*******i ga, na takve gluposti mozda i racunas, ali da unapred prihvatis da te neko zezne za imovinske odnose to bas nije tako prihvatljivo.
 
Potpuno se slažem sa @kanta.

Čim ulovim vreme, detaljno cu procitati i predugovorno obavestenje i ugovor i sve sto sam od GDS-a dobio za ovih par meseci.

Ukoliko se zemljiste na kome su parking mesta smatraju vlasnistvom vlasnika stanova, nema govora o odricanju ili potpisivanju bilo cega po cenu spora.


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@miskobg

Ja pre 7 dana kad sam isao da gledam i pregovaram oko stana, bili su izriciti. U zgradama C, D, E uz bilo koji stan uslov je garazno mesto. S tim sto vise nema stanova u potkrovlju.

U zgradi G, u kojoj je pustena prodaja, NIJE uslov garazno mesto.

Ja sam se ipak odlucio za objekat E iz razloga sto mi se ne ceka oktobar 2019. za useljenje u G.
E sad, ukoliko su ponovo nesto promenili za ovih 7 dana od kad sam ja bio tamo...ne znam
 
Kanta":3dgcndf2 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579695#p579695 je napisao(la):
Кошутњак » Sre Nov 07, 2018 12:47 pm[/url]":3dgcndf2]
Канта, једино што се не слажем са тобом је приступ да је боље ако знаш да ће на дивље да продају места и услове те некаквим потиписом. Ми ништа нисмо потписали и то нам отвара могућност да се изборимо за своја права. Разумем твоју став и озлојеђеност пошто су ти рекли да не знају шта ће бити и можда ти на тај начин дали лажну наду. Мени су јасно рекли та места неће бити слободна. Коме ће их дати и под којим условима ме не интересује јер су ми рекли заборави на та паркиг места, изволи стан, хоћеш нећеш, бирај.
Ako bismo posmatrali samo sta ti oni KAZU onda bi nam sve bilo idealno. Stanari Stepe bi se sada brckali u bazenu da je tako, a ti dobro znas da bazen koji se i sada vrti kao reklamni spot naselja nikada nece biti izgradjen.
Ja ne govorim o tome sta oni kazu, kao sto vidis pricaju svasta i svakom razlicito, ja pokusavam sa vama da iskomentarisem da vidimo sta oni zaista mogu i koja su nasa prava. Ako ti meni kazes da te uoste ne interesuje imovina na koju mozda zakonski imas pravo, ja bas ne mogu da ti verujem. Ti bi bio prvi koji prihvata blanko nekom da deli pare i da se odrice nekog prava eto zato sto mu je neko rekao nesto, bez potpisa, bez icega.

Ponovicu ovo da imamo:
S obzirom na to da parking mesto ne predstavlja poseban deo zgrade na kojem se može steći pravo svojine, a samim tim ni nepokretnost, u smislu Zakona o prometu nepokretnosti, ono ne može biti u prometu, te ugovori o prometu ovih nepokretnosti nemaju pravno dejstvo, odnosno ništavi su, budući da su protivni prinudnim propisima, o čemu Pokrajinski zaštitnik građana obaveštava javnost u skladu sa svojim ovlašćenjima.
https://www.ombudsmanapv.org/riv/index. ... lang=sr-YU

Znam da je u ovoj drzavi sve mutno i nedoreceno. Ali necu nesto tek tako da prihvatim, nisam kupio kilo kupusa pa da bacim ako ne valja.
Mene zanima kome pripadaju parking mesta ako investitor nema pravo njihove prodaje. Ako pripadaju stambenoj zajednici zasto bi se GDS uopste bavila tim mestima i eventualnim prihodima od izdavanja. Niko nije njima branio da izgrade 100% garazna mesta, da sve bude predmet iskljucivo prodaje a da nam oko zgrada budu samo parkovi. I to je moglo da se izvede i meni bi se ta opcija vise dopala. Kupio bih dva garazna mesta mozda ako neko drugi nece. Kako ti mozes da prihvatis cinjenicu da ti investitor kaze da ne racunas na nesto sto on ne moze zakonski da proda i pitanje je kome to pripada.

Oni rade od danas do sutra, njima je cilj sto vise da uzmu i nista drugo. Oni za par godina odlaze, a mi ostajemo mozda citav zivot. Zato nemoj da pricas da te kao kupca to ne zanima i da relativizujemo stvar i kako je sve po principu uzmi - ostavi.


Evo ti samo primer odrzavanja. Pristali smo da nam GDS odrzava naselje dve godine. I evo Darkot objavio konkursnu dokumentaciju.
Placamo ne tako malu cenu, izrazenu u stranoj valuti, racunam na neko pristojno odrzavanje, a sad vidim da ce GDS za tu nasu placenu cenu kao jedini kriterijum da uzme najnizu mogucu cenu. Znaci mozda cemo za ove nase dobro placene evre dobiti odrzavanje Gradskog stambenog.
je*******i ga, na takve gluposti mozda i racunas, ali da unapred prihvatis da te neko zezne za imovinske odnose to bas nije tako prihvatljivo.
Ево исправићу се. Коме ће их дати и по којим условима ме не интересује (ако је све по закону). Подржавам борбу да остваримо наше интересе али изјава да је боље да су на дивље продали од овог стања где се ништа не зна ми је мрачење. Ако је полазимо од тога да од бесплатних паркинг места нема ништа, било каква промена у односу на то може само да буде позитивна.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Moja izjava da je bolje da su na divlje prodali odnosi se na nedovodjenje kupca u zabludu. Meni je malo nedostajalo da ne kupim garazu ocekivajuci da uzmem parking kao opciju jer su rekli da ce videti, mozda to bude varijanta. Mirka kaze da su njoj rekli da ce dobiti, tebi da nema sanse. Jel tebi sam proces dovodjenja kupca u zabludu oko takvih stvari regularan?
Slucajno sam se odlucio da kupim, nagovorise me drugi.
Kroz forum dolazim do saznanja da je zapravo prodaja parking mesta nelegalna. Kako su onda uopste davali mogucnost prodaje?

Mene samo zanima ako prodaja parking mesta nije dozvoljena cija su ona zapravo?
To je kljuc svega.
Legalno GDS samo moze da ih "trajno izda" ukoliko su njihova. A kako vlasnici stanova postaju suvlasnici parcele pitanje je kako onda parking mesta mogu biti njihova.
Ako tvrdis da od besplatnih parking mesta nema nista, reci nam bar po kom je to osnovu, da znamo.

Inace, i ja sam cuo da nema uslovljavanja kupovine garaznog mesta u G objektu za dvosobne stanove kojih opet ima najvise, a kod nas su uslovljeni skoro svi. Znaci tamo ce da bude brdo praznih garaznih mesta koja su vlasnistvo GDS-a i koja ce ona moci da izdaje.

Znaci nemam ja nista protiv toga da oni urade to na zakonit nacin, ali imam sumnju da je jedini zakonit nacin na kvarno ubediti vlasnike stanova kako je to u nasem interesu. Ja samo hocu osnov da znam da ta sumnja ne postoji i prica je u redu.
Neka izdaju, ali ako to mogu zakonski bez saglasnosti vlasnika stanova.
A opet, ako ti smatras da mi treba oko takvih stvari da se borimo sa drzavnom firmom i razmisljamo da li ce drzava da pokusa da nas zezne i da se jurimo i okupljamo, onda neka sve ide dodjavola.
Oni su sami napravili sumnju neodlucnim pricama o parking mestima - ne znamo, nismo sigurni, odlucicemo sta cemo, dacemo potkrovlju i prizemlju, nema dzabe i sl. Sta zapravo znaci ta prica da parking mesta drze pod velom tajne?


Da se razumemo, GDS do sada nije uradila nista po tom pitanju nedozvoljeno i neregularno, mozda i nece. Ja samo hocu da se na vreme razjasni situacija da nas ne zavrnu na kvarno nesto na brzinu. Znaci nista drugo, samo na vreme da razjasne situaciju. Moze Katarina Konc na neku televiziju i kaze: parking mesta pripadaju tom i tom po zakonu tom i tom, sa njima cemo uraditi to i to. I sve ce biti u najboljem redu. Ja smatram da je takva vrsta informacije nesto sasvim regularno kao pitanje od strane kupca.
 
Kanta":2vvsr5gf je napisao(la):
Moja izjava da je bolje da su na divlje prodali odnosi se na nedovodjenje kupca u zabludu. Meni je malo nedostajalo da ne kupim garazu ocekivajuci da uzmem parking kao opciju jer su rekli da ce videti, mozda to bude varijanta. Mirka kaze da su njoj rekli da ce dobiti, tebi da nema sanse. Jel tebi sam proces dovodjenja kupca u zabludu oko takvih stvari regularan?
Slucajno sam se odlucio da kupim, nagovorise me drugi.
Kroz forum dolazim do saznanja da je zapravo prodaja parking mesta nelegalna. Kako su onda uopste davali mogucnost prodaje?

Mene samo zanima ako prodaja parking mesta nije dozvoljena cija su ona zapravo?
To je kljuc svega.
Legalno GDS samo moze da ih "trajno izda" ukoliko su njihova. A kako vlasnici stanova postaju suvlasnici parcele pitanje je kako onda parking mesta mogu biti njihova.
Ako tvrdis da od besplatnih parking mesta nema nista, reci nam bar po kom je to osnovu, da znamo.

Inace, i ja sam cuo da nema uslovljavanja kupovine garaznog mesta u G objektu za dvosobne stanove kojih opet ima najvise, a kod nas su uslovljeni skoro svi. Znaci tamo ce da bude brdo praznih garaznih mesta koja su vlasnistvo GDS-a i koja ce ona moci da izdaje.

Znaci nemam ja nista protiv toga da oni urade to na zakonit nacin, ali imam sumnju da je jedini zakonit nacin na kvarno ubediti vlasnike stanova kako je to u nasem interesu. Ja samo hocu osnov da znam da ta sumnja ne postoji i prica je u redu.
Neka izdaju, ali ako to mogu zakonski bez saglasnosti vlasnika stanova.
A opet, ako ti smatras da mi treba oko takvih stvari da se borimo sa drzavnom firmom i razmisljamo da li ce drzava da pokusa da nas zezne i da se jurimo i okupljamo, onda neka sve ide dodjavola.
Oni su sami napravili sumnju neodlucnim pricama o parking mestima - ne znamo, nismo sigurni, odlucicemo sta cemo, dacemo potkrovlju i prizemlju, nema dzabe i sl. Sta zapravo znaci ta prica da parking mesta drze pod velom tajne?


Da se razumemo, GDS do sada nije uradila nista po tom pitanju nedozvoljeno i neregularno, mozda i nece. Ja samo hocu da se na vreme razjasni situacija da nas ne zavrnu na kvarno nesto na brzinu. Znaci nista drugo, samo na vreme da razjasne situaciju. Moze Katarina Konc na neku televiziju i kaze: parking mesta pripadaju tom i tom po zakonu tom i tom, sa njima cemo uraditi to i to. I sve ce biti u najboljem redu. Ja smatram da je takva vrsta informacije nesto sasvim regularno kao pitanje od strane kupca.
Наравно да није дозвољено довођење купца у заблуду. Треба да се изборимо за своја права. Само то што се још дефинитивно ништа не зна не може бити гора опција од оне да смо на старту нешто потписали на превару.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Ne treba mi da se borimo za bilo kakva prava nego da imamo jasne uslove po svim pitanjima.
Ako Mirka izvisi za parking mesto to je gore nego da je potpisala nesto lose, ali je bar znala na cemu je. Nije ovo Kviskoteka da cekamo sta ce nas snaci i da se borimo za neka prava.
Nazalost, ako postoji model da nam GDS uzme ta mesta, a nekima je pricano drugo, izigrani smo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579975#p579975:2fkn4w3y je napisao(la):
Kanta » Чет Нов 08, 2018 11:28 am[/url]":2fkn4w3y]Ne treba mi da se borimo za bilo kakva prava nego da imamo jasne uslove po svim pitanjima.
Ako Mirka izvisi za parking mesto to je gore nego da je potpisala nesto lose, ali je bar znala na cemu je. Nije ovo Kviskoteka da cekamo sta ce nas snaci i da se borimo za neka prava.
Nazalost, ako postoji model da nam GDS uzme ta mesta, a nekima je pricano drugo, izigrani smo.

Ако Мирка извиси за паркинг место то не може бити од ситуације да се одма одриче било каквог паркинг места са неким потписом. Из потпуно јасне ситуације када си потписао да не можеш добити ништа и не можеш добити ништа. Ако је ситуација нејасна а ниси ништа потписао онда постоји колико толико мала вероватноћа да ће се то позитивно завршити по њу.
 
Mislim da mi treba da se fokusiramo na sustinu. Da li smo nesto potpisali do sada? Nismo, tj. mislim da nismo ali cu jos jednom procitati sve sto sam potpisao. Mene rekla kazala price ne zanimaju, ako je neko iz prodaje rekao bilo sta nekom od kupaca. To ne proizvodi pravno dejstvo. Mene samo interesuje ko je vlasnik prostora izmedju zgrada, i kako je to pravno reseno. Ispred moje stare garaze nisam mogao da postavim stubic da se ljudi tu ne parkiraju, jer sam morao da dobijem saglasnost skupstine stanara zgrade. Drugim recima, tu je ta povrsina oko zgrade pripadala parceli zgrade i svim stanarima.

I na kraju, pitanje je sta se potpisuje kod primopredaje i da tu ne bude nekih iznenadjenja.
 
Sustina jeste da kupci znaju sva prava.
Mogu da garantujem da skoro niko od kupaca nije upoznat sa svojim pravima i da moze da se desi da GDS ili bilo koji investitor nosalatno nesto odradi a da mi ne budemo ni svesni toga.
To i jeste zalosno sto mi nagadjamo oko neceg sto kao kupci unapred treba da znamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579895#p579895:2cpv3y3v je napisao(la):
lanmibg » Sre Nov 07, 2018 9:51 pm[/url]":2cpv3y3v]@miskobg

U zgradi G, u kojoj je pustena prodaja, NIJE uslov garazno mesto.

Ovo je ozbiljan faul, jer ako nekome prodate stan i kažete mu da će svi morati da kupe garažno mesto, a nakon toga prodajete stanove bez te obaveze... ne samo da ste ga stavili u lošiji položaj jer je morao da kupi garažno mesto koje možda nije želeo, nego ste ga i obmanuli da će svi stanovi imati svoja garažna mesta, što je istovremeno bila i kakva takva garancija da će gosti moći da parkiraju ispred zgrade bez da kruže satima i traže parking.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579778#p579778:28iavj4v je napisao(la):
IgorMa » Sre Nov 07, 2018 4:00 pm[/url]":28iavj4v]Poceo je objekat F koji ce verovatno na prolece u prodaju i posle njega ide H dok ova poslednja dva A i B verovatno 2020god

Hvala Igore. :kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579980#p579980:3pxzzg2z je napisao(la):
rodoljub.ilic » Čet Nov 08, 2018 11:54 am[/url]":3pxzzg2z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579895#p579895:3pxzzg2z je napisao(la):
lanmibg » Sre Nov 07, 2018 9:51 pm[/url]":3pxzzg2z]@miskobg

U zgradi G, u kojoj je pustena prodaja, NIJE uslov garazno mesto.

Ovo je ozbiljan faul, jer ako nekome prodate stan i kažete mu da će svi morati da kupe garažno mesto, a nakon toga prodajete stanove bez te obaveze... ne samo da ste ga stavili u lošiji položaj jer je morao da kupi garažno mesto koje možda nije želeo, nego ste ga i obmanuli da će svi stanovi imati svoja garažna mesta, što je istovremeno bila i kakva takva garancija da će gosti moći da parkiraju ispred zgrade bez da kruže satima i traže parking.

Poštovani Miloše,

Kupovina garažnog mesta je obavezna za sve stanove osim za dvosobne u drugoj fazi.
Dajemo 25% za kupovinu garažnog mesta sopstvenim sredstvima ili sredstvima iz kredita banke, tako da isto iznosi 6.750,00 EUR sa PDV-om.
Za sva dodatna pitanja stojim Vam na raspolaganju.
Srdačan pozdrav,
Jovana Jelenković

Ovo je copy/paste maila na moje pitanje da li su garaze obavezne u zgradi G. Pitanje sam postavio kada sam putem maila obavesten da je pocela prodaja u G, a to je bilo krajem jula/pocetkom avgusta.
E sad jedino ako nismo u toj drugoj fazi pa da nisu obavezne za 2.0 stanove. Iskreno, ovo nisam ni razumeo sta znaci, a nije me ni zanimalo preterano jer sam se raspitivao sa idejom da kupim stan za majku, koja bi manji stan od 2.0 i ne bi uzimala garazu. Ja sam svoj stan i garazu uzeo u D.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579980#p579980:d2zdueuf je napisao(la):
rodoljub.ilic » Čet Nov 08, 2018 10:54 am[/url]":d2zdueuf]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579895#p579895:d2zdueuf je napisao(la):
lanmibg » Sre Nov 07, 2018 9:51 pm[/url]":d2zdueuf]@miskobg

U zgradi G, u kojoj je pustena prodaja, NIJE uslov garazno mesto.

Ovo je ozbiljan faul, jer ako nekome prodate stan i kažete mu da će svi morati da kupe garažno mesto, a nakon toga prodajete stanove bez te obaveze... ne samo da ste ga stavili u lošiji položaj jer je morao da kupi garažno mesto koje možda nije želeo, nego ste ga i obmanuli da će svi stanovi imati svoja garažna mesta, što je istovremeno bila i kakva takva garancija da će gosti moći da parkiraju ispred zgrade bez da kruže satima i traže parking.


Mi smo kupili dvoiposoban stan u G zgradi i morali smo da uzmemo i parking mesto. Za manje stanove nemam informaciju da li je obavezno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579980#p579980:3epgs8uo je napisao(la):
rodoljub.ilic » Čet Nov 08, 2018 11:54 am[/url]":3epgs8uo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579895#p579895:3epgs8uo je napisao(la):
lanmibg » Sre Nov 07, 2018 9:51 pm[/url]":3epgs8uo]@miskobg
U zgradi G, u kojoj je pustena prodaja, NIJE uslov garazno mesto.
Ovo je ozbiljan faul, jer ako nekome prodate stan i kažete mu da će svi morati da kupe garažno mesto, a nakon toga prodajete stanove bez te obaveze... ne samo da ste ga stavili u lošiji položaj jer je morao da kupi garažno mesto koje možda nije želeo, nego ste ga i obmanuli da će svi stanovi imati svoja garažna mesta, što je istovremeno bila i kakva takva garancija da će gosti moći da parkiraju ispred zgrade bez da kruže satima i traže parking.
Pa sta mislis zasto sam ovako reagovao kad sam video numeraciju parking mesta i znajuci da u objektu G nije uslov prodaja garaznog mesta za dvosobne stanove kojih je preko 50%.
Njihovu logiku razumem, ona je ekonomske prirode i to je to.
A to sto smo svi na istoj gradjevinskoj parceli a sto imamo razlicite prodajne uslove itekako ce neke staviti u vrlo nezgodan polozaj.
Kod nas gosti nemaju gde ni da kruze, okolo su upravna zgrada toplane, skola, stadion, sve sa visokim ogradama, nigde nemas ni da se parkiras. Ovo sto imamo - to je to.

Pokusaj da se ova parking mesta nekom daju i za naselje postanu zarobljena je po meni u toj varijanti najgori moguci scenario.
Ako ostanu slobodna, mozda cu nekad uspeti da se parkiram, mozda necu. Dve godine ce biti i haos jer smo gradiliste i uvek ce biti majstora i sl.
Ali ako se po bilo kom modalitetu dodele pojedincima tako da slobodnih nema, mi cemo biti gori od Kaludjerice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579986#p579986:3ah0pc7h je napisao(la):
miskobg » Čet Nov 08, 2018 11:13 am[/url]":3ah0pc7h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579980#p579980:3ah0pc7h je napisao(la):
rodoljub.ilic » Čet Nov 08, 2018 11:54 am[/url]":3ah0pc7h]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579895#p579895:3ah0pc7h je napisao(la):
lanmibg » Sre Nov 07, 2018 9:51 pm[/url]":3ah0pc7h]@miskobg

U zgradi G, u kojoj je pustena prodaja, NIJE uslov garazno mesto.

Poštovani Miloše,

Kupovina garažnog mesta je obavezna za sve stanove osim za dvosobne u drugoj fazi.

Hm, a šta bi uopšte mogla biti druga faza? U početku su u objektu G prodavani samo stanovi u lamelama (ulazima) 1 i 2, možda bi to bila faza 1, a ostala dva ulaza faza 2?

Da li se sada prodaje cela G zgrada ili i dalje prodaju samo prva dva ulaza?

Inače, ako sam dobro izbrojao, na tipskim spratovima je situacija sledeća (za sva četiri ulaza)
3,5 sobni 2
3 sobni 2
2,5 sobni 10
2 sobni 16
1,5 sobni 6
1 sobni 10
u prizemlju ima 4 dvosobna manje, i u potkrovlju dva dvosobna manje

odnosno, ako je ovo tačno... dvosobnih ima 122 stanova odnosno oko 33%.
otvorenih parking mesta ima 64
ako sam u pravu da je 2 faza = 3 i 4 ulaz, to znači 64 parking mesta za 61 stan... nadam se da će većina biti dovoljno pametna da ipak kupi garaže, tako da ipak ne bude samo 3 slobodnih parking mesta.
 
Prva faza su zgrade CDE, pa je valjda druga ovo sto ide posle prve :)
 
Kanta":3vgp5xvm je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579980#p579980 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Čet Nov 08, 2018 11:54 am[/url]":3vgp5xvm]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=579895#p579895 je napisao(la):
lanmibg » Sre Nov 07, 2018 9:51 pm[/url]":3vgp5xvm]@miskobg
U zgradi G, u kojoj je pustena prodaja, NIJE uslov garazno mesto.
Ovo je ozbiljan faul, jer ako nekome prodate stan i kažete mu da će svi morati da kupe garažno mesto, a nakon toga prodajete stanove bez te obaveze... ne samo da ste ga stavili u lošiji položaj jer je morao da kupi garažno mesto koje možda nije želeo, nego ste ga i obmanuli da će svi stanovi imati svoja garažna mesta, što je istovremeno bila i kakva takva garancija da će gosti moći da parkiraju ispred zgrade bez da kruže satima i traže parking.
Pa sta mislis zasto sam ovako reagovao kad sam video numeraciju parking mesta i znajuci da u objektu G nije uslov prodaja garaznog mesta za dvosobne stanove kojih je preko 50%.
Njihovu logiku razumem, ona je ekonomske prirode i to je to.
A to sto smo svi na istoj gradjevinskoj parceli a sto imamo razlicite prodajne uslove itekako ce neke staviti u vrlo nezgodan polozaj.
Kod nas gosti nemaju gde ni da kruze, okolo su upravna zgrada toplane, skola, stadion, sve sa visokim ogradama, nigde nemas ni da se parkiras. Ovo sto imamo - to je to.

Pokusaj da se ova parking mesta nekom daju i za naselje postanu zarobljena je po meni u toj varijanti najgori moguci scenario.
Ako ostanu slobodna, mozda cu nekad uspeti da se parkiram, mozda necu. Dve godine ce biti i haos jer smo gradiliste i uvek ce biti majstora i sl.
Ali ako se po bilo kom modalitetu dodele pojedincima tako da slobodnih nema, mi cemo biti gori od Kaludjerice.
Али кад дође метро бићемо хит, неће нам ни требати паркинг

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Jedna faza je kompletiranje jedne gradjevinske dozvole i useljenje stanara. Prva je CDE, druga G, treca F i cetvrta H.
I dzabe se trudis da brojis, ti ides sa pretpostavkom da ce svako da ima auto ili svako samo jedan auto.
GDS ocigledno ne moze da proda stanove vezano sa garaznim mestom, cak i po nizoj ceni, pa je presla na novi model. A svako iz G ce imati pravo da iznajmi i mesto ispred C ako se nadje model da se mesta izdaju.
Oni su investitor, ako jedan put ne ide, ganjaju drugi. Mozda u H niko ne bude morao da kupi garazu. GDS ima ogroman interes da zarobi parking mesta kako bi garaze izdavao ako ljudi nece da ih kupe.
 
То би било прихватљиво решење да постоји одређен број паркинг места који ће да се наплаћују по сату. Нека приватна гаража. Платиш 200, 300 динара за пар сати али бар ти неко може нормално доћи у госте да има где да паркира.
 
Vrh