Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Mi imamo podzemne kontejnere na nbg u blokovima,relativno nove zgrade su u pitanju,svaki dan redovno dolaze ljudi i vade svasta iz djubreta.Kako?Podignu poklopac,zaglave ga sipkom,saviju se preko nadzemnog dela(tako da im vire samo nogice) i sa dugackim stapovima sa nekim kukama ceprkaju po smecu.Dobri su jedino sto je smrad manji.Nama ce kontejneri biti blizu stana i to nam se nesvidja i nismo mogli da biramo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581394#p581394:1u2kach1 je napisao(la):
zzz » Sre Nov 14, 2018 12:44 pm[/url]":1u2kach1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581368#p581368:1u2kach1 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Sre Nov 14, 2018 1:44 pm[/url]":1u2kach1]
boksovi za kontejnere
Izvinjavam se što nisam pratio, ali jel to znači da neće biti podzemnih kontejnera? Meni je to veliki minus ako je tako. Ne samo zbog smrada koji bi taj boks možda i potisnuo, nego što to privlači određene grupe ljudi koji onda kopaju po mom đubretu i narušavaju izgled naselja, opštu prijatnost i potencijalno bezbednost.

Podzemni kontejenri su politički i ideološki nepodobni i ne samo da se ne postavljaju novi niti održavaju postojeći od promene gradske vlasti već se prilikom rekonstrukcija postojeći uklanjaju (npr. Sremska ulica. Nakon obnove su zatrpali šahte za podzemne i doterali nekoliko običnih kontejnera da krasi počekat Knez Mihajlove).
 
Ono sto je problem sa ovim nadzemnim kontejnerima je sto se cesto ostavljaju otvoreni, a i niko ne voli da rukom podize poklopac. Ne znam zasto se ne stavljaju kontejneri sa noznom pedalom kod kojih se poklopac sam zatvori.
 
Slike su stvarno fenomenalne, konacno normalni siroki ulazi a ne kao da se u neku jazbinu zavlacim kad ulazim u vecinu zgrada.
Cak je i ono rastinje dobro ispalo na onim parking mestima, stavili su nivo asfalta i metalne resetke, nije klasicna budzevina kad naprave rupe sa ivicnjacima, tako da povlacim tu primedbu od ranije.
Lokali izgledaju extra, dosta je sirok prilaz ispred njih.

@zzz
Nazalost grad Beograd je odustao od podzemnih kontejnera. Primetio si da u vecem delu grada podzemne kontejnere prekrivaju betonskim plocama i donose opet one klasicne. To nije do Zemunskih kapija vec do grada Beograda. Ne moze investitor da postavlja nesto za sta grad ne daje podrsku.
Ti bi svoju garazu u zajednickoj garazi da se odvojis, svi bismo da imamo tako nesto pa da ostavimo i bicikle i sl., ali mislim da to neces nigde naci. To ne bi smelo ni da se gradi zbog protivpozarnih uslova. Naravno da nema ni struje za elektricne automobile, u Zemunskim kapijama mozes pola stana da kupis po ceni takvog auta. Zasto bi neko ziveo u ZK i vozio elektricni automobil?
 
Drage buduće komšije, ovo stvarno lepo izgleda, želim vam svima brzo useljenje, ja sam u G objektu pa ću morati još malo da sačekam :(

Jedino mi je žao ovog rastinja u žardinjerama, već im je presuđeno, ne razumem zašto su izabrali to rešenje....

@Kanta: Što nas pokopa ovoliko, pa nije baš da smo dobili stanove džaba pa sad da ne treba da dodje čovek sa električnim vozilom u naselje...na kraju ko zna šta će biti za 20 godina, možda el. vozila budu najzastupljenija pa ćemo morati da kopamo po garažama da dovedemo struju :/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581439#p581439:p5v30wb7 je napisao(la):
darkot » Sre Nov 14, 2018 4:59 pm[/url]":p5v30wb7]Ono sto je problem sa ovim nadzemnim kontejnerima je sto se cesto ostavljaju otvoreni, a i niko ne voli da rukom podize poklopac. Ne znam zasto se ne stavljaju kontejneri sa noznom pedalom kod kojih se poklopac sam zatvori.
Pa zar su prestali da stavljaju te nove sa nožnom pedalom?

Evo na koje mislim:
fb4a239a1deb41b4d76be57c899d1578.jpg

(fotkao korisnik iz druge teme: viewtopic.php?f=24&t=1113&start=700#p457683)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581444#p581444:24ez490k je napisao(la):
Kanta » Sre Nov 14, 2018 5:09 pm[/url]":24ez490k]
@zzz
Nazalost grad Beograd je odustao od podzemnih kontejnera. Primetio si da u vecem delu grada podzemne kontejnere prekrivaju betonskim plocama i donose opet one klasicne. To nije do Zemunskih kapija vec do grada Beograda. Ne moze investitor da postavlja nesto za sta grad ne daje podrsku.
Pogledaj link: http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... -reciklazu

I iznad sam okačio sliku kako izgledaju ti kontejneri. Dakle, to su novi podzemni kontejneri, zamena za stare koji nisu valjali. Ja ne znam da li ste ih vi viđali, ali ja ih veoma često viđam, otprilike trećina od svih podzemnih koje vidim.

Takođe podzemnih ima određeni broj i ove druge vrste: http://mondo.rs/a710932/Info/Drustvo/Sp ... gradu.html

Ja sam mislio da tamo gde rupe prekrivaju pločama i donose klasične kontejnere, da je to samo privremeno, jer ne smeju da ostave rupu, da ne bi neko upao i razbio se, pa da tuži grad. Ili da se rupa natrpava đubretom.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581444#p581444:24ez490k je napisao(la):
Kanta » Sre Nov 14, 2018 5:09 pm[/url]":24ez490k]
Ti bi svoju garazu u zajednickoj garazi da se odvojis, svi bismo da imamo tako nesto pa da ostavimo i bicikle i sl., ali mislim da to neces nigde naci. To ne bi smelo ni da se gradi zbog protivpozarnih uslova. Naravno da nema ni struje za elektricne automobile, u Zemunskim kapijama mozes pola stana da kupis po ceni takvog auta. Zasto bi neko ziveo u ZK i vozio elektricni automobil?
Nigde neću naći? I ovde gde ja živim, a i gde moji roditelji žive ima to što "nigde neću naći", a to su zatvorene garaže unutar tog podzemnog nivoa gde su garažna mesta. Ja živim u maloj zgradi iz 2013. i postoje 3 zatvorene garaže i 20 garažnih mesta (sa platformama), a njihova zgrada je iz 2003. i ogromna je, ima oko 100 mesta i 10-ak zatvorenih garaža. Moj otac ima mesto, pa je izveo struju za punjač za njegov auto. Ali problem je što izgleda nema dovoljno brojila da bi još neko to izveo, zato i pitam da li će biti priključaka.

A kad kažeš "Naravno da nema struje za EV", odmah vidim da nemaš pojma da li ima priključaka ili ne, nego samo lupaš zato što misliš da je to nešto što kao nije ni na kraj pameti. Za tvoju informaciju, A blok i Sakura park imaju priključke za električna vozila, i sigurno još neki kondominijumi. To uopšte nije ništa nenormalno kako ti misliš. Videćeš da će za samo 5-10 godina prosečni ljudi da kukaju za punjačima.

"Zasto bi neko ziveo u ZK i vozio elektricni automobil?"
Znači ti misliš da su Zemunske kapije stanovi za sirotinju?! Isto tako, misliš da su električni automobili za bogataše. Polovni Renault Zoe iz 2014. košta oko 12.000€. U tom rangu su i Nissan Leaf, VW e-Up itd. I sve su to mali ekonomični automobili koji nisu nikakav luksuz ili nešto kao BMW X6 što voze takvi na koje si ti mislio, ali to nisam ja, ne znam čemu vređanje. Nisam znao da ima da se kupi stan u ZK za 25.000€, sa sve garažnim mestom.
 
@MajstorBob
Nisu dzaba, ali kada pogledas sveukupnu sliku odnosa kvaliteta i cene, izbora struktura i sl. za mene bi i u ovom trenutku opet bila najbolja opcija. Plus sto je GDS imao "reputaciju" koju je, cini mi se, ovaj put poboljsao. Naravno sagledavajuci i lokaciju, blizinu Cara Dusana, jako dobru strukturu prevoza. Ti nemas nigde takav izbor struktura manjih stanova, a da nisu kod nekih sitnih nesigurnih investitora.
I meni su ove zardinjere bezveze, mislim da ce brzo nestati. Kako li ce izgledati posle jaceg pljuska, gde otice voda, sta ce biti sa biljkama posle jace zime i sl.

@zzz
Te kontejnere postavljaju samo na odredjenim lokacijama, najveci deo Beograda se vraca na stare koji uzgred imaju pedale ali se to ljudima ne dopada pa su ih razvalili vec posle par dana. Sada su svuda klasicne kante bez poklopaca.
Nije vredjanje za garaze, nego realnost. Ako si citao forum vidis da gds odustaje od uslovne prodaje garaznog mesta jer ljudi ne zele da ga kupe, a ti govoris o polovnom automobilu od 12.000 evra. Kako si opisao stan svojih roditelja mislim da je to jedna od skupljih lokacija Beograda i neuporediva sa ZK. Drago mi je sto ZK poredis sa A blokom ali znas li koliki su tamo stanovi vecinom i koja je njihova cena? Pa naravno da ce njihovi stanari voziti 3-4 puta skuplje automobile od stanara ZK.
 
Mislim da su zardinjere samo za transport sadnica, da su trajne bile bi betonske.
 
Meni je kada sam slikao zbog preciznih pozicija i kvaliteta delovalo da su ove metalne žardinjere konačno rešenje. Uostalom, ispod su garaže, ovo je jedini način.
 
Da li bilo ko ima informaciju kojih su dimenzija liftovi?
Unapred hvala.
 
rodoljub.ilic":1d5lc4ka je napisao(la):
Meni je kada sam slikao zbog preciznih pozicija i kvaliteta delovalo da su ove metalne žardinjere konačno rešenje. Uostalom, ispod su garaže, ovo je jedini način.
Suviše su simetrično postavljenje a i što bi ih uvijali najlonom ako su transportne (na slikama je jedna polu raspakovana)?! Takođe mislim da su konačno rešenje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vrlo moguce da je trajno resenje kad se bolje pogleda. Izgleda da su tu postavljene zbog prizemlja da malo odvoje terase, ovde kod C zgrade deluje kao da zauzimaju ceo trotoar po sirini.
 
Ovo su zardinjere 100%. Niko ovako precizno ne bi postavio transportne zardinjere.

Sto se tice podzemnih kontejnera, tu su misljenja podeljena. Pozitivna strana je sto nema smeca oko njih (trebalo bi da nema), ali su sa aspekta reciklaze i ekologije uopste, oni katastrofa. Ogromnu kolicinu reciklaznih materijala skupe braca cigani u toku jednog dana, i time rade ono sto bi trebala drzava i savesni gradjani, a to je odvajanje otpada. Znam da svi sada pomisle "necu da mi neko brlja po kontejneru u naselju", pa zato ni sam ne znam sta da mislim o ovome.

Vise bih voleo da budemo "fensi" naselje koje "prvo u Srbiji" odvaja otpad u 3-4 kategorije pa budemo oslobodjeni placanja dela infostana... i tu sam se probudio... :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Podzemni kontejneri, bar ovi nasi koje su sklepali imaju problem sa otpadnim vodama. Vrlo cesto su blizu vodovodnih cevi postavljene bez resenih odvoda zagadjene vode. Svako je vidjao kad ih vade sta se iz njih ocedi. Samo su napravljene betonske rupe bez veza sa kanalizacijom. Tako da nisu apsolutna prednost.
Zardinjere ce sigurno biti za slikanje, kako ce kasnije opstati i funkcionisati, videcemo.
 
Dobio sam informaciju da je danas trebala da bude predaja objekta od strane izvođača prema investitoru.
 
Fenix":mrkoyjd9 je napisao(la):
Dobio sam informaciju da je danas trebala da bude predaja objekta od strane izvođača prema investitoru.
Опсссссссааааа, идемооо

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Pozdrav buduće komšije

Juče smo bili u našem budućem stanu.
Rezervisali smo stan u objektu D, koji je još uvek jedno veliko gradilište.
Radi se na dosta mesta, čisti se, sklanjaju se kartoni tako da čisto sumnjam da je izvršen tehnički pregled.
Bili smo u blagom šoku kada smo uzimali mere za ormare u spavaćoj sobi jer izmerili smo 187 cm što se drastično razlikuje u odnosu na 205 cm kako je na skici. Složićete se da nije mala razlika.
Klizna vrata od kuhinje ne mogu da se otvore do kraja (ne dozvoljava graničnik) tako da su faktički vrata od kuhinje uža od 60 cm.
Biće veliki problem uneti belu tehniku u kuhinju. Inače ta klizna vrata od kuhinje ne zatvaraju se do kraja, tako da ostaje otvor od nekoliko milimetara.
Letimičnim pregledom videli smo dosta grešaka, biće dosta reklamacija odmah prilikom primopredaje.
Savet prilikom primopredaje otvoriti četvore oči.
P.S. Preduzeće "Koto" skuplja opremu i seli se tako da oko zgrada dosta prašine i prljavštine
 
Hvala za izvestaj komsija.
Da li ste izmerili kuhinjski otvor kod maksimalno otvorenih vrata? Posto je na skici 80cm taj otvor, pa kad se doda otprilike po 3cm za malter i glet trebalo bi da ostane 74cm. Mi smo merili debljinu zida kod sanka i ona je 18cm umesto 12cm na projektu, dodato po 3cm sa svake strane.
Koje ste jos nedostatke uocili?

Pozdrav :)
 
Kuhinjski otvor kod maksimalno otvorenih vrata izmerili smo 58 - 59 cm.
Ostali nedostaci su vezani za finalnu obradu, kao da nije uradjeno završno krečenje.
Pošto nije uradjeno završno čišćenje ko zna šta sve nismo videli.
 
StranacuZemunu":363uftrm je napisao(la):
Pozdrav buduće komšije

Juče smo bili u našem budućem stanu.
Rezervisali smo stan u objektu D, koji je još uvek jedno veliko gradilište.
Radi se na dosta mesta, čisti se, sklanjaju se kartoni tako da čisto sumnjam da je izvršen tehnički pregled.
Bili smo u blagom šoku kada smo uzimali mere za ormare u spavaćoj sobi jer izmerili smo 187 cm što se drastično razlikuje u odnosu na 205 cm kako je na skici. Složićete se da nije mala razlika.
Klizna vrata od kuhinje ne mogu da se otvore do kraja (ne dozvoljava graničnik) tako da su faktički vrata od kuhinje uža od 60 cm.
Biće veliki problem uneti belu tehniku u kuhinju. Inače ta klizna vrata od kuhinje ne zatvaraju se do kraja, tako da ostaje otvor od nekoliko milimetara.
Letimičnim pregledom videli smo dosta grešaka, biće dosta reklamacija odmah prilikom primopredaje.
Savet prilikom primopredaje otvoriti četvore oči.
P.S. Preduzeće "Koto" skuplja opremu i seli se tako da oko zgrada dosta prašine i prljavštine
Komsija,

Taj granicnik se lako skida i podesava kako kome odgovara, bez brige.

Oni su to samo montirali i ostavili.

I ja sam danas bio na brzinu da uzmem mere za kuhinju.

Na samom gradilistu niko nista ne zna ili ne zeli da kaze, niti oko primopredaje izvodjaca ka investitoru, a ni oko useljenja.

Nas stan nije bio finalno ociscen, ali jeste skinut zastitni karton sa parketa.

P.S. one zardinjere su definitivno fiksne, lepo izgledaju.

P.P.S. numerisana su samo mesta koja se nalaze izmedju zgrada, dok npr mesta koja gledaju van naselja ili su bočno u odnosu na zgrade, nisu numerisana... Nije mi jasna logika, videcemo o cemu se radi.

Pozdrav

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Vrh