Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578502#p578502:p406347r je napisao(la):
djpanta7 » Пет Нов 02, 2018 10:51 am[/url]":p406347r]
Кошутњак":p406347r je napisao(la):
У прилогу је наша идеја за кухињу, можда се још некоме свиди па да не мора да црта :). Димензије кухиње према пројекту су 176x282. Углавном нисмо много одступили од распореда који је у пројекту јер је мокри чвор ту где јесте. Прозор и отвор за аспиратор су ту где јесу. Размишљали смо да кухињу уредимо тако да иде у слово П али нам је то деловало компликовано непрактично и скупље.
Hahahah, ja ne mogu da verujem. Identicno ali identicno onome sto cemo mi uraditi :)

Naravno da mi se svidja :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Ово нам је идеја за дечју собу :)
Свидела нам се ова слика на нету па смо према томе радили http://www.crvenajabuka.co.rs/referenca ... a-dorcolu/
 
Da, ova kuhinja je realno bas zahtevna da se resi kako treba :)
I meni je ovakav raspored previse nartpan, jer se ovde ne vidi zid a vec deluje skuceno. Osim toga, dimenzije su sigurno manje od ovih projektovanih. Nasa projektovana je 173x278cm a mereno izmedju plocica je 166x269cm. Pokusali smo da frizider prebacimo na drugu stranu ali je to nemoguce, jer hocemo veliku masinu za sudove. Takodje je problem da sudopera bude tik uz frizider, jer nema mesta za stajanje kod sudopere a neko drugi hoce da otvori frizider.
 
Kad ste vec počeli sa idejama, hajde kreativci a mozda ima dizajnera enterijera, dajte ideje kuhinje za jednosobni stan. Da li se aspirator moze spojiti na otvor dimnjaka?Bas bi me radovale i vase ideje.
 
Evo naseg resenja, koje je nadam se blizu konacnog. Gore su elementi sa staklom da malo otvore prostor, i aspirator ce biti potpuno ugradni.
Na drugom renderu je kamera sirokougaona, pa je desni deo gde je sudopera malo 'razvucen'. Jacina svetlosti od prozora, jel'te, nije realna :)

Pogledajte prilog 1
 
@darkot
Dobro je skroz, samo bih ove delove sa staklom stavio ispod, lepše estetski i funkcionalnije. Imaš ovaj deo sa tri fioke,kao što sam naveo iznad već. Lepo je uklopljeno.
 
@peki76 Hvala za komentar :)
Staklene ne mogu dole posto je ovaj ceo element dole visine 72cm i koristice se najcesce. Tako da nam treba dosta prostora u tom delu, tu ce stajati case, solje itd. sto opet nije zgodno da bude unutar staklenog elementa. Ovaj srednji deo je planiran sa jednom ruckom tako da se podize visoko (oba dela zajedno), tako da se ne udara glavom u vrata.
 
Pozdrav za sve,vidim da su kuhinje gotove,lepe su i vidim ja da se za N.Godinu krcka sarmica.Salu na stranu,zanima me koje velicine sto moze da stane u trpezariju i koliko stolica.Unapred hvala pozdtav.
 
@darkot ko ti je radio rendere, možeš neki kontakt i na PM da ne reklamiramo? Hvala
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578617#p578617:1y5mevdx je napisao(la):
Mirka » Pet Nov 02, 2018 6:41 pm[/url]":1y5mevdx]Pozdrav za sve,vidim da su kuhinje gotove,lepe su i vidim ja da se za N.Godinu krcka sarmica.Salu na stranu,zanima me koje velicine sto moze da stane u trpezariju i koliko stolica.Unapred hvala pozdtav.

Zavisi od veličine stana, u trosobnom stanu nema bas mnogo prostora. Optimalno je sto 1,4 m sa 4 stolice, i eventualno da ima mogućnost da se razvlači po potrebi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578162#p578162:1qzmb4sh je napisao(la):
rodoljub.ilic » Sre Okt 31, 2018 8:47 pm[/url]":1qzmb4sh]Lokali nisu predviđeni u objektu G, za sad ih ima samo u prizemlju zapadne strane objekta E, a koliko sam video neke crteže biće i istočna strana objekta F. To je prizemlje zgrada oko centralnog parka sa fontanom.

E ovako, danas prilikom posete ZK, u razgovoru oko lokala, dobio sam sledeću info, govorim o trenutno C, D i E objektima...
Lokali će biti isključivo u objektu E, sa istočne strane, odnosno strana koja gleda ka fontani i parku . Po informaciji koju sam dobio, neće biti nijednog kafića. Kako su mi rekli tražena je prethodna namena za lokale.

Što se tiče ostalih objekata, jedan mali broj će biti u objektu G, samo u jednom krilu, dok će u A i B biti dosta veći broj lokala.

Takođe još jedna info, a tiče se razgledanja stanova, neće biti moguće naredne dve nedelje, zbog tehničkog prijema ili kako već.
Na pitanje kada očekuju useljenje, dobio sam odgovor, kako stvari sada stoje tehnički prijem biće završen do kraja novembra a useljenje do kraja decembra.

Ukoliko još nekog interesuju trenutne cene dvosobnih stanova:
1 i 2 sprat 1585 eur sa pdv-om
3 i 4 sprat 1617 eur sa pdv-om
5 i 6 sprat 1600 eur sa pdv-om
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578693#p578693:19ojxs3q je napisao(la):
lanmibg » Pet Nov 02, 2018 10:23 pm[/url]":19ojxs3q]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578162#p578162:19ojxs3q je napisao(la):
rodoljub.ilic » Sre Okt 31, 2018 8:47 pm[/url]":19ojxs3q]Lokali nisu predviđeni u objektu G, za sad ih ima samo u prizemlju zapadne strane objekta E, a koliko sam video neke crteže biće i istočna strana objekta F. To je prizemlje zgrada oko centralnog parka sa fontanom.

E ovako, danas prilikom posete ZK, u razgovoru oko lokala, dobio sam sledeću info, govorim o trenutno C, D i E objektima...
Lokali će biti isključivo u objektu E, sa istočne strane, odnosno strana koja gleda ka fontani i parku . Po informaciji koju sam dobio, neće biti nijednog kafića. Kako su mi rekli tražena je prethodna namena za lokale.

Što se tiče ostalih objekata, jedan mali broj će biti u objektu G, samo u jednom krilu, dok će u A i B biti dosta veći broj lokala.

Takođe još jedna info, a tiče se razgledanja stanova, neće biti moguće naredne dve nedelje, zbog tehničkog prijema ili kako već.
Na pitanje kada očekuju useljenje, dobio sam odgovor, kako stvari sada stoje tehnički prijem biće završen do kraja novembra a useljenje do kraja decembra.

Ukoliko još nekog interesuju trenutne cene dvosobnih stanova:
1 i 2 sprat 1585 eur sa pdv-om
3 i 4 sprat 1617 eur sa pdv-om
5 i 6 sprat 1600 eur sa pdv-om
Ovo je u objektu G?
 
Cene su za stanove u objektima C, D, E. Još uvek ima slobodnih dvosobnih stanova po spratovima, dok su dvosobni od 47,90m2 u potkrovlju prodati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578696#p578696:1gmkzx2u je napisao(la):
» Pet Nov 02, 2018 9:40 pm[/url]":1gmkzx2u]


Što se tiče ostalih objekata, jedan mali broj će biti u objektu G, samo u jednom krilu, dok će u A i B biti dosta veći broj lokala.

Jesi li siguran u ovo za objekat G? Ni na terenu ni u crtežima nema ništa slično... da nije došlo do nesporazuma da su govorili o "objektu u G" odnosno zapadnoj lameli objekta F koja ima oblik ćirilično G i ima predviđene lokale?
 
Pozdrav komšije.
Pre 10ak dana sam bio u obilasku stana i pored dosta stvari koje su mi se dopale primetio sam i par nedostataka o kojima bih prodiskutovao sa vama.
Naime, glavna primdba se odnosi na nepravilnu geometriju - iskrivljenost zidova.
U mom stanu, to se najlakse moze primetiti u nisi u sklopu dnevnog boravka. Umesto "pravougaonog" oblika izveden je "trapez" ( sto se lako uocava na slici po lajsni parketa koja na jednom kraju znatno vise prekriva element parketa ).
Druga slika prikazuje znatni zazor ispod lajsne parketa, što ukazuje na neravan pod.
Treća slika prikazuje podprozorsku klupicu koja na jednom kraju ima prepust ( oko 2cm ) dok na drugom kraju ( ne vidi se na slici ) prepust uopste ne postoji.
Takodje, krivi zidovi u kuhinji doprineli su koristenju dosta lepka za plocice na pojedinim mestima dok je u nekim zonama on minimalan ( time su pokusali da isprave deo zida pokriven plocicama ).
Svi ovi problemi za krivim zidovima, primorace nas da se radi namestaj po meri ( od pozicije do pozicije ) sto doprinosi povecanju cene kostanja.

Interesuje me kako se postaviti prilikom primopredaje stana a vezano za ove probleme.

I na kraju još jedna sitnica - lajsne za parket u sobi su iz kratkih komada ( kao da se skupljali komade koji su preostali pa su razlicitih duzina ).
 
Slicna boljka kao u Panorami. Pa nema sta specijalno da se postavljas. U primopredaji kazes sve za sta smatras da su nedostaci.
Podprozorsku klupicu ih mrzelo da obrade nego postavili gotovu pa se primecuje neravnina. Meni se najmanje svidja ako parket nije ravan. Ne zelim da podloga bude lose odradjena pa da pocne da mi skripi posle par godina.
Ja sam doduse najvise zagledao kupatilo i cini mi se da je bilo ok. Ovo ostalo nije jos bilo uradjeno. Bitno da se sve dokumentuje, sta ce ko od nas prihvatiti, sta nece, videcemo.

Samo da ne izgleda ovako tehnicki prijem
https://m.youtube.com/watch?v=Ik98GOL9C_0
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578856#p578856:3jszu5u6 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Sub Nov 03, 2018 5:48 pm[/url]":3jszu5u6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578696#p578696:3jszu5u6 je napisao(la):
» Pet Nov 02, 2018 9:40 pm[/url]":3jszu5u6]


Što se tiče ostalih objekata, jedan mali broj će biti u objektu G, samo u jednom krilu, dok će u A i B biti dosta veći broj lokala.

Jesi li siguran u ovo za objekat G? Ni na terenu ni u crtežima nema ništa slično... da nije došlo do nesporazuma da su govorili o "objektu u G" odnosno zapadnoj lameli objekta F koja ima oblik ćirilično G i ima predviđene lokale?

Moguce da je doslo do neke permutacije, no ja sam tako razumeo dok su mi objasnjavali maketu.


Da li neko ima slike u skorije vreme dvosobnog stana u objektu E?
Ja sam stavio rezervaciju koja traje 7 dana, ali ne mogu da pogledam stan dok traje tehnicki prijem (jos neke dve nedelje).
Cini mi se da cu morati nekako da pokusam da pogledam stan pre nego sto se definitivno odlucim za kupovinu.
 
lanmibg":hx016trd je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578856#p578856 je napisao(la):
rodoljub.ilic » Sub Nov 03, 2018 5:48 pm[/url]":hx016trd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=578696#p578696 je napisao(la):
» Pet Nov 02, 2018 9:40 pm[/url]":hx016trd]


Što se tiče ostalih objekata, jedan mali broj će biti u objektu G, samo u jednom krilu, dok će u A i B biti dosta veći broj lokala.

Jesi li siguran u ovo za objekat G? Ni na terenu ni u crtežima nema ništa slično... da nije došlo do nesporazuma da su govorili o "objektu u G" odnosno zapadnoj lameli objekta F koja ima oblik ćirilično G i ima predviđene lokale?

Moguce da je doslo do neke permutacije, no ja sam tako razumeo dok su mi objasnjavali maketu.


Da li neko ima slike u skorije vreme dvosobnog stana u objektu E?
Ja sam stavio rezervaciju koja traje 7 dana, ali ne mogu da pogledam stan dok traje tehnicki prijem (jos neke dve nedelje).
Cini mi se da cu morati nekako da pokusam da pogledam stan pre nego sto se definitivno odlucim za kupovinu.
Koja kvadratura dvosobnog? Ako mislis na 55m2(sa ostavom), ili 51m2(isti samo bez ostave) pretrazi moje postove sa slikama stana iz C, koji je zapravo gotov skoro mesec dana, pa mozda moze da ti pomogne.

Pozdrav

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
51m2, video sam tvoje slike, koliko toliko pomoglo je.
Interesovalo me je zbog svetlosti u dnevnoj/spavacoj sobi. Koliko svetla ima s obzirom da su u dnevnoj samo prozor vrata.
 
Поздрав свима

Ја и супруга смо почели да разматрамо ЗК и то неки двособан стан. Прочитао сам целу тему али нисам разумео који је начин грејања, да ли је цело насеље прикључено на Београдске електране или има неки свој систем грејања. Чуо сам да у ЗК постоји неки систем где сами регулишемо потрошену количину енергије е сад не би волео да је то као што су калориметри који у неким случајевима раде (региструју потрошњу топлотне енергије) и у време када грејања нема – ноћу. Знам да се сви жале на тај систем обрачуна потрошене енергије па ме занима какав је случај у Земунским капијама конкретно?
 
Naselje je prikljuceno na Beogradske elektrane i sistem naplate je identican kao u bilo kojoj novogradnji u poslednjih nekoliko godina. Svaki stan ima ulazni kalorimetar koji meri potrosnju. ZK nemaju nista posebno po tom pitanju.

Solarni paneli na krovu sluze za zajednicku potrosnju elektricne energije ako te to zbunilo.
 
Da li neko zna nesto vise oko strujne instalacije u stanovima? Konkretno mi je palo na pamet da u malom toaletu (trosoban stan) stavim mali protocni bojler jer je kompaktnih dimenzija a prostora ima malo. Ali nisam siguran da postoji dovoljan presek zice, u pitanju je 6kW / 32A osigurac u specifikaciji bojlera.
 
Poz
Ja sam kupac u d zgradi lamela 1.Komso sledeci put kad posetis stan treba da otvoris steker i vidis presek zica ako je 2.5 kvadrata onda ces moci lagano protocni bojler ali ja verujem da jeste posto po standardu je sada tj vec odavno 1.5 kvadrat samo za svetlo jedino ako majstori nisu izvukli manji presek znas kako je kod nasih majstora :D
 
Danas bio u GDS, kažu da će primopredaja za C/D/E da počne do kraja meseca! :D
 
AKo je 6 KW, i 32A osigurac, malo je 2.5mm2. Treba minimum 4mm2. Zapalices instalaciju, a mozda i stan ili celu zgradu...
Ne treba se igrati sa time... Bolje polupati i staviti kabal veceg preseka nego se igrati sa time.
Evo primera za neki Bosch protocni, pa rasudite sami...
 
Vrh