Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Ja mislim da ona idu tek kad zavrse sa parketom.
I kao sto darkot rece, bice razlicita u D i E, mislim na proizvodjaca.
 
Kako se zgrade blize kraju, a svi smo kupovali macku u dzaku, sad ipak imamo neki pregled pa sam sakupio par slicica na jednom mestu gde se vide skoro svi elementi u zgradi. Moram da priznam da su me uveravali da ce GDS ovim projektom da se ogradi od drugih koje je do sada gradio i da predstavi sebe u drugom svetlu, ali sam naravno bio sumnjicav jer papir sve trpi. Na kraju sam ipak zadovoljan, gradiliste je definitivno uredno, sve izgleda prilicno utegnuto. Videcemo kad se uselimo, ali ovo stvarno obecava. Ova crna stolarija ispade super sa ovom zutom bojom.

Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
@Kanta nemamo vezu, najavite se i oni vam organizuju. Mislim da moze i direktno sa kapije da pozovu i dodje neko da vas sprovede. Samo treba LK za cuvara.
Pozz :)
 
darkot":1whdsxin je napisao(la):
@Kanta nemamo vezu, najavite se i oni vam organizuju. Mislim da moze i direktno sa kapije da pozovu i dodje neko da vas sprovede. Samo treba LK za cuvara.
Pozz :)
Obavezno obucite pantalone, u suprotnom ne pustaju.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Da kucnem u drvo, ovo izgleda odlično, naročito u svetlu GDS-a. Pretpostavljam da su morali da opravdaju cenu, Ja lično nisam želeo da rizikujem sa GDS (nego eto rizikovao sa privatnim investitorom koji postoji samo za jedan projkeat i nestaje...). Pu pu da vas ne ureknem.
 
Zasto u kuhinji zidne plocice ne idu do kraja zida tj do ivice
 
Stanovi se razgledaju subotom od 14h do 16h. Prvo smo se javili u prodaju zatim su nas uputili na gradiliste.

U E zgradi su poceli da rade parket i trenutno su na 2. spratu. Parket je Tarkett Step hrast baron ZK (ako je suditi po predugovoru onda rustic). Na tarketovom sajtu ima cela paleta step barona u zipu. Fotka oznake parketa je u prilogu.

Tacke na 6. spratu su odvodi sa terasa povucenog sprata (potkrovlja).

Bojleri su za razliku od C zgrade Metalac.
d0a24ed589dce2714d47fced675401be.jpg
e56dda19fbd4025142d7f51e969efd06.jpg
20bb659820fb787668c8b83ef0caf38e.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Dr.iox":1gha20ug je napisao(la):
Stanovi se razgledaju subotom od 14h do 16h. Prvo smo se javili u prodaju zatim su nas uputili na gradiliste.

U E zgradi su poceli da rade parket i trenutno su na 2. spratu. Parket je Tarkett Step hrast baron ZK (ako je suditi po predugovoru onda rustic). Na tarketovom sajtu ima cela paleta step barona u zipu. Fotka oznake parketa je u prilogu.

Tacke na 6. spratu su odvodi sa terasa povucenog sprata (potkrovlja).

Bojleri su za razliku od C zgrade Metalac.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

I u C zgradi su bojleri Metalac.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Onda sam ja negde ranije u nekom od postova lose video/procitao.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Razresena i misterija tackica na sestom spratu :lol:

Evo slike parketa koji je u Tarketu deklarisan kao hrast baron rustik, on zapravo nema nesto cvorova, a ovaj nas ima oznaku ZK jer je radjena posebna serija za nase stanove. Meni je odlican, skoro da je isti kao Lamar, na nekim slikama deluje drugacije, ali mislim da je do toga kako je slikano.

GDS bi trebalo da ubrza Distirbuciju za dozvolu za trafo stanicu, da posle ne cekamo upotrebnu dozvolu zbog njih.

 
Hvala na infou i slikama izmedju ostalog i za ove odvode sa potkrovlja!

Nije mi bas najjasnije resenje priznajem, promer ovih cevcica je par cm, nije da mracim jer sam na sestom samo mi ne deluje kao ozbiljno resenje za odvod.

Videcemo kako ce izgledati do kraja, mozda je funkcionalno...
 
Promer cevcica je dovoljan jer ih je po dve za jednu terasu, na oba kraja, a terase su prilicno male, nesto vise od 2m2, a krov je duzi od terase, one su potpuno natkrivene sa nekom produzenom nadstresnicom, kisnuce samo u slucaju neke zestoke oluje i pitanje kolika bi tu voda uopste mogla da se pojavi. Nadam se da nekom nece pasti na pamet da tako malu terasu pere kantom vode, jer ovde gde stanujem znam i takve. Dovoljno je prebrisati je vlaznom krpom. Ne ocekujem skoro nikakvu vodu na svojoj terasi tako da komsiju ispod nemam cime da ugrozim. Ovo je sasvim dovoljno resenje.
 
Ovo su moje informacije i utisci sa gradilista:
- Radovi i ne idu bas kao sto su procenili, tako da ce sigurno zavrsetak radova biti posle septembra. D lamela mnogo kasni za ostalim lamelama.
- Ko ide na gradiliste da obavezno pogleda da li na terasama imaju odvodi za klimu i da zahteva da mu se pokaze gde se nalazi (meni su prekrili predvidjene rupe fasadom ali verujem da su vecini). Trebalo bi da ih svi forsiramo da to urade, a ne samo pojedninacno. Inace, dobio sam i info da ce GDS verovatno ugraditi klime, 90%.
- D i E - Bosal vrata, tarket parket (Baron Step L, Hrast ZK). C - nisu Bosal vrata (podjednako su kvalitetna), lemar parker - super izgleda.
- Prvi put sa video da je neko predvideo da u dnevnoj sobi stavi USB prikljucke (2. komada), postavljene kod TV-a. :kk:
 
@Kanta hvala za sumiranje ovoga sto imamo do sada :)

@proj sto se tice odvoda za klimu, video sam ga i ima plasticni poklopac preko. Mada mislim da fasada nije gotova u tome delu. U svakom slucaju je nemoguce da mi jurimo takve stvari, ako ostane zatvoreno to cemo reklamirati. Ovo da cemo dobiti klime prvi put cujem, odakle informacija?

Slazem se sa konstatacijom da nece biti gotovo u predvidjenom roku. Ima jos mnogo posla. Pricao sam sa drugim kupcima u subotu i svi nesto misle do decembra ako bude super.

Sve je super manje vise, jedino mi se ne svidja sto nema svetla iz svetlarnika. Jeste da su skele i da nije zavrseno, ali sam gledao kroz trpezarijski prozor gore i ne vidim da ce do nas svetlo stici. Sve je to u mraku, ne znam da li mozda gore na staklu ima jos neka folija koja nije skinuta.

Evo slika uticnica iz dnevne sobe, gde se vidi ovaj USB punjac za telefone, kao i etiketa sa ulaznih vrata.
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Drage komšije, na jednoj se slici vide RJ-45 konektori koji se obično koriste za lokalnu mrežu, ali mogu se koristiti i za telefon. Verovatno će postojati neki mini patch panel gde će moći sve da se poveže prema potrebama i da se doda neki aktivni komad prežne opreme (switch, ruter, adsl modem, itd, itd....)
Na drugoj slici se vide USB konektori koji su po svoj prilici samo za punjenje uređaja, na taj način se retko povezuje telekomunikaciona infrastruktura a nisu ni pogodni za razvlačenje dužih kablova. Ovo će verovatno brzo postati zastarelo, ali za sad ne može da škodi.

Ako je nekome promaklo, evo šta piše u onoj skraćenoj tehničkoj specifikaciji

TELEKOMUNIKACIONE INSTALACIJE
Objekti su opremljeni sledećim instalacijama:
- telefonsko-računarske instalacije
- prijem i distribucija TV signala
- video - interfonska instalacija
- instalacija automatske detekcije SO
- instalacija automatske dojave požara
-instalacije video – nadzora u objektima
- instalacije video – nadzora u naselju
- lacije kontrole pristupa garažnim mestima.
Zgrade su opremljene instalacijom zajedničkog antenskog sistema za prijem digitalnih
zemaljskih signala operatera sa nacionalnom frekvencijom, regionalnih i lokalnih operatera koje emituje JP Emisiona tehnika (besplatan OF AIR prijem).
U svakom stanu se nalazi mutimedijalna kutija (MMK) u kojoj se nalazi koncentracija telekomunikacionih instalacija u stanu (strukturna mreža, zajednički antenski sitem).
Mutimedijalna kutija u svakom stanu opremljena je za prijem multimedijalnih servisa pružaoca telekomunikacionih usluga kao što su telefon, digitalni telefon, televizija, internet itd.
U stanu se u svakoj sobi nalazi po jedna kombinovana radio i tv priključnica, kao i po dve priključnice telefonsko-računarske mreže.
Pored ulaznih vrata nalazi se video - interfonska jedinica za ostvarivanje veze sa pozivaocem ispred ulaznih vrata u objekat sa mogućnošću otvaranja ulaznih vrata u
objekat i uključenja stepenišnog osvetljenja. Video - interfonska instalacijaomogućuje ulazak u objekat putem beskontaktnih kartica za vlasnike stambenih jedinica u objektu.

A ovo je iz one detaljnije specifikacije zgrade:

Од сваког стана до чворишта у стамбеном објекту којем припадају пројектовати два
оптичка, један UTP Cat6 и један коаксијални RG-6 кабл. Ови каблови би се завршавали
конекторима на одговарајућим PATCH панелима у реку чворишта за прихват и
дистрибуцију сигнала. У стану се налази мултимедијална кутија са одговарајућим
преспојним панелима за прихват сигнала из чворишта и за дистрибуцију сигнала у
оквиру стана. Мултимедијалну кутију позиционирати непосредно поред разводне табле
са осигурачима у стану.
У свакој соби стана потребно је предвидети модуларни сет од две RJ-45, једне утичнице
за РТВ сигнал и две електроенергетске утичнице. Утичнице ТК инсталација у
просторијама повезују се одговарајућим кабловима (UTP Cat.6 i коаксијалним каблом) са
модулима монтираним у панеле у мултимедијалној кутији у стану. Материјал и опрема
који се уграђују морају бити одговарајућег квалитета у односу на приложене листе
опреме и материјала.
Инсталације заједничког антенског система
У чворишту за прихват и дистрибуцију телекомуникационих сигнала до крајњих
корисника потребно је предвидети пасивну и активну опрему за дистрибуцију сигнала
заједничког антенског система. Смештање опреме предвидети у одговарајућим RACK
орманима.
Опрема треба да буде пројектована тако да омогући пријем сигнала из ТК центра
оптичким каблом, конверзију на бакар, умножавање сигнала и терминацију на PATCH
панелима са F конекторима. Одатле се PATCH кабловима врши дистрибуција сигнала до
PATCH панела на ком се завршавају антенски коаксијални RG-6 каблови из
мултимедијалних кутија станова. Материјал и опрема који се уграђују морају бити
одговарајућег квалитета у односу на приложене листе опреме и материјала.
Инсталације видео интерфонског система
У свакој од стамбених ламела објекта Г предвиђа се инсталација нове генерације видео
интерфонског система за комуникацију између станара и особе испред улазних врата у
објекат. Осим аудио комуникације била би омогућена и визуелна, то јест станар би био у
могућности да види особу испред улазних врата у објекат. Инсталацијом видео
интерфонских система нове генерације омогућава се квалитетан видео сигнал у боји од
таблоа поред улазних врата у објекат до hands free дисплеја у стану. Потребно је
предвидети додатне функције интерфонског система као што су улаз у зграду помоћу
бесконтактних картица за станаре, укључивање степенишног светла из стана, снимање
разговора и слично. Материјал и опрема који се уграђују морају бити одговарајућег
квалитета у односу на приложене листе опреме и материјала.
Инсталације видео надзора у објектима
У свакој од стамбених ламела објекта Г потребно је предвидети инсталацију нове
генерације видео надзора. Систем треба да буде реализован IP камерама и снимачима
нове генерације. Видео надзором у објектима покрити комуникације поред улазних
врата у објекат и простор испред врата лифта на спратовима. Активна опрема (мрежни
видео снимачи) се лоцирају у рек у чвориштима ТК инсталација објекта Г. Сигнал са
видео снимача одговарајуће ламеле се дистрибуира станарима преко инсталације
заједничкога антенског система. Материјал и опрема који се уграђују морају бити
одговарајућег квалитета у односу на приложене листе опреме и материјала.
Инсталације аутоматске дојаве пожара у објектима и гаражама
У свакој од стамбених ламела објекта Г предвиђа се инсталација аналогног адресабилног
система за аутоматску дојаву пожара у гаражама испод објекта и у самом објекту у
складу са законском регулативом која обрађује ову област. Уређаји и опрема система за
дојаву пожара морају да задовољавају све законске прописе у вези квалитета (централа
за дојаву пожара и одоговарајући термички, оптички, комбиновани и ручни јављачи
пожара и уређаји за узбуњивање - сирене). Пројектом је потребно предвидети
сигнализацију алармног стања детектованог на централи у објекту Г на посебном таблоу
у ТК центру у објекту Ц. Израду техничке документације и извођење инсталација
стабилне дојаве пожара могу да раде само предузећа која имају важеће овлашћење
Министарства унутрашњих послова – Сектора за ванредне ситуације за пројектовање и
извођење посебних система. Материјал и опрема који се уграђују морају бити
одговарајућег квалитета у односу на приложене листе опреме и материјала.
Инсталације аутоматске дојаве CO у гаражама
У подземним гаражама испод објекта Г се предвиђа инсталација аналогног адресабилног
система за аутоматску дојаву CO у складу са законском регулативом која обрађује ову
област. Уређаји и опрема система за дојаву CO морају да задовољавају све законске
прописе у вези квалитета (централа за дојаву CO и одоговарајући детектори CO и
уређаји за узбуњивање – сирене и светлећи панели). Пројектом је потребно предвидети
сигнализацију алармног стања детектованог на централи у објекту Г на посебном таблоу
у ТК центру у објекту Ц. Израду техничке документације и извођење инсталација дојаве
CO могу да раде само предузећа која имају важеће овлашћење Министарства
унутрашњих послова – Сектора за ванредне ситуације за пројектовање и извођење
посебних система. Материјал и опрема који се уграђују морају бити одговарајућег
квалитета у односу на приложене листе опреме и материјала.
Инсталације контроле приступа гаражним местима
У подземним гаражама испод објекта Г пројектовати инсталацију контроле приступа
гаражним местима. На улазима у гаражу предвидети рампе за возила са бесконтактним
читачима и пратећом саобраћајном сигнализацијом. Такође потребно је пројектовати
интерфонску комуникацију између возила испред улазне и излазне рампе и дежурне
службе у ТК центру у објекту Ц. Електричним бравама и бесконтактним читачима
потребно је обезбедити улазна врата у објекат Г из простора гараже испод објекта Г.
Браве на вратима се аутоматски деблокирају у случају пожара сигналом са
противпожарне централе. Уређаји и опрема треба да задовољавају све законске прописе
у вези квалитета и безбедности. Материјал и опрема који се уграђују морају бити
одговарајућег квалитета у односу на приложене листе опреме и материјала.
 
Komsija @proj, citav dan sam u neverici gledao da smo dobili ovog Tarkett barona koji po predugovornom obavestavanju uopste nije morao da bude. Ocekivao sam onaj najjeftiniji troslojni koji je vise nego duplo jeftiniji.

Sad nam jos pominjes klimu, hoces srcka da me strefi? :shock:
 
Ово за климе заслужује муштулук Изгледа да ГДС прати форум па је схватио да су климе главна тема. Хвала свима који су писали и коментарисали о клима уређајима

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Ovo za klime bi trebalo ozbiljno pogurati.
U svakom slučaju GDS bi klime nabavljao na veliko od dobavljača, po mogućstvu neke malo kvalitetnije, tako da bi sa sve ugradnjom prošli mnogo povoljnije nego da kasnije sami ugrađujemo pojedinačno.
Ako ovo zaista bude istina biće to jedan veliki plus i preporuka za saradnju za neke buduće projekte na kojima budu radili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564409#p564409:1rqxe93d je napisao(la):
darkot » Pon Sep 03, 2018 12:20 pm[/url]":1rqxe93d]
Sve je super manje vise, jedino mi se ne svidja sto nema svetla iz svetlarnika. Jeste da su skele i da nije zavrseno, ali sam gledao kroz trpezarijski prozor gore i ne vidim da ce do nas svetlo stici. Sve je to u mraku, ne znam da li mozda gore na staklu ima jos neka folija koja nije skinuta
Ne znam bas da li moze da se desi da bude toliki mrak koliko pricas. Verovatno je do skela koje su skoro sve zagradile. Sesti i sedmi sprat ce imati dosta svetla kako se sunce bude pomeralo, ne mislim da dole bas nista nece dopreti. Ne verujem da su stavljali neko staklo u boji.

Ovo za klime nisam siguran da ce naknadno stavljati, bilo bi lepo, ali u C su vec zavrseni radovi, ne bi valjda sad uzeli da buse ponovo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564821#p564821:11fihqac je napisao(la):
Kanta » Uto Sep 04, 2018 2:34 pm[/url]":11fihqac]
Ne znam bas da li moze da se desi da bude toliki mrak koliko pricas. Verovatno je do skela koje su skoro sve zagradile. Sesti i sedmi sprat ce imati dosta svetla kako se sunce bude pomeralo, ne mislim da dole bas nista nece dopreti. Ne verujem da su stavljali neko staklo u boji.
Komsija, iskreno se nadam da si u pravu, a da ja nisam. Ali, bio sam u stanu i video kako to sad izgleda. U kuhinji je jedino svetlo koje dopire ono iz dnevne sobe, i mislim da nije dovoljno da se nesto radi u kuhinji a da se ne pali svetlo. Inace slikano je oko 15:30h, ovo je zapadna strana tj. terasa nam je bila na suncu, drugi sprat. Covek koji nas je sproveo je rekao da ce biti bolje kada se skele skinu i okreci u belo, ali da ne ocekujemo previse.

 
Tacno da se na drugom spratu ne moze ocekivati previse, ali bice drugacije sigurno bez skela. Ne verujem da ce biti bas takav mrak.
I naravno, vise svetlosti u kuhinji ocekuj suprotno od terase jer je suprotna strana sveta. Ustvari najsvetlije ce u svetlatniku biti kad suncevi zraci budu najblizi vertikali zgrade.
 
Prosli smo pored zgrade C danas popodne. Ukratko, asfaltiranje je u toku izmedju zgrada CDE i G toliko smo mogli da vidimo, rade se grubi radovi oko zgrada... G zgrada dobija konacni oblik polako.

Fasadna cigla jos nije gotova na C zgradi na spoljnjem zidu, moguce da traje dugo jer su sredjivali neravno postavljenu. Na jednom delu zida od sredine levo na prvom i drugom spratu npr. - samo ovaj deo rade vec sigurno duze od nedelju dana i uskoro mi se cini da ce biti gotov.
 
Da li je neko isao danas u obilazak, ima li sta novo? :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=564540#p564540:16jwmjz6 je napisao(la):
Кошутњак » Pon Sep 03, 2018 5:44 pm[/url]":16jwmjz6]Ово за климе заслужује муштулук Изгледа да ГДС прати форум па је схватио да су климе главна тема. Хвала свима који су писали и коментарисали о клима уређајима

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Ukoliko klime nisu u specifikaciji opreme stanova ne postoji ni promil šanse da će ih ugraditi
 
Vrh