Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Potpuno se slazem sa @bgvozd.
Jedino je moguce da to urade za stanove koje nisu prodali, pa da u njihove ugovore to ubace kao neki benefit koji mi, koji smo potpisali Ugovore, nemamo.

Oni nemaju pravo da vrse bilo kakve izmene u stanu, od trenutka kada smo potpisali Ugovor.

Ja licno bih bio srecan da se ugrade identicne klime svima, nemam problem da hocu wifi 5g bluetooth klimu, pa da mi smeta njihova, ali se slazem da ne postoji ni promil sanse da se vec postojecim kupcima, one ugrade bez saglasnosti.
 
Bili smo danas na gradilistu i sve je isto kao i prosle subote:)Bar u zgradi D,lamela 3,koja nas i zanima.U nasem stanu se bas nista nije dalje radilo.Ljudi na gradilistu kazu da se kasni,da ce krajem oktobra mozda biti gotovo.Stanovi su mozda pri kraju,ali sama zgrada ni blizu.Kazu da ce ici brze kada zavrse C zgradu...
Za klime smo i mi culi da ce da ugradjuju,ali ne razumemo se u pravnu stranu svega toga,mozda su bgvozd i djpanta7 u pravu.
Inace,nama su u stanu u manje kupatilo stavili isto ugradni vodokotlic iako je trebalo monoblok wc solja,tako pise predugovornom obavestenju,a i usmeno nam je receno.Ne znam kako se gleda na tu izmenu?Mislim,nama je to u redu,u kvalitet obe vrste vodokotlica se ne razumemo,ali je ok da imamo isto u oba kupatila.
 
Ja ne zelim da idem jer mi nesto sad sve ide malo sporo, kao da znaju da imaju lufta do marta pa im se ne zuri, a znaju da ce stici.

Ako stvarno stave klime odmah da ih tuzimo :lol:
I za parket sto nismo dobili rustik, i ti za vodokotlic :lol:

Ko bi ih tuzio za takvo "krsenje" predugovornih obaveza?
 
Lako bi se našla saglasnost kupaca, mimo ugovorenog, da se ugrade klime. Mislim da ne bi bilo nezadovoljnih kupaca i onih koji bi se tome protivili.

Međutim, ako klime nisu ugovorene neće ih ni biti.

GDS je državna firma pa se postavlja pitanje kako bi njihov menadžment svom osnivaču objasnio desetine utrošenih hiljada evra za koje nema osnova u preuzetim ugovornim obavezama.

Zato ne treba verovati u bajke
 
Samo jedno pojašnjenje za bukvaliste u vezi prethodnog posta - GDS kao "državna" firma je doo čiji je jedini osnivač sa 100% udela Republika Srbija.

Teško da u takvoj situaciji može da bude poklanjanja klima.

A još teže bi to bio slučaj kod "privatnih" investitora ukoliko to nije ugovorom preuzeta obaveza...
 
Ja sam juče obišao stan u D3. Ostalo je još mnogo toga da se uradi. Očekuju da sa parketom krenu za 7 do 10 dana. Kažu da je za zgradu C tehnički prijem zakazan za 15. septembar, a da će posle toga svim kapacitetima da napadnu objekat D.
 
Pozdrav, komsije!

Juce sam prvi put otisla na gradiliste. Moj stan je u objektu D i dobila sam iste informacije na temu progresa radova.
Imam pitanje za one koji u kupatilima imaju predvidjene tus kabine. Ono sto sam juce videla, a i gospodin koji me je sproveo do stana mi je potvrdio, je da kabine nece biti, tj da kabinu svako od nas mora da naknadno da pravi/ugradjuje. U tehnickoj specifikaciji stoji da ce kupatila sa kadom imati celicnu emajliranu kadu, dok ce stanovi sa tus kabinama imati keramicke tus kade sa kabinom.
Da li je neko od vas mozda vec postavljao ovo pitanje GDSu? Mislim da je stvarno besmisleno da se ovakva vrsta radova naknadno organizuje od strane kupaca, jer to naravno znaci i dodatne troskove, ali i dodatno vreme dok stanovi ne postanu potpuno funkcionalni. Molim vas za komentar, pre nego sto kontaktiram GDS.
Hvala puno.
 
Ni meni ne deluje kao da ce se ugradjivati kabine, a svakako stoje i u tehnickom opisu koji je i danas dostupan na sajtu.

Ne postoje u konkursnoj dokumentaciji koliko sam ja mogao da vidim zbog cega i sumnjam da ce biti.

U principu mislim da za sve manje i vece nabavke pored vec dogovorenih radova i opreme u dokumentaciji moraju da raspisu javnu nabavku... Koliko sam ja gledao nema javne nabavke koja se tice niti klima niti kabina i sl.

U svakom slucaju su kabine svakako u tehnickom opisu...
 
Bitno je sta pise u predugovornom obavestavanju koji je deo Ugovora. Ako tu pise da ce biti, ugradice je, pa makar naknadno po zalbi.
Specifikacija sa sajta nije obavezujuci deo Ugovora.
Brzi, stoji li kabina u predugovornom obavestavanju ako si kupio taj tip stana? To je jedini validno obavezujuci dokument.
Tzar, trazi od GDS-a da ti pokazu predugovorno obavestavanje za taj tip stana pa ces sigurno znati da li ces imati kabinu ili ne. Pokazace ti sigurno.
 
Isto stoji i u Predugovornom obavestenju.

Ok, hvala puno, definitivno cu ih kontaktirati.
 
Tehnicki opis je u ovom delu identican u predugovornom, mozda je i ceo isti:

Лежеће каде су уградне, челичне емајлиране, док су туш каде керамичке (са кабином).

Mene donekle i plasi kakvu ce kabinu staviti ako uopste i stave neku, nije nista definisano...
 
Predugovorno obaveštenje po ovome što je navedeno specificira vrstu ležećih kada i tuš kada. Većina stanova nema i jedno i drugo.

Šta piše u ugovoru za konkretan stan to će se najverovatnije i dobiti.

Da li se u ugovorima za tip stana sa tuš kadama pominje tuš kabina?
 
Sad sam proverio moje. Predugovorno obavestavanje je opste u opisu sadrzaja i obuhvata sve tipove stanova. Bice ugradjena tus kabina jer tako pise. Kakva - ne pise.
GDS radnicima je lakse nekad da kazu da mozda nece biti ako nisu sigurni jer im je tako lakse nego da kazi da ce biti pa da pogrese.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=565996#p565996:1gouu2z7 je napisao(la):
bgvozd » Ned Sep 09, 2018 2:00 am[/url]":1gouu2z7]Samo jedno pojašnjenje za bukvaliste u vezi prethodnog posta - GDS kao "državna" firma je doo čiji je jedini osnivač sa 100% udela Republika Srbija.

Teško da u takvoj situaciji može da bude poklanjanja klima.

A još teže bi to bio slučaj kod "privatnih" investitora ukoliko to nije ugovorom preuzeta obaveza...

Kako bih voleo da ugrade klime....eto cisto zbog bukvalista :)
 
Možda stigne i po pečeno prase uz predaju ključeva
 
bgvozd":3dadl5sb je napisao(la):
Možda stigne i po pečeno prase uz predaju ključeva
Hahaha, mozda dele vaucere od 300.000 za opremanje stana :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Vi koji ste obilazili naselje, do sada bas niko nije opisao garazu.
Kako je ispala, kako vam se cini garazno mesto, ulaz-izlaz?
Koliko diskutujemo o svemu, a na to smo potpuno zaboravili.
 
Zdravo,
Video sam garaz i samo mogu reci da deluje prostrano ali i da ima jos mnogo toga da se uradi...

Moze mala pomoc, stan je placen i u GDS su mi rekli da sad samo cekam na useljenje? da li bi trebao da idem u katastar opet? kad se uzima fiskalni racun i upisuje hipoteka na svoje ime - stan i garaza?
 
Fiskalni račun se dobija nakon primopredaje stana. Što se tiče uknjižbe, to će moći da se uradi tek kada GDS uknjiži plac na kome su zgrade, a to će biti u toku naredne godine. U svakom slučaju, o svemu će nas obavestiti.
 
Velika glavobolja......obećano jedno urađeno drugo. Šta će na kraju ispasti od svega toga? Moja greška je u tome što nisam tražio da mi specifikacija svih ugrađenih materijala i opreme bude sastavni deo Ugovora jer osim što bi imao osnov za tužbu verujem da bi i oni vodili računa šta rade (ne znam za druge ali ja nisam dobio).Ovako...šta ispadne...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=566924#p566924:3ryuii8e je napisao(la):
aksa » Sre Sep 12, 2018 2:16 pm[/url]":3ryuii8e]Velika glavobolja......obećano jedno urađeno drugo. Šta će na kraju ispasti od svega toga? Moja greška je u tome što nisam tražio da mi specifikacija svih ugrađenih materijala i opreme bude sastavni deo Ugovora jer osim što bi imao osnov za tužbu verujem da bi i oni vodili računa šta rade (ne znam za druge ali ja nisam dobio).Ovako...šta ispadne...

Akso šta god da je problem, budi siguran da greška nije tvoja, odnosno da ne bi ništa postigao i da si tražio specifikaciju... ni od GDS-a ni od bilo kog drugog investitora u Srbiji... prosto niko od njih ne bi na to pristao. Sa druge strane... i da pristanu, nema tog suda koji bi zbog toga dosudio neku značajnu odštetu.
 
Pozdrav za sve buduće komšije,pratim sve vaše postove na forumu i sve prateće probleme tokom gradnje.Prvi put sam danas bila u obilazku stana koji se nalazi u C lameli,potkrovlje je u pitanju.Moji prvi utisci nisu loši,ali nisu ni dobr, nadam se da grešim,malo smo merili prostorije po stanu i hvali kvadrature.Pitanje, da li je noko od vas merio i da li ima istih problema.Hvala i pozdrav.
 
Vrh