Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Cisto radi informacije - Kod komercijalnih objekata klima sistem je vazan deo PP sistema jer se radi o centralnim uredjajima sa ventilacionim kanalima koji izuzetno lako i efikasno mogu prosiriti pozar po celoj zgradi i jos ga pospesiti dovodjenjem svezeg vazduha. Zbog toga se u sistem integrisu tzv. PP klapne koje su deo PP sistema i koje fizicki zatvaraju vent. kanale a uredjaj se daljinskom komandom iskljucuje.

Sve ovo nema mnogo dodirnih tacaka sa kucnim tzv. split sistemima. Oni na pozar uticu koliko bilo koji elektricni uredjaj.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562504#p562504:2kaz1pkg je napisao(la):
Milos76 » Pon Avg 27, 2018 3:07 pm[/url]":2kaz1pkg]
Slazem se da ovo ne treba pustiti i da se treba boriti, ali se ne bih kladio oko ishoda te borbe.
Ma nebitno ko je i sta je.
Daleko od toga da mislim da cemo ga pobediti. Da stavi 10 klima na spoljnu fasadu gde hoce bilo bi me briga.
Ali ce zato ministri gradjevine i unutrasnjih poslova konstantno morati da objasnjavaju medijima kako neki ipak imaju diskreciona prava da ugrozavaju objekte.
Nije bitno da li je klima mala ili velika. Elektricni uredjaj u takvom tipu prostora sa posebnim uslovima verovatno povecane vlage i temperature su nedopustivi.
 
Za ove klime nemam komentar, ostadoh bez teksta.
@Kanta svakako se slazem sto posto, jesmo mi pricali o estetici ali ovo je potpuno druga dimenzija i ne sme se dozvoliti.

Sto se tice ove ostavice, ja sam iznenadjen, i moram reci razocaran. To je bilo u svakoj grafici u momentu kada smo mi kupovali stan.
Evo ulaz D1 gde je prikazan taj dvosoban stan koji sada ima ostavu na mestu zajednicke:



I ne razumem komentar, gde to ima takva ostava i sta ce nam to. Odrzavanje je veoma otezano bez te prostorije, jer ce taj neko morati da nosi vodu iz garaze verovatno. I za 8 nivoa nece vodu nijednom promeniti, ovako nam je sada u staroj zgradi.
Drug u Becu u socijalnim zgradama ima ostavu za bicikle na spratu i bazen na krovu koji pripada spojenim lamelama. Mislim, sta ce njima to? :?
 
darkot":2nwc3aia je napisao(la):
Za ove klime nemam komentar, ostadoh bez teksta.
@Kanta svakako se slazem sto posto, jesmo mi pricali o estetici ali ovo je potpuno druga dimenzija i ne sme se dozvoliti.

Sto se tice ove ostavice, ja sam iznenadjen, i moram reci razocaran. To je bilo u svakoj grafici u momentu kada smo mi kupovali stan.
Evo ulaz D1 gde je prikazan taj dvosoban stan koji sada ima ostavu na mestu zajednicke:



I ne razumem komentar, gde to ima takva ostava i sta ce nam to. Odrzavanje je veoma otezano bez te prostorije, jer ce taj neko morati da nosi vodu iz garaze verovatno. I za 8 nivoa nece vodu nijednom promeniti, ovako nam je sada u staroj zgradi.
Drug u Becu u socijalnim zgradama ima ostavu za bicikle na spratu i bazen na krovu koji pripada spojenim lamelama. Mislim, sta ce njima to? :?
Moj komentar je bio iz ugla onoga što nam se u okruženju dešava.
Kvalitet gradnje deluje veoma dobro, i to je već dosta ljudi komentarisalo. Cena kvadrata, posmatrajući trenutne tržišne uslove, generalni skok cena kvadrata usled malih kamata stambenih kredita, nije toliko visoka.

Zato sam napisao da mi je cudno da uopste bude ostavljeno 30-35m2 za to, i da me ne iznenadjuje ako to nije tako.

U svakom slucaju, mozda je na svakom drugom spratu, provericu za par nedelja pa cu se vratiti na ovaj post.

To za Beč je vanpredmetno upoređivati sa ovim. Tamo nema onih koji stopiraju gradnju u celom Beogradu dok se Belvil ne proda bar 80%, a ovde je tako bilo do pre par godina. Zato tamo postoji konkurencija, spremna da se odrekne kvadrata da bi neko parkirao bicikle, ili da ulozi i napravi bazen na krovu da bi neko (drzava ili privatni kupac) izabrao bas njihovu zgradu, pa čak i ako je socijalna, tj. drzavna, ako si mislio na prave socijalne stanove...
Kod nas, konkurencije tog tipa nema...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pregledao sam tipove stanova. Ostava se javlja kod dvosobnog koji je pored tehnicke prostorije i kod troiposobnog stana. Na potkrovlju jedino ne postoji tip stana sa ostavom, znaci da je predvidjeno da na potkrovlju bude tehnicka prostorija, a da je na ostalim spratovima taj deo stambeni prostor, mozda ne na svim.
Verovatno su i zamislili da cistacica ide sa ciscenjem od vrha nanize i da u potkrovlju ima tu prostoriju i mozda jos negde.
@darkot prvo pomislih da je ovo presek potkrovlja pa videh da nije zbog terasa.
Mozda su na jos nekom ostavili tehnicku prostoriju, eventualno treci sprat, na polovini.
 
:shock: pa bre lepo ne mogu da verujem za ovog manijaka sa klimom u svetlarniku!? :bash: šta, on će da se hladi, a mi da šetamo sa vatom u ušima?
 
Da li je jos nekom od kupaca zamenjena ograda terase u odnosu na poslednji nacrt koji ste dobili?

Na poslednjem nacrtu gde je upisan tip ograde je jasno navedena staklena - na terasi je stavljena metalna... Prozori su kao na nacrtu...
 
Gledam render, te staklene i metalne ograde su izmesane. Gledam i slike koje sam postavio na strani 24 zavrsenih objekata, ima i jednih i drugih.
Tu su garant pravili greske u pisanju staklena/metalna. Naravno da mozes da se zalis, ali opet nista neobicno.
 
@Brzibrz Koliko sam gledao rendere ako je staklo na terasi onda je i na prozorima ogradica staklena, i obrnuto za ogradu od bravarije. Kod nas je ta metalna na terasi kako je i po planu.

@Kanta pre ce biti da je na potkrovlju u toj prostoriji oprema za lift, ne vidim gde bi drugo bila a da moze da se pristupi, servisira itd. Neko moje razmisljanje...
 
Pise tehnicka prostorija, ali nema ucrtan lavabo kao na tvom crtezu. Pa onda mora biti bar na sestom spratu, nije moguce da nigde ne stave...
 
darkot":qmkslkp1 je napisao(la):
@Brzibrz Koliko sam gledao rendere ako je staklo na terasi onda je i na prozorima ogradica staklena, i obrnuto za ogradu od bravarije. Kod nas je ta metalna na terasi kako je i po planu.

@Kanta pre ce biti da je na potkrovlju u toj prostoriji oprema za lift, ne vidim gde bi drugo bila a da moze da se pristupi, servisira itd. Neko moje razmisljanje...
Misterija rešena...
Evo dela iz predugovora gde pise da svaki ulaz ima prostoriju za čišćenje sa trokaderom.
Dakle, sledeci put se penjem do potkrovlja da je pronađem :)
bfeb5183a8d77c9680d8b4635ef2576b.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pretpostavljam da je greska koga god je ubacivao ove detalje u nacrt, sada je sve vec postavljeno svakako, samo mi je bio cudan detalj...

@djpanta7 nisam razumeo samo da li je na kraju taj deo za odliv klima na terasama ova siva cev koja je u zidu na slikama ili nesto drugo? I da li to znaci da ce biti skriveni oluk pored terase negde ili ce biti oluci svuda kao na renderima...?
 
Brzibrz":4l23x1e2 je napisao(la):
Pretpostavljam da je greska koga god je ubacivao ove detalje u nacrt, sada je sve vec postavljeno svakako, samo mi je bio cudan detalj...

@djpanta7 nisam razumeo samo da li je na kraju taj deo za odliv klima na terasama ova siva cev koja je u zidu na slikama ili nesto drugo? I da li to znaci da ce biti skriveni oluk pored terase negde ili ce biti oluci svuda kao na renderima...?
Mislim da je definitivno tako. Sad sam gledao planove terasa za sve vrste stanova, i na svakoj je ostavljen taj "zidić" kao mesto za spoljnu jedinicu. Odmah pored je siva cev kao odvod.
Mozda su sproveli celu vertikalu kroz specijalan tip bloka sa rupom ovakve cevi i time rešili odvod.
Eto jos jedne stavke za proveru u narednom obilasku :)
59851b16dd4b83024764640c51902deb.jpg
51f3eb7f134d53de290d1fd294d3cef8.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562650#p562650:3a15jopr je napisao(la):
djpanta7 » Pon Avg 27, 2018 11:10 pm[/url]":3a15jopr]Misterija rešena...
Evo dela iz predugovora gde pise da svaki ulaz ima prostoriju za čišćenje sa trokaderom.
Dakle, sledeci put se penjem do potkrovlja da je pronađem :)
Za mene misterije nema, projekat je promenjen u odnosu na prvobitnu graficku dokumentaciju jer smo sve pratili od pocetka. Cak smo se i ovde na forumu zezali sta cemo da drzimo u tim prostorijama na svakom spratu :)
A promenjeno je u samom startu tj. pre prodaje, jer su vec tada u ranoj fazi nudjeni dvosobni stanovi sa tom ostavom.

Probaj da potrazis ali ja mislim da ce to biti dole u garazi, u potkrovlju po mom misljenju na tom mestu dolazi skalamerija od lifta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562759#p562759:1wsfzx9t je napisao(la):
darkot » Uto Avg 28, 2018 9:17 am[/url]":1wsfzx9t]

Probaj da potrazis ali ja mislim da ce to biti dole u garazi, u potkrovlju po mom misljenju na tom mestu dolazi skalamerija od lifta.

Mislim da nisi u pravu, pogledaj one fotke krova na "blogu" na sajtu, ima iznad lifta prilično mesta ostavljeno za kućicu, i sam krov je tu visok a iznad lifta ide gore još bar metar.
 
Moja supruga je lepo rekla, ti koji čiste zgradu, voziće kofe liftom gde treba :)

Zato kazem da mi je bilo cudno da se odreknu nekih 45.000eur :) Srbija je to, ako nista drugo, barem prevaranti nauce tablicu mnozenja, a pomalo i geometriju :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nadam se da nisam u pravu :) Jedva cekam da neko ode gore da pogleda sta je tu planirano. Mislim da po planu u garazi pored lifta postoji ta prostorija, pa ako ima i u potkrovlju super.
 
Obišla sam gradilište pre neki dan. Radi se na sve strane. Kopaju se temelji za objekat F. Dopadaju mi se staklene ograde za terase. Nisu još postavljene, zbog prljanja. Ali mi se nedopada ta prošaranost jednim i drugim načinom ograđivanja, još onako nasumično. A tek parker koji je namenjen za objekat E je mnogo svetal i pun čvorova. Još je zapakovan ali mi izgleda loš. Neznam što su pravili razlike na ova tri objekta što se tiče nekih elemenata. Kakva su vaša mišljenja?
 
Uh, nadali smo se da ce biti natur i u druge dve zgrade, kao sto je u C.
Da li ste pitali ili videli koji je tacno parket u pitanju, ili imate neku fotku mozda?
 
U Ugovoru stoji hrast rustik troslojni, odnosno predugovornom obavestavanju. Mozda im je Lamar za C dao dobru cenu naspram Tarketa pa hoce da vide kako ce se pokazati u saradnji. Kao i za ulazna vrata. Mi smo testeri za dalje nabavke, pa kako se zalomi. Meni je najvaznije da je proveren proizvodjac.
Meni se dopada da parket bude sto svetliji, meni se ne svidja boja kliznih vrata. To mi je mnogo tamno.
Ne moze se svima sve ugoditi.
 
Slazem se sa kliznim vratima, po meni su tu takodje tesko omanuli sa bojama....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563433#p563433:3qnigwug je napisao(la):
darkot » Čet Avg 30, 2018 6:09 pm[/url]":3qnigwug]Uh, nadali smo se da ce biti natur i u druge dve zgrade, kao sto je u C.
Da li ste pitali ili videli koji je tacno parket u pitanju, ili imate neku fotku mozda?
Parket je još upakovan pa sam samo uslikala da vidim koji je. Na deklaraciji piše Tarket L i pored još nešto nejasno, valjda neki broj.
Sav je ispunjen čvorovima. Uđem na sajt firme i pod tim nazivom ima 10 nijansi i nijedana neodgovara viđenom.
 
@dadaimama je u jednom postu rekao Tarket za naselja poput naseg radi odredjene serije koje nisu iz standardne ponude. Moze li ta slika?
 
@dadaimama je u jednom postu rekao Tarket za naselja poput naseg radi odredjene serije koje nisu iz standardne ponude. Moze li ta slika?
 
Vrh