Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Treci...
ee16a10ef872ea30d06576afa0b34c13.jpg
3412da0f3c98c791785487556581cf6d.jpg
82ba70a38e1969df0ffe2e3cc741662f.jpg
6216614dde83e2b87fd23a9d9df3172b.jpg
797d6ea5607675a3ffd1e1da9886ed7f.jpg
fae3ddde53f16ce0df01b414bd8154bb.jpg
e4a886158a018e0ba3b7d2862d04be57.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Izvinjavam se za lošu rotaciju slika, kačio sam na brzinu preko neke aplikacije, nadam se da ne smeta....

Pozdrav
 
Не смета ништа, хвала пуно на сликама . Све изгледа јако лепо. Ја сам иначе купац у Е згради и претпостављам да нису велика одступања у односу на Ц. Да ли плочице у кухињи постоје и на зиду испод овог отвора према трпезарији? Размишљам да ми кухињски елементи буду постављени у облику слова П, дакле са три стране, зато питам. Да ли си се распитивао за димензије лифта? То питам због дуплих близаначких колица
djpanta7":ay8d5kxj je napisao(la):
Izvinjavam se za lošu rotaciju slika, kačio sam na brzinu preko neke aplikacije, nadam se da ne smeta....

Pozdrav

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Da li znate mozda ko je proizvodjac sobnih vrata?Deluju malo tamnije od onih u izlozbenom stanu,tj.tamo se boja parketa i sobnih vrata prilicno slaze,ovde nekako i ne.Ova vrata na ostavi su super,nadam se da cemo i mi u D zgradi imati takva.
 
Pozdrav komsija! Hvala mnogo za slike i reportazu :)
Sve izgleda super, naravno sa slika ne moze da se vidi kao sto se vi mogli da vidite ulaskom u stan.

Ono sto mene zanima, na kom ste spratu? Pretpostavljam da je prvi ili drugi posto imate fasadnu ciglu. Pa s tim u vezi, ima li svetla da dolazi iz svetlarnika u kuhinji i trpezariji? To je nama nepoznanica, uglavnom su bili komentari da na nizim spratovima tu uopste nece biti dnevnog svetla.
Dalje, kakva su klizna vrata po vasem misljenju?

Ono sto mene brine je da mi se cini da zure da zavrse C zgradu do zadatog roka, dok je npr. zgrada D jos bez parketa, plocica u hodnicima itd. Ni kupatila nisu jos skroz zavrsena, pa mislim da nije realno da zavrse na vreme ako se posmatraju sve tri zgrade kao celina.
 
Кошутњак":23um5cqc je napisao(la):
Не смета ништа, хвала пуно на сликама . Све изгледа јако лепо. Ја сам иначе купац у Е згради и претпостављам да нису велика одступања у односу на Ц. Да ли плочице у кухињи постоје и на зиду испод овог отвора према трпезарији? Размишљам да ми кухињски елементи буду постављени у облику слова П, дакле са три стране, зато питам. Да ли си се распитивао за димензије лифта? То питам због дуплих близаначких колица
djpanta7":23um5cqc je napisao(la):
Izvinjavam se za lošu rotaciju slika, kačio sam na brzinu preko neke aplikacije, nadam se da ne smeta....

Pozdrav

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
:)

Evo još jedne slike koja će rešiti dilemu.
Ove pločice idu do šanka, ali ne i ispod šanka. Mislim da od zida do šanka ima nekih 60cm pločica, ako se ne varam.

Što se tiče lifta, nisam se setio, ali ću kroz nedelju, dve, ići ponovo, pa mogu da probam da dođem do informacije.

Veliki pozdrav :)
ee412803dfcace0094de554fd9dc5acd.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
dadaimama":3okivwts je napisao(la):
Da li znate mozda ko je proizvodjac sobnih vrata?Deluju malo tamnije od onih u izlozbenom stanu,tj.tamo se boja parketa i sobnih vrata prilicno slaze,ovde nekako i ne.Ova vrata na ostavi su super,nadam se da cemo i mi u D zgradi imati takva.
Na žalost, nisam obratio pažnju na proizvođača. Meni na primer, deluje skladno sa bojom parketa, jer ni on nije ona svetla "rustik" varijanta iz showroom-a, vec je tamniji.
Ako se budem setio toga pri sledećoj poseti, proveriću Vam.

Pozzz

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
darkot":zl4ddmxf je napisao(la):
Pozdrav komsija! Hvala mnogo za slike i reportazu :)
Sve izgleda super, naravno sa slika ne moze da se vidi kao sto se vi mogli da vidite ulaskom u stan.

Ono sto mene zanima, na kom ste spratu? Pretpostavljam da je prvi ili drugi posto imate fasadnu ciglu. Pa s tim u vezi, ima li svetla da dolazi iz svetlarnika u kuhinji i trpezariji? To je nama nepoznanica, uglavnom su bili komentari da na nizim spratovima tu uopste nece biti dnevnog svetla.
Dalje, kakva su klizna vrata po vasem misljenju?

Ono sto mene brine je da mi se cini da zure da zavrse C zgradu do zadatog roka, dok je npr. zgrada D jos bez parketa, plocica u hodnicima itd. Ni kupatila nisu jos skroz zavrsena, pa mislim da nije realno da zavrse na vreme ako se posmatraju sve tri zgrade kao celina.

Pozdrav komšija :)

Stan je na prvom spratu, ali evo kačim uz ovaj odgovor jednu specifičnu sliku iz prizemlja, pored lifta (prostor gde je u mom stanu ostava), gde je zapravo izlaz u svetlarnik. Za slučaj da nekom nešto ispadne kroz unutrašnji prozor, ovde mora da se uđe po to :)

Ovde se vidi, da i ako su skele postavljene potpuno "u krug" u prostoru svetlarnika, opet dosta svetla prolazi skroz do nultog nivoa zgrade. Recimo da ove skele oduzimaju bar 30-40% svetla, smatram da ce ipak ostati dovoljno i za nas na nižim spratovima :)

Što se tiče žurbe, ja mislim da sve ide jako brzo na svim zgradama. Ja sam bio pre nekih mesec i po, i tada nije bilo ničega u ovom stanu, a sada mu samo nedostaje lavabo u kupatilu, terasa da se zavrsi, i jedna ruka krečenja, i to je to. Tako da mislim da ce sve tri biti gotove do polovine oktobra, onako laički procenjujem.

Nadam se da sam pomogao.

Pozzz
8478f153ae6a538e745210e35644b682.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Dobro sad mi je laknulo sto se tice svetlarnika, bice nadam se ok. Hvala jos jednom :)
 
Slike su odlicne, parket fenomenalno izgleda :)
I meni je bila misterija svetlarnika kako ce sve to da ispadne, postoje zgrade na Novom Beogradu, one oko Opstine, koje takodje imaju svetlarnike i gradjene su sa po tri ulaza, slican princip. Znam da se to ljudima tamo dopada kao resenje za vise svetlosti, smetalo im je sto u njemu pada kisa i sto imaju golubove. A mogli bi taj problem da rese na isti nacin kako je resen ovde.
Hodnici izgledaju prostrano i svetlo, izbor boja keramike za hodnik je jako dobar, nije nista napadno.
Te sitnice sa plocicama u kuhinji su resive, i onako cu necim morati da zatvorim sank, mislim na neku roletnu ili sl, da moze da se zatvori i otvori po potrebi.
Sto se useljavanja tice, CDE se posmatraju kao jedan objekat, zajedno su dobili gradjevinsku, zajedno moraju dobiti i upotrebnu dozvolu. Tako da nista ne znaci da se C zavrsi dok ne zavrse u potpunosti D i E. Neko je ranije pitao da li ce moci u C pre da se useli.

Uporedjujem slike sa onim iz Gornjeg grada, vidim da su tamo terasu pretposlednjeg sprata natkrili kao i one ispod iako je resenje poslednjeg sprata isto. Mislim da su to mogli i kod nas da urade. To bi bila moja jedina zamerka. Ali to nema veze sa izvodjenjem postojeceg gde za sada zamerki nemam.
 
@djpanta7 Da li imate mozda fotke kupatila? Posto je u tom stanu kada pa me bas zanima kako je izvedeno to do kraja, ako se vidi bojler itd.
Hvala :)
 
Gledam ove slike stanova gde je visina prozora veća pa mi nije jasno koji su to stanovi, pozicija? Mislila sam da svi prozori idu skoro do
poda. Ovako mi se više sviđaju. Slike su odlične.
 
darkot":b3vehq6i je napisao(la):
@djpanta7 Da li imate mozda fotke kupatila? Posto je u tom stanu kada pa me bas zanima kako je izvedeno to do kraja, ako se vidi bojler itd.
Hvala :)
Evo jedne slike kupatila. Greškom je nisam zakačio prvi put :)
abc16e118f4f13494b98381e249f9253.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
sts":1lsoe2zm je napisao(la):
Gledam ove slike stanova gde je visina prozora veća pa mi nije jasno koji su to stanovi, pozicija? Mislila sam da svi prozori idu skoro do
poda. Ovako mi se više sviđaju. Slike su odlične.
Pozicija je ovog stana je zapadna, u zgradi C. Ako gledate od juga ka severu, ovo je drugi stan u celoj gradi.

Sto se tiče prozora, ne znam na koji prozor tačno mislite, ali prozor u spavaćoj sobi ima prag od mozda 15cm, sto se vidi na slici u nastavku.

Jedini prozor koji ne ide do poda, je prozor ka svetlarniku. To je jedino mesto gde je radijator ispod prozora a ne pored.

83acb4910162c14c5cca5e505fdffb78.jpg
4b3d05e5b8fbd3a7c67c37a22b848f00.jpg
48b009113e85e8f91658c4e28bd69a3f.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562390#p562390:1esjepif je napisao(la):
djpanta7 » Pon Avg 27, 2018 12:27 am[/url]":1esjepif]Evo jedne slike kupatila. Greškom je nisam zakačio prvi put :)

Odlicno je, hvala, dobro je sve uklopljeno. Da nema ovog bojlera sa tim vidljivim nosacem, mogao bih da kazem da je kupatilo fensi :)
 
Izgleda da ce stvarno sve biti dobro odradjeno. I kupatilo je ipak dobro ispalo.
 
Pozdrav, evo jos jednog novog clana koji razmislja da kupi stan ovde u ZK :)

Citao sam temu uglavnom od pocetka, pa sad zelim da podelim neka svoja saznanja jer smatram da su od koristi za sve kupce.
Isao sam da vidim neke od stanova, manje vise je sve kako je ovde pokazano na slikama, solidan kvalitet.

Posto sam zainteresovan za zgradu C, raspitao sam se malo po gradilistu oko famoznog kupca koji je spajao stanove. Nazalost nisam uspeo da saznam poziciju ovog stana, ali sam od majstora cuo da su radjene svakakve prepravke i da su radili instalaciju za klima uredjaj (ili uredjaje) prema svetlarniku. To nikako nije dobro jer ce tu biti buka i vrucina, tako da ukoliko ne dobijem potvrdu ovoga ili demanti, ne mogu da se odlucim za zgradu C. Sve je ovo nezvanicno i ne znam kako doci do validne informacije.

Dalje, ono sto sam primetio je da ne postoji mala ostava za ciscenje na svakom spratu, o kojoj je bilo reci ovde. Nasao sam dokument na strani sa grafickom dokumentacijom, gde se jasno vidi da je u ulazu sa vecim stanovima ta ostava pored lifta.
http://www.gds.rs/dok/vjn-01-17-04-deo-3-graficka-dokumentacija-1.pdf

Sada ako pogledate troiposoban stan na sajtu, videcete da je ta ostava pripojena stanu.
http://www.zemunskekapije.com/troiposoban-92-98-m2/

U susednom ulazu mi se cini da je ta ostava pripojena dvosobnom stanu, i da isto ni tamo nece postojati kao zajednicka prostorija.
Da li neko ima informacije oko ovoga, mozda su kupci ovde vec sa tim bili upoznati pa ako jesu i ako gresim molim da me ispravite :)
 
Sto se tice tih ostava, ne cudi me.

Sto se klima tice, to ne samo da je uzas praviti buku u svetlarniku, nego je to i stvaranje ogromne vlage, budji, zaraza. To ce biti moja crvena linija. Niko ko stavi klimu tamo nece biti miran. Odmah ce se videti sa Republickom inspekcijom, MUP-om sektor za vanredne situacije, skupljati 2/3 vecina da ljudi to poskidaju. Slike ce ici konstantno po medijima. Sad se posle pogibije ovih radnika vodi polemika oko protivpozarne zastite u objektima.
Ovde se kao polemise da li je nesto lepo ili ruzno, klima levo ili desno, a neki su spremni da ugroze zivote u zgradi ukljucujuci i svoje i stave nesto gde nikako ne sme da bude.

Verujem da ce mnogima to pasti na pamet, ali ja to necu dozvoliti bez borbe i nadam se podrsci vecine komsija.

https://dunavsketerase.org/forum/tema/ugradnja-klime/

Vidim da je to nekima palo na pamet i u Dunavskim terasama.
Narocito sto je Zorana krenula sa skidanjem licenci gradjevincima za gluposti. Samo bi nedostajalo da se sazna da su investitor i izvodjac u izgradnji uradili instalaciju za takvu glupost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562446#p562446:1rtay1e1 je napisao(la):
Milos76 » Pon Avg 27, 2018 12:36 pm[/url]":1rtay1e1]Pozdrav, evo jos jednog novog clana koji razmislja da kupi stan ovde u ZK :)

Citao sam temu uglavnom od pocetka, pa sad zelim da podelim neka svoja saznanja jer smatram da su od koristi za sve kupce.
Isao sam da vidim neke od stanova, manje vise je sve kako je ovde pokazano na slikama, solidan kvalitet.

Posto sam zainteresovan za zgradu C, raspitao sam se malo po gradilistu oko famoznog kupca koji je spajao stanove. Nazalost nisam uspeo da saznam poziciju ovog stana, ali sam od majstora cuo da su radjene svakakve prepravke i da su radili instalaciju za klima uredjaj (ili uredjaje) prema svetlarniku. To nikako nije dobro jer ce tu biti buka i vrucina, tako da ukoliko ne dobijem potvrdu ovoga ili demanti, ne mogu da se odlucim za zgradu C. Sve je ovo nezvanicno i ne znam kako doci do validne informacije.

Dalje, ono sto sam primetio je da ne postoji mala ostava za ciscenje na svakom spratu, o kojoj je bilo reci ovde. Nasao sam dokument na strani sa grafickom dokumentacijom, gde se jasno vidi da je u ulazu sa vecim stanovima ta ostava pored lifta.
http://www.gds.rs/dok/vjn-01-17-04-deo-3-graficka-dokumentacija-1.pdf

Sada ako pogledate troiposoban stan na sajtu, videcete da je ta ostava pripojena stanu.
http://www.zemunskekapije.com/troiposoban-92-98-m2/

U susednom ulazu mi se cini da je ta ostava pripojena dvosobnom stanu, i da isto ni tamo nece postojati kao zajednicka prostorija.
Da li neko ima informacije oko ovoga, mozda su kupci ovde vec sa tim bili upoznati pa ako jesu i ako gresim molim da me ispravite :)


Pozdrav,

Vezano za tu prostoriju za potrebe čišćenja, nisam je video u prizemlju a ni na prvom spratu u ulazu C1. U prizemlju je, kao što se vidi na mojim slikama, ulaz u svetlarnik, a naš stan na prvom spratu u tom prostoru ima ostavu.
Pri sledećem obilasku ću otići do potkrovlja da vidim da nije na nekom od drugih spratova. Mada, na ovom detaljnom planu koji si postovao, gde je naveden primer zgrade D, stoji u planu za ''tipski sprat'' da na tom mestu ima prostoriju za čišćenje sa mokrim čvorom.
Meni i jeste bilo sumnjivo da se odreknu skoro celog jednog stana, cca 30m2, na ime prostorije za čišćenje na svakom spratu... Ali takođe, nije ni realno, niti sam viđao da zgrade na svakom spratu imaju takvu prostoriju. Možda su oni predvideli da se na jednom spratu, stvarno napravi takva prostorija, ali da se napravi na svih 7 spratova, kako se u planu navodi, to mi je veoma čudno, tj. zapravo se ne dešava, jer je naš stan jedan od tih dvosobnih sa ostavom.
Još nešto mi je ''zapalo za oko'' na ovim planovima. Mokri čvor je na zidu koji deli sa liftom. Tj. i dovod i odvod vode je u tom zidu, što nisam siguran da je dozvoljeno, zbog eventualnog pucanja cevi, i time oštećenja okna, a i samog lifta.
Nešto se ovde ne uklapa...

U svakom slučaju, pogledaću sledeći put i druge spratove, pa ću se javiti sa tačnijim informacijama.

Pozdrav,
 
Ne znam na koji plan mislis, ali mokri cvor nije na zidu okna lifta. Postoje dva zida, odvojena, jedan je zid okna lifta, a drugi od kupatila izmedju kojih je razmak. Gledam ovu sliku plana trosobnog stana.

Sto se tice klima u svetlarniku, verovatno ih niko nece unapred postaviti pa da zgrada ne prodje protivpozarnu zastitu. Ako se nakon toga postave, onda ce se utvrditi kako je doslo do toga da ih uopste neko tu postavi, kako je dobio eventualnu instalaciju za postavljanje, nece sigurno da pusti da voda tece po sredini svetlarnika. Ovde ne govorimo o uzasu od buke, vlage i svega sto bi to donelo, vec o uslovima protivpozarne zastite za sta bi se islo na krivicnu odgovornost, ne estetsku. Ja se stvarno nadam, buduci komsija, da su to samo price. Da neki gradjevinac ili arhitekta potpise tehnicki prijem, a da se utvrdi da je u izgradnji radjena eventualna instalacija za nesto tako, bilo bi kao u Grdelickoj klisuri.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562449#p562449:eh1b38z7 je napisao(la):
Kanta » Pon Avg 27, 2018 12:55 pm[/url]":eh1b38z7]Sto se tice tih ostava, ne cudi me.

Sto se klima tice, to ne samo da je uzas praviti buku u svetlarniku, nego je to i stvaranje ogromne vlage, budji, zaraza. To ce biti moja crvena linija. Niko ko stavi klimu tamo nece biti miran. Odmah ce se videti sa Republickom inspekcijom, MUP-om sektor za vanredne situacije, skupljati 2/3 vecina da ljudi to poskidaju. Slike ce ici konstantno po medijima. Sad se posle pogibije ovih radnika vodi polemika oko protivpozarne zastite u objektima.
Ovde se kao polemise da li je nesto lepo ili ruzno, klima levo ili desno, a neki su spremni da ugroze zivote u zgradi ukljucujuci i svoje i stave nesto gde nikako ne sme da bude.

Verujem da ce mnogima to pasti na pamet, ali ja to necu dozvoliti bez borbe i nadam se podrsci vecine komsija.

https://dunavsketerase.org/forum/tema/ugradnja-klime/

Vidim da je to nekima palo na pamet i u Dunavskim terasama.
Narocito sto je Zorana krenula sa skidanjem licenci gradjevincima za gluposti. Samo bi nedostajalo da se sazna da su investitor i izvodjac u izgradnji uradili instalaciju za takvu glupost.


Slažem se da se ne sme dozvoliti bilo kakva improvizacija u svetlarniku, on ima svoju odličnu namenu, kao što i piše u linku koji si postavio, i to treba čuvati po svaku cenu.
Ja se nadam da će se sa drugim vlasnicima uvek postići dogovor da se takve stvari ne rade, ali i ako se ne postigne, uvek su tu mere koje ste napomenuli.
Ne znam o kojoj pogibiji radnika je reč, vidim da spominjete, ali ne mogu da povežem sa ovom temom?

Što se tiče tih dorada, i ja sam pri prošloj poseti gradilištu načuo da je bilo nekih dorada na stanovima, čak mislim da su u pitanju neki ''brat i sestra'' za koje je nešto dorađivano, i to u nekom od ulaza u objektu C.

A u kojoj zgradi je Vaš stan?

Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562486#p562486:1iyx1r5m je napisao(la):
Kanta » Pon Avg 27, 2018 2:28 pm[/url]":1iyx1r5m]Ne znam na koji plan mislis, ali mokri cvor nije na zidu okna lifta. Postoje dva zida, odvojena, jedan je zid okna lifta, a drugi od kupatila izmedju kojih je razmak. Gledam ovu sliku plana trosobnog stana.

Sto se tice klima u svetlarniku, verovatno ih niko nece unapred postaviti pa da zgrada ne prodje protivpozarnu zastitu. Ako se nakon toga postave, onda ce se utvrditi kako je doslo do toga da ih uopste neko tu postavi, kako je dobio eventualnu instalaciju za postavljanje, nece sigurno da pusti da voda tece po sredini svetlarnika. Ovde ne govorimo o uzasu od buke, vlage i svega sto bi to donelo, vec o uslovima protivpozarne zastite za sta bi se islo na krivicnu odgovornost, ne estetsku. Ja se stvarno nadam, buduci komsija, da su to samo price. Da neki gradjevinac ili arhitekta potpise tehnicki prijem, a da se utvrdi da je u izgradnji radjena eventualna instalacija za nesto tako, bilo bi kao u Grdelickoj klisuri.

Mislio sam na fajl ''Grafička dokumentacija'', strana 8, ''Osnova tipskog sprata''. Mada već vidim da je TK (verovatno tehnička kanalizacija), odmah iza lifta, tako da je to što se meni čini nelogičnim, zapravo logično :) Gledam lamelu 1, jer je u takvoj lameli i naš stan, samo u C, a ne u D.

Što se tiče PP zaštite, potpuno se slažem, i taj ko utiče da se na bilo koji način ugrozi PP zaštita objekta, i treba odmah biti prijavljen.

Pozdrav,
 
"Ministar kulture i informisanja, Vladan Vukosavljević, uputio je nalog ustanovama kulture i informisanja čiji je osnivač Republika Srbija za vanrednu kontrolu svih sistema zaštite imovine i lica, naročito protivpožarnih i klima uređaja"
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/dr ... ma-zastite

Klima uredjaji su bitan element protivpozarne zastite, nikakvi uredjaji koji ugrozavaju sistem ne mogu ici na fasadne zidove, narocito u ovakvom delu sa smanjenom ventilacijom. Nije u svetlarniku provetravanje kao sto je na otvorenom, to je valjda svima jasno.

Dorade stanova nisu ni bitne. To ce proci tehnicki prijem jer nista tu uglavnom nije funkcionalne prirode. Ja sam samo besno odreagovao sto to neko moze da radi, a zvanicno niko nista ne moze. Nece se spajanjem stanova ugroziti ni broj parking mesta, ni neki drugi uslovi, takodje sa kadama, pomeranjem unutrasnjih zidova i sl. To sve moze da prodje. Klime u svetlarniku ne mogu. Tu dogovora nece biti.

Zgrada nije bitna, valjda cemo formirati jedinstvenu zajednicu ZK i delovati da se u svim zgradama sve postuje.
 
Toliko postova napisano da me neko ubedi da se ne kvari izgled zgrade klima uredjajem, a samo sam bio za to da se tako uredi da nikog ne ugrozi, nista drugo. A za estetiku me uopste ne zanima. Sad me bas zanima misljenje drugih za klimu u svetlarniku, meni je to van pameti, ja ne mogu da zamislim da je bilo ko na to pomislio. Pa kao da leti nece biti vruce u svetlarniku od pleksiglasa, svetlarnik ce imati ventilaciju, ali ona nece biti nekog specijalnog kapaciteta. Vetrice je najvise stanari promajom u svojim stanovima.
Da stavimo jos u to klime? Pa dajte onda u prizemlju jednu mini plantazu juznog voca jer bi se napravili uslovi kao u Botanickoj basti.
 
Slazem se u potpunosti, zato sam i postovao ovde da cujem misljenje vas kupaca.
S druge strane, mislim da se olako shvata sve ovo, kao stanari se pobune i on skine svoje klime iz svetlarnika. Ako je doticni uspeo da dobije celu instalaciju za klime prema svetlarniku i spojio stanove, onda je sigurno projekat izmenjen jer kako bi inace zgrada dobila upotrebnu dozvolu. Kako sam ja cuo na gradilistu rec je o nekom sa debelom, debelom vezom ma sta to znacilo, i u to ne sumnjam jer vidim da ovde niko nije mogao nista da menja.
Slazem se da ovo ne treba pustiti i da se treba boriti, ali se ne bih kladio oko ishoda te borbe.
 
Vrh