Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483230#p483230:1a1rujly je napisao(la):
Biciklistkinja » Sub Okt 07, 2017 2:20 pm[/url]":1a1rujly]Šta oni održavaju za 38e za trosoban stan u novoj zgradi gde nema šta da se održava? Za čišćenje do dovoljno da stan mesečno da 5e.
Zgrade imaju vise sistema kojih nema u starim zgradama. Spisak odrzavanja je poduzi, tacnije na dve strane, i ukljucuje mnogo toga. Od higijenskog odrzavanja zgrade, garaza i celog kompleksa, do odrzavanja sistema kao sto su protivpozarni, video nadzor, fotonaponska rasveta, hidranti, liftovi, agregati, kontrole ulaza u garaze itd. Ukljuceno je i odrzavanje zelenila, igralista, ciscenje lisca i snega.
Naravno da nikome ne odgovara ovakva cena, ali smatram da ako sve bude kako treba, da ce uredjenost i kvalitet zivota biti odlican. Jednostavno je koncept durgaciji, ko hoce da kupi stan ovo ne moze da izbegne :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=483581#p483581:ghhe4p8p je napisao(la):
mekbejn » Pon Okt 09, 2017 11:15 am[/url]":ghhe4p8p]u tu cenu obicno ulazi i portir i/ili domar
Postoji redovno prisustvo u prostoru za video nadzor, i redovno obilazenje objekata.
 
Pa nisu ovo ni jeftini stanovi a obzirom na lokaciju i uslove kupovine.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ovo se skroz slažem, sada da plaćaš punu cenu za nešto što je gotovo za godinu dana i to po 1450+ EUR/m2 na kraju Zemuna je prilično.
 
Hm, ja se ne slažem. Cena za trosobni stan u ovoj fazi je ~1360EUR/m2 (bez PDV-a), što nije mnogo jer sa te strane nema ništa slično po toj ceni. Ne želim da opet otvaram diskusiju oko lokacija koje se trenutno nude po gradu, jer je to veoma subjektivno. U Zemunu postoje novogradnje od privatnika sa nešto nižom cenom, ali je ovo ipak kompleks i mislim da je mnogo bolje od novogradnje izgrađene na placu između drugih kuća. NBG neću da poredim jer su lokacije bolje ali i mnogo skuplje.
 
Koliko je godina planirana gradnja?

Cena za tu priču je ok, mada mi je ta lokacija baš loša trenutno, mnogo lošije od Voždovca.

Cene u BG su baš skočile, posebno NBG koji lagano stiže Vračar.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485591#p485591:2bebrja2 je napisao(la):
darkot » 17 Oct 2017, 17:34[/url]":2bebrja2]Hm, ja se ne slažem. Cena za trosobni stan u ovoj fazi je ~1360EUR/m2 (bez PDV-a), što nije mnogo jer sa te strane nema ništa slično po toj ceni. Ne želim da opet otvaram diskusiju oko lokacija koje se trenutno nude po gradu, jer je to veoma subjektivno. U Zemunu postoje novogradnje od privatnika sa nešto nižom cenom, ali je ovo ipak kompleks i mislim da je mnogo bolje od novogradnje izgrađene na placu između drugih kuća. NBG neću da poredim jer su lokacije bolje ali i mnogo skuplje.

Jeste bolje od takve užasne novogradnje. Ali pitanje je da li je toliko bolje od Galenike ili naselja Sutjeska (Meandri)? Ako se naleti na renoviran stan mislim da može jeftinije da se prođe. A to su naselja građena sa terenima i igralištima pored zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485593#p485593:2l7r92dr je napisao(la):
cloud041 » Uto Okt 17, 2017 5:58 pm[/url]":2l7r92dr]Koliko je godina planirana gradnja?

Cena za tu priču je ok, mada mi je ta lokacija baš loša trenutno, mnogo lošije od Voždovca.

Cene u BG su baš skočile, posebno NBG koji lagano stiže Vračar.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Krajnji rok useljenja je mart 2019. ako to pitas.

Na Voždovcu smo dugo, i bežimo glavom bez obzira :) Na temi VK sam detaljno pisao o raznim problemima na opštini Voždovac (što naravno ne znači da sličnih problema nema drugde). Nekako nam Zemun više odgovara iz raznih razloga a najviše jer je mirnije i normalnije za odrastanje dece. Ima i drugih subjektivnih razloga, naravno. Meni je super što je centar Zemuna i kej na par stanica (ili na desetak min biciklom), a i NBG sa svim svojim sadržajima nije predaleko.
 
Lokacija je skoro ko da si na mostu (Kineskom) te stoga ni ne vredi tih para. Predgradje Altine! I nije za uporedjivanje sa trenutno dve najvece varijante na vozdovcu! Da je cena ko u stepi stepanovic pa da se ljudi i razmisle, a ne moze biti ni toliko jer je stepa bolja lokacija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485600#p485600:3cyltxmw je napisao(la):
djwibe » Uto Okt 17, 2017 6:11 pm[/url]":3cyltxmw]Lokacija je skoro ko da si na mostu (Kineskom) te stoga ni ne vredi tih para. Predgradje Altine! I nije za uporedjivanje sa trenutno dve najvece varijante na vozdovcu! Da je cena ko u stepi stepanovic pa da se ljudi i razmisle, a ne moze biti ni toliko jer je stepa bolja lokacija.
Molim bez znakova uzvika, nema potrebe jer smo svi u slicnom problemu tj. biranje novog stana je teska patnja, sto neko rece :)

Na koje varijante mislis? Novogradnju na Vozdovcu ne bih kupovao, gde god da je.
Vozdove Kapije, pa da li mislis da je to normalno okruzenje za odrastanje dece? Da ti tramvaji prolaze ispod prozora, gde nema normalnog trotoara ni gde da se vozi bicikl, ili da ti stan gleda na one cumeze od kuca i nadogradnje? OK ko voli pentranje uz brdo, ali ja ne volim. O Panorami Vozdovac necu da pricam, jer je to potpuna nebuloza od lokacije, vec su sada tu ogromne guzve a tek ce biti (govorim iz iskustva). Takodje ta prica oko prodajnog salona mi je veoma cudna, i ne bih se usudio da platim stan toliko i da ne znam da li ce mi sutra otvoriti lakirnicu ili ko zna sta u prizemlju. Stepa ne moze da bude bolja lokacija, jer je kao izdvojeno ostrvo i sve ti je daleko odatle. Ali je svakako bolje i mirnije od VK i Panorame.
I na kraju, Zemun je poseban grad pa stoga kome se ne svidja ne treba da tamo kupuje stan :wink:
 
Ja mislim da je lokacija skroz ok, isla sam danas ciljano da vidim okruzenje i ok je. Kolima sam od YU biznis centra stigla do tamo za 10 minuta. Od ranije se secam da taj deo Zemuna ima super veze sa gradom, dosta buseva 84, 73, 704, 707, 706, 17 i kao da cesto idu (706 mi je tada bio super bus jer nema puno stanica i secam se da sam bila zapanjena kako brzo ide od centra do kraja Zemuna). Bus stanica je mislim 50 m od ulaza u naselje. Okruzenje je fino, iza naselja je fudbalski teren, okolo su ulice sa kucama, u stvari u Visnjicevoj su sa jedne strane stare zgrade i parkovi, a sa jedne porodicne kuce, a na onu drugu stranu ka Sumadijskoj, Banatskoj i prema Ugrinovackoj su uglavnom kuce i nesto manjih zgradica. Puno zelenila i to mi se svidja. Ono sto mi se nije svidelo je Cara Dusana taj neki srednji deo od Novogradske do Kapija jer nekako deluje mrtvo, poneka nezanimljiva radnja, malo kuce, malo zgrade, kao da joj nedostaje sadrzaja, banke, poste, sta god, samo da deluje malo zivlje. Mislim da bi ovaj kompleks mogao lepo da "prodrma" malo kraj ako se u lokale useli i poneki kafic, restorancic, nesto radnji, nisam nista tako videla u okolini, a pretpostavljam da bi koristilo i stanarima u Kapijama i onima koji zive u okolini. Tako da plusevi su zelenilo, mirnoca okruzenja, to sto brzo moze da se stigne do centra i NBG i sto ima dobru povezanost javnim prevozom. Minus mi je sto je Cara Dusana smor :D . Tamo gde je novi most nista nisam prepoznala u odnosu na pre par godina, ima nekoliko novih poslovnih zgrada, cini mi se da je svasta nesto poruseno zbog mosta i u povratku sam se tamo izgubila, ali deluje ok.

Svidele su mi se na papiru i novogradnje na Vozdovcu, ali predaleko je to od Novog Beograda i Centra. Jeste bez veze kupovati stan u odnosu na mesto posla jer se to menja, ali ne mogu da zamislim da se u startu osudim na neke ludilo guzve i saobracajne cepove ili da mi do posla prevozom treba 1 sat.
 
Ja baš mislim da je to prednost Cara Dušana u odnosu na recimo Prvomajsku ulicu koja se od sadržaja malo teže prolazi. A ako uđeš u 706 već druga stanica je centar Zemuna.
 
A da, u odnosu na Prvomajsku, def. radije biram dosadnu Cara Dusana.

A za Kapije jos, nije mi se svidelo sto GDS ne nudi mogucnost izbora unutrasnje opreme, razumem da je to komplikacija, ali mislim da nije preterano tesko dati ljudima mogucnost da od njihovog dobavljaca u okviru jedne cene biraju plocice ili parket ili vrata, to bi bukvalno bila ista stvar po istoj ceni samo u drugoj boji i par ljudi kojima bi u okviru posla koji vec rade dodali obavezu da to iskontrolisu. Mislim da su mi rekli da je Neimar u Savadi nudio tu mogucnost, pa sam ja pomislila da je to kao vec standard, a u stvari izgleda da nije i bas steta.
 
Ja baš o sadržajima pričam, veza sa gradom je odlična.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=485636#p485636:2rc9pnrd je napisao(la):
lala888 » Uto Okt 17, 2017 8:42 pm[/url]":2rc9pnrd]A da, u odnosu na Prvomajsku, def. radije biram dosadnu Cara Dusana.

A za Kapije jos, nije mi se svidelo sto GDS ne nudi mogucnost izbora unutrasnje opreme, razumem da je to komplikacija, ali mislim da nije preterano tesko dati ljudima mogucnost da od njihovog dobavljaca u okviru jedne cene biraju plocice ili parket ili vrata, to bi bukvalno bila ista stvar po istoj ceni samo u drugoj boji i par ljudi kojima bi u okviru posla koji vec rade dodali obavezu da to iskontrolisu. Mislim da su mi rekli da je Neimar u Savadi nudio tu mogucnost, pa sam ja pomislila da je to kao vec standard, a u stvari izgleda da nije i bas steta.
Slazem se sa svime napisanim, i u prethodnom kao i u ovom postu. Da, bilo bi lepo da moze nesto da se bira, ali ne moze :?
Sad, ko bas hoce da menja moze da kupuje druge plocice (ili drugaciji lak za parket npr.) i juri majstore, tako nam je receno. Mi smo zadovoljni jer se za sada postuje obecani kvalitet, mislim na to sto smo videli u oglednom stanu.
 
A zašto da se jure majstori? Ja nisam ni pitala jer sam podrazumevala da ako ja kupim moje pločice, lepak i onu masu da će da ih postavlja njihov majstor kad dođe da postavlja za sve...
 
Da, njihovi majstori, ali mislim da ce to biti na kupcima da jure i kontrolisu.
 
A da li se sada zna koje su marke proizvoda koji se ugradjuju? Meni prodavacica nije znala da kaze koja je marka prozora u oglednom stanu, samo da je nemacki, kvalitetan... I za centralno grejanje, da li ste mozda pitali, saznali koje su dimenzije radijatora koje ce da ugradjuju, u predugovornom obavestenju pise da instalacija grejanja ne moze da se menja i sl, ali ne znam gde moze da se vidi gde ce biti postavljani radijatori i koje ce im biti dimenzije? Pitam jer sam na nekom forumu citala da su ljudi u mozda cak Stepi ili nekoj drugoj novogradnji nezadovoljni takvim grejanjem, kao drze sve na maksimumu stalno i i dalje im je hladnjikavo, a kosta...
 
Ne znamo za velicinu radijatora, to ce navodno biti u nekoj fazi dostupno kao tehnicka dokumentacija. Ono sto sam video je da su baterije u kupatilima slovenacki Hertz, a sanitarije Villeroy & Boch.
Sad, kolega u stepi je na povucenom spratu i grejanje mu je super. Tako da zavisi sigurno od mnogo faktora, i tesko se moze nesto pretpostavljati u ovoj fazi izgradnje.
 
http://stepa.rs/forum/index.php?/topic/ ... je/page-63
Ovo je ta rasprava na koju sam naisla, prosto neverovatno da su ljudima napravili takav problem, da prvo placaju to grejanje i da im bude hladno, pa da onda moraju svi da se bacaju na proucavanje tih sistema i da prepravljaju radijatore, a pri tom je to nesto sto su majstori za grejanje valjda trebali znati u startu. Ne mogu ni da zamislim koliko je tu nerviranja. Mi smo za sada odustali od starogradnje, skocile su cene i kad uracunas renoviranje, izadje skoro kao novogradnja, ovo je prakticno jedina novogradnja sa koliko toliko prihvatljivom cenom, ali ne znam.. Cak i A blok ima problem sa grejanjem, ima ovde na forumu razgovor, tako da nije do pojedinacnog investitora, vec vise kao problem novogradnje i toplana. Tako da ne znam, kada kupujes novo i toliko placas, ocekujes da svi sistemi koje si kupio rade najbolje moguce, a ljudi se masovno zale
 
Ja sam baš, sasvim nevezano za forum, pričao nešto oko grejanja sa dvojicom kolega koji žive u Stepi u različitim zgradama i baš su se pohvalno izrazili... Izgleda da je ipak sve stvar sreće, što naravno nije u redu (šta treba, da gledam u staklenu kuglu pre kupovine koja će zgrada i koji stan kakvo grejanje da imaju :notok: ) i sasvim je suprotno očekivanjima koja čovek ima kada kupuje novogradnju po sasvim pristojnoj ceni... :dil:
 
Grejanje moze da bude lose i u starogradnji, jos su zgrade sa losijom izolacijom. Tako da, posto ima mnogo faktora na koje ne mogu da uticem, samo mogu da se nadam najboljem. Ove zgrade imaju en. efikasnost C sto je sad standard za nove zgrade, pa mislim da ce manje energije biti potrebno za grejanje i hladjenje.
 
Za ove pare nacicu na Bezanijskoj Kosi stan u Energoprojektovim zgradama iz 2008-2010 godine i Bog da me vidi.

Mrtav kraj, po mom misljenju kvadrat vredi 1300e max za najbolje stanove. Nigde banke, trznog centra, samo neke dekice i bakice po ulicama. Cara Dusana, uska iako ima po dve trake, ispada kao da ima jedni i ume da bude guzva od teleoptika ka glavnoj.
Ulica je uska pa je obilazenje automobila ispred vas nemoguce ako ne zelite da zakacite drvored pored ili u boljem slucaju upadnete u neku od rupa ili sahti i tako odvalite sebi tocak.
Spustanje u glavnu u ono usko grlo ume da potraje jos kad se naidje na onoh suludih 5 pesackih prelaza na razdaljini od svega 50ak metara, to ume da oduzme i vreme i zivce.

Svakako ja sam uvek za Novi Beograd, pa makar i tu, ali to je poslednja lokacija od celog Novog Beograda koju bih uzeo u razmatranje.
 
Vrh