Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Posto su u naslovu teme reci "državna stanogradnja" - Ukoliko prodaju stanove preko "mnogi imaju poznanstva i kontakte" to je onda ispod zita sto se mene tice.
Moze Minel celu zgradu sv.Petru da proda, ali ovde nije rec o privatnom investitoru ili sam ja nesto mozda pogresno skapirao?
 
U pravu ste vi ali znate i kako sve funkcionise. Da je subencionisana cena to bi definitivno bio alarm ali ovako kada se prodaje po trzisnim cenama koja je razlika da li je investitor drzavna ili privatna firma. Termin "drzavna stanogradnja" je samo floskula koja je davno izgubila ono znacenje koje je imala u npr. socijalizmu. S druge strane i da stanovi nisu prodati, a zvanicno ih nema u prodaji ko zna za sta su ostavljeni. Mozda je ipak Vojska dobila nekolicinu za svoje potrebe i/ili zbrinavanje svojih pripadnika, deo moze biti za nagranu igru koja je u toku itd. itd.
Slazem se da to nije transparentnost kakva bi trebala da bude ali i da jeste nama obicnim kupcima na isto dodje.
 
U novoj i poslednjoj zgradi kompleksa Zemunske Kapije bice otvoren vrtic, klub penzionera i biblioteka.
 
Odakle informacija? Po planu je bila pedijatrija a vrtic na parceli izmedju H i F.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Bukvalno ništa od navedenog neće biti, zašto se primate na takve priče iz prodaje?
 
@mikelo90
Kako vi to znate?
@darkot
Informacije su vec poznate od samo pocetka gradnje ZK. Od lokacijskih uslova do gradjevinske dozvole.
- zdravstvena ambulanta u prizemnim etazama povrsine 650m2
- prostor za delatnost radnih jedinica ustanova socijalne zastite ciji je osnivac Grad Beograd povrsine 250m2
- biblioteka kapaciteta 4000 kniga povrsine 380m2
- kombinovana decija ustanova povrsine 4050m2
 
@darkot
Informacije su vec poznate od samo pocetka gradnje ZK. Od lokacijskih uslova do gradjevinske dozvole.
- zdravstvena ambulanta u prizemnim etazama povrsine 650m2
- prostor za delatnost radnih jedinica ustanova socijalne zastite ciji je osnivac Grad Beograd povrsine 250m2
- biblioteka kapaciteta 4000 kniga povrsine 380m2
- kombinovana decija ustanova povrsine 4050m2
Znam, samo sam napisao da se vrtic tj. decija ustanova nece nalaziti u objektu A, vec da je planiran na parceli iza zgrade F prema Zaduzbinskoj. Drugim recima, ne vidim prostor u objektu A za vrtic. Pozdrav :)
 
A, H, F...zar je na kraju i bitno...bitno je da ce ipak biti nesto od opsteg znacaja. :)
 
Za sve one koji ne rade u prodaji u Zemunskim kapijama, a nabasaju na ovu temu u potrazi za informacijama jer razmišljaju da možda kupe stan: ne, nikakav vrtić, biblioteka niti ambulanta neće biti napravljeni u okviru niti pored naselja.
 
Праве паркинг паралелно с новим зградама:
IMG_20230326_142407.jpg
IMG_20230326_142444.jpg
IMG_20230326_142605.jpg
IMG_20230326_142633.jpg
IMG_20230326_143541.jpg
IMG_20230326_143544.jpg
IMG_20230326_142725.jpg
IMG_20230326_142756.jpg
IMG_20230326_142808.jpg
IMG_20230326_142838.jpg
IMG_20230326_142950.jpg
IMG_20230326_143215.jpg

Приземље дуж Цара Душана:
IMG_20230326_143417.jpg
IMG_20230326_143420.jpg
IMG_20230326_143446.jpg
IMG_20230326_143450.jpg
IMG_20230326_143630.jpg
IMG_20230326_143634.jpg
IMG_20230326_143700.jpg
IMG_20230326_143708.jpg
IMG_20230326_143811.jpg
IMG_20230326_143815.jpg
 
Dve godine nakon što je iz katastra isknjiženo 314 protivzakonito uknjiženih čuvenih parking mesta na "krovu garaže", Građevinska direkcija Srbije ponovo uzurpira zajedničku imovinu stanara.
Ovaj put na meti je TK Centar (tehnička prostorija) u kojoj se po projektu nalaze ormari provajdera, glavna koncentracija kompleksa, server i monitori video nadzora kompleksa, operativna konzola dojave požara kompleksa i detekcije gasa, interfonska oprema za komunikaciju sa posetiocima ispred rampi, oprema RTV distribucije signala.

Navedenu tehničku prostoriju Građevinska direkcija je uz pomoć ministarstva građevinarstva i katastra protivzakonito uknjižila u svoje vlasništvo kao poslovni prostor za čije korišćenje od stambenih zajednica zahteva slapanje ugovora o zakupu i 795eur zakupnine.

Dakle, sledi nova borba sa GDS-om i institucijama koja je počela još prošle godine a danas nastavljena.

Otvoreno pismo ministru Vesiću - Novi napad Građevinske direkcije Srbije na kupce stanova
 
Za sve one koji ne rade u prodaji u Zemunskim kapijama, a nabasaju na ovu temu u potrazi za informacijama jer razmišljaju da možda kupe stan: ne, nikakav vrtić, biblioteka niti ambulanta neće biti napravljeni u okviru niti pored naselja.
Kao i u svemu drzavnom do sada

Problem je samo ako neko ikada poveruje i ponada se. Sa njim ili njom nesto nije u redu
 
Dve godine nakon što je iz katastra isknjiženo 314 protivzakonito uknjiženih čuvenih parking mesta na "krovu garaže", Građevinska direkcija Srbije ponovo uzurpira zajedničku imovinu stanara.
Ovaj put na meti je TK Centar (tehnička prostorija) u kojoj se po projektu nalaze ormari provajdera, glavna koncentracija kompleksa, server i monitori video nadzora kompleksa, operativna konzola dojave požara kompleksa i detekcije gasa, interfonska oprema za komunikaciju sa posetiocima ispred rampi, oprema RTV distribucije signala.

Navedenu tehničku prostoriju Građevinska direkcija je uz pomoć ministarstva građevinarstva i katastra protivzakonito uknjižila u svoje vlasništvo kao poslovni prostor za čije korišćenje od stambenih zajednica zahteva slapanje ugovora o zakupu i 795eur zakupnine.

Dakle, sledi nova borba sa GDS-om i institucijama koja je počela još prošle godine a danas nastavljena.

Otvoreno pismo ministru Vesiću - Novi napad Građevinske direkcije Srbije na kupce stanova
Sa gdsom se izgleda svi bore koji su ikada kupili nesto od njih
 
Ocigledno. Najsmesnije od svega je to sto sve znaju i prave se ludi.
Kao i za TK Centar, imali smo sastanak prosle godine u GDS sa njihovim predstavnicima na koji smo dosli sa advokatom. Iako su izmedju redova rekli da ne znaju zasto im je trebalo da petljaju sa tom tehnickom prostorijom, verujem da je to bila samo sarada i mazanje ociju, pa eto, ne znamo, mi sad ne mozemo nista, to je uknjizeno nama skupstina trazi da resimo pitanje zakupa.
Ali znaju da su petljali u gradjevinskoj dozvoli. Prvo uknjizili su TK Centar kao poslovni prostor iako u gradjevinskoj dozvoli zgrada C nije stambeno poslovni objekat. Onda su ga uknjizili bez kucnog broja. Jedino je po gradjevinskoj dozvoli zgrada E stambeno poslovni objekat u okviru koje se nalazi 6 lokala i svi lokali imaju kucni broj.

Pre svega su petljali sa etaznim elaboratom u kome jasno stoji da je tehnicka prostorija, a onda su se neke vise sile umesale pa je ta prostorija isparila iz etaznog elaborata. Bili su na tom sastanku prosto iznenadjeni kad smo im pokazali da posedujemo taj etazni elaborat.

Najvece ludilo od svega je sto su tehnicku opremu koja je zajednicka za komplet Zemunske kapije ubacili u "svoj poslovni prostor" i sad zahtevaju da se sklopi ugovor o zakupu.

Da ne pričamo o tome da su pretprošle godine iz TK Centra pokušali da izbace obezbeđenje koje je tada angažovano od strane CDE zgrada pa je intervenisala policija i rekla no, no.
 
Ugovor ne potpisemo i sta ce se desiti? Ne mogu da izbace svu opremu iz tk centra na ulicu.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Cena kvadrata za poslednju lamelu koja je u izgradnji? Da li se prodaju i garažna mesta?
 
Ja sam se registrovao ovde samo da se požalim.U novom,zadnjem objektu koji je u izgradnji su mi rekli da je najmanja kvadratura stanova 50 kvadrata i u odnosu na ostale objekte kada je cena bila od 1400-1700 evra,nova preporučena cena će biti 2565 evra plus pdv.Ja ceo život živim kao podstanar i jedva sam skupio pare za učešće za kredit i mislio sam da će biti stanova od 40 kv u tom zadnjem objektu što mogu nekako da podnesem da plaćam ratu.Kada sam čuo za novu preporučenu cenu i najmanju kvadraturu pao mi je mrak na oči.U Zemunu gde gledam da kupim stan u svim ostalim zgradama je cena preko 2000 evra i traže 30 posto za učešće banke sa kojima ti investitori saradjuju.Ja ne znam više koju magiju čovek da izvede da isprati sva ova povećanja
 
Ja sam se registrovao ovde samo da se požalim.U novom,zadnjem objektu koji je u izgradnji su mi rekli da je najmanja kvadratura stanova 50 kvadrata i u odnosu na ostale objekte kada je cena bila od 1400-1700 evra,nova preporučena cena će biti 2565 evra plus pdv.Ja ceo život živim kao podstanar i jedva sam skupio pare za učešće za kredit i mislio sam da će biti stanova od 40 kv u tom zadnjem objektu što mogu nekako da podnesem da plaćam ratu.Kada sam čuo za novu preporučenu cenu i najmanju kvadraturu pao mi je mrak na oči.U Zemunu gde gledam da kupim stan u svim ostalim zgradama je cena preko 2000 evra i traže 30 posto za učešće banke sa kojima ti investitori saradjuju.Ja ne znam više koju magiju čovek da izvede da isprati sva ova povećanja
Strpljen / spasen
Gledajte intezivno stanove u ponudi i dajte dosta niže ponude, prodaja je stala i neko kome se zuri sa prodajom će verovatno pristati…
 
Po kojoj ceni je kvadrat od ove drzavne stanogradnje?
Inace, pozdravljam upotrebu fasadne (marskirne) opeke, tako bi trebalo svugde.....
 
Ja sam se registrovao ovde samo da se požalim.U novom,zadnjem objektu koji je u izgradnji su mi rekli da je najmanja kvadratura stanova 50 kvadrata i u odnosu na ostale objekte kada je cena bila od 1400-1700 evra,nova preporučena cena će biti 2565 evra plus pdv.Ja ceo život živim kao podstanar i jedva sam skupio pare za učešće za kredit i mislio sam da će biti stanova od 40 kv u tom zadnjem objektu što mogu nekako da podnesem da plaćam ratu.Kada sam čuo za novu preporučenu cenu i najmanju kvadraturu pao mi je mrak na oči.U Zemunu gde gledam da kupim stan u svim ostalim zgradama je cena preko 2000 evra i traže 30 posto za učešće banke sa kojima ti investitori saradjuju.Ja ne znam više koju magiju čovek da izvede da isprati sva ova povećanja
Veliki broj ljudi ima istu muku. Necu da pametujem ali iz licnog iskustva jedina magija je odlazak preko sa ciljem da se sebi stvori krov nad glavom. Bolje se odreci 10god zivota radeci i skupljajuci za stan nego proci ceo zivot u onom bice bolje.
Do tada, sto neko rece, cenkate se, kao i kada kupujete automobil.
 
Ja sam se registrovao ovde samo da se požalim.U novom,zadnjem objektu koji je u izgradnji su mi rekli da je najmanja kvadratura stanova 50 kvadrata i u odnosu na ostale objekte kada je cena bila od 1400-1700 evra,nova preporučena cena će biti 2565 evra plus pdv.Ja ceo život živim kao podstanar i jedva sam skupio pare za učešće za kredit i mislio sam da će biti stanova od 40 kv u tom zadnjem objektu što mogu nekako da podnesem da plaćam ratu.Kada sam čuo za novu preporučenu cenu i najmanju kvadraturu pao mi je mrak na oči.U Zemunu gde gledam da kupim stan u svim ostalim zgradama je cena preko 2000 evra i traže 30 posto za učešće banke sa kojima ti investitori saradjuju.Ja ne znam više koju magiju čovek da izvede da isprati sva ova povećanja
Ovo je cini mi se prvi podatak sto se tice cene i kvadrature stanova u A objektu. Slao sam 3 upita zvanicno u poslednjih godinu dana Gds-u ali sam uvek dobijao odgovor da jos uvek nemaju podatke o ceni i ostalim podacima pa me zanima kako ste Vi doslli do informacije o ceni 2565e+Pdv ...iz kojih tacno izvora?
 
Vrh