Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Drugarica koja je radila sa mnom je kupila stan u kapijama dvadesete,samo ne znam u kom objektu.Tada je cena na sajtu pisala od 1400-1700 evra a ona je kupila za 1650 evra po kvm.Kada sam joj rekao da hoću da kupim stan u zadnjoj zgradi što se pravi rekla mi je da je načula da je cena 2500 evra po kvadratu i dala mi je broj telefona devojke koja radi u prodaji tih stanova da vidim za cenu tih stanova jer nisam mogao da verujem da su digli za skoro 1000 evra kvadratni metar.Zvao sam i ta devojka mi je rekla da se prijavim na tamo neku mejling listu da dobijam obaveštenja i da će preporučena cena biti 2565 evra za tu zadnju zgradu i da je najmanja površina stana 50 kvadrata i da će prezentacije biti u njihovom sedištu na NBG,ko hoće više informacija da ide tamo.Znači,preko 140000 evra za pedeset kvadrata.Žalosno kako je postalo nemoguće doći do svog krova nad glavom.
 
Drugarica koja je radila sa mnom je kupila stan u kapijama dvadesete,samo ne znam u kom objektu.Tada je cena na sajtu pisala od 1400-1700 evra a ona je kupila za 1650 evra po kvm.Kada sam joj rekao da hoću da kupim stan u zadnjoj zgradi što se pravi rekla mi je da je načula da je cena 2500 evra po kvadratu i dala mi je broj telefona devojke koja radi u prodaji tih stanova da vidim za cenu tih stanova jer nisam mogao da verujem da su digli za skoro 1000 evra kvadratni metar.Zvao sam i ta devojka mi je rekla da se prijavim na tamo neku mejling listu da dobijam obaveštenja i da će preporučena cena biti 2565 evra za tu zadnju zgradu i da je najmanja površina stana 50 kvadrata i da će prezentacije biti u njihovom sedištu na NBG,ko hoće više informacija da ide tamo.Znači,preko 140000 evra za pedeset kvadrata.Žalosno kako je postalo nemoguće doći do svog krova n ..ad glavom.
Hvala na brzom odgovoru.Ja sam inace na toj mailing listi godinu dana i nikakav odgovor mi jos nisu poslali...bolesna cena ako bude 2565 e.....pritom taj objekat ima najlosiju poziciju u ZK ...dugo ce to stajati prazno
 
Ako ste zainteresovani pozovite prodaju telefonom ili idite licno.
Tesko da ce stajati prazno, prica se da je to sve vec rasprodato. Za prvu fazu su nas zvali nekoliko puta, a telefon smo ostavili isto tako godinu dana ranije. Ali prvi poziv je bio kada je zgrada tek poceta, mozda se stiglo do prvog sprata. Tako da je ovo svakako drugacija situacija sa zgradom A. Znam coveka koji je hteo da kupi stan u zgradi F i bilo je po 10 rezervacija na svakom stanu.
 
Cene nepokretnosti u objektu A su sledeće:

jednoiposoban (46m2)2700 eur/m2 bez PDV-a
dvosoban (54m2)2700 eur/m2 bez PDV-a
dvoiposoban (64 m2)2650 eur/m2 bez PDV-a
trosoban (71m2-75m2)2600 eur/m2 bez PDV-a
četvorosoban (95m2 -108m2)2500 eur/m2 bez PDV-a
duplex stanovi od dvoiposobnih do petosobnih struktura (91m2-182m2)2150 eur/m2 - 2400 eur/m2 bez PDV-a
garažno mesto
nivo -112.500 eur bez PDV-a
nivo -211.500 eur bez PDV-a
 
Zvanicno pocela prodaja stanova u A objektu.
Jednosobni i dvosobni stanovi 2700e, dvoiposobni 2650e, trosobni 2600e, cetvorosobni 2500e, duplex (od dvoiposobnih do petosobnih) 2150-2400e. Cene su bez PDV-a.
Cena garaznog mesta je 13000e + PDV.
 
Ne znam bas da li su ovi sto kupuju normalni, kada pogledas da su kvadrati na nbg 3000-3400eur sa pdv.
 
Nista od tih cena nije normalno. I da su 50% manje ne bi bile normalne za nase plate.
 
Verovatano su prilikom odredjivanja cene kvadrata mislili i na veliku lista zainteresovanih (na manji broj stanova) pa su lupili cenu i sada kako prodje. Moja logika je da u trenutku kada je kamata veoma nepovoljna, ne vredi kupovati preskup stan u jednoj od losije pozicioniranih zgrada u ovom kompleksu koji je skoro pa na periferiji Zemuna. Naravno moje razmisljanje se odnosi na kreditne kupce, ali ovi stanovi su nepovoljni i za kupce koje nemaju povracaj PDV, zamisli das npr. 2900 po kvadratu za stan u Zemunu (Gornji grad).
 
Sobzirom da se stanovi svuda rasprodaju po kojoj god ceni, izgleda da smo mi koji tako misle u manjini.
Ocigledno zivimo u mnogo razvijenijoj drzavi, samo nismo obavesteni :D
 
Da ne bude da opravdavam ovoliko visoke cene, ali znajte da je rok za useljenje Avgust mesec. Bukvalno par meseci od kupovine do useljenja u novogradnju je veliki plus za ljude.
 
Tokom 2019 su završeni stanovi išli za 1500. Od isplate do primopredaje - nedelju dana.
 
Lamela A je ubedljivo najloiošije pozicionirana u celom naselju jer stanovi koji se nalaze na severu, pored loše orijentacije, bukvalno na ulici Cara Dušana, kada ujutru počnu da zvižde razdrndani busevi i ludaci da voze 100+ km/h neće moći da se živi od buke, još na sve to ulazi imaju samo po jedan lift, dok u drugim lamelama imaju po dva lifta, stolarija je iako drvo-aluminijum, čist fušeraj, ne dihtuje dobro zvučno, a verovatno ni toplotno, mehanizmi ne rade kako treba, na sve to parket je najlošiji od svih koji su ugradjivani u celom naselju, zazori izmedju dasaka su ogromni, pragovi su toliko ružni kao za štalu da su namenjeni, daske od parketa su premekane i preosetljive, brzo ce da se unište, mogli su za ovu cenu stvarno da probaju da ponude kvalitet.
 
Lamela A je ubedljivo najloiošije pozicionirana u celom naselju jer stanovi koji se nalaze na severu, pored loše orijentacije, bukvalno je na ulici Cara Dušana, kada ujutru počnu da zvižde razdrndani busevi i ludaci da voze 100+ km/h neće moći da se živi od buke, još na sve to ulazi imaju samo po jedan lift, dok u drugim lamelama imaju po dva lifta, stolarija je iako drvo-aluminijum, čist fušeraj, ne dihtuje dobro zvučno, a verovatno ni toplotno, mehanizmi ne rade kako treba, na sve to parket je najlošiji od svih koji su ugradjivani u celom naselju, zazori izmedju dasaka su ogromni, pragovi su toliko ružni kao za štalu da su namenjeni, daske od parketa su premekane i preosetljive, brzo ce da se unište, mogli su za ovu cenu stvarno da probaju da ponude kvalitet. Kada tuš kabine nije postavljena na dozidani deo veće direktno na podne pločice i zbog toga postoji rupa izmedju kade i podnih pločica, pregradni zidovi nisu zidani već možeš kad se iznerviraš da protrčiš kroz njih, sve u svemu, mnogo je lošijeg kvaliteta nego prethodne zgrade, a cena skoro duplo veća.
 
Tokom 2019 su završeni stanovi išli za 1500. Od isplate do primopredaje - nedelju dana.
Jeste, i ja sam tad kupio u G objektu. Moja opaska nije da poredim lamele medjusobno, nego novogradnje trenutno dostupne na trzistu. Onome ko kupuje sada, nista ne znaci sto je 2019 bilo nesto bolje, nego sta sada moze da nadje u trenutku u kome kupuje. A sada tesko da ima novogradnje gde je useljenje toliko brzo.
@JankoJanko odakle ti te info o kvalitetu gradnje ako nije tajna? Hvala!
 
Jeste, i ja sam tad kupio u G objektu. Moja opaska nije da poredim lamele medjusobno, nego novogradnje trenutno dostupne na trzistu. Onome ko kupuje sada, nista ne znaci sto je 2019 bilo nesto bolje, nego sta sada moze da nadje u trenutku u kome kupuje. A sada tesko da ima novogradnje gde je useljenje toliko brzo.
@JankoJanko odakle ti te info o kvalitetu gradnje ako nije tajna? Hvala!
Obišao par stanova i lično se uverio.
 
Jesu se rasprodali stanovi u poslednjoj fazi konačno, nešto tema zamrla? Bi priča da su neke hiljade ljudi na listama čekanja, jesu se izlomili da pazare za 2700+PDV?
 
Ma ta cena je APP fazon, ništa ih ne košta da probaju. Posledica sindroma masovnog poskupljenja u 2022. I neke okolne zgrade od drugih investitora drže dosta visoke cene i dalje, ali baš me zanima koliko bu**** zapravo upecaju.

Taj deo Zemuna nema logike da košta preko 2000 kvadrat, koliko god da je tržište poludelo.
 
75D27A6F-07E0-47D8-90C2-CAC9B0F80AA7.jpeg
39EAE53E-5D36-4329-98E2-6A5AFC2D7480.jpeg
 
Lamela A je ubedljivo najloiošije pozicionirana u celom naselju jer stanovi koji se nalaze na severu, pored loše orijentacije, bukvalno je na ulici Cara Dušana, kada ujutru počnu da zvižde razdrndani busevi i ludaci da voze 100+ km/h neće moći da se živi od buke, još na sve to ulazi imaju samo po jedan lift, dok u drugim lamelama imaju po dva lifta, stolarija je iako drvo-aluminijum, čist fušeraj, ne dihtuje dobro zvučno, a verovatno ni toplotno, mehanizmi ne rade kako treba, na sve to parket je najlošiji od svih koji su ugradjivani u celom naselju, zazori izmedju dasaka su ogromni, pragovi su toliko ružni kao za štalu da su namenjeni, daske od parketa su premekane i preosetljive, brzo ce da se unište, mogli su za ovu cenu stvarno da probaju da ponude kvalitet. Kada tuš kabine nije postavljena na dozidani deo veće direktno na podne pločice i zbog toga postoji rupa izmedju kade i podnih pločica, pregradni zidovi nisu zidani već možeš kad se iznerviraš da protrčiš kroz njih, sve u svemu, mnogo je lošijeg kvaliteta nego prethodne zgrade, a cena skoro duplo veća.
zgrada je jako kvalitetna, ne znate vi bas o cemu pricate
 
Pa ti kupi na Ledinama za 1600, obezbedi i camac kad padne kisa da mozes do prodavnice

Nema potrebe za bezobrazlukom i sarkazmom: kupio sam stan u BIGu. Cena je bila 2050e sa PDVom, blize centru duplo od ZK. Za kvalitet gradnje Vas pozivam da obiđete kompleks i sami date zaključak.
Valjda vam je sad jasno čemu moje čuđenje za 2700 + PDV.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Vrh