Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Izbor materijala i opreme je siromasan, a zavrsni radovi losi. Inace nevreme koje je najvise pogodilo Zemun pokazalo je da zgrade ipak nisu toliko lose same po sebi. Nigde nije prokislo na krovu, fazada nije ostecena, u garazama nije bilo vode itd.
 
Pozdrav, da li neko ima informaciju kada ce krenuti sa primopredajom stanova u objektu A?
 
Evo jedne nove informacije za kupce stanova u zgradi A
Večeras su bile zakazane sednice skupština za sve lamele.
skupštine zakazao GDS kao vlasnik jednog stana, na dnevnom redu je bio izbor profesionalnog upravnika i izbor firme za održavanje.
Na skupštini se pojavio predstavnik GDS-a, budući profesionalni upravnik i ukupno 2 (dva) vlasnika stana.
Ako se po noći dan poznaje, kao što su nametnuli upravljanje i održavanje za C, D, E, G, H i F, to će biti slučaj i ovde jer GDS verovatno ima većinu glasova sa vlasništvom stanova.

I ono što verovatno sve zanima, cena održavanja za zgradu A će iznositi 0,58eur po m2 stana i ako se ne varam 4,7eur po garažnom mestu.
Ugovor će verovatno zaključiti GDS a u pitanju je firma za održavanje i upravljanje RUS uslužni centar.
skupstine_zgrada_a.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Zanima me kupovima stana u lameli A ali malo sam skeptičan u vezi potencijalne radijacije.

Da li neko ima pouzdane informacije, pre početka izgradnje celog kompleksa kako i na koji način je ovaj rejon očišćen sobzirom na ostatke i posledice NATO bombardovanja?

Hvala
 
Pozdrav,

Zanima me kupovima stana u lameli A ali malo sam skeptičan u vezi potencijalne radijacije.

Da li neko ima pouzdane informacije, pre početka izgradnje celog kompleksa kako i na koji način je ovaj rejon očišćen sobzirom na ostatke i posledice NATO bombardovanja?

Hvala
Niko nema nikakve informacije a kamoli pouzdane o tome. Veća radijacija će ti biti od saobraćaja na Cara Dušana. Samo opušteno. Koliko smo toga već pojeli i probavili, nemaš brige.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Srećno useljenje! Vidimo po nekoliko stanova sa svake strane zgrade da se polako opremaju. Slatke muke.
Pa da prebacimo uskoro temu u završene projekte. I poreska uprava se oprema i useljava parcijalno. Zaposleni doneli i cveće na prozore. Lepo. Da ozeleni onaj prolaz između te dve zgrade, pa da se malo i uživa.

Послато са SM-G980F помоћу Тапатока
 
Izbor materijala i opreme je siromasan, a zavrsni radovi losi. Inace nevreme koje je najvise pogodilo Zemun pokazalo je da zgrade ipak nisu toliko lose same po sebi. Nigde nije prokislo na krovu, fazada nije ostecena, u garazama nije bilo vode itd.
Obišao sam Lamelu A nakon nevremena koje je bilo u Avgustu, obišao sam garaže na -1 i -2 nivoima. Veliki prodor vode je jurnuo i pumpe za izbacivanje kišnice locirane na -2 nivou nisu mogle tu količinu momentalno da izbace ili se sistem nije aktivirao, ne mogu da tvrdim šta je od ova dva jer nisam bio tad prisutan. Ko želi da vidi ovo, neka ode u A lamelu, tragovi vode su vidljivi oko liftova na zidu na -1 i -2 nivou. Za ostale lamele u naselju ne znam da li je ulazila voda. Što se tiče fasade na A lameli, praktično je netaknuta južna strana, u odnosu na ove druge lamele, zato što je za nijansu bolje odrađena. Što se tiče opreme, ne znam tačno šta spada u opremu stana, ali prednost jeste što A stanari imaju klime, barem neće svako stavljati svoju gde poželi i nije dodatni trošak. Stolarija drvo-aluminijum je skuplja od pvc i ima bolje karakteristike, sad je sve stvar ko šta voli više. Pregradni zidovi jesu svi od gipsa, što je lošije nego recimo G, i zvučno i zbog montaža u stanu, ali danas svi tako grade, neće niko da zida pregradne zidove.
 
Poslednja izmena:
Moguce da problem imaju garaze koje su celom povrsinom i sa oba nivoa ispod povrsine zemlje ali i mozda ulaz/izlaz iz istih pod jako velikim nagibom gde kanali za odvodjenje vode nisu mogli da prime toliku kolicinu iste, a ne bi me cudilo i da su bili zapuseni. Mi u objektu G nismo imali taj problem.
I to malo sto je na papiru bolje ne odaje sveopsti utisak kvaliteta. Videcemo kad prodje 20god. a sta ce liciti zgrade, fasade i sve ostalo.
A sto se klima tice, zivi bili pa videli, bice i kod vas dodatnih klima po fasadama, samo naravno u manjoj meri.
 
Evo da napisem komentar nakon tri godine zivota u ovom lepom naselju. Ceo zivot sam ziveo u starom delu grada a u centru Zemuna sam bio samo par puta u zivotu. Na kraju kupio sam stan u ovom naselju pre svega zbog pogodnosti da se ucesce plati 10%, a drugih 10% da bude povracaj pdv za kupce prve nekretnine.
Gornji grad je lep iako je realno periferija Beograda, ali lako se stize do centra Zemuna i Novog Beograda. S obzirom da radim na Novom Beogradu, vreme koje se ustedi sto ne prelazim most je znacajno a o zivcima da ne pricam. Vec posle par meseci zivota sa ove strane reke sam postao tip koji ne prilazi mostovima, pogotovo radnim danima posle 15h.
Samo naselje je mnogo lepo zamisljeno, zgrade nisu zgusnute, postoji trgic gde moze da se provodi vreme, dva igralista za decu. Probleme u stanu nisam imao, ali znam da ljudi jesu imali razlicite probleme, pogotovo u potkrovlju. Kvalitet gradnje je zadovoljavajuc, s obzirom da na kraju posao odrade podizvodjaci od podizvodjacevog podizvodjaca nije toliko lose ispalo.
Naravno ono sto kvari idilu su neodgovorni stanari naselja, ima tu raznih neki su pretpostavljam dobili na poklon stan pa ni ne mogu da to cene, drugi su kupili kao investiciju pa iznajmljuju, a neki da tu zive ali i dalje u glavi nisu svesni da smo svi mi vlasnici celog naselja, sa sve ulicama, igralistima i trgicem. Nazalost ponasanje prosecnog stanara ni ne cudi kad sretnes predsednike skupstina stanara je su oni posebna prica. U mojoj zgradi izabrani predsednik je dok su se ljudi useljavali pre tri godine trckarao i vukao za rukav ljude da glasaju za njega, pa kad nije izabran prvi put onda je krenuo u agresivniju kampanju od vrata do vrata, prepadanje u liftu dok nije bio izabran. Covek ne zivi tu i razumem da mu je to bio prioritet u prvim mesecima. Sad, znam da ne zivimo u svetu bajki i da ljudi koji se laktaju da budu na takvoj piziciji ne moraju to da rade iz nekih humanih pobuda kako bi pomogli svojim komsijama, ali da budu toliko bahati to mi je vec preterivanje. Ok imas tramu iz osnovne skole jer te nisu odabrali za predsednika razreda, ili hoces da se pohvalis pred drugarom predsednikom 15og sindikata u propaloj drzavnoj firmi da i ti imas neku funkciju, ali ne smes da vredjas komsije jer si prvi medju jednakima u toj zgradi.
Predsednici se jave samo kad treba da se izglasa ko ce da nam odrzava naselje ili nesto slicno, prvi put smo “glasali” izmedju jednog ponudjaca, CSI. A nakon dve godine njihovog (ne)rada smo krajem prosle godine birali izmedju cetiri ponudjaca i naravno pobedio je CSI (detaljnine iskustvo sa tom firmom cu napisati u komentaru na temi za odrzavanje). Na svaku kritiku na racun te firme, predsednici se brecaju, svadjaju i na kraju vredjaju. Dok nije pukla tikva pre par nedelja i sad odjednom ne valjaju ni za sta. Svakome je jasno da su tu neke kombinacije pokvarene, nama je odrzavanje od pocetka godine poskupelo za cak 50% i pretpostavljam da u proseku po stanu imaju 50€ pomnozeno sa vise od 900 stanova, so do the math. Koliko ce se nasih para potrositi na advokate i potencijalne penale za raskidamo ugovor, ne znam, ali da niko nece odgovarati sto nisu kontrolisali firmu za koju je bilo prigovora, to sam siguran.
Vreme ce pokazati na sta ce ovo naselje liciti za 5, 10 godina ali nazalost je se plasim da sa ovakvim ponasanjem to nece izaci na dobro.
 
Svaki moderan kompleks je lep, funkcionalan, bezbedan i sta sve jos samo i samo ako se odrzava. Odrzavanje znaci ulaganje ali i ophodjenje svakog stanara kao prema svojoj imovini sto delom i jeste. Na zalost, ne tako mali broj ljudi uopste nije za zivot u stambenoj zajednici, a o osnovnoj kulturi zivljenja i kulturi uopste da ne govorim.
Cekam samo dan kada ce se neko dete biti povredjeno ili ne daj Boze ono najgore jer su ulice zakrcene automobilima. Cak i da se vozilom krecete kao kornjaca, ako vam neko dete izleti u najblazem slucaju stres.
A firme za odrzavanje su posebna prica. Funkcionisu po principu zavadi pa vladaj kao i po principu ucena i pretnji tuzbama.
Za 5 ili max 10god. ja vise stan necu imati u naselju. Oni koji nisu u mogucnosti da menjaju, ne bi im bio u kozi.
 
Vidim na RGZ-u da je u februaru jedan stan prodat po ceni od 3.229 EUR/m2!!!
Da li je realno da su toliko porasle cene u ovom naselju? Može li neko da objasni razloge? Mikrolokacija, kvalitetna gradnja...?
 
Svaki moderan kompleks je lep, funkcionalan, bezbedan i sta sve jos samo i samo ako se odrzava. Odrzavanje znaci ulaganje ali i ophodjenje svakog stanara kao prema svojoj imovini sto delom i jeste. Na zalost, ne tako mali broj ljudi uopste nije za zivot u stambenoj zajednici, a o osnovnoj kulturi zivljenja i kulturi uopste da ne govorim.
Cekam samo dan kada ce se neko dete biti povredjeno ili ne daj Boze ono najgore jer su ulice zakrcene automobilima. Cak i da se vozilom krecete kao kornjaca, ako vam neko dete izleti u najblazem slucaju stres.
A firme za odrzavanje su posebna prica. Funkcionisu po principu zavadi pa vladaj kao i po principu ucena i pretnji tuzbama.
Za 5 ili max 10god. ja vise stan necu imati u naselju. Oni koji nisu u mogucnosti da menjaju, ne bi im bio u kozi.
Потпуно си у праву. Квалитет радова, а пре свега редовно одржавање су рак рана нашег друштва. Сви простори који имају јасну структуру одговорности (ко је за шта надлежан, коме је шта обавеза), изгледају колико-толико пристојно. Наш народ има наравно и много добрих особина, али једне од најгорих су тај јавашлук и потреба да се стално прежвакавају велике теме, а да се не уради оно што је испред носа. Мени је у мојој згради чак лакше да нешто сам урадим и платим, него да слушам свачије мишљење и задовољим свачију сујету, да би неко дао неки ситан динар... Кад погледаш у цео Београд, не рачунајући пар комплекса и простора који си у посебном режиму одржавања, општи утисак је нека свеопшта мусавост.
 
Zato Beograd i nece biti kao zapadne metropole ali i ostali manji gradovi po uredjenosti. Prosto nemamo taj osecaj da cuvamo nase, drugo nemamo kulturu zivljenja. Donekle se to razume jer smo konstantno bili osvajani, ruseni i ponovo podizani, Razlog je sto recimo beograd nema sacuvano staro jezgro grada kao sto recimo ima Budimpesta, Prag...sve je u nekim tragovima.
Mi se divimo tudjim, a ne priznajemo da smo mi jedini odgovorini kod kuce.
 
Svaki moderan kompleks je lep, funkcionalan, bezbedan i sta sve jos samo i samo ako se odrzava. Odrzavanje znaci ulaganje ali i ophodjenje svakog stanara kao prema svojoj imovini sto delom i jeste. Na zalost, ne tako mali broj ljudi uopste nije za zivot u stambenoj zajednici, a o osnovnoj kulturi zivljenja i kulturi uopste da ne govorim.
Cekam samo dan kada ce se neko dete biti povredjeno ili ne daj Boze ono najgore jer su ulice zakrcene automobilima. Cak i da se vozilom krecete kao kornjaca, ako vam neko dete izleti u najblazem slucaju stres.
A firme za odrzavanje su posebna prica. Funkcionisu po principu zavadi pa vladaj kao i po principu ucena i pretnji tuzbama.
Za 5 ili max 10god. ja vise stan necu imati u naselju. Oni koji nisu u mogucnosti da menjaju, ne bi im bio u kozi.
Parkiranje po internim saobracajnicama je postalo ozbiljan problem. Uglavnom je misljenje da nema dovoljno parking mesta, sto jeste tacno ali i da ima duplo vise ne bi bilo dovoljno. Posto su polovnjaci veoma dostupni i jeftini imacemo po jedan auto na punoletnu osobu. Najveci problem je, slazem se, bezbednost dece u naselju. Takodje za nas iz prve faze koji imamo garazna mesta, veliki problem je izlazak i ulazak u garazu. A najglasniji na sastancima stanara su upravo oni koji parkiraju nepropisno, posto oni nemaju garazno mesto - kao da je isto neko nama poklonio, a njima nije. Neverovatan smo narod, i tesko ce nam biti bolje nazalost.
Sto se tice odabira firme za odrzavanje, nadam se da cemo uspeti da resimo, jer nemanje firme koja odrzava vodi u potpuni haos. Takodje ljudi nisu bili zadovoljni radom CSI-a, jeste bilo propusta ali mislim da nece biti nista bolje sa drugom firmom - naselje je veliko i treba par meseci samo da se neko uhoda.
 
CSi odrzava jos neke komplekse po gradu gde im je usluga na nivou. Ali to su dosta skuplji kompleksi i nesto vise se placa. Slazem se da to ne bi trebalo da bude razlog za kvalitet usluge ali je tako. S druge strane, svaka firma za odrzavanje je videla kakav je mentalni sklop stanara naselja i da mogu da rade sta im se hoce pa mislim da tu lezi najveci deo problema. Vecina misli da je Bogom dana ako su kupili stan u socijalnom naselju 21. veka, a sebe predstavlja elitom i da su sisli sa Beckih dvora. Svako gleda iskljucivo svoj kucni prag i na individualnom nivou niko nece da podmetne ledja, a preko Vibera su svi Bog i batina.
Haos je vec nastao, samo je naselje jos uvek novo pa trpi bez vecih posledica ali....
 
CSi odrzava jos neke komplekse po gradu gde im je usluga na nivou. Ali to su dosta skuplji kompleksi i nesto vise se placa. Slazem se da to ne bi trebalo da bude razlog za kvalitet usluge ali je tako. S druge strane, svaka firma za odrzavanje je videla kakav je mentalni sklop stanara naselja i da mogu da rade sta im se hoce pa mislim da tu lezi najveci deo problema. Vecina misli da je Bogom dana ako su kupili stan u socijalnom naselju 21. veka, a sebe predstavlja elitom i da su sisli sa Beckih dvora. Svako gleda iskljucivo svoj kucni prag i na individualnom nivou niko nece da podmetne ledja, a preko Vibera su svi Bog i batina.
Haos je vec nastao, samo je naselje jos uvek novo pa trpi bez vecih posledica ali....
Kad smo vec kod viber grupe, citam da su djeca pocela da se igraju s loptama po garazi, pa pale alarme na automobilima :D kao sto kazes, haos...
 
Ajde to, nego nastradace neko dete. Posle ce taj roditelj da se pita zasto, a ne daj Boze da obezbedjenje kritikuje decu, odmah se pojavi neki od roditelja i pocne da galami i preti.
U prevodu, kakvi smo, tako ce nam i biti...cast izuzecima.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: f_f
U garazi faze 1. se retko desava da se sretnu deca u garazi. Za ovih pet godina video sam ih dva puta, da voze bicikle dole.
Mnogo veci problem je izletanje dece izmedju nepropisno parkiranih vozila na ulicu kod glavnog parkica (izmedju G i H). Cak je i pesacki prelaz potpuno blokiran vizuelno i vi iz auta ne vidite uopste da li neko prelazi pesacki. Meni se vise puta desilo da dete samo izleti i veoma je neprijatno, ali posto znam situaciju onda vozim tuda najsporije sto mogu. Ali mnogi vozaci tuda voze znatno brze..
 
Ma da vozis i 10km/h kada ti dete izleti, dovoljno da ga pipnes i ono je na zemlji. A onda krece pakao.
Mahom su deca nevaspitana, iako jos mala. Roditelji sebe i svoje dete smatraju najboljim i nedodirljivim. Kritiku niko ne prihvata jer eto svi su bezgresni.
Sami cemo sebe da unistimo, valjda smo u tome najbolji.
 
Nazalost desilo se ono cega smo se svi pribojavali, a sto je zbog okolnosti sa parkiranjem bilo samo pitanje vremena. Ovaj put bez fatalnih posledica ali svakako sa traumom po dete, roditelje ali i samog vozaca. Dok neko ne pogine i neki roditelj ne uzme pravdu u svoje ruke izgleda da nista drugo ne moze da promeni stanje, a pitanje da li bi i tada. Gorele su Viber grupe od poruka, svima puna usta predloga i davanja sebi za pravo da osudjuju nekoga. Pravno gledano vozac je kriv i treba da snosi odgovornost, i snosice. Ali ljudi moji, da vozite i 5km/h mozete nekoga da zakacite jer niti jedan pesacki nije pregledan, niti jedan izlazak is sporednih ulica. Neretko deca izlecu kao kamikaze. Ali evo prodje vec par dana situacija ista...
I sad ko je kriv, ko lud, a ko glup. Najlakse je reci vozac je kriv, a svi dobro znamo da je to samo posledica. Uzrok i dalje ostaje isti.
 
jbg problem je sto se to ne sankcionise, jer nas covek ce se parkirati bilo gde, nebitno koliko to ugrozava drugoga. vidjao sam toga kod arene, ali sam zvao pauka, pa nek se cese o novcanik.

ja ne znam kako "nemam gde da parkiram" je postao validan arguement za bilo sta
 
Taj argument nikako ne treba da sluzi kao opravdanje, jer sta ce biti za recimo 5 god. kada vozila bude jos vise? Nemas gde da parkiras, idi par ulica dalje. Nema ni tamo, idi u sledece naselje. Nema ni tamo, kupi garazu. Nemas novca, iznajmi garazu. Ne zelis, nemas parking. Nemas parking, ne vozis.
Istina je da parkinga nema dovoljno, i tek ga nece biti, tako da samo po dzepu pa ko moze i ima mogucnosti taj ce da parkira, ko nema jbg.
A pauk se zove i ovde ali je to ni blizu dovoljno jer sankcionise se samo jedan trenutni nesrecnik. Nego lepo svaki dan komunalci i pisi kazne 24/7.
 
Vrh