Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

Pa ko drugi ima para u ovoj zemlji nego penzioneri...kad god su neka otvaranja ili promocije tamo su u prvim redovima (secam se kad se otvorao Tempo na Adi jedna bakica je kupila veliki plazma televizor)... :D
 
Pojavile su se neke fotke po internetu:

24 sata

775857-trzni-centar-stadion1-foto-zeljko-safar.jpg


775893-trzni-centar-stadion3-foto-zeljko-safar.jpg


Novosti

bg-Stadion.jpg


bg-Stadion-mala.jpg


Mondo

v287675p0.jpg


KFC Srbija

408627_521846117872126_1481281383_n.jpg


399810_521846097872128_1269232446_n.jpg


317429_521846111205460_1674641674_n.jpg
 
Inace... Sada su se onim bakutama i dedama pridruzili i svi ostali! Jerkovic je pao! Ponavljam, Jerkovic je pao! Povlacenje, stigao je Zeljko Joksimovic!
 
Bas da vidimo kako ce se otvaranje TC-a odraziti saobracajno na ulice u okolini.
 
Bio malopre. Lokali su slicne velicine lokalina u delta citiju. Sto se tice prostora, po mom misljenju najkonforniji trzni centar u beogradu. Bukvalno gde god da krenes ne oseca se skucen prostor. Hodnici jako siroki i prostrani, a prodavnice se nalaze po obodima. Po slobodnoj proceni rekao bih da 30% lokala nije privedeno nameni. Za centralni lokal na prvom i drugom spratu pretpostavljam da ce biti H&M, a sa druge strane vec stoji reklama da ce od sredine juna biti otvoren Jysk. Takodje i jedna fast food radnja nije otvorena, kao i velika gigatron radnja.
Takodje u severnom delu na dva sprata se prostiru lokali koji takodje nisu privedeni nameni.
Silazenje u garazu je takodje odlicno izvedeno i hodnici su velike sirine. takodje hodnik koji vodi ka veceima je veliki da se moze igrati fudba, sto je veliki konstrast klaustrofobicnim hodnicima u uscu.
Takodje na svakoj strani trznog centra se nalaze pokretne stepenice tako da je kretanje po spratovima jako lako, sto je takodje kontrast u odnosu na deltu gde postoje samo dva para pokretnih stepenica.

Jedina mana je mozda to sto je u tcu nema prirodnog svetla, mada ako cemo pravo, ni u ostalima nema nesto preterano prirodnog svetla.

Sve u svemu odlican tc u starom delu grada, i konacno mogu da kazem da ne moram da idem preko reke da bi kupio nesto u shoping centru.

img0017.jpg

img0018.jpg

img0019.jpg

img0022.jpg

img0024.jpg

img0025.jpg

img0026.jpg

img0027.jpg

img0031.jpg

img0033.jpg

img0035.jpg

img0037.jpg

img0038.jpg

img0039.jpg

img0042.jpg

img0043.jpg

img0054.jpg

img0055.jpg

img0056.jpg

img0057.jpg
 
Ja mogu samo da kazem da je ovo danas pravi haos,ne znam da li je ludilo zbog otvaranja,ali ako ce ovako da bude svaki dan...ovo je uzasno...ljudi se sudaraju na ulici,a o vozilima necu ni da pricam. Ako i udjem u tc to ce biti da kupim hleb ili mleko,mogu samo da pozelim onom ortopedu dug boravak iza resetaka sto je dozvolio da se ovako nesto ovde sagradi.
 
излазимо из центра, а на станици 26 ка граду људи да се напуне два зглоба. у Дарвиновој се паркирала возила и са једне и са друге стране. унутра, лепо све изгледа, само да се отворе остале радње. само, и даље фали биоскоп...
 
Ovako, ja 26-icom krenuo ka gradu u 21:00... Zivim inace 2 stanice iznad stadiona. Prvu 26-icu docekao nesto posle pola deset... Naravno, iskulirao je jer je bila prepuna misleci da ce ubrzo naici druga jer sam ovu cekao preko pola sata... oko 21:45 naidje ta druga u kojoj nije bila tolika guzva i kretoh. Kad je bus stao ispred stadiona, KATASTROfA! Gomila ljudi na sve strane! Darvinova zakrcena skroz, automobila na sve strane, trube , psuju jedni na druge, rasulo. Bus se napunio u sekundi! Medjutim, tada su na ulaz na sredini stali momak i devojka koji su u kolicima, bus je bio onaj Ikarbus sto je stigao pred univerzijadu sa rampom za invalide. Vozac je skapirao posle nekog vremena da momak i devojka zele da udju u bus, izasao je, spustio rampu i nekako na sama vrata ugurao samo devojku koja ne moze tu da ostane jer ne moze rampu da vrati. Tada su ljudi spolja poceli da dobacuju ljudima u busu koji su na sredini da izadju napolje kako bi ovi usli. Kada su se najzad dobrovoljci iskrcali napolje i kada su spakovali momka i devoju krenuli smo. Sve to je trajalo nekih 10-15 minuta... Haos! Ljudi na narednim stanicama vise nisu ni ulazili u autobus.
Uglavnom, ceo dan je haos sa prevozom u kraju! Autobusi prolaze prepuni, a red voznje je totalno poremecen.
Kapiram da je ovo danas vanredna situacija ali se plasim da ce svaki vikend ovako biti jer ljudi tada obozavaju da bleje po trznim centrima...
 
Prodjoh i ja na pola sata pa evo slicica na vanjsku fasadu su mogli bar koju reklamu da stave previse sivila
dsc09244.jpg

dsc09240.jpg

vidi se da jos nije zavrseno
dsc09220.jpg

dsc09221.jpg

dsc09218.jpg

dsc09217.jpg

prilaz stadionu nije se moglo gore
dsc09222.jpg

ulaz u tc
dsc09223.jpg

unutrasnjost fine klupice
dsc09224.jpg

nije bilo neke guzve unutra ali zatou saobracaju katastrofa
dsc09225.jpg

dsc09226.jpg

dsc09228.jpg

dsc09229.jpg

dsc09230.jpg

dsc09231.jpg

dsc09232.jpg

dsc09233.jpg

dsc09235.jpg

stepenice ka krovu
dsc09234.jpg

vise kablovi
dsc09236.jpg

i katastrofa farma u na djelu sa hranom neznam kako se zove
dsc09237.jpg

dsc09238.jpg

A da saobracaj 26 crkavale samo tako smrtnu presudu gusenjem potpisana je liniji 26
dsc09241.jpg

dsc09243.jpg
 
bojan87":36xo27hm je napisao(la):
Takodje na svakoj strani trznog centra se nalaze pokretne stepenice tako da je kretanje po spratovima jako lako, sto je takodje kontrast u odnosu na deltu gde postoje samo dva para pokretnih stepenica.

To u DC nije slucajno. Tamo su namerno stavili stepenice za prvi sprat na suprotnom kraju od glavnog ulaza, a stepenice ka drugom spratu na suprotnom kraju prvog sprata od onog gde se zavrsavaju stepenice sa prizenlja. Sto ima za poseledicu da ako neko uđe na glavni ulaz i hoce stepenicama da se popne na drugi sprat mora da se prošeta kroz celo prizemlje i ceo prvi sprat. Takođe table za jedini WC po spratu, uvek pokazuju u istom smeru tako da za 50% ljudi na spratu one zapravo pokazuju duži put do WC-a odnosno opet kruženje. To su sve smišljene sitnice koje zadržavaju ljude u tržnom centru na osnovu koga oni cene zakup, jelte.

TC Stadion sa druge strane ima specifičan problem, a to je potpuni nedostatak prirodnog svetla, što je naravno razumljivo jer, jelte ne možete igrati na staklenom terenu, ali unutar prostora daje neku izveštačenu-bolničku atmosferu. Da se razumemo ventilacija i osvetljenje je bez zamerki ali opet odsustvo prirodnog svetla se itekako primećuje.

Zamerke već na ulazu u parking iz Zaplanjske, ako idete (autom) na dole radijus krivine od 90 stepeni je takav da dva auta ne mogu da se mimoiđu. Što je izuzetno veliki propust za koji ne bi smeo da dobije upotrebnu dozvolu ali ajde. Protiv požarni sistem na parkingu je neodgovarajući takođe. Zamerke su i vrlo loše označeni ulazi za pešake sa parkinga. Gledao sam ljudi su lutali u krug nisu znali da izađu sa parkinga ni peške ni autom. Postoje sa strane neke pomoćne stepenice sa industrijskim rešetkastim gazištima (rostovima) na koje je jedna dama pošla al je shvatila da nisu "heel-proof". Takođe WC je jako mali i ako ima jako velik i širok (predimenzionisan) hodnik koji vodi do njega. Zamerio bih i nedostatak bioskopa koji je ovom kraju veoma potreban.

Pohvale su sledeće: dosta mesta na hodnicima za ljude, lepo sređen ambijent, posebno lajt šou. Ventilacija je odlična i uz ovakvu gužvu nije se osetio ni najmanji nedostatak vazduha (što se dešava recimo u TC Ušće na parkingu). Dovoljan broj pokretnih stepenica, čak kod prelaska iz prvog u drugi nivo u radnjama tipa Newyorker i C&amp postoje pokretne stepenice za razliku od TC Usca ili Delte gde su unutar lokala isključivo fiksne stepenice.
 
newyorker u uscu ima fiksne stepenice, ali zara ima pokretne. Dok u delti C&A ima pokretne. Dok ovde svi imaju pokretne, a imace ih i H&M
 
Vidi se da je otvoren prerano...pogotovu sa spoljne strane da nema neke sare rekao bih da ulazim u hangar XD A na sipkama (na ulazu) ima prasine za izvoz...sacekacu jos koji dan pa cu onda pretraziti unutrasnjost juce sam samo zavirio (steta sto nema bioskopa)...i da dva popa setaju u prizemlju i posle prelaze na groblje (odmah tu na izlazu prekoputa) covece kakav trip...

http://www.youtube.com/watch?v=OoQhou-T-fE
R.I.P. 26...nedostajaces nam (pogotovu kod trga) XD
 
Meni se nista ne svidja, pre svega od spoljasnjosti, prljavo, musavo, prasnjavo, na brzaka sve, dosta radnji nije otvoreno, svi navalili kao da se deli besplatno. Bio jednom i tesko da cu opet.
 
Moram da kažem da me je prijatno iznenadio enterijer tržnog centra i da mi se više sviđa nego Ušće i DC (DC mi izgleda dosta hladno i odbojno, a Ušće pomalo skarabudženo). Bio sam uveče tako da nisam mogao da primetim taj efekat nepostojanja prirodne svetlosti, inače nemam zamerke za enterijer (onoliko koliko sam mogao da vidim za desetak minuta razgledanja). Svetlo je i ima dosta bele boje, ali mi ne izgleda bolnički, jednostavno je i nenapadno ali efektno, izgleda prijatno. Za ogradice sam se plašio da će biti kič, ali sasvim se lepo uklapaju, a sviđaju mi se i liftovi. Nema lavirinata i trikova za zadržavanje, sve je lako dostupno i pregledno. Spoljašnji izgled jeste zapostavljen, ali u odnosu na okruženje izgleda pristojno ako se izuzmu šareni kvadratići. Ozbiljne zamerke će ovde biti za tribine stadiona, a ostalo na objektu izgleda uglavnom OK.

P.S. Trenutno aktuelan sajt je http://stadionsc.rs/ , a ne http://stadion.rs/ . A na sajtu pod "O nama" stoji velika slika sa starim renderom. :rant:
 
Prosao juce autom pored TC-a... ono je strasno, kao da je neko bubnuo zgradetinu nasred Slavije pa se ti majstore snalazi kako znas i umes.

Katastrofa totalna u saobracaju, prilaz ocajan, okolina nesredjena.

Deluje uzasno. Nadam se da ce se vremenom srediti.
 
Јел знаш кад је рок за завршетак радова на стадиону?
 
Pa objekat je otvoren koliko se meni cini ili grijesim
 
Vrh