Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

@Galeks Tek sad videx postove. Pa, ja sam spomenuo da se neko "omastio", sto je vise nego jasno. U trenutku kada sam pisao nisam bio dovoljno upucen u citav projekat i nisam znao da je u tolikoj meri upleten sam vrh vlasti u izgradnju ovog objekta. Da ne smaram, Johny je lepo napisao i u potpunosti se slazem sa njim.
 
DA pustimo lika da zavrsi objekat pa da mu ga drzava oduzme moze tako :D
 
direktor":1bsvp3y3 je napisao(la):
DA pustimo lika da zavrsi objekat pa da mu ga drzava oduzme moze tako :D

Pametniji likovi koji se time bave rade jednu od dve stvari, a oni najpametniji kombinaciju te dve stvari:

(A) prostor brzo prodaju i sklanjaju pare u inostranstvo, zato je toliki deo nase "elite" po raznim ostrvima i Rusijama (Karici, Milosevici, i ko zna sve jos koji),

(B) finansiraju dovoljan broj partija tako da budu zastupljeni u vlasti koja god koalicija da pobedi. Nije to tesko samo se uortacis sa par reketo-politicara (a to su svi jer se ogromna vecina politicara bavi politikom da bi mogla nekoga da se bogati od reketa) koji su u politici upravo radi toga da bi krali u kooperaciji sa raznim facama.

Samo najveci kr**** bi zadrzao sav taj prostor u vlasnistvu i izdavao ga a da se ne osigura politicki potkupljujuci i SNS. Doduse ima i takvih, malo-malo pa uhvate neku srednju ili sitniju ribu koja se nije na vreme povezala i onda ide "pokazna borba protiv korupcije u PR svrhe". Krupne ribe su ipak pametnije, a ovde je ocigledno to slucaj.
 
direktor":9buwdxhi je napisao(la):

Neka bude srecan sto se jedno jutro nije probudio sa konjskom glavom u krevetu. Verovatno su pokusali da ga "otkupe" po "povoljnoj ceni" pa nije hteo. Srbija je zemlja u kojoj ne vlada pravo prava nego pravo jacega. A to u gradjevinarstvu znaci "kako ortoped ili njegov pajtos kazu."

Mi nismo slobodni gradjani koje, recimo - stiti pravo, nego kmetovi onih koji nam pobede na izborima. Dok se to ne promeni nece nam biti bolje.
 
396162_131018313683819_108951322557185_141723_1146695146_n.jpg

поред југа и севера ево га и исток почео да се гради :cool:
 
Чуј 42године ту цвећара, а и још је легализована ал је су је избрисали из књига, а ипак помиње неки откуп :laugh: ... српска посла, оће сви да се обезбеде за цео живот ниодчега....
 
Fala puno svima koji su stavljali fotografije.Iako zivim u ulici ispod novog trznog centra/stadiona nisam imao prilike da gledam kako to izgleda sa krova,a i samo dodjem ovde i po slikama vidim kako napreduju radovi (iako sam bukvalno ispod samog objekta).
 
Evo ljudi, vec dugo posecujem vas forum, pa racunam da nije posteno da ne dam neki svoj skroman doprinos.


 
fotografija0370.jpg

fotografija0371.jpg

fotografija0374.jpg

fotografija0373.jpg


Evo jos nesto od mene. Nisam hteo da stavljam zig na fotografije, ali zamolio bih da ako neko vec kopira moje fotografije na druge forume, napise makar izvor. Naime, ako meni nije problem da po snegu idem da fotografisem, zasto bi pojedincima bio problem da iz topline svog doma navedu izvor.
 
Brate mili mogao bi malo da smanjis te slike prilikom postavljanja , bar Dodaj rs ima toliko opcija , recimo po meni najpregledniji 800x600
 
Evo čisto malo da vidite kojim tempom teku radovi, iskreno, ja se svaki put kada prođem pored stadiona iznenadim napredkom. Još uvek nisu počeli da prave sever i zapad ali će i to verovatno uskoro početi, radi se punom parom. Jedino što me brine je izgled buduće zapadne tribine jer je jugo-zapadni ugao stadiona isečen, pa se bojim da ne dobijemo neku nakaradno skraćenu polu-tribinu. Da li neko ima informacije kako će ona izgledati?
P.S. Izvinjavam se na lošem kvalitetu slika, slikao sam mobilnim telefonom večeras oko 18h.

16032012057.jpg


16032012056.jpg


16032012055.jpg
 
Од када су трибине и кров почели да добијају обрисе, објекат више не игледа гломазно. Ове последње фотке дају утисак да ће ово испасти фино на крају. Биће то једини стадион у граду који не изгледа као пропали рециклажни центар пнеуматика...
 
plusic za slike..:D ispravka ,poceo je da se gradi sever,ne vidi se samo odatle,ali sa plavog mosta se vidi koliko i taj deo napreduje.. :cool:
 
Са западне стране иде нова зграда и трибине и у оквиру зграде биће и ложе, као и колски прилаз који иде са те стране, мислим на колски прилаз терену :cool:
 
Ja sam prijatno iznenadjen da se tribine i prave! Nisam to ocekivao od onih koji su ko zna kojim metodama ovu parcelu "privatizovali" (direktor kluba se pretvara u vlasnika mola, srpska klasika) i uspeli da ovoliki mol uguraju mimo svih UP-ova u mrezu ulicica koja to ne moze da primi (ortopedski urbanizam).

Drago mi je da se gradi nesto sto ce izgleda biti lep objekat i stadion ali ima tu puno mutnoce sa vlasnickog i regulativnog aspekta. Doduse u ovom nasem beznadju i kakav-takav napredak je bolji od nazatka. Izgleda da od dominacije primitivnog tajkunizma prelazimo u fazu ugladjenog i "prosvecenog" tajkunizma. Ono sto tajkuni i reketasi grade bar pocinje da poprima neke pristojnije obrise...
 
Vrh