Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

Prema nezvanicnim informacijama,koje sam dobio..na otvaranju stadiona ekipa FK Vozdovac ce odigrati prijateljsku utakmicu prtiv nemackih ekipa salke i leverkuzen...
 
Svako čiji je račun u Merkatoru ispod veći od 2000 dinara, dobija po dve ulaznice za ovu utakmicu. ;)
 
Ogroman objekat cija osnovice je puno veca od prethodnog stadiona. Ne izgleda lose izolovano ali se postavlja pitanje kako ce te ulicice da prime sav taj saobracaj koji soping centar te velicine generise. Najzad, pitanje ko se tu omastio u "pretvorbi" ostaje otvoreno i nadam se da ce se jednog dana istraziti...
 
Pa po meni probem sto ulice nisu sire je i marinkova bara i divlja gradnja u siroj okolini stadiona...ima dosta kucica koje se nalaze tik uz ulicu i raspadaju se i koje bi mogli da sruse..
 
Tek sad primetih da se tribine dižu iza golova što nije prikazano na renderu. Na osnovu toga bih rekao da je osnova duža nego što je planirana. Ispravite me ako grešim.

320880_185378721551293_100002374997518_412643_645736696_n.jpg
 
hm..sad sam i ja malo bolje pogledao,pa znas sta oni su rekli da ce stadion imati tribine iza golova..ali ne sad vec kad se bude imalo novca i za to(mozda su nasli novac :D )..ali nemoj da brzamo..za nekoliko dana cemo videti kakv izgled ce da poprimi..
 
Da izgleda da prave tribinu iza gola..inace sada se radi nocu...svuda su postavljene lampe koje lice na balone i koje bas ,bas svetle..nikad ranije nisam video to..
 
....To postoji u Emiratima zbog ubitacnog tempa rada u Abu Dabi-u npr se koriste ogromni pokretni reflektori pa se malterise u trecoj smeni :p
 
Strašno kojom brzinom napreduju radovi. Noseći stubovi tribine iz gola su skoro gotovi, a na slici koju je pre 5 dana postavio blagoje vide se samo armature
 
a meni je fascinantno kako ovaj objekat nije medijski propraćen. neznatno je manji od delta citija ( 74.000 prema 85.000 kvadrata) a retko gde se uopšte pominje. kome god u gradu ponete DC svi znaju gde je i šta je to a za ovo uglavnom nemaju pojma.

gledam pre neki dan na bg hronici pričaju o tržnim centrima sadašnjim i budućim pominju plazu, autokomandu i slično a o ovom koji se gradi i koji će biti treći najveći tc u bgd ni reči.


edit: typo
 
Pa zna se ko su "zasluzni gradjani" i kakvu oni dobijaju reklamu u medijima,a kakvu svi ostali...

Posto nisam pratio previse temu koji lanac samousluge ce biti unutra i da li ce biti jos sadrzaja pored tog hipermarketa?
 
Ljudi lepa vest..danas sam prosao pored stadiona..i definitivno prave tribine iza golova..:D rade ubitacnim tempom i danju i nocu.. :cool: bice jos slika naravno..najkasnije u ponedeljak
 
vucko":y79cobj1 je napisao(la):
Posto nisam pratio previse temu koji lanac samousluge ce biti unutra i da li ce biti jos sadrzaja pored tog hipermarketa?
Merkator (Roda). Bice sigurno jos dosta toga, ali ne znam sta...
 
Besplatni parking pa ko ide na centralno groblje moze da svrati :laugh: :laugh: :laugh:
 
vucko":3v11qgym je napisao(la):
Pa zna se ko su "zasluzni gradjani" i kakvu oni dobijaju reklamu u medijima,a kakvu svi ostali...

Posto nisam pratio previse temu koji lanac samousluge ce biti unutra i da li ce biti jos sadrzaja pored tog hipermarketa?

Ja uopste ne zalim te "gradjane". Da nisu "zasluzni" ne bi im podivljali ortoped sredio sve dozvole mimo urbanistickog plana i ne bi tek tako na bivsoj drustvenoj imovini dobili pravo da izgrade objekat od 75 hiljada kvadratnih metara. Neka je cena gradnje po kvadratu 500 a prodajna minimum 1500 evra, radi se o tome da ce neka garnitura da se omasti za 70ak milioncica evra a opstina i grad od toga nece videti ni centa. Na jednoj strani nas zaduzuju a na drugoj strani rasipaju ono sto je NASE.

A vesti mozda nema upravo zato sto je bilo clanaka u Blicu pa su komentari upravo bili u fazonu KO to gradi, kako je dosao do dozvole i prava da tu gradi, i kako to da se kao investitor ne pojavljuje klub nego privatna firma direktora kluba. Srbija u malom.

Po meni objekat sam po sebi nije los, ali sumnjam da ce te ulicice okolo moci da prime sav taj saobracaj (sto je verovatno bar delimicno razlog sto grad nije hteo da da dozvole) i sva ova vlasnicka i transformaciona ujdurma deprimira kao znak da u ovoj zemlji jos dugo, dugo nece biti bolje.
 
Vozdovacki, hoce li srusiti i tu preostalu ,,srbogradnju'' ili ce ostati u simbiozi?!
 
Johnest_Hon":198rw5jj je napisao(la):
Vozdovacki, hoce li srusiti i tu preostalu ,,srbogradnju'' ili ce ostati u simbiozi?!
Ruse naravno..dao sam objasnjenje na ssc sto neki objekti stoje tu..:D za sad ne smetaju
 
Vozdovacki, ovi ladno uzeše tvoju sliku! Bar su naveli odakle.
 
Ахахаха што сте истриповали Вождовачког па сад потписује фотке и то по сред за сваки случај :laugh:
 
SlobodniZidar":1ejeok0g je napisao(la):
Ахахаха што сте истриповали Вождовачког па сад потписује фотке и то по сред за сваки случај :laugh:
Nema vise cile-mile..nek idu da slikaju sami,ako im ne odgovara..moja baba moze da copy ,paste i prepise tekst sa ssc ..
 
Vrh