Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

Ovo mu dodje kao osnova stadiona tj. trznog centra.

199045_10150140986165947_45831170946_6851513_5655906_n.jpg
 
Ne znam da li je neko vec pisao o tome, ali zivo me interesuje procenat zauzetosti parcele, indeks izgradjenosti, zelene povrsine i ostali urbanisticki parametri... Igrom slucaja, ne zivim vise u Srbiji, ali da sam tu i da radim neki projekat na opstini Vozdovac, kada bi mi urbanisti prigovorili (kao sto znaju, na kraju krajeva i trebaju) da je procenat zauzetosti parcele veci za 1% od dozvoljenog, samo bih im prilozio situaciju sa predhodnog posta. Projekat trznog centra - stadiona "Vozdovac" daje za pravo da SVI koji nesto grade, grade mimo svakog urbanistickog projekta i pravila... Ali na zalost ili na srecu "SVI" nisu u stanju podmazati gde treba. Mislim da ovakav slucaj izivljavanja postoji samo u Srbiji... Da se razumemo, meni je jako drago da se objekat ovog tipa gradi u Beogradu, jos bi bilo bolje i u Srbiji, ali zauzeti parcelu 100%, objektom visokim 25+ metara, sa 75000m2, uglavljenim izmedju lokalnih ulicica i porodicnih kuca je u najmanju ruku kriminal. Da je Srbija pravna drzava i da se bar malo radi po zakonu, ne da bi bilo oduzimanja licenci, vec bi bilo i posla za tuzioce jer se neko iz opstine posteno omastio - sto je i vise nego ocigledno.
 
@pera&kojot>: nisam 100% siguran, ali mislim da imas pravo da zauzmes i vise od dozvoljenog, s tim sto moras to da nadohnadis zelenom povrsinom napr. na krovu- ima cak i neki propis sta se racuna pod tim, valjda da je 60cm sloj zemlje ili tako nesta. Tako da je moguće da su bas lepo iskoristitili to pravilo i upravo zbog toga postavili fudbalski teren gore, jer se racuna kao zelena povrsina, i time dobili vecu kvadraturu trznog centra ispod i naravno vecu finansijsku korist. Stoga mislim da zvanicno nije prkrseno ni jedno urbanisticko a ni zakonsko pravilo i da je na taj način dobijena dozvola ;)
 
milanche":2edx1b91 je napisao(la):
@pera&kojot>: nisam 100% siguran, ali mislim da imas pravo da zauzmes i vise od dozvoljenog, s tim sto moras to da nadohnadis zelenom povrsinom napr. na krovu- ima cak i neki propis sta se racuna pod tim, valjda da je 60cm sloj zemlje ili tako nesta. Tako da je moguće da su bas lepo iskoristitili to pravilo i upravo zbog toga postavili fudbalski teren gore, jer se racuna kao zelena povrsina, i time dobili vecu kvadraturu trznog centra ispod i naravno vecu finansijsku korist. Stoga mislim da zvanicno nije prkrseno ni jedno urbanisticko a ni zakonsko pravilo i da je na taj način dobijena dozvola ;)

O, Isuse! Prenamenovanje jedne ogromne parcele uz potpuno ignorisanje urbanistickog plana, uguravanje jednog OGROMNOG komercijalnog objekta u mrezu ulicica koje nemaju sanse da prime sav taj saobracaj, i to da je grad prvobitno ODBIO da da dozvole pa se ovo gradi na intervenciju podivljalog ortopeda, tako da jedino ako u zakonu pise "Kako Dulic kaze" onda nista tu nije prekrseno.
 
Ne kazem ja da je to dobro, samo pretpostavljam da je na taj nacin dobijena dozvola, a i vrlo verovatno je da je i vrsen neki politicki pritisak. I potpuno se slazem da infrastruktura nije dovoljna da opsluzi ceo objekat, i ima tu jos dosta nekih parametra koje dovode u pitanje odabir lokacije za takvu funkciju, al to je vec drugo pitanje.
 
I to što postoji se ne koristi kako je predviđeno. Deo Zaplanjske ka Medaku ima 2x dve trake, ali su parkirana vozila u po jednoj.
 
15 dana nema apdejta.... sta se desava, jel nikla neka tribina...?
 
Prebacujem slike, trojica drugova su juce obisli Vozdov stadion, ja im pozajmio fotku! cudo nad cudima medju stadionima i trznim centrima... rekose da je 6. septembar rok do kada ce se ceo objekat zavrsiti... igraci i vip gosti se penju liftom gore, a raja sakape... grade se sve cetiri tribine, kapacitet ce biti 4500... reflektori na krovu...

http://imageshack.us/g/4/dscn1029q.jpg/
 
+ ZA slike...sve u svemu ,lepo napreduje...a vreme je jos uvek povoljno i ako kraj decembra..:D
 
A to je fasada!? Bejah u tripu da je to platno iza koga rade fasadu (kao na Metropolu).

Biće ovo do septembra gotovo, sasvim sigurno.
 
Да фасада и наравно да неће остане сива то је подлога за рекламе. Ово је само на северној страни остали делови су покривени тим заштитним платном. Ал иритира ова одваљена лајсна :laugh:
 
Upravo sam se vratio iz opstine Vozdovac. Raspitao sam se kod svih koje poznajem i saznao da se opstina nije pitala ni za sta po pitanju izgradnje. Jedino sto su izdali je dozvola za privremeno odlaganje suta. Cak se ni grad nije mnogo pitao vec direktno republika. Apsolutno je zaobidjena procedura a nezvanicno je to neki stari politicki dug DS-a vlasniku. Opstina je pokusala da ubedi vlasnika da nije primerena lokacija sto zbog okoline sto zbog pristupnih puteva ali je to decidirano odbijeno. Opstina se pita samo ukoliko je objekat do 800 kvadrata a za sve preko grad i republika, mimo opstine. Sto se opstine tice ova informacija je 100% tacna. Ukoliko saznam jos nesto novo po pitanju uredjenja okoline javljam ali nikakav dokument jos nije stigao u opstinu. Jedino sto su skoro oni dobili je najava pocetka rekonstrukcije ul. Vojvode Stepe ali to vec nije za ovu temu.
 
Galekse,ako mozes postuj u temi Vojvode Stepe ako saznas recimo da li ce prebaciti tramvaje u sredinu ulice kao sto se suska? :)
 
galeks bilo je već na ovoj temi. grad je odbijo da izda dozvolu ali ministarstvo na čijem je čelu ortoped je kao viši organ usvojio žalbu investitora i izdao dozvolu.

pomahnitali ortoped.
 
Galeks":2dvtdxie je napisao(la):
Upravo sam se vratio iz opstine Vozdovac. Raspitao sam se kod svih koje poznajem i saznao da se opstina nije pitala ni za sta po pitanju izgradnje. Jedino sto su izdali je dozvola za privremeno odlaganje suta. Cak se ni grad nije mnogo pitao vec direktno republika. Apsolutno je zaobidjena procedura a nezvanicno je to neki stari politicki dug DS-a vlasniku. Opstina je pokusala da ubedi vlasnika da nije primerena lokacija sto zbog okoline sto zbog pristupnih puteva ali je to decidirano odbijeno. Opstina se pita samo ukoliko je objekat do 800 kvadrata a za sve preko grad i republika, mimo opstine. Sto se opstine tice ova informacija je 100% tacna. Ukoliko saznam jos nesto novo po pitanju uredjenja okoline javljam ali nikakav dokument jos nije stigao u opstinu. Jedino sto su skoro oni dobili je najava pocetka rekonstrukcije ul. Vojvode Stepe ali to vec nije za ovu temu.

Srbija je zemlja u kojoj su propisi namerno tako zakukuljeni a reketasi u vlasti i raznim inspekcijama toliko alavi i bezobrazni da neko politicki NEpovezan ne moze legalno i normalno da uradi apsolutno nista. Ali zato neko ko je "povezan" i podmaze gde treba moze apsolutno SVE. Pa cak i da udene jedan ovakav objekat medju porodicne kuce. Drago mi je da se ovakav stadion/centar gradi u Srbiji ali, ruku na srce, ovde mu sigurno nije mesto.

75 hiljada kvadrata na placu koji je dobijen za dzabe i uz cenu gradnje od 500-ak evra po kvadratu po meni znaci da ce se NEKO (iz ekipe podivljalog ortopeda?) tu omastiti za BAR 60 MILIONA evra. To je cifra koja je verovatno uporediva (ok, mozda manja 2x, ako i toliko, ali sigurno ne za red velicine) sa time sto je mozda maznuto oko mosta na Adi. A obe cifre su verovatno "malo dete" u odnosu na presipanje drzavne imovine u privatne ruke oko kasarne na Vozdovcu (po mojoj racunici tamo se presipa bar 200 miliona evra).

Ovi se ponasaju gore od Turaka. Mi nismo slobodni gradjani nego njihova imovina i roblje. Sistem u kome jednostavno ne postoje nikakve kocnice i kontrole. Da ih ima neko bi morao da polozi racune.

PS I rekonstrukcija ulice Vojvode Stepe sigurno ima veze sa istim sindromom - kako prodati pet hiljada "neprofitnih" stanova koji se izgleda prodaju sa manjim profitom nego sto su ocekivali :rolleyes: . NISTA u ovoj zemlji nije slucajno.
 
Ja se izvinjavam sto nisam video te ranije postove. Za Vojvode Stepe cu pitati sutra. A sto se mog posta tice, nekoliko postova pre je napisano da se neko omastio sto je apsolutna neistina i laz. I namerno nabacivanje krivice na nekoga ko sa tim nema veze. No necu da smaram vise.
 
Galeks":3eir5u6z je napisao(la):
Ja se izvinjavam sto nisam video te ranije postove. Za Vojvode Stepe cu pitati sutra. A sto se mog posta tice, nekoliko postova pre je napisano da se neko omastio sto je apsolutna neistina i laz. I namerno nabacivanje krivice na nekoga ko sa tim nema veze. No necu da smaram vise.

Racunica je jednostavna:

(Trzisna vrednost izgradjenog prostora) - (Troskovi izgradnje i kamata na uposleni kapital) =

(Dobit na konto prava da zidas na toj parceli)

Ovo nije naka mudrost proceniti, nekih 60 do 90 milioncica evra. Parcela je bila drustvena i jedini nacin da se tu neko nije omastio je da se pokaze da su opstini/republici ili BAR KLUBU te pare sele u budzet ili na racun. Nemojmo se praviti naivni.
 
Neko se omastio ali ne iz opstine, odgovorno tvrdim.
 
Galeks":lwb6ghu1 je napisao(la):
Neko se omastio ali ne iz opstine, odgovorno tvrdim.

Pa to je prilicno jasno ako se sve radi na intervenciju podivljalog ortopeda a na vlasti u opstini nisu "njegovi." Izlgeda je ta ekipa skrsila i otpor na nivou grada jer se ovo kosi sa urbanistickim planom i grad se protivio (dokaz da DS nije politicka partija nego sindikat interesnih grupa i klanova, da ne kazem mafija). KO zna sta cemo tu jos sve saznati. Ili ne.

PS Nemam ja neko misljenje ni o ovim drugima, i oni su se pokazali kad god i gde god su bili na vlasti.
 
Vrh