Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

Delija":313n5oai je napisao(la):
Kako bi ti postavio taj tender i sta bi se uopste prodavalo/davalo u zakup? ;)

Po novom zakonu o sportu namena sportskih objekata se ne sme menjati osim ako na drugoj lokaciji sportski klub-korisnik objekta ne dobije na drugoj lokaciji iste uslove.

Dakle,klub se ne seli sa lokacije i namena objekta se ne menja vec mu se "samo" pridodaju novi sadrzaji. (kako sam ovo lepo srocio,kao da sam njihov advokat :D )

Opet kazem,jedini problem ovde je to sto je stadion podredjen trznom centru a ne obrnuto ali cak se i to ponistava sa cinjenicom da FK Vozdovcu vise od ovaga ne treba.
A ne bode ti oci ako se direktor kluba iznenada pojavljuje kao vlasnik hiljada kvadratnih metara poslovnog prostora? To u najmanju ruku mora da se registruje na FK Vozdovac a ne na nekog ***nog reketasa koji je podmazivao stvari sa svih strana.

Ko po tom zakonu sedi u upravnim odborima sportskih drustava i kontrolise direktore? Ko bira taj upravni odbor? Sve te koji su na tim funkcijama a pustili su da direktor postaje investitor treba govnjavom motkom oterati direktno u zatvor.
 
Delija":35y1skny je napisao(la):
Ja ne sporim da ovde papiri verovatno nisu cisti (mislim da ovi imaju dozvolu samo za pripremne radove) i da tu nije sve najjasnije kada je vlasnicki odnos u pitanju ali u ovom trenutku,sa ovakvim hasom u sportu s pravne i svake druge strane,sa nasom birokratijom i monopolom na trzistu nekretnina ovo mi je odlican projekat.
nije najjasnije ali je dovoljno jasno da klub i stadion nisu u privatnom vlasnistvu. da jesu vlasnik bi imao sva prava da u skladu sa urbanistickim planovima napravi objekat, cak bi bio glup da to ne uradi ako ima priliku. posto nije taj slucaj svojim stavom samo pravis veci haos u pravu i u sportu i u svemu u ovoj zemlji.
 
Dodjem vam svima jedno izvinjenje zbog netacnog podatka koji sam napisao pre par dana , naime Sloboda je onovana 1912. kao Dusanovac a 1954. menja ime u Sloboda dok se Vozdovacki osniva 1929. da bi tek fuzionisanjem sa Slobodom polovinom 70-ih nastao Vozdovac.:dil:
 
JohnyBgood":972144am je napisao(la):
JT koliko ti imas godina? To da Vozdovac dobije dobar stadion je super i ja ponovo kazem da nemam nista protiv projekta kao takvog, ali zasto da se DIREKTOR KLUBA OMASTI ZA 10-ak MILIONA EVRA UZ SVE TO A NE OPSTINA koja bi, da je normalna i da je ovo drustvo sredjeno, onda sa tim parama mogla da ucini gomilu korisnih stvari? Taj plac kao i sam klub (jer ga je ocigledno opstina osnovala) je opstinski. Na bazi tog placa ce neko da zgrne milione a ne opstina. Sad sto ce taj neko usput da napravi dobar stadion mu ne daje za pravo da otima i uz to sigurno korumpira par opstinskih cinovnika da se prave ludi i puste da ovaj dil prodje. U stvari i njima ce nesto da legne na racun tako da tu par reketasa u stvari "privatizuje" nesto sto pripada opstini. Ako nam je to OK onda i zasluzujemo da nam bude tako kako nam je. I onda nemojmo da se cudimo kad se savski amfiteatar "privatizuje" po istom konceptu.

A ovo sa Zvezdom je naivno. Kako su izabrani postojeci "clanovi" i kako se postaje "clan"? Na osnovu cega? Da li im je stadion mozda pao sa neba? Centralno pitanje: kako se bira i ko moze da sutne direktora?
Zabole me sto ce direktor da se omasti.On,Dulic ili bilo koji drugi partijski pacov - sasvim svejedno.U ovoj zemlji i onako nista ne moze da se izgradi bez ugradjivanja.Na kraju krajeva,sta je drzava ulozila u FK Vozdovac pa da neko smatra da je ona ostecenja?

A za ovo ostalo, nemam vremena niti volje da ti objsnim situaciju u Zvezdi i sa Marakanom.
 
Delija":6dctt4u6 je napisao(la):
JohnyBgood":6dctt4u6 je napisao(la):
JT koliko ti imas godina? To da Vozdovac dobije dobar stadion je super i ja ponovo kazem da nemam nista protiv projekta kao takvog, ali zasto da se DIREKTOR KLUBA OMASTI ZA 10-ak MILIONA EVRA UZ SVE TO A NE OPSTINA koja bi, da je normalna i da je ovo drustvo sredjeno, onda sa tim parama mogla da ucini gomilu korisnih stvari? Taj plac kao i sam klub (jer ga je ocigledno opstina osnovala) je opstinski. Na bazi tog placa ce neko da zgrne milione a ne opstina. Sad sto ce taj neko usput da napravi dobar stadion mu ne daje za pravo da otima i uz to sigurno korumpira par opstinskih cinovnika da se prave ludi i puste da ovaj dil prodje. U stvari i njima ce nesto da legne na racun tako da tu par reketasa u stvari "privatizuje" nesto sto pripada opstini. Ako nam je to OK onda i zasluzujemo da nam bude tako kako nam je. I onda nemojmo da se cudimo kad se savski amfiteatar "privatizuje" po istom konceptu.

A ovo sa Zvezdom je naivno. Kako su izabrani postojeci "clanovi" i kako se postaje "clan"? Na osnovu cega? Da li im je stadion mozda pao sa neba? Centralno pitanje: kako se bira i ko moze da sutne direktora?
Zabole me sto ce direktor da se omasti.On,Dulic ili bilo koji drugi partijski pacov - sasvim svejedno.U ovoj zemlji i onako nista ne moze da se izgradi bez ugradjivanja.Na kraju krajeva,sta je drzava ulozila u FK Vozdovac pa da neko smatra da je ona ostecenja?

A za ovo ostalo, nemam vremena niti volje da ti objsnim situaciju u Zvezdi i sa Marakanom.
Pa ne trazim nista komplikovano: ko bira upravni odbor Crvene Zvezde koji bi trebalo da kontrolise direktora? Taj koji bira upravni odbor je vlasnik, nije to neka mudrost.

Sto se tice Dulica i drugih, do svih njih se moze doci AKO I KAD SE RESI BAR NEKA AFERA I POKRENE LAVINA. Ako to nemamo snage da uradimo, nikada nam nece biti bolje, najbolje da zadnji ugasi svetlo u Srbiji. Po mojoj slobodnoj proceni ovde u privatne ruke ide bar 10-20 miliona evra a na Dulicevom/Mrkonjicevom nivou su u pitanju verovatno stotine miliona, ovo je SRZ svih problema u Srbiji. Po meni je jedina legitimna diskusija, da li pritisak gradjanstva usmeriti da se pocne od jedne ovakve afere ili prvo ciljati neku vecu ribu tipa drzavnog ministra. A ako usvojimo to "pa svi i tako kradu" onda nam nema spasa.
 
Sto se Zvezde tice,jesi li bio danas na utakmici protiv Hajduka iz Kule?Verovatno nisi.Da li si mozda bar clan FKCZV? Verovatno nisi ni to.
U tom slucaju nije te briga ko koga bira!

Dovidjena prijatno.
 
U ovom slučaju se slažem sa Delijom - ljudi koji su navijači, koji učestvuju u klubu i podržavaju klub treba da odlučuju o njegovoj sudbini.

Eto, mene Zvezda ne interesuje, niti mislim da bih trebao uopšte da se pitam za to šta će se desiti sa klubom, stadionom, zemljištem - osim do nivoa koji utiče na mene (uticaj na čovekovu okolinu, protočnost saobraćaja, itd).

E sad, mogli bi i navijači da se zamisle zašto mene (i mnogih drugih ljudi) nema na utakmicama - sigurno nije u pitanju nedostatak ljubavi prema sportu.... Ali to je na kraju krajeva njihov interes, a ne naš...
 
@ jovanovm da li si procitao kompletnu diskusiju ili samo zadnjih par postova ?
Kakve veze sada clanovi kluba - navijaci imaju sa konverzijom javnog dobra u privatno vlasnistvo, o cemu mi ovde pricamo.
Pa i ja sam bio clan FKCZV , sta to sada znaci da li meni treba nesto da daju ili me pitaju za takve stvari ?
Kao clana kluba, mogu da zelim da dovedu nekog igraca, ili nabave vise bubnjeva, zastava, da se angazujem sta ce se pevati, ili kako cemo se bolje organizovati na tribinama, a ne da menjam vlasnicke odnose, i to bez tendera, rasprave, bilo cega.
 
Zvezda je od osnivanja bila udruzenje gradjana a sada je novim statutom taj pojam definisan i to je sve.Stadion je najvecim delom izgradjen donacijama pojedinaca ili javnih preduzeca i u vlasnistvu je kluba od 1994e.Clanovi placaju clanarinu i biraju rukovodstvo kluba.To bi odprilike bila sustina i vise necu na to ni jedan post da potrosim.
 
Delija":ag4e811w je napisao(la):
Zvezda je od osnivanja bila udruzenje gradjana a sada je novim statutom taj pojam definisan i to je sve.Stadion je najvecim delom izgradjen donacijama pojedinaca ili javnih preduzeca i u vlasnistvu je kluba od 1994e.Clanovi placaju clanarinu i biraju rukovodstvo kluba.To bi odprilike bila sustina i vise necu na to ni jedan post da potrosim.
Super! Samo vam zelim da novi stadion, kad ga sagradite, bude i dalje VAS odnosno udruzenja gradjana C. Zvezda a ne da nekom carolijom postane vlasnistvo direktora kluba ili nekakve povezane mafijaske ekipe u upravi. To je sve.

Direktoru ako je uspesan dajte i milionske bonuse ako hocete, ali transparentno i za rezultate. Ali da on sam sebe kompenzira multimilionskim gradjevinskim projektima, sto onda znaci da su mu uspesi kluba od drugorazrednog znacaja, to je razorno i za klub i za siru zajednicu. Korupcija je kao rak drustva, kad zahvati jedno telo/organ/preduzece/ministarstvo/sportsko drustvo, brzo se siri i na druge.

I nasa poslovna i politicka elita treba da se odluci, da li hoces da budes (1) upravnik kluba, ministar, lekar, ili sta li vec i RADIS ZA PLATU ili (2) investitor/preduzimac, ali kombinacije nikako.
 
Dejan VB":2zj1ejbu je napisao(la):
Dodjem vam svima jedno izvinjenje zbog netacnog podatka koji sam napisao pre par dana , naime Sloboda je onovana 1912. kao Dusanovac a 1954. menja ime u Sloboda dok se Vozdovacki osniva 1929. da bi tek fuzionisanjem sa Slobodom polovinom 70-ih nastao Vozdovac.:dil:
e na to sam mislio kad sam rekao da je sloboda i vozdovacki isti klub,posto sam i ja znao neku takvu pricu...hvala sto si proverio..posto ni ja nisam vio siguran
 
@Bulevarac
Nadovezivao sam se samo na Delijin komentar o izboru i odlukama... nisam (više) neki zastupnik privatnog vlasništva da ga branim toliko. Ne bih da se mešam u temu - meni je apsolutno glupavo ono što se dešava sa sportskim objektima, ali sport je biznis u kapitalizmu - ukoliko želimo da se takmičimo u Ligi šampiona, onda ćemo imati tržne centre ispod stadiona, i nećemo biti prvi dok ne naučimo pametnije da iskorišćavamo druge ljude...

Ukoliko želimo drugačiji sport - nema nama Lige šampiona... bar ukratko.

E sad, kakve to ima veze sa stadionom? Pa iskreno - mislim da se mene ne tiče šta će ti ljudi raditi sa stadionom... niti sam išao na utakmice tog kluba, niti ću ići. Problem je što javnost i mesna zajednica nisu pitani ništa... jer su i oni deo kluba, tj. klub je deo njihovog kraja. Ostalo mislim da stvarno mene ne ugrožava...
 
Ja sam zastupnik pravde ako bi se to moglo tako nazvati. Odnosno smatram da danas Srbiji vise nedostaju pravni poredak, zakoni jednaki za sve, a ne zakoni pisani za pojedinice. Zabole me i za Zvezdu i Partizan, i ceo nas fudbal ukoliko ce to doprineti da se u Srbiji bolje zivi. U svim tim privatizacijama javnih dobara, uglavnom pojedinci ili pojedine grupacije profitiraju, na konverziji iz javnog u privatno(cesto se ta konverzija izvrsava na ustrb starih vlasnika ), kojima je zemljiste oduzeto( i svih nas ostalih, ali nikome od buducih vlasnika to ne smeta, iako se njihovi klubovi nastali na necijim suzama), i to je ono sto mi smeta. namerno se ti procesi izdvajaju iz "legalnih-javnih" tokova, i prebacuju se u trange-frange tokove da bi pojedinci profitirali. Meni vise znaci da nemamo kartonska naselja NIKADA vise u Striji, nego da neki vozdovac/zvedza/partizan dobje svoj stadion. Ja sam samo za vecu transparentost svih porcesa koji u sebi imaju nesto javno. Profiti tajkuna u takvim poslovima se mere milionima eura, a jedan kontejner za one bez krova nad glavom kosta 10-20k eura.
Da se razumemo, nemamo ja nista protiv da oni prodaju svoj brand, ako misle da vredi i moze da se proda. Ima hiljade medija gde mozete prodati svoju popularnost. pitajte Novaka, Anu.. kako oni prodaje sebe. Ali ti klubovi vecinom ne prodaju brand, kako oni to vole da kazu, nego zemljiste ili stadione koji su uglavnom svi zidani od zajednickih para.(a cesto i na otetom zemljistu, koje cemo jednog dana mi, a ne ti koji se ovajde od zvezde, morati da platimo).
 
1- Слобода Душановац, Вождовац.... исти клуб који баш и није на истом том месту од 1912, Вождовац је играо чак и на стадиону где игра ФК рад пре његовог настанка....дуга прича, углавном потпуно је исти клуб што се тиче континуитета такмичења, за ову причу је важно да то земљиште није отето после 45е.

2-ова немачка фирма је уствари од сина директора или кога већ (има негде на нету , трудићу се нађем) тако да нису ту баш тако чисте ствари и цела та прича око власништва ни мало није једноставна

3- питајте сваког навијача Вождовца шта мисли о свему и нећете наћи ни на једног који се противи свему овоме тако да као што написа неко овде ,ако навијачи тако мисле нема ту шта неко други да се нервира... Па не живимо у Јапану , Немачкој или некој другој уређенијој држави да све буде по ''ЈУСу'' значи ово је Србија и тако се раде ствари , а на нама је да тежимо томе да у оквиру својих могућности утичемо на да се неке ствари исправе, а не да кукамо како нам ништа не ваља и како сви краду и отимају....

4- овде је најбитније да се ово испоштује, а с обзиром да је ово Србија , нећемо знати до идуће године. Значи кукање након изградње, тако је како је....
 
Да, и какве су то глупости да су роми играли само у Слободи Душановац, па нису они у Маринковој бари ни били у то време. :)
 
Prema prici mog oca koji je igrao za Vozdovacki krajem 50-ih , gro igraca Slobode su bili romi, sto ne znaci da su samo oni igrali vec da je tako bilo u tom periodu.
 
Ма из зајебаванције сам то написао, па да, мало пре тог периода су и почели да се досељавају ту, а у то време су малтене сви клубови били локалног карактера...
 
pomenuo si da je vozdovac igrao na danasnjem stdionu tj poljani fk rada...tu prica nije duga,komunisti su oterali vozdovac i dali zemljiste radu..a navijaci vozdovca se ne bune i jedva cekaju da se napravi stadion,koj nece biti prazan...;) inace ja idem na tekme vozdovca...:)
 
Вождовац је чини ми се пре 4-5 година играо и у Меридиан Суперлиги, ако се не варам.
 
vozdovacki":2xvtpz7q je napisao(la):
pomenuo si da je vozdovac igrao na danasnjem stdionu tj poljani fk rada...tu prica nije duga,komunisti su oterali vozdovac i dali zemljiste radu..a navijaci vozdovca se ne bune i jedva cekaju da se napravi stadion,koj nece biti prazan...;) inace ja idem na tekme vozdovca...:)
Ako ce direktor kluba da dobije silne lokale ispod stadiona a oni se ne bune sto to nece da pripadne KLUBU onda su moroni. Da insistiraju na tome mogli bi puno bolje da prolaze u kojoj god ligi da su. Doduse, mozda je par "vodja navijaca" isto nesto dobilo, tako da oni mozda i nisu moroni...

To mu dodje kao patriotizam nasih politicara, pricaj o Srbiji a gledaj da napunis svoje dzepove. Tako i neki navijaci i direktori klubova, pricaj o klubu, a grabi i levom i desnom. Srpska posla. Tako i Arkan izgradi onaj ruzni "cardak ni na nebu ni na zemlji" kod Zvezdinog stadiona...
 
JohnyBgood":2xv29vb6 je napisao(la):
vozdovacki":2xv29vb6 je napisao(la):
pomenuo si da je vozdovac igrao na danasnjem stdionu tj poljani fk rada...tu prica nije duga,komunisti su oterali vozdovac i dali zemljiste radu..a navijaci vozdovca se ne bune i jedva cekaju da se napravi stadion,koj nece biti prazan...;) inace ja idem na tekme vozdovca...:)
Ako ce direktor kluba da dobije silne lokale ispod stadiona a oni se ne bune sto to nece da pripadne KLUBU onda su moroni. Da insistiraju na tome mogli bi puno bolje da prolaze u kojoj god ligi da su. Doduse, mozda je par "vodja navijaca" isto nesto dobilo, tako da oni mozda i nisu moroni...

To mu dodje kao patriotizam nasih politicara, pricaj o Srbiji a gledaj da napunis svoje dzepove. Tako i neki navijaci i direktori klubova, pricaj o klubu, a grabi i levom i desnom. Srpska posla. Tako i Arkan izgradi onaj ruzni "cardak ni na nebu ni na zemlji" kod Zvezdinog stadiona...
navijacka grupa...fk vozdovca trenutno nema vodju ni vodje...ali gledaj znc svi znamo(tu iz kraja) da tzv sponzor,direktor il sta god on predstavljao zeli samo pare,i da mu nije bitno sta ce da bude sa fk vozdovac to je oduvek bilo tako...klub ce postojati sigurno..a to je klub iz kraja na tekme se ne ide da bi se videla prva klasa vec da se zabavi,msm vec dve god dolazimo da gledamo tekme,a znamo da su namestene,ali to je surova realnost naseg fudbala i naviknes...:pi ne mozes sad da kazes da smo moroni sto se ne bunimo,i ovo sto grade ako ga izgrade bice dobro...pa ne gradi se na vozdovcu svaki dan ovako nesto...pa i ovaj trzni centar ce biti nesto dobro..prvi na vozdovcu te velicine i tolikog sadrzaja...pa konacno nesto tako da se gradi a da nije na budjavom NBG bez uvrede...postoji jos nesto sem tog NBG-a...:p veliki pozz valjda ces shvatiti zasto se niko ne buni..
 
RockerSVK":3dmc05a7 je napisao(la):
Вождовац је чини ми се пре 4-5 година играо и у Меридиан Суперлиги, ако се не варам.
tacno tako i zavrsili su sezonu na trecem mestu...:)
 
@ JohnyBgood, meni se dopada tvoj stav, i sto uocavas nepravilnosti i jasno skreces paznju.
ne mislim da su oni moroni u vozdovcu, samo imaju neku raunicu sigurno. Ili cene da jednog dana neka nova vlast nece tako raspolagati
javnom imovinom (ako ista javno, do tada prezivi), te da tada uslovi mogu da budu losiji (mada sumnjam da bi mogli biti losiji nego sada), ili isti kao i sada, a ko zna kada ce se to dogoditi. (pa gledaju samo svoje interese). Ili da su potkupljeni, Ukoliko je posao dovoljno vredan i ima se mesta za tako nesto, sto da ne. Potplatis 10 ljudi (ili koliko je vec potrebno) i ostvaris tako svoje interese, kada te vec drzava ne sprecava nego i pomaze u tome.

@SlobodniZidar,vozdovacki,RockerSVK hvala i vama sto ste opisali okolnosti i storijat kluba, takodje mi je super sto vozdovacni (a i ostali) imaju mesto gde idu, cak iako sportski uslovi nisu dobri (namestanje utakmica), a jos mi je pozitivnije sto ih to interesuje. Takodje mi je drago sto su i oni kao navijaci svesni da sve nije idealno, naprotiv, ali su takodje svesni da tesko mogu da izvuku vise, ikada :S
Krivo mi je sto 11 godina od dolaska "demokratije" imamo takvo stanje u drustvu, a siguran sam da vecina nas nije setala tih godina i smrzavala se ni radi Zorana, Voje ili Vesne... vec radi prava i pravno uredjene drzave.

@SlobodniZidar, sta mislis kada kazes da prica oko vlasnistva nije nimalo jednostavna, odnsono sta sve znaci nimalo jednostavno vlasnistvo danas u Srbiji ?
Da li, i gde sve postoje takvi vidovi vlasnistva kod nas, i u cemu je tu generalno ideja (oko javnog vlasnistva)u nekoj buducnosti ? bez promene(kao sto je sadasnje stanje), ili ..? (da zanemarimo sada nacionalizovano). Da li je to onda model po kome se tretiraju sportska drustava i slicna javna udruzenja ? Da li onda i ostali mogu na neki nacin da poboljsaju svoje uslove kao fk vozdovac? Da li je skupje odrzavanje terena-stadiona na krovu, i ko ce to placati ukoliko fk vozdovac nema mogucnosti ?
 
Bulevarac":2pvtrqri je napisao(la):
@ JohnyBgood, meni se dopada tvoj stav, i sto uocavas nepravilnosti i jasno skreces paznju.
ne mislim da su oni moroni u vozdovcu, samo imaju neku raunicu sigurno. Ili cene da jednog dana neka nova vlast nece tako raspolagati
javnom imovinom (ako ista javno, do tada prezivi), te da tada uslovi mogu da budu losiji (mada sumnjam da bi mogli biti losiji nego sada), ili isti kao i sada, a ko zna kada ce se to dogoditi. (pa gledaju samo svoje interese). Ili da su potkupljeni, Ukoliko je posao dovoljno vredan i ima se mesta za tako nesto, sto da ne. Potplatis 10 ljudi (ili koliko je vec potrebno) i ostvaris tako svoje interese, kada te vec drzava ne sprecava nego i pomaze u tome.

@SlobodniZidar,vozdovacki,RockerSVK hvala i vama sto ste opisali okolnosti i storijat kluba, takodje mi je super sto vozdovacni (a i ostali) imaju mesto gde idu, cak iako sportski uslovi nisu dobri (namestanje utakmica), a jos mi je pozitivnije sto ih to interesuje. Takodje mi je drago sto su i oni kao navijaci svesni da sve nije idealno, naprotiv, ali su takodje svesni da tesko mogu da izvuku vise, ikada :S
Krivo mi je sto 11 godina od dolaska "demokratije" imamo takvo stanje u drustvu, a siguran sam da vecina nas nije setala tih godina i smrzavala se ni radi Zorana, Voje ili Vesne... vec radi prava i pravno uredjene drzave.

@SlobodniZidar, sta mislis kada kazes da prica oko vlasnistva nije nimalo jednostavna, odnsono sta sve znaci nimalo jednostavno vlasnistvo danas u Srbiji ?
Da li, i gde sve postoje takvi vidovi vlasnistva kod nas, i u cemu je tu generalno ideja (oko javnog vlasnistva)u nekoj buducnosti ? bez promene(kao sto je sadasnje stanje), ili ..? (da zanemarimo sada nacionalizovano). Da li je to onda model po kome se tretiraju sportska drustava i slicna javna udruzenja ? Da li onda i ostali mogu na neki nacin da poboljsaju svoje uslove kao fk vozdovac? Da li je skupje odrzavanje terena-stadiona na krovu, i ko ce to placati ukoliko vozdovac nema mogucnosti ?
brt hvala tebi sto si shvatio pricu,ali stv i ovo sto grade za nas na vozdovcu nesto predstavlja,ipak toliko ulazu u nbg,delove zemuna,centar..da su zaboravili da postoje i drugi delovi grada,tako da nikog nije briga na vozdovcu da li ce ko da profitira od svega ovoga...
 
Није лепо називати људе моронима без обзира на све, ствар је културе. А та прича да неко може тим што је навијач клуба да нешто уради нема везе са стварношћу, кад не могу навијачи Звезде и Партизана да ураде нешто да спрече пропадање тих клубова , какве шансе имају остали, а и ако постоји утицај он је веома мали и односи се на ствари које нису повезане са финансијама.
А ти JohnyBgood шта си ти успео да у животу промениш у свом окружењу ? Видим све ти смета, ако дечко навија за фк Вождовац и преноси нам да и остали његови познаници и навијачи подржавају овај пројекат, не знам ста теби смета ?
 
Vrh