Šta je novo?

Stadion Crvene zvezde (Rajko Mitić)

Не знам људи, јес да се много чудне ствари које ми се мало свиђају дешавају у Звезди, али ако ово буде стварно квалитетно одрађено онда је то један велики плус за Топлицу (Марка) и друге који се ту ушуњаше и могло би се рећи да је ово најважнија ствар, изузимајући наравно стварање тима из Барија, која је урађена у последњих 25 година.
 
Slazem se 100%.
Možda treba još jednom proveriti cenu radova? :D
Elem, Toplaja i Zbunja su smenom Saleta Jankovića i potezima koji su usledili dokazali da nemaju časne namere.
 
J**** ih trava od milion eura!
Zvezda je definitivno dotakla dno! U stvari, videćemo, igramo sa Javorom iz Ivanjice...
 
relja":2z5lobq4 je napisao(la):
J**** ih trava od milion eura!
Zvezda je definitivno dotakla dno! U stvari, videćemo, igramo sa Javorom iz Ivanjice...
Trava izgleda ok, ali pošto je još sveža deluje ovako bezbojno, valjda kada se lepo sredi i ošiša izgledaće super.

A za CZ.... no comment :nono:
 
E, znaš šta mislim o njihovoj travi....
 
Ma bolje da smo preorali stadion i zasadili kupus...

Mada, botanicki gledano, CZ je uspela da razvije novu sortu na svom terenu - trceci balvani :p
 
Ma ovi trčeći balvani su autothona vrsta sa ovih prostora, nas su sj***** ova dva panja iz uprave.
 
Ceo prvi tim poslati u Kinu. Ovoj dvojici zabraniti da se bave menadžmentom u sportu. Transformisati Zvezdu i Partizan u gradska javna preduzeća. Objaviti javni konkurs za upražnjena mesta. Procedura ista kao predložena za ostale funkcije u gradu. Zabraniti dovođenje igrača iz mesta udaljenih više od 500km od Beograda i iz četvrte avganistanske lige.
Pohapsiti ceo FSS. FIFA će nas suspendovati na dve godine ali to i nije toliko strašno, ionako nećemo na Mundijal sa ovakvom organizacijom.

In the meantime, gledati košarkašku reprezentaciju u cilju smirivanja živaca. :D
 
Homer Jay":2qaadly3 je napisao(la):
Ma bolje da smo preorali stadion i zasadili kupus...
Super ideja! :lol::lol::lol:



EDIT: Salu na stranu, mislim da posle ovakvih dogadjanja, moze brzo doci do donosenja zakona o sportu i prodaje dela akcija "slucajno" unistenog kluba za male pare..:(
 
Od kako je Miskovic otisao ide se jos strmoglavije na dole. Kao da im ponestalo para. E Zvezdo na sta si ti spala... :(
 
Posto vidim da se vode polemike oko toga ko je u stvari finansijer radova na terenu, da li neko pouzdano zna to???
A u vezi sredjivanja fasade, jad i tuga. Okrecili su malo onu sirovu ciglu, a i to je odradjeno kao da su imali kilo farbe za ceo stadion.
Ljudi koji su bili u tunelu kazu i da je to sredjeno, ali kako je odradjeno bolje da nista nisu dirali
 
Radove je finansirala FK CZ, a nadaju se da ce dobiti neka sredstva od Univerzijade za jos neke radove.
 
Otvaranje terena sa veštačkom travom
Za četvrtak 16. oktobar zakazano je zvanično otvaranje terena 5 sa veštačkom travom, kojem će prisustvovati sve mlađe selekcije našeg Kluba i predstavnici medija.
Teren se nalazi iza južne tribine stadiona i na njemu se će sve kategorije naše Omladinske škole imati priliku i da treniraju i da igraju utakmice.
извор званични сајт ФК ЦЗ
линк http://www.crvenazvezdafk.com/Otvaranje-terena-sa-vestackom-travom-923-c1-content.htm
 
Otvoren teren sa veštačkom travom
Postavljeno: 16.10.2008
Naš Klub danas je promovisao i svečano otvorio teren broj 5 sa veštačkom travom, koji se nalazi iza južne tribine stadiona. Teren već koriste, na njihovo veliko zadovoljstvo, svi klinci iz naše Omladinske škole i kako kažu svi jedva čekaju da odigraju na njemu i prvi zvanični meč.

Veštačka trava, najnovije tehnologije Prestige- XM visine 60mm proizvod je poznate svetske kompanije koja svoje ogranke ima u Americi i Francuskoj.
Ista vrsta trave bila je postavljena na stadionu Lužniki u Moskvi i promovisana je na utakmici reprezentacija Rusije i Engleske.
Trava je visokog kvaliteta i zadovoljava FIFA standard (**) za odigravanje međunarodnih utakmica.

Otvaranju su prisustvovali direktor stadiona Miodrag Ćorović, direktor Omladinske škole Zlatko Krmpotić, koordinator Omladinske škole Tomislav Milićević, kao i veliki broj trenera mlađih selekcija i predstavnika medija.

Miodrag Ćorović je naglasio da je ovo veliki dan za Crvenu zvezdu i samo jedan od projekata koji su planu da se urade, računajući na još jedan pomoćni terer iza severne i južne tribine, s obzirom da naš Klub ima skoro deset mlađih selekcija, kao i hotel za igrače iz Omladinske škole.
Zlatko Krmotić dodao je da je novi teren sa veštačkom travom jedna u nizu investicija u službi budućih Zvezdinih uspeha i stvaranja velikih asova.

POGLEDAJTE VIDEO OVDE
извор званични сајт ФК ЦЗ
линк http://www.crvenazvezdafk.com/Otvoren-teren-sa-vestackom-travom-935-c1-content.htm
 
21/10/2008 19:35 | Za razliku od situacije u srpskom fudbalu sponzorima u Španiji isplati se da ulažu u Barselonu i Real: Stadion Nou Kamp

2505_ocp_w380_h300.jpg


U susret Danasovoj konferenciji „Budućnost fudbala u Srbiji“ (24. oktobra, Hotel Hajat)
Španski model san srpskih klubova

Autor: Katarina Sinđelić i Jelena Davidović

Beograd - Kada se vodi polemika na temu privatizacije u srpskom sportu svi se kao po pravilu „hvataju“ za španski model kao najpogodniji i najbolji mogući za ovdašnje prilike.


Način na koji su najveći klubovi sa Pirineja, u prvom redu Barselona i Real Madrid privatizovani, upravo je taj po čijim osnovama bi trebalo da se urede i dva najveća srpska kluba Crvena zvezda i Partizan. Crveno i crno-beli bi na taj način ostali to što i jesu - udruženja građana, ali uz određene modifikacije. Ujedno uz ovaj model fudbalski klubovi u Španiji mogu biti registrovani i kao privatna preduzeća, što je slučaj sa madridskim Atletikom.

Predsednik kluba koji je u formi udruženja građana bira se na četiri godine, glasanjem na izbornoj skupštini kluba. Najviši klupski organ čine navijači, koji se nazivaju „sosiosi“ - odnosno vlasnici sezonskih karata i veterani kluba koji su doživotno imenovani na mesta u skupštini a koje po posebnim propisima statuta kluba imenuje upravni odbor.

Pravo kandidature za predsednika ima svako - biznismeni, političari, pravnici, bivši fudbaleri. Izbori uglavnom liče na političke kampanje gde budući predsednik grupi navijača izlaže plan vođenja kluba, obećava pojačanja... Novi predsednik sam bira upravni odbor - međutim, praksa je da pored njegovih poslovnih partnera u UO uvek ima mesta i za legende kluba. Ovo su principi koji su potpuno isti sa onim koje primenjuju najveći srpski klubovi. Ključna razlika je u tome što je predsednik kluba prema španskom Zakonu o sportu obavezan da po stupanju na dužnost u centralnu banku Španije deponuje 50 miliona evra koje će mu po isteku mandata biti vraćene u celokupnom iznosu. Tih 50 miliona služi kao garancija u slučaju da predsednik ne vodi klub shodno propisima i u skladu sa pravilima profitabilnog poslovanja. Sa tom sumom novca se isplaćuju eventualni dugovi prema igračima ili bilo kome, a koje predsednik ostavi po odlasku sa dužnosti.

U Španiji je predsednik Katalonaca ili „kraljevskog“ kluba ujedno i čelnik sportskog društva, a ne samo fudbalskog, košarkaškog, odbojkaškog kluba... Tako na primer Ramon Kalderon i Đoan Laporta biraju i UO košarkaških, odbojkaških, vaterpolo sekcija...

Iako su klubovi registrovani kao udruženja građana, javna je tajna da Real Madrid finansijski dotira i kraljevska porodica, a da Barselonu finansira pokrajina Katalonija (tako npr. Baskija finansira Atletik Bilbao).

U Srbiji se neretko događalo da sponzori koji ulažu u klub traže i mesto u UO. Zbog toga smo često bili svedoci brojnih sukobljavanja između čelnika klubova i finansijera. Postavlja se pitanje zašto se onda sponzorima u Španiji isplati da ulažu u Barsu ili Real, a da pri tom nemaju nikakva upravljačka prava? Odgovor ne može biti jednostavniji. U toku ove predsedničke kampanje na Marakani na sve strane možemo čuti izjave tipa „Crvena zvezda je najveći srpski brend“. Možda i jeste tako, ali dugo niko od čelnika crveno-belih nije uspeo da „naplati“ popularnost kluba. Sa druge strane, Real i Barsa na godišnjem nivou zarađuju, za srpske uslove, enormne sume novca na prodaji dresova i predmeta sa logom kluba. Sponzori tih velikana naprave dogovor sa klubom da ulože novac u dovođenje npr. Kristijana Ronalda i onda njima ide kompletan prihod od autorskih prava na štampanje dresa sa imenom ovog igrača. Isto tako firme uplate određene novčane iznose kako bi im klub ustupio autorska prava za štampanje njihovog znaka npr. na upaljačima, loptama... Dobar primer cele ove priče je čuveni proizvođač sportske opreme Najk, koji je posredovao prilikom dovođenja Ronaldinja i sklopio ugovor sa Kataloncima po kojem je Brazilac u toku sezone morao da ima najmanje 30 dana u kojima je bio oslobođen treninga kako bi snimao reklamne spotove.

Ovi primeri svakako zvuče kao scene iz SF filmova, ali ostaje nada da će jednog dana, ipak, biti realnost i za srpski sport.

Izvor: Danas
http://www.danas.rs/vesti/sport/fudbal/spanski_model_san_srpskih_klubova.74.html?news_id=143059

Ovo samo delimično ima veze sa rekonstrukcijom stadiona, ali će imati presudan uticaj na neku buduću rekonstrukciju/novi stadion.

Ovakav model (španski) mi se čini kao jako dobar za sportska društva (Zvezda, Partizan i Vojvodina), dok u slučajevima gde postoji samo jedan klub: OFK Beograd, Metaloplastika, KK Sloga, OKK Beograd, VK Bečej više mi se sviđa engleski model klasi;nog akcionarskog društva.

SD Crvena Zvezda, Partizan i Vojvodina moraju da imaju samo jednog predsednika i objedinjene službe marketinga, računovodstva, HR-a (najvažnije :)), logistike itd... U prevodu, pored Marakane na onih 16 hektara koje Zvezda ima treba posle privatizacije da se izgradi poslovna kula u kojoj bi bila objedinjena kompletna administracija, sve izuzev sportskih borilišta. Sa boljim marketinškim modelom Zvezda bi mogla da igra (i zaradi) u punoj areni umesto u Pioniru. Naravno, ovo isto želim i Partizanu (sa sve kulom).

2012: Two towers, Belgrade edition :D
 
Дакле, како преноси СОС канал грејачи који су уграђени испод Звездиног терена су неупотребљиви пошто није направљена котларница која би грејала терен. Овако је сасвим могуће да и овај терен пропадне.

клап, клап, клап
 
Најјача вест у последњих месец дана дефинитивно.
:lool:
 
:lool: Znam da nije lepo smejati se komsijskoj nesreci ali...to je jace od mene. Eto, sad im verujem da je Zvazda Srbija. Ko razume svatice :dil:
 
Bolje imati i grejace koji ne rade nego ih nemati uopste komsija!! :p
 
Pa ne znam da li je bolje, komsija, razmisli malo ;) Jedno znam, na poslednjem derbiju, gledajuci sa juga, teren je delovao bas dobar. Zato me je i iznenadila ova vest
 
Чух недавно и објашњење због чега не раде грејачи. Наиме, како каже ген. сек. ФК ЦЗ Козић проблем је у томе што је због Универзијаде било планирано проширење тунела испод севера а туда су требале ићи и цеви за грејаче. Проширење тунела је требало заједнички и да се финансира.
Да се цеви не би постављале па касније секле и уклањале због проширења тунела њихово постављање је одложено. Иначе ЦЗ још увек није званично обавештена да је отварање Универзијаде пребачено у Арену.
 
Mislim da je taj odnos Zvezda-Univerzijada cisto kukavicko prebacivanje odgovornosti na drugu stranu... I jedni i drugi su zasrali u svojim poslovima i sad se vade medjusobnim tihim prepucavanjem... Nisam delija, ali bih naravno jako voleo da izguraju do kraja pricu sa terenom i da nas fudbal, i sport uopste, moze da se pohvali necim lepim. A ne da kao i uvek imamo dva "velika" kluba, dva stadiona od kojih je jedan poznat kao veliki ali neverovatno ruzan i nefunkcionalan, i u rupi, sa sve zivom ogradom...a drugi manji, saren, a pritom se raspada, i ja kao dvometras moram debelo da se sagnem da bih usao-izasao na tribinu... Ne mogu da verujem da se u ovoj zemlji ni jedna stvar ne moze zavrsiti kako valja... Jeste, stari su i oronuli, ali dajte ljudi, uradite vise nesto za nas koji volimo svoje kluboveeeeee! :o



Jbg, ponele me emocije... :p
 
mitadigimon":2cwf1r2w je napisao(la):
...dva stadiona od kojih je jedan poznat kao veliki ali neverovatno ruzan i nefunkcionalan, i u rupi, sa sve zivom ogradom...a drugi manji, saren, a pritom se raspada, i ja kao dvometras moram debelo da se sagnem da bih usao-izasao na tribinu...
Зар није овај мањи стадион познат као невероватно ружан? :p Из фундамента обрати пажњу на понашање!!! :lol:
 
Ja najiskrenije napisao svoj stav i mislim da nema ni trunke zle namere niti navijacke ostrascenosti u mom prethodnom postu, ali uvek se nadje neko sa druge strane ko ce da bocka... :) Naravno retardinjo da je ruzan, mali, oronuo, saren, nema krov...zato sam i napisao sve ono gore... :cool:
 
Шалим се ја мало са тобом, нисам мислио да имаш зла намере...;)
 
Vrh