Šta je novo?

Srbija - zlatna strana medalje

Ne, ali ima prihode od svog rada, a taj rad ima svoje zvanje (bilo marketing, programiranje, dizajn...) a država ima jasno definisane poreske zakone na prihode što je na kvarno pokušala da iskoristi. Onda je i radnik na gradjevini koji radi na crno frilencer te ne znam zašto država smara sa inspekcijama i kaznama, treba ga jednostavno osloboditi poreza. "Problem" frilencera je što mi do skoro nismo ni imali taj pojam jer takvi poslovi nisu postojali(što je posledica onoga da se danas živi nikad gore kako neki vole da kažu) ali sada imamo.

Fora sa "frilenserima" je ta što oni svoj rad baziraju u radu na daljinu tj nisu vezani za mesto pa mogu da biraju odakle će da rade. Zato neke države donose poreske olakšice za njih, uglavnom siromašniji delovi zemalja.
 
Vi mešate pojmove, frilenser nije samo radnik na daljinu (ili preko interneta). Frilenser je pre svega ekspert u svojoj struci, da li će da radi online ili onsite, to zavisi od klijenta i vrste posla kojim se bavi.
 
Poslednja izmena:
To jeste.. može biti i novinar frilenser, u svojoj zemlji i svom gradu.. svakako koristi internet ali nije ITjevac.. e sad u okviru toga, ma čime konkretno da se bavi, svakako ostvaruje prihode od svog rada i treba da plaća porez... Ja bih uveo da svi budu oslobođeni poreza do 400 evra mesečno a na razliku do pune plate bih uveo da porez na zaradu progresivno raste... I onda onaj godišnji porez na zaradu bih ostavio (to je porez za bogate) Jer u ovakvim društvima gde je sve i dalje vrlo siva zona... Ko zaradi puno mora neki deo i da vrati društvu i pomogne nas koji sedimo na kauču trenutno... Ovaj, šalim se... Treba da pomogne infrastrukturu da grad bude lepši za sve nas...

Sve u svemu, poreskim nekim olakšicama ili oslobođenjima treba da se podstaknu ne samo najsiromašniji, nego i srednji sloj... Ali bogataši, malo je njih koji su savršeno legalno sve to stekli i da su ih samo struka, znaje i sposobnosti doveli do pozicija od ugleda u društvu na kojima su dobro plaćeni... Tu nejednakost treba porezom malo iznivelisati 😎
 
Može da bude i frilenser novinar (to onda znači da država poznaje pojam frilencer) ali kod nas nema takvih. Pričamo za naš primer, a i većine drugih.

Vi mešate pojmove, frilenser nije samo radnik na daljinu (ili preko interneta). Frilenser je pre svega ekspert u svojoj struci, da li će da radi online ili onsite, to zavisi od klijenta i vrste posla kojim se bavi.
Kao što rekoh, onda je frilencer i gradjevinski radnik, ne znam zašto se oni ne oslobode poreza.

Ja bih uveo da svi budu oslobođeni poreza do 400 evra mesečno a na razliku do pune plate bih uveo da porez na zaradu progresivno raste... I onda onaj godišnji porez na zaradu bih ostavio (to je porez za bogate) Jer u ovakvim društvima gde je sve i dalje vrlo siva zona... Ko zaradi puno mora neki deo i da vrati društvu i pomogne nas koji sedimo na kauču trenutno... Ovaj, šalim se... Treba da pomogne infrastrukturu da grad bude lepši za sve nas...
Upravo to, zašto bih Ja nekome omogućavao puteve, školovanje, lečenje... (nebitno kakav je kvalitet) a drugi je jbg "frilencer" pa ne mora, a koristi sve to isto. Ne znam koja država u Evropi pa i svetu oslobadja frilensere svih poreza?

No da ne gušimo temu dalje mislim da i ima tema o frilencerima.
 
20221212_225848.jpg
 
Stavio bih video u "Veru i društvo" al je tema i dalje zaključana...


Biće zanimljivo sa ovim čovekom... 😄

"U jednoj slici što vidite ne znate šta je fotošop, a šta nije, naše starlete sve fotošopom izgleda super a ko zna kako je inače..."

"Važno je u našoj poruci da budemo kratki i jasni, nema više onog kao dugo pa onda vučemo, mladi danas, kad gledate tviter, tik tok, do minut, dva maksimalno i idemo dalje... Tu je jako važno da do minut i po, dva ubacimo vest koja će uhvatiti pažnju pa ako je dobra onda će ići dalje, ako nije, onda ide opet dalje... Ali bez našeg sadržaja (smeh)."

Fenomelano... Ovaj čovek me mnogo podseća na mene... 😄 Ne znam kako je završio u katolickom kleru ali 👍🙂
 
Jednom sam razgovarao sa jednim kat. popom u jednom multireligijskom gradu u CG.
On mi je u jednoj recenici sazao njihov odnos sa SPC:
"Oni nas ne podnose jer imamo vise para od njih", tako je rekao.
 
@MC_ Nisam, ali deluje mi kao bolji izbor za duhovnika od patrijarha SPC.

Ne mora da podrži pride ili da venčava istopolne parove al samo nek ne zove seksualno različite ljude "zlom" i dovoljno je..
 
@MC_ Nisam, ali deluje mi kao bolji izbor za duhovnika od patrijarha SPC.

Ne mora da podrži pride ili da venčava istopolne parove al samo nek ne zove seksualno različite ljude "zlom" i dovoljno je..

pa jeste. Oni bi trebalo da tu svoju hriscansku ljubav ispolje prema svima.

Patrijarh SPC je na tom mestu iskljucivo zbog veza sa Familijom.
 
Potpredsednica Stranke slobode i pravde i šefica poslaničke grupe „Ujedinjeni“ Marinika Tepić saopštila je da se na kolegijumu u Višem javnom tužilaštvu većina tužilaca pobunila protiv višeg javnog tužioca u Beogradu Nenada Stefanovića i da su aplaudirali u znak podrške smenjenim koleginicama Jasmini Paunović i Bojani Savović.
„Upravo se završio Kolegijum u Višem j.tužilaštvu u Beogradu. Prvi put se većina tužilaca pobunila protiv šefa Nenada Stefanovića i reklo mu: “Sram te bilo, obrukao si i Skupštinu koja te birala”. I apludirali u znak podrške smenjenim koleginicama iz antikorupcijskog odeljenja“, stoji u objavi na Tviteru.

Ovo je prvi put od kada znam za sebe da su se nasi visoki drzavni sluzbenici pobunili protiv sefa.
Naravno, sve sto prica Marinika treba uzeti s rezervom jer se radi o osobi koja radi po nalogu ambasada, kao i jedan deo tuzilaca direktno, koji su osigurac strane kontrole.

Ali ipak, ovo uliva ogromnu nadu....
Samo postojanje pobune u jednoj zemlji kukavica gde se ljudi plaase de se ne zamere ovom ili onom, to je kvantni skok za Srbe.
 
Pregledao sam temu, šta je zlatna strana medalje, uglavnom neki primerci lične hrabrosti, ili ličnog humanitarnog rada. Ima tu nekih lažiranja, kvaziponosa, navodno, obrazovani ostaju i vraćaju se, ali hajde da dam nešto na osnovu iskustva života i na istoku i na zapadu, šta je zlatna strana medalje:

1 - Dostupnost hrane sa ukusom te hrane. Ponuda se pogoršava, zapadni sistem ishrane našminkanim surogatom se sve više populariše, ali je i dalje dosta dostupno pojesti jaje sa ukusom jaja, paradajz sa ukusom paradajza, meso sa ukusom mesa.
2 - Mnogo sačuvanih ekosistema u ne Vojvodina delovima Srbije. Autohtone sorte poljoprivrednog bilja. U Holandiji su neke za nas uobičajene evropske biljke poput Hajdučke trave i Jegorčevine, ugrožene, a jako su važne za populaciju pčela. Ekolozi i poznavaoci ekološke poljoprivrede se udive kada u Srbiji vide prirodnu livadu sa nekoliko stotina biljnih vrsta. U Srbiji postoje individualne inicijative za održavanje raznolikosti sortimenta i rasa poljoprivrednih biljaka i životinja, ali nema kvalitetne podrške države, i spremnosti da se u to uključe najbolji ljudi. Norveška pravi svetski poznatu banku semena. U Lenjingradu pod opsadom 1941.-1944. su biolozi u banci semena radije umirali od gladi nego što bi pojeli i jedno jedino zrno.
3 - Porodica nije tako duboko uništena kao u ostatku Evrope. Iako, SNS zdušno radi na tome. U postsovjetskoj zoni razvodi su 50-70% broja sklopljenih brakova, ali i sa tim ima mnogo više tragova porodičnog nego na Zapadu. U Zapadnoj Evropi, brak šta je to? Sa izuzetkom hrišćanske i muslimanske manjine, formalne brakove sklapaju oni kojima je važan bračni ugovor, ali i tu je sve popularnija forma zajednice "fiskalno partnerstvo". U Holandiji i Norveškoj je sasvim normalno da muž i žena, ili fiskalni partneri izađu vikendom, ona traži j...ča sa strane, on traži j...cu. Na državnoj holandskoj televiziji sasvim opušteno reklamiraju aplikaciju za upoznavanje "druga ljubav", odnosno, varanje maltene kao norma. Muškarci iz tih država koji žele normalan brak sada jako često traže žene u Indokini. O istočnoevropljanke su se opekli, zato što vrlo brzo usvajaju holandsku kulturu ličnih odnosa. Odnosi deda i baba sa unucima su hladni, a decu je baš briga za stare, bolesne i siromašne roditelje.
4 - Odličan odnos cena-kvalitet privatne medicine u odnosu na prosek EU medicine. U Holandiji čekaš dva meseca za operaciju uraslog nokta, finansijski te oderu za desetominutnu rutinsku operaciju, a državnim dekretom nametnuti paraziti zvani osiguravajuće kuće maltene ništa od troškova lečenja ne pokriju. Kao gastarbajter, sve što hoću u Srbiji u privatnim ordinacijama rešim u toku jedne radne nedelje.
5 - Dobra gustina mreže i pokrivenost redom vožnje GSP Beograd. To je jedino što mogu da pohvalim u transportnim sistemima Srbije.
 
U Holandiji i Norveškoj je sasvim normalno da muž i žena, ili fiskalni partneri izađu vikendom, ona traži j...ča sa strane, on traži j...cu. Na državnoj holandskoj televiziji sasvim opušteno reklamiraju aplikaciju za upoznavanje "druga ljubav", odnosno, varanje maltene kao norma.

I kod nas je norma o kojoj se ćuti tj. radi se iza leđa, mada mi želimo da verujemo da smo moralniji...

Broj razvoda u Evropi ne govori ništa o tome koliko su brakovi koji opstaju u Srbiji srećni.

Da ne govorim samo koliko sam oženjenih upoznao da traže momke, sve dvostruki, paralelni životi u kojima licemerno ćute o svemu što rade...

S obzirom da sam 90tih rastao na nemačkim tv kanalima poput rtl-a ,voxa i prosiebena i njihovih tada progresivnih emisija o sexu i erotici, kao sto su va(h)re liebe, peep i liebe sunde, koje sam još kao dečak redovno gledao, meni je sve što se u seksualnosti može zamisliti odavno poznato i otvoreno seksualno društvo nešto najnormalnije, uz žaljenje što to dolazi 30 godina kasnije kod nas...

Ona emisija Fantastična planeta na rts-u je u svojoj 2. epizodi (čini mi se) napravila pozitivan pomak u tom smislu da ne budemo baš najzatucanija nacija u Evropi...

Kad pozvučeš crtu barem, ako ništa drugo, treba otvoreno razgovarati o svemu jer je dokazano da je čovek u najbolju ruku sukcesivno monogamno biće, ako ne i poligamno, a nikako samo monogamno...

I da sad ne govorim kako je kod šimpanza i gorila i kojoj vrsti smo i po čemu bliži, ali monogamni nismo, to je zabluda.
 
Brt koi smarac, lik teo da ga casti picem, ono, uzmes i zahvalis se, ovaj napravio celu filozofiju od toga.
 
Jerotić je bio ozbiljna glava, pravi lik. Imao sam sreću da prisustvujem njegovim predavanjima, koja je povremeno držao na Pravnom.. uvek je bila ogromna gužva, a on i u već ozbiljnim godinama izuzetan.
 
Ne znam da li je ovo tema za zlatnu stranu, ali svaka čast ovim ljudima... Da sam vlast, svi hirurzi koji operišu srce i mozak-imali bi platu bar 5000 evra.. ma, njihov rad ne može da se nadoknadi novcem.

Žao mi je samo, i nadam se da vlast ovu njihovu humanost neće da zloupotrebi i počne da pritiska druge lekare po srpskim bolnicama da rade besplatno i vikendima.
 
Vrh