Šta je novo?

Srbija - zlatna strana medalje

 

Покрет за Лесковац скупља новац да Карлеуша не пева на Роштиљијади​

Лидер Групе грађана „Покрет за Лесковац” Предраг Митровић позвао је данас градоначелника Лесковца да откаже гостопримство певачици Јелени Карлеуши на овогодишњој Роштиљијади због тога што је део Лесковчана назвала погрдним именима.

Говорећи о Роштиљијади, Митровић је оценио да би она требало да доживи комплетно ребрендирање, да се од једног „сабора пијанства и кича врати на традицију”, на туристичку атракцију где ће у првом плану бити гастрономија, али и да се гостима покажу локације од историјског и културног значаја у Лесковцу и околини.
 
Meni je ovo sakupljanje novca protiv neceg ili nekog jedna krajnje preterana akcija. Ako zele da "rebrendiraju" festival, onda je sasvim prihvatljiva tema, ali neka u tome i mladi imaju svoj glas, a ne samo gospoda od 50 godina, koja je sve to vec prosla i sada zeli da se ususka u sigurno krilo "tradicionalnog" (sta god to tacno znacilo).

Mladima u manjim sredinama je potrebno da se pruzi nesto moderno, malo vise Sveta, ne mora to da bude Karleusa, ali svakako nesto sto ce da ih barem za vreme te rostiljijade izvuce iz ucmalosti palanke. Organizatorima je, verovatno, bitno da dodje neko svima poznat, kako bi mogao da se obrne profit (bez obzira sto je koncert unapred placen, masa ljudi i dalje ima svoje prohteve i dobra su prilika za zaradu sa strane).

U borbi protiv sunda i kica ne treba pobeci u zatucanost, ukratko receno.
 
To je osmišljeno kao verbalni šamar narcisoidnoj nelečenoj gaduri koja je pljuvala po njima. A novac će dati u humanitarne svrhe, piše u tekstu.
 
Ne znam sta je rekla, ali to stvarno nije bitno. Osetiti se kolektivno uvredjenim je provincijski, a za humantarne svrhe mogu sakupiti i bez Karleuse, to im je sada samo populisticko sredstvo.
 
Pa i kada nastupa, plaćena je da ne peva ;)
 
Карлеуши су тезгу намештали политички, као што се иначе и намештају све тезге од стране општина. Пуна подршка Лесковчанима да отерају самозвану диву.
 
Ajde kopirajte tekst, pa necu valjda na Blicov sajt da ulazim.
 
Par je dobio blizance dečake i posle ponovo...

Lepo za taj par i za njihovu porodicu, siguran sam da su srećni, nadam se da će imati dovoljno sredstava da iškoluju svoju decu i izvedu ih na pravi put. Nadam se da će država aktivno učestvovati u tome, onomad pompezno najavljenim merama za trojke i četvorke. Nažalost veći je rizik da ovakve i slične porodice u Srbiji skliznu na drugu stranu medalje, od razloga za radost...
 

U razgovoru za Nova.rs, naš planetarno poznati specijalista, najavljuje najznačajniji projekat u svojoj 30 godina dugoj karijeri, bogatoj najvećim medicinskim dostignućima, u okviru kojeg će presaditi muški polni organ na žensko telo, a cilj mu je da u bliskoj budućnosti genitalna hirurgija dostigne tako visok nivo, da i osobi koja je rođena kao muškarac, omogući začeće deteta.
 
Mi smo, nekom igrom sudbine, kombinacijom niskih cena i iskusnih stručnjaka, verovatno jedna od najboljih destinacija za operacije usaglasavanja roda. Verovatno cak i druga nakon Tajlanda. Mnogi zivoti su promenjeni na bolje u ovoj nasoj konzervativnoj zemlji... kome se ne svidja ta cinjenica, slobodno nek se seli u Rusiju. Ali ipak je tamo suicidalna beda i alkoholizam do smrti, kanda nije dobro...


Da je ovaj... da ne kazem sta... otvorio clanak, video bi da strucnjak prvenstveno pomaze deci potpuno istim zahvatima i radi u Tirsovoj. Al' to bi samo siktalo po automatizmu...
 
Poslednja izmena:
^^Kažu planetarno poznat specijalista, valjda znaju o čemu govore... Ako ga ceo svet priznaje i poštuje red je da ide u zlatnu medalju...
 
Pa ti si prvi slika i prilika inata, mojne da se frljamo! Samo ponosno!
 
Tebi je inatlija svako ko ne misli kao ti, hvala ti što svakog dana iznova i iznova potvrđuješ svoju reputaciju i moje mišljenje o tebi i sličnima. U životu nisi jedan stav korigovao, bar ne na celom ovom forumu koji ima još hiljadu tema pored prajda, a drugima laprdaš o inatu. Smešan si. No dobro, to i jeste tvoja svrha na ovom forumu.

P.S.
Hajde sad jedno ''moja zadnja'', pa da završimo ovde. Bezveze mi je da na dve susedne teme vodimo iste raprave. Ja ću da ostanem samo na temi Izbori. Ti ovde slobodno divljaj do mile volje.
 
Mi nismo igraci ovde sa "svrhom", preprogramirani, nego slozena ljudska bica. Cak i ti u svom mentalnom kavezu imas neku slozenost, nikad se ne bih se usudio da te redukujem na takav nacin. To sto ti licno ne vidis da je ovo par ekselans politicki cin bunta ne znaci da on to nije. Da moze da izadje parada majmuna podmazana rubljama i licemerni svestenici i bradati silovatelji koji se prave porodicnim ljudima i da ti prete i nazivaju zlom i "ideologijom" i da ti sve to progutas i nastavis dalje.
Mada, pomirio sam se jednostavno da si ogranicen i da nikad neces razumeti, ali te to, avaj, nece spreciti da pises dijatribe.
 
Ne može to moj pravoslavno talibanski i klerokomunjarski mozak da razume ahahaha 😄 Šalu na stranu, ma u redu je bre, pa ionako sebe u zadnje vreme podsećam da batalim rasprave gde niko nikad neće ni jedan atom promeniti, jer nema svrhe. Tako da samo nastavi(te), i ovde i na temi Izbori. Uostalom, ionako je forum pun lasica koje o Evroprajdu misle još gore a zabranili bi čak i BG prajd, odnosno gaje dobrano ekstremne desničarske i šovinističke stavove, ali su prevelike lasice da istupe sa takvim stavovima pa onda uvek puštaju druge da ulaze u klinč dok oni ćutke posmatraju sa strane, jer su prevelike kukavice da se pridruže. Tako da ne brini, neću te ništa ispravljati, a ti slobodno opali rafale do mile volje. I naravno, na kraju, kad završiš, obavezno ''moja zadnja''.
 
Sve si u pravu, naravno da ima i mnogo gorih od tebe, i lepo si ih krstio. Ali tesko da se kriju. Moralo je pola foruma da se autuje da ne bi bilo kako je to narod i kako je podrska Prajdu izmastana i dovedena spolja. Na popisu cu, obavezno, da se izjasnim kao ateista i Jugosloven, dosta trtljanja o vecini koja je samo pravoslavlje-Srbin-Rusija majka. Da se saberemo mi svi ostali, pa da vidimo... Ovo je drzava i gejeva, i lezbijki, i trans ljudi, i muslimana, i katolika, i Jevreja, i Roma, i Rusina, i Albanaca, i Madjara... i svi mi moramo da gledamo ono od juce i da kazemo "dosta". Mi ne zelimo da budemo odbaceni od ove zemlje, ali ne mozes da se osetis nikako drugacije.
 
😄 Ookk.... Inače, ja nemam ništa protiv onih koji se na popisu izjašnjavaju kao ateisti niti protiv onih koji se izjašnjavaju kao Jugosloveni. Imam protiv onih koji se izmotavaju pa se izjašnjavaju kao Eskimi ili Klingonci jer misle da time teraju neku kontru i inat državi ili vlasti, a zapravo samo ometaju uvid u realno stanje društva, na osnovu koga posle možemo (i treba) da donosimo kadrovske i demografske mere i promene. Na kraju krajeva, ne kapiraju da popis - koliko je meni poznato - ne rade pripadnici SNSa pa čak ni državni službenici nego uglavnom obični ljudi honorarci, sa zadatkom da se formira slika o populaciji zemlje. Zato su mi takva izmotavanja kretenska i štetna. Bunt uperen u pogrešnom smeru na pogrešne osobe.

A ovako ne smetaju mi ni ateisti ni Jugosloveni. Mislim to je mogao da vidi bilo ko me je sreo na nekoj o tema gde se pričalo o Jugoslaviji, da ja o celoj toj priči imam neutralno mišljenje, odnosno nešto zameram nešto hvalim. Na žalost nekih zadrtih nacionalista i anarhista, pa i kapitalista na forumu.
 
Poslednja izmena:
Vrh