Šta je novo?

Srbija - zlatna strana medalje

Lep gest i pohvale đacima generacije.

Ou2U1Mn.jpg
 
Film "Toma".. Odavno kod nas nije snimljeno nešto ovako dobro..Toliko emocija, odlični glumci. Sigurno će ući u društvo Maratonaca i ostalih klasika. Bjelo, svaka čast :vops:
 
Kada oni koji su zaduzeni za nesto imenom profesije, rade taj posao, drzava cveta. Da parafraziram Lao-Ce-a
I zaista pravobranilac je odlucio da brani pravo.
Na njega je graknula banda, ali ipak je krenuo.



Јавни правобранилац Ваљева тужио Град и Републику због незаконито поклоњеног земљишта немачкој „Бизерби“ и поручио: Посао ми је да штитим имовину грађана


Поводом директних напада одборника са скупштинске говорнице Града Ваљева, али и због прича по кулоарима Градске управе да ће бити смењен са места Јавног правобраниоца због подношења тужбе Вишем суду против Града Ваљева и Републике Србије због уступања без накнаде 11,8 хектара земљишта у индустријској зони у Попучкама, немачкој фирми "Бизерба", јавни парвобранилац Дарко Костић се обратио новинарима.

Дарко Костић је рекао да је његова дужност да одговори на све те нападе и захтеве јер је његов посао да „штити имовину свих грађана и грађани морају да знају истину“.

„У складу са законом и уредбом Владе Србије град може да пренесе Републици земљиште без накнаде у два случаја. Први случај је ако се Република обавеже да ће на том земљишту изградити објекат тачно одређене површине и намене у складу са важећим планским актом. Други случај је ако је пренос земљишта без накнаде са града на Републику основан, односно ако град од Републике као стицаоца за узврат добије објекат или друго земљиште у власништву Републике које вреди као земљиште града“, рекао је он.

У оба ова случаја Влада мора дати претходну сагласност граду да пренесе Републици земљиште без накнаде и град за узврат мора добити од стицаоца корист неновчане природе која вреди најмање колико и земљиште, појаснио је Костић новинарима процедуру коју је морао да испоштује Град Ваљево у поступку поклањања земљишта Републици Србији, односно немачкој фирми „Бизерба“.

Није било питање да ли ми хоћемо или нећемо да пишемо тужбу, већ морамо и то смо и учинили

Он је рекао да у конкретном случају Град није тражио сагласност Владе и поред тога што је то изричита законска обавеза, па самим тиме Влада и није дала претходну сагласност граду. Без те сагласности уговор је незаконит јер по закљученом уговору Град Ваљево од Републике није добио ништа.

Дарко Костић је појаснио да на све уговоре којима Град купује или продаје земљиште јавно правобранилаштво даје претходно мишљење што је учинило и у овом случају. Дато је негативно мишљење на уговор којим град Ваљево без накнаде преноси земљиште Републици Србији. Упркос томе градоначелник Ваљева Лазар Гојковић је код бележника закључио тај уговор.

„Истог тренутка је наступила правна обавеза правобранилаштва да поднесе тужбу да се тај уговор поништи. Дакле, није било питање да ли ми хоћемо или нећемо да пишемо тужбу, већ морамо и то смо и учинили“, рекао је Костић и подвукао да су неосноване гласине да правобранилац пише тужбу по политичкој директиви.

Како је Костић навео, судски поступак је у току и коначну одлуку ће донети суд, а заинтересована јавност све може да прати на рочишту јер јавност није искључена са тог суђења.

Неуобичајено је да је данашњу конференцију у Ваљеву пратио велики број медија са седиштем ван овог града. Уследеила су и занимљива питања: „Да ли је истина да сте претходних дана имали тајни састанак са Драганом Ђиласом?“, „Имамо информацију да се правобранилаштва у Љигу и Осечини повлаче из заједничког правобранилаштва Града Ваљева и општина Лајковац, Љиг и Осечина. Да ли ћете поднети оставку због тога?“, „Да ли сносите моралну одговорност ако град Ваљево остане без фабрике ‘Бизерба’?“…

(Н1)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=883963#p883963:1y4378dc je napisao(la):
Vox91 » 27 Сеп 2021, 12:39[/url]":1y4378dc]Film "Toma".. Odavno kod nas nije snimljeno nešto ovako dobro..Toliko emocija, odlični glumci. Sigurno će ući u društvo Maratonaca i ostalih klasika. Bjelo, svaka čast :vops:

не бих се сложио. превише је мањкавости и недоречености да би тај филм ушао у ранг легендарних остварења попут Маратонаца
 
Ово је маргинално повезано али ипак је интересантно видети напредак

ft076fr3we881.png


46nkq1m4we881.png
 
Savo vs Krlo:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=p1q-t1pny60[/youtube]

Tizer: Krlo se drzao do pola, pokusavao minheneske stosove koje je naucio od gazde, ali onda krece brutality, do kraja Krlo ne zna gde se nalazi, nokdauni pa nokaut.
 
Nebojša Krstić je jedan ogorčen, prodan, jadan i bezdušan stvor koga su svojevremeno čak i sopstveni članovi benda prozivali (eeeeej). A čak i pre nego što se probio u eri naprdnjaka i pokazao celoj javnosti svoje (novo) lice i portparolske veštine, Cane Kostić ga je pre čitavih 10 godina suptilno, i naravno imeđu redova, isprozivao u Utisku nedelje da je čovek za sve režime i ljiga od stvora.

Uživao sam dok sam slušao ovo i drago mi je što je Savo obrisao pod ovom krpom. Pošto ona za to i služi. To je jedan potrošan predmet, koji se prodaje, i samim tim se tako i koristi. I kao i sve krpe, jednog dana kad završi svoje na ovom svetu, biće bačena na smetlište istorije i zaboravljena. Baš kako je i zaslužila.
 
Krlo nije nimalo naivan, ima visedecinijsko iskustvo u marketingu i odnosima sa javnoscu, pritom vrhunski obucen od AV sluzbi za medijsko delovanje.
I onda dodje "klinac" i rasformira ga na sastavne delove, da se ovaj verovatno jos nije sastavio, cak je zakukao u emisiji da nece vise ici sa Pinka i Hepija iz prijateljskog narucja Marica i Basare.

Neka se spremi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Jelena_Mi ... %C4%87.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=912858#p912858:37zp7uug je napisao(la):
Drakche » Sre Dec 29, 2021 4:06 pm[/url]":37zp7uug]Jupi Srbija i Svajcarska iste boje
Bolji od italijanske sirotinje, mozemo da im valjamo benzin u flasama i abibas. :sesir:
 
Ne verujem Krsticu, ne verujem ni Savi.
Dobar policajac, los policajac. Svi u sluzbi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913321#p913321:3j13tl3p je napisao(la):
Bender Rodriguez » 31 Dec 2021 12:51 am[/url]":3j13tl3p]Nebojša Krstić je jedan ogorčen, prodan, jadan i bezdušan stvor koga su svojevremeno čak i sopstveni članovi benda prozivali (eeeeej). A čak i pre nego što se probio u eri naprdnjaka i pokazao celoj javnosti svoje (novo) lice i portparolske veštine, Cane Kostić ga je pre čitavih 10 godina suptilno, i naravno imeđu redova, isprozivao u Utisku nedelje da je čovek za sve režime i ljiga od stvora.

Uživao sam dok sam slušao ovo i drago mi je što je Savo obrisao pod ovom krpom. Pošto ona za to i služi. To je jedan potrošan predmet, koji se prodaje, i samim tim se tako i koristi. I kao i sve krpe, jednog dana kad završi svoje na ovom svetu, biće bačena na smetlište istorije i zaboravljena. Baš kako je i zaslužila.

Secam se i ne mogu da zaboravim njegov tekst od pre vise od deset godina na blogu b92 12.03. 2010. Sa takvim prezirom, mrznjom i nipodastavanjem je govorio o Vladi Divljanu da se to granicilo sa bezumljem. Bez mere, pardona. Bili su skolski drugovi, bliski prijatelji i saradnici… Dovoljno govori o njegovom karakteru. Kretao sam se u tom krugovima, svi smo bili u soku… U medjuvremenu ga je obrisao :kafa:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913501#p913501:3gu5s3es je napisao(la):
MC_ » 31 Dec 2021 09:16 pm[/url]":3gu5s3es]Ne verujem Krsticu, ne verujem ni Savi.
Dobar policajac, los policajac. Svi u sluzbi.

Sluzba zeli da mislimo da su "svi isti". :)
Nisam ni ja Savin fan, ali Krstic je olicenje tih pseudo intelektualaca koji opravdavaju ili relativizuju naprednjacka nedela svim svojim intelektualnim kapacitetima, u nadi da ce i njima kapnuti koje milionce od narodnih para.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913501#p913501:11260700 je napisao(la):
MC_ » Pet Dec 31, 2021 10:16 pm[/url]":11260700]Ne verujem Krsticu, ne verujem ni Savi.
Dobar policajac, los policajac. Svi u sluzbi.
Ni ja tebi ne verujem.
Mozda si i ti u sluzbi.
 
Ja nisam javna licnost.
Vecina politicara je pod njihovom kontrolom.
Savo se cak i dokazao.
 
Prvi put ove godine u celoj Srbiji će od 1. aprila biti omogućena besplatna vakcinacija devojčica i dečaka protiv humanog papilama virusa (HPV), koja je do sada bila preporučena i koju su roditelji uglavnom morali da plaćaju.

 
Jeste malo reklama-tekst, ali ipak, dobra je vest. Daj bože da uspe i daj bože da reklama postane standard, realnost i svakodnevnica.
Izvukao sam bitnije delove, vezane za ekonomiju i uspeh firme. U tekstu ima više o tehničkim karakteristikama samih mašina.

Stiže novi srpski traktor​


Kompanija Majevica uskoro izlazi sa traktorom od 90 konjskih snaga namenjen za mala i srednja gazdinstva, za sve agrotehničke mere. Srpski farmeri uskoro neće morati da evociraju uspomene na nekadašnje gigante domaće poljoprivredne mehanizacije, jer kompanija Majevica iz Bačke Palanke priprema serijsku proizvodnju svog traktora.

"Ima 90 konjskih snaga, Perkinsov motor, Carraro transmisiju, prednju hidrauliku, napred izvod za kardan, klimu, reverzer. Delove nabavljamo iz Italije, Engleske i Nemačke, a učešće domaće proizvodnje u našem traktoru je 40 odsto kada je u pitanju prototip. Serijska proizvodnja će nam obezbediti da više od 50 odsto vrednosti traktora bude domaćeg porekla", kaže direktor Majevica servisa Radovan Komad za Agroklub.

A, koliko je on u ovom trenutku jedini domaći, govore procene stručnjaka poljoprivredne mehanizacije da je za traktore koji se sklapaju u Srbiji samo 10 odsto delova naše proizvodnje. Tačnije, Majevičin sadrži preko 800 komponenti koje su napravljene baš u Srbiji.

"Mi imamo svoju fabriku i pravili smo sve što smo mogli, pa i naši kooperanti kojih ima više od 20 domaćih čiji su delovi u ovom traktoru. Ono što smo morali da uvezemo - uvezli smo. Ono što ne postoji da se u Srbiji pravi, a verujte, čak i šraf ako može da se napravi kod nas, to smo ugradili da bude srpsko", uverava Komad i dodaje da će kad krene serijska proizvodnja, ovo biti mašina sa domaćim preferencijalnim poreklom i kao takva jedina u našoj zemlji.

...

Na sklapanju ove mašine danas radi preko 30 ljudi, a portal saznaje od direktora Servisa da su i povećani kapaciteti. U planu je i zapošljavanje dodatnih radnika, kada se krene sa serijskom proizvodnjom. Reč o ovom traktoru proširila se, pa su mnogi zainteresovani da budu vlasnici domaće mašine.

"Već ima 10 naručenih, a prva serija broji 100 komada", kaže Komad.

 
 
Мештани Чумића код Крагујевца, припремили су 50 пакета са са печењем, офарбнаим јајима, воћем, кафом, шећером и средствима за хигијену, које су уочи Васкрса поклонили својим најсиромашнијим комшијама. Ово је други пут да на овакав начин брину о људима из најближег окружења и најављују да ће акција постати традиционална за све веће празнике.

Koliko su ti ljudi drustveno aktivniji od nas Beogradjana.....
 
Још увек непознати српски спортиста уплатио је чак 500.000 евра за лечење малог Вукана Стоиљковића који болује од спиналне мишићне атрофије.
 
Zgrada gde zivim i okolne zgrade dele ejdno vrlo ruzno i prljavo unutrasnje dvoriste.
Pre nekog vremena sam resio da barem nesto ocistim.
Cistio sam parcijalo, po malo i uspeo da ocistim mozda 10%.

Ali pre neki dan je neki nepoznati komsija uzeo i ocistio sve, vrlo temeljno!
Nisam video ko je to, ali posvecujem ovu temu tom coveku ili zeni.
 
 
Vrh