Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Изменама и допунама Закона о основном васпитању и образовању настава од петог до осмог разреда може бити организована и у комбинованом одељењу и да „то значи да ће у школама са малим бројем ученика, у истом одељењу седети ученици из чак четири различите генерације“.

Ovo je samo nastavak genocida koji nad stanovnistvom Srbije vrsi vlast.
Strane korporacije zahtevaju hitno praznjenje sela.
 
Nije ti palo na pamet da je ovo upravo posledica ispražnjenih sela?
I to ne govorim o udaljenim selima po planinskim bespućima, već po selima po Pomoravlju i po Vojvodini.
Na primer jednom selu u Braničevskom okrugu za koje znam, gde je od 1-4 razreda bilo slovima i brojem pet (5) đaka u spratnom objektu koji ima 8 učionica i koje koliko pre samo pola veka gotovo nisu mogle da prime svu decu...
Bojim se da previše crno-belo gledaš na svet i ono šta je uzrok, a šta posledica.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Vučić: Projekat Jadar neće biti povučen.

radi nas kao male male majmune, sto i jesmo
 
Pa i ne treba, treba da bude visoko regulisan i kontrolisan.
 
Inicijativa Kreni - promeni neće učestvovati u organizaciji blokada puteva 3. januara sledeće godine koju organizuje Savez ekoloških organizacija Srbije, ali podržava taj protest, kaže za Nova.rs Savo Manojlović, direktor kampanja u NVO "Kreni promeni" i dodaje da je njegova organizacija odabrala da ide na narodnu inicijativu kojom će tražiti zabranu iskopavanja litijuma, nakon čega će "ponovo kreirati pritisak".
 
Принцип народне суверености:

Na zahtev stanara uklonjena rampa sagrađena zbog obolelog dečaka

https://rtvbor.rs/na-zahtev-stanara-uklonjena-rampa-sagradjena-zbog-obolelog-decaka/

(Суштински, највеће црнило ових дана је Респираторово патерналистичко дељење пара из буџета по категоријама грађана како му воља, али ово изнад је слика тих грађана који су у основи укупног проблема сербскога друштва.)
 
"Otac malog Nikole još kaže da sa komšijama više ne ispija kafu, jer su se, odljudili i to je izgleda glavni problem našeg društva. Na žalost saosećanja,u moru svakodnevnih problema, su odavno zaboravljena kategorija. Ostaje nada da će lokalna sanouprava ispuniti obećanje i da će mali Nikola imati bolje uslove za odrastanje."

Niije li strasan taj glagol "odljuditi".
Zaista Srbija je "odljudjena" zemlja. To imamo na svakom koraku, u svakoj zgradi.
Usled dugotrajne domace lose uprave, okupacije i nakaradnog mentaliteta, neoliberalizma, srpsko drustvo se raspalo.
Mi vise nismo ljudi.
 
Ријалити је одрадио своје за ових 10ак година и успео да унесе негативност и нечивештво у старије грађне.
 
Necovestvo je i neprekidna dehumanizacija svih zrtava rata osim nasih, ako cemo realno. To je prvi korak "odljudjivanja". Ako smo tako olako presli preko hiljade mrtvih koji su do juce bili nas narod ili bar delili s nama zemlju, sta im znaci jos jedno dete koje je isto kao sva ta deca? Ovo je viseslojno pitanje, ali naravno da je tu i rijaliti kultura koja ce uskoro eskalirati do smrtnog slucaja uzivo, neoliberalna propaganda cuvanja iskljucivo svog dupeta itd. Samo nije moralo sve da se sastavi kod nas.
 
Tjaoj, koliko kukanja i filozofiranja sa svih strana...
Sve rečeno u tekstu stoji, samo da li se iko zapitao šta nastaje kada neko od stanara treba da unese kauč kroz taj ulaz sa takvom rampom?

Evo, ovo je sve što treba da se uradi. Metalna montažna rampa od vrata pa sve do trotoara, širine ulaza. I svi bi bili srećni. Ali obavezno da bude puna širina i obavezno da bude montažna. Da jednog dana, ako se dečak i njegovi odsele, da može da se demontira. Ili ne, kako ljudi žele.
Rampanska-kriza.jpg


Usput, zgrada je kretenski projektovana. Prvo, okvir ulazaka pretesan i nepraktičan. Drugo, silaziš da bi se posle peo u nju. Iste gluposti sam video i u Jerkoviću.
 
Postoje i druga resenja koja sam video. Stave se dve metalne sine na stepeniste da u njih stanu tockovi inv. kolica. i stavi se vitlo za lakse vucenje kolica.

Sto se kauca tice, pa jos lakse ga je uneti preko rampe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913096#p913096:taynx21v je napisao(la):
LeninVaskrse » Čet Dec 30, 2021 11:09 am[/url]":taynx21v]Necovestvo je i neprekidna dehumanizacija svih zrtava rata osim nasih, ako cemo realno. To je prvi korak "odljudjivanja". Ako smo tako olako presli preko hiljade mrtvih koji su do juce bili nas narod ili bar delili s nama zemlju, sta im znaci jos jedno dete koje je isto kao sva ta deca? Ovo je viseslojno pitanje, ali naravno da je tu i rijaliti kultura koja ce uskoro eskalirati do smrtnog slucaja uzivo, neoliberalna propaganda cuvanja iskljucivo svog dupeta itd. Samo nije moralo sve da se sastavi kod nas.

Dug je taj proces, jos od 1991. ili jos od 1987. ako uzmemo u obzir tzv antibirokratsku revoluciju i medijsku kampanju.
Medjutim, sto se tice mrznje i neosetljivosti na tudje zrtve, ne bih rekao da smo mi gori od drugih na Balkanu i ex-yu prostorima.
Niti je nas zanimalo kako oni u Sarajev zive pod srpskom opsadom, niti su njih zanimale srpske zrtve. Pa ni Nemci se 1941. nisu brinuli za ruske zrtvemi rusi 1945. za Nemacke.

Medjutim, okupator je uz pomoc blkanskih elita uspesno konzervirao ratno stanje i razne "ratnicke" organizacije.
I nas Vodja to uspesno radi.
 
Ne znam da li zgrada ima dva ulaza, video sam prilog RTSa ali samo lelujaju kamerom po zgradi i prikazuju razna vrata bez da specifikikuju da li se do stana dečaka dolazi kroz samo jedan ulaz ili ima i drugi.

Zato lepo nek stave montažnu rampu širine celog ulaza da vodi direktno od trotoara do vrata i kraj priče. Nema bespotrebnog jadikovanja, etikovanja, filozofiranja, merenja, ŠBB KBBisanja... I tam se usput rešava kretenski dizajn samog prilaza zgradi.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=913106#p913106:1uggwpjw je napisao(la):
MC_ » Čet Dec 30, 2021 11:50 am[/url]":1uggwpjw]
Sto se kauca tice, pa jos lakse ga je uneti preko rampe.
Preko ove stare uske koja je bila, nije sigurno. Jer i kod vrata treba da se skrene i ubaci kroz otvor vrata. Ne unosi se kauč ili veš mašina ili šta god tako što ga pod pravim uglom podužno gurneš ka zgradi i to je to, ostalo će se on sam snaći i spakovati u stan. Treba prići vratima, treba proći, treba se unutra okrenuti, svašta nešto. I dok je jedan nosač unutra, drugi je i dalje napolju i mora da se pomera levo desno. A sa starom uskom rampom to je bilo nemoguće.

P.S.
O grozoti Srba kao esencijama i koncentratima svega najgoreg uglavnom najviše drobe ljudi koji nisu videli ništa od sveta ili su videli jako malo.
U redu je da svi ponekad nešto zameramo svom narodu i društvu i sasvim je u redu, i potrebno, da se isti stavljaju pod kritike i da se ono što ne valja istakne i da proba da se promeni. Ili da se bar skrene pažnja na taj problem. Ali jedno je kad neko skreće pažnju na ono za šta se objektivno zna i vidi da ne valja, a drugo je kad se krene u ovim smerovima ''aaaaa ovo ima samo kod nas'', ''aaaa mi smo najgori na svetu'', ''aaa treba nas pobiti aaa''...
 
Ima dva ulaza, može da se zaključi i iz teksta ("sa druge strane zgrade je ulica"), a potvrdila mi je koleginica iz Bora.
 
Super. Evo rešenja: Gradsko veće da isprojektuje novu rampu koja će biti pune širine ulaza i ići od vrata do trotoara. Kraj.
 
Решење је, реално, оно из времена кнеза Милоша, богме и Михаила, а и Удбе: у основи батинање. Како то не може, онда је решење чекати да се народ образује, морализује и шта још треба па да овакав накот не чини већину у читавом улазу стамбене зграде. А то решење неће скоро - има сити да се натеку Тимоци по Крајини.
 
Može, ja sam za. Da počnemo da pravimo liste. Ja prvi na listu stavljam sve koji ostavljaju svoje automobilčine rasute po Beogradu i idu na mesta kojima mogu i prevozom, al im ispod časti jer guzica navikla na automobil. A pešaci neka hodaju po kolovozu, ko ih j...
Na drugo mesto stavljam sve koji bi da tovare i tovare kvadrate gde god stignu kako god stignu.
Na treće mesto stavljam profitere svih vrsta.

Neka svako stavi svoje predloge na listu. Neka nabroji sve koji su mu se ikad zamerili za nešto ili u njegovim kredibilnim očima nešto uradili pogrešno.


Na kraju, u Srbiji bi ostalo svega 100 ljudi koji nisu na nekoj listi i nikome ne zameraju nešto i nikome se nikad nisu zamerili ni oko čega.
 
Zato što mi je muka od generalizacije i prdenja po celoj zemlji zato što je u slučaju jedne zgrade u Boru gradsko veće napravilo montažnu rampu koja nije ni za Sebastijana. I stanari su odreagovali na to. I sad kreće odiseja filozofiranja, etikovanja, merenja, teranja mak na konac i moralnih pitalica šta i kako.

Još uporedo s ovim čitam kako MC u svoj svojoj mudrosti na drugoj temi citira lika koji predlaže da svi postanemo kao Kina i Severna Koreja da bismo rešili probleme influensera koji se ubijaju i mladih koji su sve dekadentniji. I onda mi se nekako jako brzo istroši fitilj za ovakve teme.


Kao što rekoh, montažna rampa od vrata, preko odbrambenog šanca, sve do trotoara, širine celog ulaza. Kraj priče. Za sve tri strane.
 
Има ту поенте, али верујем да је још нижи праг толеранције родитеља тог детета у овом тренутку, пошто бих, лично, да сам на њиховом месту, после овога своје комшије које су ово успеле да ураде на ходнику поздрвљао са: "Цркни". И то би било посве адекватно, нема пристојности за ове.

Није реч о целој Србији - не би се о овоме ни писало да у свим зградама живе такви нељуди - али ће разноразне нељудске протуве само ширити свој утицај ако не добију одговарајући одговор на време. И тако Шешеља наследи... Респиратор. А у предметном крају, верујем да низ почиње од Баје Пашића и од његове политике.

Ово стварно не може да прође без сатанизације, као што није прошао ни нпр. случај аутистичног детета које Ер Србија није пустила у авион. Не може, јер нећемо моћи као друштво да одвојимо добро од зла (а многи ни не умемо, нажалост).
 
Dobro, to stoji.

Mislim da Gradsko veće treba da napravi novu rampu pune širine tako da se stepenice potpuno eliminišu i mislim da bi tad svi bili zadovoljni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh