Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

To se samo na Balkanu lože na te robijaške frizure, mrk pogled i svi smo opasni fazon..
Dugo sam furao klasicnu zabarsku frizuru i sa repovima pozadi. Ja uopste nemam mrk pogled. Puno se osmehnem zenama, mio sam i drag kao Fedor Jemeljanenko. Ovi sto opasno izgledaju su obicno najvece sise.
Kosa mi je sad osedela pa skracujem da se ne vidi mada jedna zenska kaze mi da ni to nije lose da se pusti, kao Dzordz Kluni 😅
 
Ne brini, znamo da si ti jedna mica, iako se (bezuspešno) trudiš da ostaviš utisak opasnog lika..
 
Opasan? Obican sam covek kao i svi ostali ovde
Opasni ljudi inace ne gube vreme na forume
Tako da si u zabludi
 
Centarfore, nemaš mrk pogled, ali nije baš ni da miluješ pogledom... Onako... 😊
 
Sve znas.. Crnogorci su prirodni.. ne treba ni da se mrste, nema potrebe. Da su ruzni, glumljenje mrstavca bi imalo smisla. Ovako se zene lepe ko muva na g***o... taman kako treba 😅 cak mi majka kaze da se lepi ljudi ne tetoviraju, sto je istina. Nemam ni potrebe da privlacim paznju tetovazama, nit da se bacam u troskove. 😅 a drugo, zene vole misteriju.. s svakom tetovazom si odao nesto o sebi, kao otvorena knjiga
Dakle, vedar duh, smisao za humor, solidan i prirodan izgled, garderoba... i naravno obrazovanje. I gejovcima sam zanimljiv, ali zato distanca 🤣🤣
 
E jedino ne znam kakvi su po pitanju alkoholisanja, da li su gori ili bolji nego mi pre.
На моје изненађење рекао бих и да излазе и да пију много мање од нас који смо у њиховим годинама били пре неких 15ак година.
Генерално се та "култура излажења" доста променила.
Места на која се излази, радно времене угоститељских објеката, поента изласка...
Неко моје запажање је и да већи број данашњих клинаца полаже на здраве стилове живота, здрава исхрана, трчање, теретана и слично и да је и број пушача мањи, ту мислим и на вејп.
 
Kaniđa, ti si bukvalno poslednji na forumu koga bih tako zamislio. Del boy, švaler. :) ;)

To se samo na Balkanu lože na te robijaške frizure, mrk pogled i svi smo opasni fazon..

Veliš ovako? :) 10 dana posle ovoga pada šišanje. Proredi se kosa, a i lenj sam za to, 20 godina ne znam za fen...

...a nisam ni ja opasan, više sam ovaj sisoje što kaže Kaniđa, ono vole me bakice, pomognerm im sa cegerima. :ROFLMAO: Doduše, znalo da me prekine da obnevidim...e tad je all in...


E da inače, 3 najopasnija čoveka koje lično znam su najveće mice i ljudine i srećom imaju lepu narav. 1 grepling šampion SCG, 1 u Kobrama dan-danas, a treći ex kik-bokser, bucko švalerčina, taj je najluđi i samo se smeška ženama. :ROFLMAO:
20210912_115507.jpg
 
Hernan Jorge Crespo, nije Claudio :) Mada i njega volim od Mondijala 1990. kad je dao jedan kljucan gol.

Izgled nije presudan - to zelim reci. Najvece tempirane bombe su oni koji izgledaju skroz obicno i bezopasno. Na takve malo ko obraca paznju pa se provuku.
 
...još ako su ženskosmeškači, te izbegavajte... :ROFLMAO:

...jbg, danas bih prepoznao samo Mesija i Ronalda, ne pratim...
 
На моје изненађење рекао бих и да излазе и да пију много мање од нас који смо у њиховим годинама били пре неких 15ак година.
Генерално се та "култура излажења" доста променила.
Места на која се излази, радно времене угоститељских објеката, поента изласка...
Неко моје запажање је и да већи број данашњих клинаца полаже на здраве стилове живота, здрава исхрана, трчање, теретана и слично и да је и број пушача мањи, ту мислим и на вејп.
Ne čudi me to za alkohol, kao i za izlaske, jer sam naletao na članke - doduše strane, iz Evrope - da sa Zoomerima opada ta kultura izlaženja u klubove i noćnog provoda. Ne znam koliko važi za naše ovde, ali svi Zoomeri dele veći stepen otuđenosti nego starije generacije, tako da verovatno to važi i za ove naše.

Tačno je da sve veći broj njih trenira i kao pazi kako živi, ali onda to ponište nečim drugim. Recimo, neki cigarete, neki brzom hranom, neki opijatima, a neki prosto rokanjem kofeinom i energetskim otpadima. Znam par njih, koji treniraju stalno i u kondiciji su toj i toj, ali okrnje tu svoju kondiciju za neki procenat jer ili puše, ili piju, ili cepaju kofein i Red Bull. A kad ih neko pita za to, oni ne vide problem u tome. Njima je normalno da se popije par energetskih pića nedeljno, a cigare ili alkohol "rešavaju tj. ponište tako što odrade ekstra trening". Tako oni vide to. Svesniji su zdravstvenih rizika i aspekata A, B i C, ali su zato naivniji kad se radi o D, E i F. Slično je i sa nekim drugim rezonima, generalno. Svesniji su nekih stvari, ali zato neopisivo slepi za neke druge. A definitivno tvrdoglaviji i arogantniji nego generacije pre.
 
Истина.
Мрзим када ухватим себе да почињем реченице са "у моје време" али примећујем да се многе ствари мењају и да су разлике између зумера и миленијалаца веће него што су била између миленијалаца и генерације икс.
И код нас су клубови мање популарни него пре 15,20,30 година.
У последњих десетак година са појавом и популарисањем "кафаница" фазона доста клинаца који и излазе пре се одлучује за ту варијанту него за клуб.
Генерално, у контактима са данашњим клинцима мој утисак је да излазе мање, ређе, да су отуђенији, да имају мањи круг пријатеља, да са њима проводе мање времена уживо.
Комуникација се добрим делом преселила на интернет.
 
А некада још пре се излазило само напоље (не у клуб, кафић или кафану), и социјална интеракција је била или корзо у центру, или ћошкарење по крају.
 
Истина.
Мрзим када ухватим себе да почињем реченице са "у моје време" али примећујем да се многе ствари мењају и да су разлике између зумера и миленијалаца веће него што су била између миленијалаца и генерације икс.
И код нас су клубови мање популарни него пре 15,20,30 година.
У последњих десетак година са појавом и популарисањем "кафаница" фазона доста клинаца који и излазе пре се одлучује за ту варијанту него за клуб.
Генерално, у контактима са данашњим клинцима мој утисак је да излазе мање, ређе, да су отуђенији, да имају мањи круг пријатеља, да са њима проводе мање времена уживо.
Комуникација се добрим делом преселила на интернет.
Iskreno, to sto se komunikacija prebacila i na internet ne snaci nuzno otudjenje.

Ja sam matori gejmer i imam neku ekipu od 20-30 ljudi koja redovno igra i raspon godina nam je 17-40, s tim sto dominiraju zumeri. Od srednjoskolca iz Nisa, preko zemljoradnika iz Banata do gastarbajtera u Danskoj, ne bi se nikad sastavili nekim tradicionalnim putevima a ovako nekad sam upuceniji u njihove svakodnevnice od nekih blizih prijatelja.
Kao nekada u selu sto se islo u kafanu posle posla, tako ovde uvek mozes se nakacis uvece i prozboris i odigras koju.

Iz te neke skoro svakodnevne komunikacije sa zumerima, iam mnogo zabrinut za njihovu generaciju. Bistri su, imaju dobre bullshit detektore, koriste internet za ucenje mnogo efikasnije od moje generacije, rekao bih da im je shvatanje sveta zrelija nego sto je bilo nama u njihovim godinama. Mana je vise cinizma, i manje nekog idealizma i viseg cilja, ali mozda ih to tek ceka.
 


Dokle bre više...
 
Bas se vidi kakva smo kasaba kad uporedis kulturu vozaca sa drugim drzavama. Svugde gde sam bio (sem bliskom istoku) kad vide da se priblizavas pesackom koce 20 metara pre pesackog, nemas brige sa prelaskom a ovde.....bukvalno je svaki put rizik preci ulicu pogotovu ako nema semafor. Kultura voznje nam je kao kod arapa, svi voze na max kao da stalno zure negde, trubi se non stop......bas smo napacen narod kojem su kola i voznja alfa i omega zivota
 
Poslednja izmena:
Ja moram da kažem da u situacijama kao pešak 90% slučajeva nemam problema. Ako nekad i imam, psovka, mrki pogled ili kesa/ranac po karoseriji rešava stvar (kao jednom kad mi jedan taksista nestrpljivo prošao ispred nosa). Ne mogu da se požalim na stajanje na pešačkim, tu zaista samo sporadično nekad imam problema, ono, 1 u 100.000.

Ali zato sve ostalo... Uuuuhhhh...
list-amazinggrace.gif
 
Mada sad sam se setio da sam pre par dana gledao kako lik u autobusu zamalo ubija starijeg pešaka na legitimnom pešačkom prelazu (pisaću o tome na temi Bezbednost u JGP) pa smo nas par putnika morali da mu kažemo da čil d fak aut jer neću da mu budem svedok kad ubije nekog, pogotovu ne na pešačkom.

A pre par meseci sam "iz prvog reda", iz sedišta kod prozora, kod Vuka gledao drugog degenerika-bolesnika kako autobusom zamalo melje pešaka, na pešačkom, na zelenom za pešake. Samo zato što je imao USLOVNO zeleno a hteo da istera neki svoj glupi srpski inat grupi pešaka koja se tad tu našla (i prelazila ulicu na zeleno, zamisli!)


Tako da kad premotam malo film, da, može se reći da se i na tom polju (odnos pešaci-vozači) polako opet sve srozava... 🤔

Generalno je na snazi opšta anarhija na dnevnom nivou, među običnim ljudima (kahm kmetovima). Institucije i oblici prisile se pojavljuju i delaju samo kad je nešto protiv režima i države, inače ih sve kolektivno zabole. A i deo glasača voli ovu prikrivenu anarhiju.
 
Ja moram da kažem da u situacijama kao pešak 90% slučajeva nemam problema. Ako nekad i imam, psovka, mrki pogled ili kesa/ranac po karoseriji rešava stvar (kao jednom kad mi jedan taksista nestrpljivo prošao ispred nosa). Ne mogu da se požalim na stajanje na pešačkim, tu zaista samo sporadično nekad imam problema, ono, 1 u 100.000.

Ali zato sve ostalo... Uuuuhhhh...
list-amazinggrace.gif
Razlika je sto kod nas ce da stanu kad zakoracis na pesacki iliti pokazes nameru da ces da predjes dok po Evropi i Americi koce 20 metara ispred tebe ako samo stojis i ne pokazujes nameru da predjes, nema tenzije dok se ovde zalecu ali da prikocice kad te vide uz socne psovke sebi u bradu sto zbog tebe moraju da ubace menjac u nizu brzinu jer njihov BMW mora da bude u 4toj non stop. Cast izuzecima, ali 90% vozaca na Balkanu je takvo, sto meni pokazuje veliku dozu nezadovoljstva zivotom pa kroz auto izbacuju svoj stres. Da ne pricamo o trubljenju, ne-paljenja migavca, brze voznje kroz male ulice sa jednom trakom.........
 
Zasto drzava ne promeni krivicni zakonik, tako da npr svako udaljavanje sa mesta udesa, automatski nosi 5 godina zatvora (bez ikakvog izuzetka), pa se tek onda na to sabira delo koje je ucinjeno ili nije.
Mi smo generalno slepci što se tiče vožnje i kulture, ljudi neke svoje traume i komplekse leče kroz voznju i to je tako nažalost. To u kombinaciji sa bahatošću i znaš li ti ko sam ja su dobitna kombinacija za ono što se svakodnevno dešava na ulicama beograda.
 


Dokle bre više...
Nemoj da citas ovakve vesti, niko ne moze da ostane imun na ovakvu negativnost i malo po malo psihicko zdravlje neprimetno nestaje. Zato ih i plasiraju 30+ godina svakodnevno.
 
Zasto drzava ne promeni krivicni zakonik, tako da npr svako udaljavanje sa mesta udesa, automatski nosi 5 godina zatvora (bez ikakvog izuzetka), pa se tek onda na to sabira delo koje je ucinjeno ili nije.
Mi smo generalno slepci što se tiče vožnje i kulture, ljudi neke svoje traume i komplekse leče kroz voznju i to je tako nažalost. To u kombinaciji sa bahatošću i znaš li ti ko sam ja su dobitna kombinacija za ono što se svakodnevno dešava na ulicama beograda.
Udaljavanje sa mesta svakako nosi otežanu krivičnu odgovornost ali da, treba strožije. Nekažnjavanje dovodi do toga da svako vozi kako hoće, a realno ne sećam se kada je stojao neki policajac da piše kazne za nepropuštanje pešaka. Akcija 20tak dana pisanja kazni i naučili bi se.
 
Nemoj da citas ovakve vesti, niko ne moze da ostane imun na ovakvu negativnost i malo po malo psihicko zdravlje neprimetno nestaje. Zato ih i plasiraju 30+ godina svakodnevno.
Razumem i slažem se donekle, ali nisam pretraživao rubrike nego je ovo bilo na naslovnoj strani ili u rubrici Beograd pa sam video hteo ne hteo. Inače retko kad obilazim Crnu hroniku.
 
U Americi bi izazivanje saobraćajne nesreće + teške telesne povrede kao posledicu + bežanje sa mesta nesreće + nepružanje pomoći posle izvršenog dela + vožnju pod dejstvom alkohola + kokain, tablete itd... Samo trpaju, k'o prosečan Srbin priloge u pljeskavicu. Dakle sve odvojena dela i kazne saberu na kraju.

Mi ne možemo da saberemo svako k. delo, nego samo kad imamo sticaj, kad jedno delo ne konzumira drugo, a i tada najčešće kazna bude manja od zbira... po pravilima za izračunavanje jedinstvene kazne za dela učinjena u sticaju... Koja kod nas za razliku od SAD nije prosto sabiranje, tj. ne mora biti.

Na kraju će odgovarati za jedno delo (teško delo protiv bezbednosti saobraćaja) i može maksimum to sto si predložio kao minimum - 5 godina.

A Bekiju se na predloženu doživotnu robiju smeju po hodnicima.

Malo karikiram al to je neki presek stanja gde se nalazimo...
 
Vrh