Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Na žalost nije svima, da jeste mnogo bi manje bilo ovakvih dogadjaja
 
Nije znak svima jer žene misle "promeniće se on", "neće on tako stalno"...

Extremna ljubomora je dobar znak. Evo znam jedan primer Pantografe, sličan kao tvoj, nikada nije digao ruku na ženu ili decu ali je extremno ljubomoran i mislim da do svačega može da dodje, a neretko joj i kaže to. Ali, žena je i dalje sa njim iako su svadje česte, može da ode, razmišljala je, ima čak i finu platu ali je opet nešto sprečava. Promeniće se, biće bolje... Neće, mora im se pokazati da su usamljeni u tom razmišljanju.

A imam i drugi primer starijih ljudi gde žena maltretira muža. Muž ne sme da pisne, žena je jednostavno baksuz, niko ne priča sa njom u komšiluku, muž ima i psihičke probleme koje je zadobio u ratu, a posle i od operacije. Što je najgore žena živi kod njega u kući i ona mu komanduje baš za sve. Ne bije ga (da ja znam ali je moguće i to) ali zna da viče na njega, a on da se sklupča i ćuti. Čak je i deca ne vole, dolaze samo za praznike ali su pratili taj šablon. Sin je našao ženu koja mu takodje komanduje (svadje su česte), a ćerka muža kojem komanduje (svadje nisu česte jer muž živi kod nje), a on je pomalo flegma. Dominantnost nema polne granice.
 
Najgore kad se muskarac uda kod zene u stan. A pritom zena zeli da komanduje a malo zaradjuje. Kao moj surak moler. Dnevnica 80-100e, da nema njega umrla bi od gladi cela porodica. A zena ogromna zvocara, malo mu fali da isporuci dobre batine. Zato i bezi od kuce, nema ga svaki dan po ceo dan.
 
Ako bi sve te niskoobrazovane i sponzoruše stavili u jedan šablon onda bi mogli i te visokoobrazovane žene koje vole da komanduju često nad manje ili isto obrazovanim muškarcima, plata je nebitna. Ali neretko te visokoobrazovane rospije ostanu same jer ih retko ko hoće (misle da su popile svu pamet sveta), tako bi trebalo i sa muškarcima koji su nasilnici. Ni žene nisu cvećke niti nemaju mržnju prema drugom polu, čim osete dominantnost (obrazovanje, stan...) ispoljava se njihova prava narav. Problem je što muškarcima kao prirodno fizički jačoj strani češće pukne film.
 
Rospije (visoko ili nisko obrazovane nije bas mnogo ni bitno) ostanu same tj sa nekim kerovima (kako je to danas trend) pa onda maltretiraju sve od reda (nqjcesce komsiluk)...
 
Najgore kad se muskarac uda kod zene u stan. A pritom zena zeli da komanduje a malo zaradjuje. Kao moj surak moler. Dnevnica 80-100e, da nema njega umrla bi od gladi cela porodica. A zena ogromna zvocara, malo mu fali da isporuci dobre batine. Zato i bezi od kuce, nema ga svaki dan po ceo dan.
Ne da nije u najgoroj situaciji već je u odličnoj.
Onaj koji radi za 500 evra, stan na kredit, dvoje dece, taj je u problemu. On ne može ni da ode. I da ode plaćao bi alementacije, kredit za stan u kojem ne živi, plus kiriju. To ni sa 1000e ne može da se pokrije.
 
Сад ако нисмо колективно народ за црну страну медаље, овај човек мора убедљиво да победи на градским изборима.
Mi smo delom i narod (svidelo se to nekome ili ne) koji se skupio da pruzi podrsku matorom krmku od direkora u lučanima kada ga je tužila porodica čiji je sin izgoreo u fabrici zbog odsustva bilo kakve predostroznosti a sto je odgovornost tog direktora,
ti okupljeni su tapšali tom matorom smradu (koji je inace tamo bio direktor ceo zivot pa i sa preko 70godina) na ocigled unesrećene porodice...

Dakle jasno ti je da će ovaj čovek jedva cenzus da pređe
 
Mi smo delom i narod (svidelo se to nekome ili ne) koji se skupio da pruzi podrsku matorom krmku od direkora u lučanima kada ga je tužila porodica čiji je sin izgoreo u fabrici zbog odsustva bilo kakve predostroznosti a sto je odgovornost tog direktora,
ti okupljeni su tapšali tom matorom smradu (koji je inace tamo bio direktor ceo zivot pa i sa preko 70godina) na ocigled unesrećene porodice...

Dakle jasno ti je da će ovaj čovek jedva cenzus da pređe
da stvar bude jos crnja, ta ista porodica se isto tako ponasala kad je pre toga umro neki drugi radnik
 
Сад ако нисмо колективно народ за црну страну медаље, овај човек мора убедљиво да победи на градским изборима.
Neće on dobiti ništa, ali će dobiti Nestorović koji priča potpune besmislice koje pročita na internetu. Koga briga za liste čekanja.
 
Ево ко је ударио печат и потписао за уручење отказа. Ко би други него СНС-ов полтрон. Не могу да верујем, значи боље да људи умиру него да не гласају за СНС. У реду, порука је јасно схваћена. Нико није мастан колач, па ни овај смрдљиви декан. Доћи ће и она на ред, кад-тад.
1715874796855.png
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno samo kako ugovor o radu na odredjeno vreme u trajanju od 5 godina.
 
Nije mi jasno samo kako ugovor o radu na odredjeno vreme u trajanju od 5 godina.
Ни мени није јасно, али ми је много сумњиво што од доласка ове србомрзачке странке на власт 2013 године, напрасно је почело блаћење његовог имена којекавим површним тврдњама да је туђе радове потписивао као своје. Кад код неко спомене његово име, увек се нађу неки који га оптужују за почињени плагијат. Пре тога, уопште се није причало о томе. Нешто ми ту смрди.
 
Mnogo toga nekima ovde nije jasno, a dosta imaju zahteva i tvrdih stavova kada su u pitanju opozicioni birači, stranke, generalno ponašanje ljudi, zakoni, šta ko treba i mora itd.

Vanredni profesori biraju se na 5 godina. Na univerzitetu, jedino osoblje sa zvanjem redovnog profesora ima trajni radni odnos. Takav je zakon, i to ne od juče.

Dakle, svako ko radi na univerzitetu, a nema zvanje redovnog profesora, u riziku je da završi karijeru na ovakav način ako stavi potpis na pogrešno mesto, ili makar da bude maltretiran i opstruiran.
 
Преузето са српске Редит заједнице јер је ово озбиљно.

Желим све да вас упутим, па и у нади да ће неки медији видети ову објаву, у грубо кршење закона и безбедности које се дешава на адреси Цвијићева 18 (Палилула) у Београду. Агонија почиње средином фебруара, када они који су закупили локал у приземљу зграде, крећу са његовим реновирањем. Приликом комплетног реновирања локала почели су са рушењем НОСЕЋЕГ ЗИДА зграде. Станари су се побунили, али безуспешно. Случај је пријављен комуналној полицији, и 21. фебруара пријављен је грађевинској инспекцији која и даље није изашла на терен.

После тога смо сваки пут успевали да зауставимо даље рушење. Комунална полиција је други пут када је изашла наложила да се радови ХИТНО ОБУСТАВЕ. Закупци су то занемарили и мало по мало, сукцесивно, наставили да руше зид. Сваки следећи пут када смо звали комуналну полицију, углавном су на терен стизали после два сата, а за то време би радници отишли и закључали локал.

Због агресивности и претња од стране Руских држављана који су закупили локал, једном смо чак били принуђени да позовемо праву полицију. Док ово пишем, чујем буку хилтија који руши носећи зид, а док се појави неко да обустави радове, они ће поново да побегну. Напомињем да су, пре отприлике 15 година, претходни закупци локала исто покушали и да је грађевинска инспекција наложила тада ХИТНУ ОБУСТАВУ РАДОВА И ВРАЋАЊЕ ЗИДА У ПРВОБИТНО СТАЊЕ због битне статичке улоге коју има у згради. Данас, нас нема ко да заштити и осећамо се угрожено.

Молим вас све, да нам помогнете да наш вапај неко чује, и да подигнете ову објаву. Јако смо уплашени за своју безбедност и осећамо се беспомоћно.
1715891320195.png


Све горе од горег. Буквално смо се претворили у Дивљи Запад. Ускоро ћемо морати оружјем да се бранимо јер од милиције нема вајде, и користи, јер неће да нам помогну, и штите нас од дивљака и силеџија.
 
Poslednja izmena:
Преузето са српске Редит заједнице јер је ово озбиљно.

Желим све да вас упутим, па и у нади да ће неки медији видети ову објаву, у грубо кршење закона и безбедности које се дешава на адреси Цвијићева 18 (Палилула) у Београду. Агонија почиње средином фебруара, када они који су закупили локал у приземљу зграде, крећу са његовим реновирањем. Приликом комплетног реновирања локала почели су са рушењем НОСЕЋЕГ ЗИДА зграде. Станари су се побунили, али безуспешно. Случај је пријављен комуналној полицији, и 21. фебруара пријављен је грађевинској инспекцији која и даље није изашла на терен.

После тога смо сваки пут успевали да зауставимо даље рушење. Комунална полиција је други пут када је изашла наложила да се радови ХИТНО ОБУСТАВЕ. Закупци су то занемарили и мало по мало, сукцесивно, наставили да руше зид. Сваки следећи пут када смо звали комуналну полицију, углавном су на терен стизали после два сата, а за то време би радници отишли и закључали локал.

Због агресивности и претња од стране Руских држављана који су закупили локал, једном смо чак били принуђени да позовемо праву полицију. Док ово пишем, чујем буку хилтија који руши носећи зид, а док се појави неко да обустави радове, они ће поново да побегну. Напомињем да су, пре отприлике 15 година, претходни закупци локала исто покушали и да је грађевинска инспекција наложила тада ХИТНУ ОБУСТАВУ РАДОВА И ВРАЋАЊЕ ЗИДА У ПРВОБИТНО СТАЊЕ због битне статичке улоге коју има у згради. Данас, нас нема ко да заштити и осећамо се угрожено.

Молим вас све, да нам помогнете да наш вапај неко чује, и да подигнете ову објаву. Јако смо уплашени за своју безбедност и осећамо се беспомоћно.
Pogledajte prilog 198449


Све горе од горег. Буквално смо се претворили у Дивљи Запад. Ускоро ћемо морати оружјем да се бранимо јер од милиције нема вајде и користи.

Meni je nerealno da inspekcija ne reaguje na ovo. Baš ne mogu da razumem. Ovo je jako ozbiljna stvar, i čudi me da nema nekog daljeg postupanja komunalaca prema zakupcima. Trebalo bi da postoji procedura oko ovih stvari koja bi ubrzala reakciju.
 
Сваки следећи пут када смо звали комуналну полицију, углавном су на терен стизали после два сата, а за то време би радници отишли и закључали локал.
Standardna operativna procedura tzv. Belemuda.
Због агресивности и претња од стране Руских држављана који су закупили локал
Braća naša divna. 🤗
 
Meni je nerealno da inspekcija ne reaguje na ovo. Baš ne mogu da razumem. Ovo je jako ozbiljna stvar, i čudi me da nema nekog daljeg postupanja komunalaca prema zakupcima. Trebalo bi da postoji procedura oko ovih stvari koja bi ubrzala reakciju.
Nisi dovoljno informisan..
Nije ovo nista za inspekciju
 
Cudim se sto Rusi nisu prebijeni pod pretnjom "Nije vam ovo vasa Rusija da se kurcite"
 
Sta sve rade kinezi po celoj zemlji pa niko ni reč...

Inače u mom rodnom kraju su se pobili lokalni pijani djilkoši (omatoreli već) sa nekim rusima (ne znam dal su i oni bili pijani verovatno da), prebili ih rusi ko volove..
 
Vrh