Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Почетак ове приче о псима је случај где су у забаченом селу луталице изуједале децу испод школског узраста.
Узрок таквих чопора нису власници бишона, пудли па ни стафорда по становима у Београду већ сељаци са џекијем на ланцу или Роми у махалама са још слободнијим џекијима.
Ако има шта добро за псе који живе у зградама, то јесте да имају бољу здравствену негу, и тешко ће такви власници препустити случају да им се куја упари.
У неком просеку целе земље главни проблем су приградска дворишта са слободношетајућим керовима и неодговорни штанцери који глуме да су одгајивачи.
Знам да заштитари умеју да буду напорни са својим често агресивним наступом, причама и кукањем, али би без њих ситуација била још гора, пошто су неки помогли да се макар део паса склони са улице и стерилише.
 
@Noki

Bez zelje da mracim... treba sira slika.
Mladi na ovakve priče odgovore sa... Istina ja sam bio parče pice ili ja sam bio račun za struju.
 
@centarfor

Tužno je svakako, šta je čovek "pito"

Dobro mu nisu dali oktaz kao onom što je pitao - e kakva je bila klopa...

I ona majmunica ga prijavila. U redu je da iskulira, iskulirao bi i on, ne polazimo od toga da su muškarci nasrtljivi, nego normalni, ako se ispostavi da je nasrtljiv onda nastaje problem a ne pre toga... Jeste zloupotrebio pristup podacima, ali izgubio je posao, mogli su da ga upozore...

Teško je startovati, neke agencije oproste prvi presek... većina naplati i opremu i prvi presek i neko ima troškove za gorivo... a čekao je mesecima na posao da ga uključe... nikako da izađeš iz minusa...

Moj bakšiš je jučerašnjem bratu dostavljaču bio 200rsd što mu nadam se kupuje parče pice, barem negde... a pola kg smrznutog peciva mu svakako kupuje... Ni ja se ne hranim mnogo bolje 🙂

Evo da podelim još nešto, da ne misle ljudi da u meku žickam onu aplikaciju samo za sebe... 😄 Za 8. mart si mogao da kupiš dva kapućina po ceni jednog... ja sam kupio dva i jedno poklonio prvoj devojci koja se tu našla... Sa koferom neka strankinja, nisam je smarao samo pitao da li želi besplatnu kafu i ona reče - thank you so much!

Moramo da delimo i da mislimo na druge, makar i sami imali malo. Lepše se tako živi. 🙂
 
A 50+

"Joj ljudi, koliko me ovo pogodilo nekako", "Čitam i plačem", "Joj druže moj dobio bi od mene celu picu u bakšiš", "Strašno ljudi moji, ko zna kroz kakav pakao prolazi svakodnevno, šta da dobije neku kaznu ili da ga izda automobil sa kojim radi. Podrška za čoveka", "Lik gladan, pita, nije ukrao... Nek jede čovek, nadam se da mu je momak dao parče"
 
Ту се види и право лице гиг економије. Радиш "сам за себе" па ни немаш никакву заптиту, отказни рок, здравствено, возило,... ништа, али ипак радиш за другог који ти црпи већину продуктивности.
Било би добро да се забране сва слична предузећа, глово, волт, царго,... или дајте радницима оно мало ствари које им следују по закону или напустите тржиште.

Ја не наручујем уколико немају своју доставу, такође смарам стално људе да и они то не раде. Волим да мислим да тако правим некакву разлику у свету, али врв ништа.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
@centarfor

Tužno je svakako, šta je čovek "pito"

Dobro mu nisu dali oktaz kao onom što je pitao - e kakva je bila klopa...

I ona majmunica ga prijavila. U redu je da iskulira, iskulirao bi i on, ne polazimo od toga da su muškarci nasrtljivi, nego normalni, ako se ispostavi da je nasrtljiv onda nastaje problem a ne pre toga... Jeste zloupotrebio pristup podacima, ali izgubio je posao, mogli su da ga upozore...

Teško je startovati, neke agencije oproste prvi presek... većina naplati i opremu i prvi presek i neko ima troškove za gorivo... a čekao je mesecima na posao da ga uključe... nikako da izađeš iz minusa...

Moj bakšiš je jučerašnjem bratu dostavljaču bio 200rsd što mu nadam se kupuje parče pice, barem negde... a pola kg smrznutog peciva mu svakako kupuje... Ni ja se ne hranim mnogo bolje 🙂

Evo da podelim još nešto, da ne misle ljudi da u meku žickam onu aplikaciju samo za sebe... 😄 Za 8. mart si mogao da kupiš dva kapućina po ceni jednog... ja sam kupio dva i jedno poklonio prvoj devojci koja se tu našla... Sa koferom neka strankinja, nisam je smarao samo pitao da li želi besplatnu kafu i ona reče - thank you so much!

Moramo da delimo i da mislimo na druge, makar i sami imali malo. Lepše se tako živi. 🙂
Lepse se zivi i bez novopocenih internet predatora koji krse zakon zloubotrebljavajuci tudje podatke i lepse se zivi bez optuzivanja i vredjanja devojke koja je uradila pravu stvar u tom trenutku.

To je xy osoba za nju koja zna gde ona zivi i jos ima i njen broj telefona, mogao je biti i manijak koji bi pretio kada bi ga pristojno odbila.

Njegov pasivno agresivni odgovor kada je samo dobio ono sto mu pravilima firme i sledi za takvo ponasanje, samo dokazuje da je devojka i bila u pravu.

Da je zaljubljen i da je to bila ljubav tolika da nije mogao da cuti, ne bi tako reagovao, napisao bi - ne zalim sto sam to uradio, vredelo je pokusati i opet bi isto uradio. Ali ne, lik hteo malo da krsi zakon i pravila firme i uznemirava devojku, potencijalno joj narusava odnos sa partnerom, da bi se malo igrao i mozda se omastio.

Ostalo sto si napisao sve ok.
 
Svidela mu se riba, nije mogao da odoli, krenuo na sve ili nista... epilog znamo. Mozda mu je bio pun kofer posla pa mu otkaz i nije tesko pao.
 
I preksio zakon.

To da mu otkaz nije tesko pao smo videli kada je kmecao devojci da ga je ostavila bez prihoda.

Cime je opet prekrsio zakon jer joj je opet poslao poruku, a ne sme da ima njen broj.

Sto pokazuje da nista magare nije naucilo.

Mogao je u najmanju ruku da ispadne smeker i shvati gresku i viteski popije otkaz koji zasluzio.

Ali to zivi danas u tom internet svetu i misli da im je sve dozvoljeno i zato je dobro i vazno sto mu se stalo na put.
 
Slazemo se po tom pitanju. Zaboravio sam detalje. Ja ne bih kmecao vec bih je naduvao ku*rcem i pritom se zahvalio na drukanju... ali dobro, ima nas raznih. :)
 
Ja bih mu ostavio 1 parce pizze.. jer se setio da pita. Cenim ljude koji brinu i pazljivi su. Sta mislis, koliko ima frustriranih kuvara koji namerno pljunu u lonac dok kuvaju rucak.. jer im je los dan ili je sef nadrkan pa ga kinji? :)
 
To Mariksa pitaj on je ekspert za pripremljenu hranu van kuće... Kao Marfijev zakon, možemo da kažemo Mariksov zakon - šta sve može da se desi s hranom tokom pripreme izvan kuće... 😄

Inače ja imam 2 broja 😎 Radio bih to inteligentnije od tog lika svakako. 😄

A ostalo ne bih dalje širio, rekao sam svoj stav, čitava ta kultura gde su svi manijaci i svi su na oprezu i strahu i poštujemo nebulozna pravila samo jer nam se može je meni strana i neprirodna al ne pokušavam da druge menjam ili ubedim u suprotno... Malo mi je žao što je Beki taj tip čoveka, al šta da radim 🤷‍♂️

Ja kao dostavljač, nju ili nega svakako ne bih pitao ništa, pogotovo jer na woltu imam prednost, kupac ne zna moj broj, tako da mislim da nije fer... da koristim tu prednost... što na glovu nije slučaj, možeš da vidiš broj svakog dostavljača 😉
 
Inace, sto se tice tog posla, baksisa ce biti sve manje i manje. Jbg.

Vidim gore u toj vesti na Blicu da je linkovana vest gde se dostavljac zali da ne ostavljamo baksis.

Pa jbg. Ja bih, ali vec postaje nemoguce. Sve prebacuju online. Hocu nesto da kupim, sve cesce pise - dostupno samo online. Ili ima, ali ima u Cacku u njihovoj prodavnici.

Broj dostavljaca koji dolaze na moja vrata se povecao za nekoliko puta u poslednje vreme. I jbg, nije da necu nego ne mogu ni ja da sad svima ostavljam.

Jos ti hoces da kupis nesto, a sve cesce nemaju na stanju i onda moras jos i dostavu da placas, koja je uzasno skupa i onda jos i baksis.

Kaze taj na Blicu da ostavljamo u restoranima, ali ne i dostavljacima, pa ne idem u restoran svaki dan.

Ako je nesto 1726 dinara, dam ja 1750 ili 1800, ali ne mogu 2000 dinara da dam i kazem u redu je i tako skoro svaki dan.
 
Mislim ja svakako razumem dobro pravo na privatnost... prosto mene ne tangira ako bi neko u samo jednoj poruci bio zainteresovan kakva je bila klopa... iz tog ugla pišem... a ja sam, naravno da ne bih slao poruke...

Što se bakšiša tiče, ako se dostava plaća zaokružim sa nekih ~50rsd, ako je dostava besplatna minimum minimuma je 100rsd često i 150. Za supermarket sam 200 jer ipak nosi dve kese proizvoda...

Zapravo zavisi i koliki je iznos dostave... Sad su smanjili na 50rsd za mek, kfc, walter... valjda nije prometan mesec... onda mogu da dodam oko 100 rsd... Al ako je dostava 250 samo ću mu zaokružiti...
 
Bolje da joj je pozvonio na vrata tipa u dva ujutru da je pita hoće li na piće nego što je poslao poruku... 😈
 
Kad smo kod toga, sta bi radio sa ovim @Noki ? Sad mi stiglo😀

1000005125.jpg
 
Vrh