Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Opet mi nisi odgovorio na pitanje.

Ako su tvoj otac a i moj otac, a i vecina roditelja te generacije bili ispravni, logicno bi bilo da smo i ti i ja ispravni, a i vecina nase genracije, kako su onda deca ovakva? Koja karika je pukla i kada?

Ne shvataj ovo licno, pricam uopsteno, ne odnosi se konkretno na tvoju decu.

Pukli smo mi, odnosno vecina nase generacije.
Bez obzira na vaspitanje. Bavio sam se nekaad davno naukom o mozgu.
Mozak je toliko slab na nadrazaje, tehnologija je toliko jaka.
Dodaj i ego i posebne sprpske frustracije, zavisti i paanoju.
Rezultat je pucanje nase generacije.

To se desilo i drugde, samo nase drustvo je bilo vise baceto ratom.
 
Prosto, ja ne razumem mentalitet ljudi koji su mladji 15-20 godina od mene.
Ja imam situaciju gde dete od 16 godina ne razume ono od 10.
Mnogo se toga loseg dogodilo.
Oni su se jos igrali napolju sami.
Sada klinaca uglavnom nema ili kad su napolju, uzmu telefone.
 
Možda bi trebalo malo kritičkije da posmatrate svoje očeve, mada to ide teško u patrijarhalnim sredinama gde roditelji od nultog dana detetovog postojanja rade sve da ga održe ubeđenog u svoju nepogrešivost i moralnu superiornost.

Ja sam recimo svojom srećom ili nesrećom bio malo inteligentnije dete, pa sam pažljivo slušao svog oca i njegove dogodovštine iz mladosti, kao npr. sankanje sa skoro pa vertikalnog bedema na Kalemegdanu, razne tuče i makljaže iz perioda osnovne škole na Dorčolyy od kojih je imao ozbiljne ožiljke, i zaključio da taj čovek u mojim godinama nije baš bio mnogo pametan.

S druge strane, o tom čoveku može da se priča kao o jednom hrabrom i neustrašivom detetu, dorćolskom mangupu, mladiću i muškarcu, fakultetski obrazovanom, koji je sebe i bukvalno svoj goli život patriotski stavio na raspolaganje oružanim silama i založio junački u odbranu naše države, izrađao nove sinove otadžbine, osvetlao prezime i tako slično u tom tonu.

Sad vi sami razmislite koju od ove dve interpretacije jednog istog čoveka i njegovog života je verovatnije da čujete. A ono što je realno, jeste da je mogao da završi vrlo lako u crnoj hronici kao ova dvojica juče.
Ја би реко да у обе интерпретације има истине, која се вероватно крије негде између, можда ближе једној него другој крајности :)
 
Ja znam decu gradjanskih roditelja (predratna burzoazija, danas dekadentna) sa Vracara koja nikada nisu bila na Kalemegdanu, a bila su u Parizu.
Masa doseljenika iz Beograda zivi ovde vikendom i kad imaju vremena vracaju se da obidju svoje stanove.

Klnci od 10 godina nika dnisu culi za II sv rat, njihova saznanja o svetu su katastrofana, uglavnom iz americkih filmova. Veruju npr da je moguce da postoji Chaki, lutak koji ubija.

Sta se tice davljena, tu si u pravu. Spasioca sedamdesetih nije bilo. Ljudi su bili i hrabriji, manje uplaseni nego danas, radili su ludje stvari.
Recimo, u moje doba sa Dorcola se islo na Kalemegdan na penjanje na zidine bez opreme.
Mnogi su poginuli tako.
Neki su se udavili, junaceci se da preplivaju Dunav.

U svakom slucaju, jedno hrabrije doba, hrabriji ljudi, normalno da su ginuli u pokusajima da se ostvare.

Sto se tice alkoholozma, tacno je. Bilo ih je mnogo, ulice su bile ispovracane petkom uvece, skoro kao u srecnoj Svedskoj.
Meни је један старији човек, преко 65 година, можда и више, причао како су се они као клинци купали на Дорћолу код марине, и да су скакали са старог крана за угаљ. Један његов другар је имао несрећу да је при скоку упао у неку ширу цев у којој је била шипка арматуре и ту је погинуо.
 
Meни је један старији човек, преко 65 година, можда и више, причао како су се они као клинци купали на Дорћолу код марине, и да су скакали са старог крана за угаљ. Један његов другар је имао несрећу да је при скоку упао у неку ширу цев у којој је била шипка арматуре и ту је погинуо.
Sankali smo se na starsno strmim padinama na Kalemegdanu.
Neke su bile kao skakonica i tu su se lomile sanke.
 
IMG-f3c4ea23cf70bc8729c54145bc2da07a-V.jpg

Eh, ta današnja omladina... Evo kako smo mi bili fini.
 
Sećam se, posle Đinđićevog ubistva, koliko su se klinci ložili na Legiju... biću Legija kad porastem i te fore..
Ne znam za takve fore? Mora da me zezas.
Mozda su se lozili samo dok su citali Legionar i U Gvozdenom rovu.
A takvih nema mnogo, ko danas cita knjige
 
Sećam se, posle Đinđićevog ubistva, koliko su se klinci ložili na Legiju... biću Legija kad porastem i te fore..
Ми одмах почели надимке из Земунског да делимо по одељењу. Биле популарне оне кинеске пушке на куглице, одмах се смишљало на кога ће атентат да се прави, сачекуше биле испред улаза.
 
Pretpostavka koja je do sada izneta samo ovde i nigde više.

Dok je, s druge strane, pretpostavka i teorija da se možda radi o narcisoidu (a ne psihopati) iznošena više puta u javnosti, a de facto i potvrđena analizama nekih psihijatara u intervjuima. Kao i činjenicom da mali bolid samo pita jel postao zvezda.



Ta pretpostavka nikada nije potvrđena, niti je tako nešto ikada rekao neko ko je radio psihološku procenu maloletnog KK. Previše čitaš Kurir i Skandal. To su konstrukcije njihovih novinara, odnosno psihologa sendvičara koji govore prema scenariu koji u napred dobiju (Mila Alečković i Željka Buturović na primer). Transfer blama imam dok ih slušam, kakve gluposti lupetaju, sa punim samopouzdanjem.

 
ŠitTok, najpouzdaniji i najkredibilniji izvor informacija.

Inače nisam ni odgledao, em ne gledam ŠitTok em im je plejer za one koji nemaju nalog težak šit.
 
Tezak ulicni debilizam bio je juce.Slavili, jer su im skratili skolu zbog ubistva dece!Ma bravo.Uz to ide i propratna muzika ku*ve,bembare aligatori matori.Drzavni projekat kretenizma. Oluja od govana.
Jedan deo omlaqdine će biti takav ma šta da se dešava u državi i ma koji događaj je aktuelan (u fokusu šire javnosti) tada. Ono što je pozitivno je što je dosta mladih, uključujući i srednjoškolce, na protestima protiv nasilja, što budi nadu da nismo totalno zastranili i da mladi nisu otišli u "kolektivni fijuk".​
 
Ne znam zašto takva reakcija zbog keca, imao je 16 godina, nije bio maturant pa da mu propadne upis na faks (prvi upisni rok) zbog toga.

Naravno sve to važi AKO je bilo zbog keca...

Generalno je loše i nepotrebno nervirati se zbog škole i faksa. Samo što to moraju da shvate i znaju iii deca/studenti iii roditelji. Ako samo jedna strana shvata a druga ne, onda ne ide i neko negde stvori bespotreban pritisak i histeriju, koje posle postanu trajni psihološki problemi i hendikepi.

Realno, j'š ocene i j'š većinu profesora i nastavnika, koji su većinski (rekoh većinski!) nedovršeni iskompleksirani ljudi. Bitno je samo da čovek završi ono što upiše, i da bude spreman da posle uči još (i za posao i za svoju opštu kulturu), a to je danas lakše nego ikada. Inače koga zabole za ocene i mišljenje nekog tamo šljama za katedrom...
 
Poslednja izmena:
Vrh