Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

SRAMOTA

Unistavaju nam vandali Beograd. Uzas ja sam sokiran, necu cak ni 'razlog' da pominjem jel to nije tema foruma ali takva reakcija nema opravdanja nikako.
 
Још једна тужна и нажалост очекивана рунда мада је такав и цео дан, тужан и очекиван. :/

п.с.
Јел приметио још неко на снимку Б92 празну лименку Лашког пива код излупане амбасаде Словеније
 
Nisu Dveri nego Zveri. Mene opet zanima zasto nije bilo niti jednog uhapsenog!?
 
Stvarno ima mozgova u ovom gradu. Kako su oni doprineli resenju situacije time sto su gadjali kamenicama strane ambasade, polupali mcdonalds (u koji ce verovatno kroz 10 dana ponovo da sednu da jedu), iscupali semafore i saobracajne znake (uffff bas su opasni momci, mnogo ce sad svet da ih se uplasi), napali neduzne novinare koji sve to prate (kako li su se samo drznuli da ih snimaju dok oni to rade, a medju njima 50% izvadilo mobilne da snimaju to pa da se posle "hvale" po kraju kako su eto oni baje bili tamo i pokazali tom trulom zapadu kako su mocni). Sve u svemu, draga gospodo nista niste pomogli samo ste jos vise odmogli.
 
U povlačenju, demonstranti su bacali kamenje i upaljene baklje na policiju, bacali takozvane petarde dinamitare, čupali saobraćajne znakove, lomili semafore i automobile.
Cela vest na: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=02&dd=18&nav_id=285256

Pre kraj večeri huligani su se uputili ka Dedinju i ambasadi Albanije, ali ih je sprečila policija kod Dragiša Mišovića.
Takođe, napadnute su kancelarije predsedništva LDP, centralne kancelarije LDP i došlo je do sukoba policije i huligana ispred kuće u kojoj Čedomir Jovanović živi sa porodicom.

Više od šest sati nekoliko stotina huligana pravilo je nerede oko ambasada i predstavništava stranih firmi. U Urgentni centar je tokom večeri primljeno 47 povređenih policajaca i civila, rekao je za B92 direktor Urgentnog centra Branislav Stefanović. "Kod svih povređenih je reč o lakšim telesnim povredama, osim u slučaju Miloša Zoranovića, koji je zadržan na lečenju zbog težih povreda glave", rekao je on.
B92
 
kontrast - na Kosovu je juce za ceo dan povredjeno troje ljudi, i to lakse. U pitanju su dvoje dece i jedna zena u Pristini koji su povredjeni od petardi. U Mitrovici je bilo malo napetije jer je eksplodirala jedna bomba (koja je bila namenjena UNMIK-u), a jedna je pronadjena i deaktivirana kod nekog hotela, motela....

Za to vreme nasi se medjusobno makljaju, razbijaju svoj grad, a mene ortaci iz srednje zovu na posao i kazu "bezi, dolazimo da vas zapalimo" :rolleyes:

Pomracenje uma....

Ali u svakom slucaju cestitam Beogradu i Srbiji, a narocito onima u pokrajini (i Srbima i Albancima) na dostojanstvenosti... Ipak je bilo u pitanju tek nekoliko stotina nedoje*******anih huligana, na cije dela su se uglavnom gradjani zgrazavali.

Policija je takodje koliko - toliko obavila svoj posao profesionalno, potrudivsi se da ne dodje do veceg sukoba (sto je prouzrokovalo malo vece razbijanje), no odbranjene su Albanska ambasada, Merkator u NS-u, a sprecen je i prelazak bagre na Novi Beograd da se izivljavaju na Merkatoru, B92 i ostalim "komapanijama trulog zapada"

Najvece razocaranje su bili politicari na vlasti i sve parlamentarne stranke (osim LDP-a i LSV-a) koje su samo nemo ispratile dogadjaje. Jedino je Djelic nesto kao reagovao i to na pitanje novinarke RTS-a (cija ekipa je ni kriva ni duzna napadnuta u gradu) i to mlako i bljutavo da mi se ogadilo. Umesto da direkno osudi incidente, rekao je nesto u fazonu - nama je potrebna stabilnost u ovom trenutku, bla, bla, bla....
 
Shvatili su da je Vrag odneo šalu, pa su neki danas pozvali "na smirivanje strasti".

Danas dok sam bio na fakultetu - rulja ispred Filozofskog fakulteta (u kojoj sam video ne mali broj ljudi, mladića, koji su otpozdravljali nacističkim pozdravom) je pretila da će kamenovati fakultet, nekoliko ljudi je uletelo i par stakala je napkluo..

Takođe, demoliran je Mek na Zelenom vencu, dok su gosti bili u njemu.
Bačene su kamenice na tursku ambasadu.
 
Stara vremena ne pamtim, nisam bio rodjen, mozda je ovako bilo za vreme Okupacije i neposredno posle, ali sumnjam. Od kad znam za ovaj nas maleni grad, nikad nije bilo tako da covek razmisli dva puta pre nego sto izadje iz stana da kupi hleb ili proseta kuce da li mu je pametno uopste da izlazi. Nikad nije bilo tako da mozes da sedis u Meku, ili cekas ispred Tackwooda da film pocne, i da polete kamenice. NIkad nije bilo tako da ne mozes naglas da kazes u kaficu sta mislis a da ne strepis da ce neka bu**** ustati i krenuti da ti nalupa samare.

Za one koji pamte komunizam, eto im prilike sada da vide koja je razlika izmedju (i najtotalitarnijeg) komunizna i (i najelementarnijeg) fasizma. Fasizam je bolest od koje ako si na nju "otporan", opet oboliš, oboliš od jeze i izgubiš moć govora. Postaneš nem, kao oni spomenici zrtvama fasizma.

I sad sve nesto razmisljam, Srbi ponudise Tvorcu ovdasnje blagodeti za carstvo nebesko... i Bog im ga izgleda dade... razasla sve ono vredno raja po vrtovima svetskim, od Australije do Amerike u oba pravca, a ostavi ovde zlo i - glupost.

Mog Beograda ljudi, odavno vise nema. Nestao je onako kako je Rijecanima nestala Rijeka i Sarajlijama Sarajevo Berlincima Berlin, kao duh neki praskasti u suton sto ga kosava oduva i drugi vetrovi po svetu raznesu. Nestao i ostavio za sobom kuce, ulice, planove neostvarene i drvece. I kao sto bude sa svakim gradom koga istorija napusti, zidine ostase prepustene varvarima, ljudima koji su dosli niotkuda, pomucenog uma i bez imalo razuma, ljudima koji strahuju od izmesljenih neprijatelja i veruju samoizabranim vodjama. U dve decenije nestalo je hiljadu godina istorije, izgubila se ona britkost i ostrina sto je ostavilo oko hiljadu nemackih porodica koje su u jednom trenutku zivele u Beogradu, izgubila se ona jevrejska smernost i pribranost i ohlađena toplina, nestale su graciozni pokreti sto su nam ostavile stotine Dubrovcana sa svojim Dubrovkinjama, zagubi se blagost istocnjacka... Ovoga puta, stvarno je sve gotovo.

Uvek je rat desetkovao ljudstvo Beograda i brisao Beogradjane sa lica zemlje, ali uvek je bilo i sirokih prostora, od Lovcena i Konavala do Madjarske, od Soluna pa sve do svapskih dolina i galicijskih polja iz koji su dolazili oni najbolji inajhrabriji. Oni stu zbog svoje pameti nisu bili shvaceni u sredinama iz kojih su dolazili, oni sa vizijama i mastom, oni sto nikada nisu bili u depresiji, oni sa snaznim ramenima i izdrzljivim nogama, sa urodjenim ukusom i stilom i grudima presirokim za selo. Sada nije tako, sta je ostalo ostalo je. Skupina primitivaca, ludaka i nesposobnjakovica, ljudski šund, koji je kao blato i zemlja u istoriji, poceo da zatrpava Beograd. Tu je i sacica onih sto su ostali privremeno i zauvek u Beogradu, da otprate na vecni pocinak svoje matorce, a sa njima su otrpatili i svoju poslednju sansu. Ta sacica je mala, takoreci sačičica. Oni i dalje idu gradom, i svakog meseca ako treba sve dalje, trazeci burek koji nema oblik pite i uzalud se raspitujuci u kojoj jos kafani mogu da pojedu ć'vapčćiće. - I tako su svi tuzni, i oni sto su otisli, i oni sto su ostali a trebalo je da odu. Jedino srecno zive oni sto su greskom otisli jer su brzo otkrili da i u svetu ima sta da se ruši i ruži, kao i oni koji su ostali i trebalo je da ostanu. Njihova sreca je cudna i prosta, primitivna koliko i oni sami, srecni su sto starog poglavice vise nema. Njima nikad nije ni bilo zao sto nisu pametni, samo im je bilo bitno da niko pametan ne stoji u njihovoj blizini, jer... zaboga... nije poenta da budes pametan, vec najpametniji, makar i sa IQ-om 85.

SPOMENIK_ZRTVAMA_RACIJE_SPOMENIK-ZRTVAMA-RACIJE.jpg
 
Ne znam sta da kazem, Lucifere. Odavno imam taj osecaj koji si ti tako prokleto dobro opisao...

Branim se optimizmom, vise da ne poludim nego iz neke vere u bolje sutra. Zelim da glasno kazem NE, jer je dosta kompromisa i cutanja. Ne zelim da ova sacica koncentrisanog ludila izbrise sve dobre vesti koje svakoga dana nas cine srecnim na ovom sajtu. Vreme je da prestane ludilo, dosta su bili ovih 17 godina, svoj smo dug platili. Nece mi oteti grad, ne mogu! Gradicemo bolje sutra, jer drugog puta nemamo, pa neka vuku te sile u ambis koliko god zele - sto jace vicu, to im poklic vise lici na smrtni ropac.

I da, nikad im necu oprostiti zbog bacanja onih lepih novih kontejnera :mad: :)
 
Lucifere, reci gazdi da nas se malo okane, bar 100 godina, mnogo se često interesovao za nas. :lol:

Vidi, ovaj grad je do temelja rušen 34 puta, imali smo rat u proseku svakih 35 godina u zadnja dva milenijuma, pod Beogradom je poginulo više ljudi nego pod bilo kojim drugim gradom. Nije nas Sulejman Veličanstveni džabe zvao kuća rata. Jednostavno, mi živimo na raskrsnici a uvek ima dovoljno baraba i sa istoka i sa zapada kojima to smeta.

This too shell pass. Idemo dalje :gobb:
 
Lucifer":ptifazh5 je napisao(la):
Stara vremena ne pamtim, nisam bio rodjen, ...

U dve decenije nestalo je hiljadu godina istorije, izgubila se ona britkost i ostrina sto je ostavilo
oko hiljadu nemackih porodica koje su u jednom trenutku zivele u Beogradu, izgubila se ona
jevrejska smernost i pribranost i ohlađena toplina, nestale su graciozni pokreti sto su nam ostavile
stotine Dubrovcana sa svojim Dubrovkinjama, zagubi se blagost istocnjacka...
Ovoga puta, stvarno je sve gotovo.
Ja pamtim neka vremena, kada su u mom razredu, zgradi ili kraju bila ova imena:
David Albahari,Eberle Erna, Zdenko Štromar, Kvasina Vlasta, Aca Albert, Branka Bak,
Raša Livada, Tatjana Nikitin,Branko Najhold, Božidar Fakin, Albert NAđ, Vesna Baruh,
Vlada Molnar, Petar Urban, Ljiljana Liker,Vinko Burkin, Avram Izrael,Mario Tadeo,.... itd.

Da, pre dve decenije bio je to jedan drugi Grad, jer su ga predstavljali neki drugi ljudi.
A onda se dogodio On i počeo da brani srpske teritorije,pa smo dobili izbeglice,a o
elementarnom životu su odlučivali kriminalci raznog profila - političkog i ekonomskog.
Na površinu je isplivao talog, podigao se sa dna iz mulja i zamutio naše živote.

Oporavak Grada možda ide sporo, ali ide. Vi malo mlađi treba da verujete u Beograd.
Gomila od par stotina huligana ne može da bude zaštitni znak ovog Grada.... i nije!
Situacija je daleko bolja nego kada je On vladao našim životima i našom sudbinom.

ps
Civilizovan protest beogradskih studenata
http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=20965
 
E pa ja mislim da je daleko gora, ili da barem pretenduje da bude daleko gora. On je vladao Beogradjanima, ljudima koji su godinu dana svakodnevno setali u 10-20 puta vecim masama od juceresnja setnje i nikada nije nijedan kontejner preturen. Ljudi su gadjali zgrade jajima - sto je simbolicka stvar, nisu kamenicima i ciglama razbijali stakla. Kada krenes da bacas kamenice na pun resotran ljudi, to nije nasilnicko ponasanje, niti krsenje javnog reda i mira, niti ostecenje tudje stvari, vec krivicno delo terorizma. Dok je "On" vladao ne secam se nesto da se normalan svet plasio da izadje na ulice, da kaze sta misli... a sada je stvorena atmosvera da svakog ko misli drugacije treba lincovati. Hiljade lenstina ljudskih misli da sada ima izgovor da nastavi da ne radi nista, iako se zapravo u medjuvremenu nije dogodilo amabas - nista. Stvarno nema opravdanja,nema. Nema ih za nacisticke pozdrave ispred filozofskog fakulteta, nema ih za kamenovanja i bacanje molotovljevih koktela, jednostavno - nema. A ta prica o Beogradu koji je rusen 100 i nesto puta, ja sam napisao: tacno je i da je rusen, ali nikad nije bio crna tacka na mapi sveta - onda bi bio ponovo punjen i gradjen od strane najboljih, najvrednijih, najsnaznijih, najsnalazljivijih ljudi iz raznih krajeva otomomanske i austrougarske imperije. U medjuvremenu je to jedna crna rupa u koju nece niko. Kada je doslo vreme da u njega pocnu da dolaze i Indusi, Arapi, crnci (kao sto su pod titom i poceli da dolaze), umesto da procveta, sve sto je vredelo pokupilo se i otislo. Neke stvari su stvar prostog genetskog proracuna, od 95% retarda i nesposobnjakovica, nema renesanse.

Iluzija je da sve pre ili kasnije mora da se vrati na dobro... nece Beogradjani biti ni prva ni poslednja vrsta koja je nestala na ovim prostorima, pocev od Ilira pa sve do Hazara...
 
Urbani Beograd je poceo da se osipa pocetkom 90ih. Svako ko je imao malo mozga, obrazovanja i love je zapalio napolje. Pored domacih seljaka, pridruzili su im se razni brdjani, sa sobom donevsi sve ono sto je teskom mukom bilo uklanjano decenijama pre toga. Sa takvim "Beogradjanima" nije ni cudo sto je Grand parada najgledaniji TV sadrzaj a besnci klinci idu po gradu i izivljavaju se. Oni i ne osecaju da je to njihovo.
 
Lucifer":2hiwhg9d je napisao(la):
E pa ja mislim da je daleko gora, ili da barem pretenduje da bude daleko gora. ....
Ti misliš, ali ja znam da je pre dve decenije bila mnogo gora situacija.

Na znam koliko pamtiš to vreme, koje je bilo neuporedivo lošije i opasnije po život.
Jednom prilikom, kasno uveče, stajao sam sa dva prijatelja kod jednog kioska
nedaleko od taxi stanica kod Vuka i ja sam malo žustrije kritikovao Njega.

U tom trenutku je satao neki auto i izašla su dva mlađa čoveka da kupuju u kiosku
a kad su čuli šta govorim, izvadili su pištolje i rekli mi da uđem u kola da me vode
preko Drine. ... da ne bi svašta pričao po beogradskim ulicama.

Pošto sam poznavao jednog od taxista, on je prišao sa prijateljima i spasao me.
U tim vremenima mogao se lako izgubiti život, a mnogi su ga i izgubili.
Naravno, da neprihvatam da se slična vremena vrate - iz bilo kojeg razloga.
 
dragan":p05f71ym je napisao(la):
Ti misliš, ali ja znam da je pre dve decenije bila mnogo gora situacija.
Tačno, mnogo gore i crnje. Eh, svaka generacija misli da je baš njoj najteže...kad se samo sebe setim :)
Bilo pre 11 godina, kao da je bilo u nekom drugom životu. Ali organizovali smo se i uradili smo sve moguće da nam ovakvi ne dolaze na protest, i zato je trajao toliko dugo. Na kraju nije smelo da bude ni jajeta ni petarde, ni nekih stvari koji se sada štampaju u romanima popularnih i naduvanih pisaca :)
Mislim da mnogo dramite. Problem je što policiji mora da se kaže treba hapsi i da ne sme da dobija batine od ološa.
Ma ipak u ovom gradu ima samo par hiljada ovih baraba, toliko ih ima da ne mogu da popune jednu tribinu na stadionu.
 
@ Lucifer: Nemoj tako olako govoriti da se amabaš ništa nije desilo. Neke stvari su otišle na bolje, neke na gore, a neke koje su krenule na bolje vratile su se na isto ili gore. Činjenica je da mi u XX i XIX veku u Srbiji imamo konstantan sukob moderne i tradicije, odnosno tradicionalizma, te da je moderna gubila, najstrašnije 1868, 1913, 1974, 2003..
Važna stvar je da uvek postoji ova druga strana, koja će eventually pobediti..

@ dragan: Ja bih voleo da je taj studentski protest bio takav kakvim ga predstavljaju 24sata, no, ja sam bio na trećem spratu Filozofskog, i sa asistentkinjom i koleginicom bio na prozoru i gledao.. To je bilo daleeeeko od civilizovanog, nije bilo baš isto kao i u nedelju uveče, ali je vrlo ličilo.. http://www.beobuild.net/discussion/viewtopic.php?pid=20271#p20271 Možda su se na putu ka hramu preobratili (mada sam pročitao da su bacali kamenje na tursku ambasadu i Mek na Slaviji), ali ispred Filozofskog je bio užas...

hronika1_2.jpg

Izvor: Danas
 
А оно што је мени интересантно је да бацају камење на турску амбасаду која нема ама баш никакве везе са Косовом. То би било као кад би етиопљани бацали камење на италијанску амбасаду због Еритреје... Глупости.

Турска је једина земља која говори о абанификацији на Косову, јер се 300,000 турака који живе тамо редовно класификују као албанци у статистикама, јербо турски говоре код куће, а албански у јавном животу... глупости...

И да не испадне да ја стално браним турке, него сам због студија добро упознат са приликама и ставовима људи одатле.

ЕДИТ: Ти навијачи и идиоти морају у апс подхитно.... ово је стварно превршило сваку меру. Док град све то поправи.. ко ће за то да плати?
 
relja":31stkqsi je napisao(la):
Mislim da mnogo dramite.
Problem je što policiji mora da se kaže treba hapsi i da ne sme da dobija batine od ološa.
Ma ipak u ovom gradu ima samo par hiljada ovih baraba, toliko ih ima
da ne mogu da popune jednu tribinu na stadionu.
Pa, jasna stvar...... Sad, kao, ceo Beograd je ološ i huligani. ... bezveze.

Policija je trebala da ih napuni suzavcem, prebije i strpa u zatvor.
A, Beograd bi opet bio centar regiona, zabava na splavovima, provod i uživancija.
 
Danas između 13h i 13:30h, grupa od oko 7-8 demonstranata koji su prisustvovali protestu u organizaciji “Aktivnog centra”, u proseku starih oko 20 godina, upala je u zgradu Filozofskog fakulteta u Beogradu, i tom prilikom fizički nasrnula na oko petoro studentkinja i studenata. Grupa mladića, od kojih je jedan nosio crni kačket sa obeležjem nacističke organizacije Blood&Honor (Krv i Čast), prošla je pored obezbeđenja fakulteta i fizički napala studentkinje i studenate. Na svu sreću, niko od napadnutih nije zadobio nikakve telesne povrede.

Povod za ovaj događaj po svemu sudeći bila je reakcija tih studenata (koji nisu hteli da se priključe protestu - Ambassador) na činjenicu da je masi okupljenoj na Platou govor održao rektor Beogradskog Univerziteta Branko Kovačević. Takođe, značajan broj okupljenih je uz povike "Srbija" zig-hajlovao, što sa ispružena tri prsta, što u potpunosti ispruženim šakama. Na skupu je bio veliki broj ljudi koji su na sebi nosili navijačka obeležja, ali i primetan broj pripadnika skinhedsa i četnika. U više navrata, demonstranti su skandirali "Ko ne skače, taj je Šiptar", ali i pozivali studentkinje i studente Filozofskog fakulteta da im se priključe.
Izvor: bulletin kolege koji je bio u tom momentu na hodniku fakulteta.

Ja bih dodao da su posle toga zaključana vrata fakultetaa, i uveče kad sam izlazio video sam ljude, koji liče na privatno obebzeđenje, ili policija u civilu.
 
Navijači se skupili ispred "ženskog" fakulteta i uz naci pozdrave skandiraju studentima da im se pridruže.
Koji su to mozgovi :)
 
Lucifer":3bovt90j je napisao(la):
E pa ja mislim da je daleko gora, ili da barem pretenduje da bude daleko gora. On je vladao Beogradjanima, ljudima koji su godinu dana svakodnevno setali u 10-20 puta vecim masama od juceresnja setnje i nikada nije nijedan kontejner preturen. Ljudi su gadjali zgrade jajima - sto je simbolicka stvar, nisu kamenicima i ciglama razbijali stakla. Kada krenes da bacas kamenice na pun resotran ljudi, to nije nasilnicko ponasanje, niti krsenje javnog reda i mira, niti ostecenje tudje stvari, vec krivicno delo terorizma.
Па није било штете зато што су пристојни протествовали а батинаши били на власти, односно ломили су се демонстранти а не имовина. Навијачи су се и тада лемали са полицијом али су тада били "наши" и храбри а сваки њихов слоган је постајао саставни део протеста, ти момци имају неки свој кодекс и ако осете да је "непријатељ" слаб и млак сигурно неће стати јер они од свега на свету највише мрзе "мишеве".
Проблем је што много клинаца (15-18г.) у том кодексу види једину искрену идеологију, а и шмекер си. Сећам се како смо ми у основној школи дочекивали "повратнике" са Максимира, ма какав Холивуд, каква естрада, то су били хероји мада нам није било јасно шта се спрема знали смо ко је "непријатељ". Они су били мангупи па ти види ако хоћеш да будеш признат шта треба да урадиш. А питајте ме како су пролазили победници националних првенства у математици :D

Lucifer":3bovt90j je napisao(la):
Dok je "On" vladao ne secam se nesto da se normalan svet plasio da izadje na ulice, da kaze sta misli... a sada je stvorena atmosvera da svakog ko misli drugacije treba lincovati.
Прво није смело да се писне против једног па другог Њега, па онда против првог, другог, трећег, четвртог рата, а онда како смо један по један губили на крају смо дошли до тога да не сме да се спомене ни он ни нација а камоли рат, па затим нико није смео писнути против ЕУ а сада се враћамо ка томе да нико не сме бити за ЕУ.
Све то ипак говори нешто, народ лоше живи и за то најмање криви себе зато што му се свако шлихта (осим једног али знају срби како ће са таквима :( ). Све то доводи до тога да се тај исти народ веома лако окреће против оног кога криви за своју муку тако да по мени ово није питање ни идеологије, ни светиња, ни идеала пошто само мале групе људи на обе стране делају вођени идеалима али зато многи чекају своју шансу да ветар (празан новчаник) крене да дува њима у корист.

Ово ипак не значи да треба дићи руке од свега, јер да смо сви одудстали и запалили још увек не би смело да се писне против Њега.

Ипак све има свој крај
Kastro objavio da se povlači!
Autor: Blic online - Agencije | 19.02.2008 - 08:48
kastro-v.jpg


Kubanski lider Fidel Kastro saopštio je da se povlači s mesta predsednika te zemlje, javlja BBC.

Kastro je saopštio da neće tražiti novi predsednički mandat kada se sastane Narodna skupština, 24. februara, preneo je Rojters.
"Mojim dragim sunarodnicima koji su mi ukazali izuzetnu čast ovih dana kada su me izabrali za člana parlamenta saopštavam da neću ni težiti ni prihvatiti, funkcije predsednika Državnog saveta i vrhovnog komandanta", naveo je Kastro u saopštenju objavljenom na vebsajtu komunističkog glasila "Granma".
http://www.blic.co.yu/svet.php?id=30988
 
Nema razloga da se svadjamo, ovo nije politicki forum, vec deo foruma o izgradnji Beograda koji je posvecen off temama. Ja sam iskreno rekao kako se osecam - bez itencije da svoje misli i osecanja stavim na javnu raspravu. Zato mislim da su neki ovde malo izgubili kompas kada su se uopste upustili "u raspravu" sa mnom. U svakom slucaju nesto je drugacije, dosta drugecije nego sto pamte i nasi najstariji sugradjani (cak stariji od Dragana :) ), i to nesto drugacije nije dobro. Ako neko zeli da to shvati kao "ciklus", nemam nista protiv. Ja to vidim potpuno drugacije i to je moja stvar, jer kao sto rekoh ovo je forum o izgradnji i oko toga ovde mozemo da se prepiremo, ali oko drugih stvari ne.
 
Vrh