Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

@StariPosmatrač Naveo sam i to kao ravnopravan treći razlog 🙂 ali ne možemo odbaciti i životni standard...

Pritom do 30 godine je lako dobiti dete, posle toga ide sve teže i teže, tako da i kada se predomisle kasnije biće teško ostvariti potomstvo.

To je već njihov problem. 🙂 Koliko sam razumeo ti si redovan student, dakle neke rane 20te godine... Ne bih se brinuo uopšte da sam na tvom mestu. 🙂
 

РЗС: Прошле године у Србији умрло 97.098 лица, рођено 60.813 беба, што је најмање рођено беба од Другог светског рата


sama priroda na kraju deluje...
Biće nas sve manje, na to utiču i trendovi.
Hajde što broj razvoda raste, ali znam dosta žena koje već sada imaju 30, a nemaju partnera, vrlo često iz nekih njihovih pobuda.
NIkada nije bilo teže imati bračnog partnera nego sada, a sve to utiče i na našu demografiju.
da, u pravu si. Zene svoje slike stavljaju u razne kataloge na internetu. Muskarci imaju iluziju velikog izbora.

Svi kazu da ih veze smaraju, da ne mogu da budu dovoljno slobodni i da ih zanimaju samo tzv konbinacije. Ali i za to je potreban napor, da ne govorimo o strahu od realnog seksa. Daleko je lakse gledati TV ili igrati igrice.

Naravno, drustveni uziri nisu vise porodicni ljudi nego zene kao J Karleusa.
 
Nisam.🤣

Samo mi je neverovatno da postoji toliko slobodnih žena 25-30 koje nisu udate, niti planiraju, a pritom svašta rade sa strane.
Zar nije lepše imati porodicu?
Pritom do 30 godine je lako dobiti dete, posle toga ide sve teže i teže, tako da i kada se predomisle kasnije biće teško ostvariti potomstvo.
Deca zahtevaju izmestanje centra sveta iz sebe. Generacije koje je vaspitao smartphone kao ego pojacavac (reci mi ogledalce ko je najlepsi na svetu? ti gospodarice.)

Ako hocete da budete dobar roditelj morate u velikoj meri da zaboravite na sebe. Jednostavno morate jer ste potrebni nekom drugom. Morate da budete cak i drug/drugarica svom detetu jer vrli novi svet destimulise druzenje dece. A nemaju ni gde da se druze kad su sve javne povrsine pojele investitorske zveri.

Pricao je jedan psiholog, na linku koji je stavio @Beki kako najveci broj razvoda u Srbiji bude posle dve godine od rodjenja deteta. Dete tad hoda, hoce napolje, drustvo. Moderni srpski roditelji zato mrze svoju decu. Oni bi na splavove, da izlaze, da se ulepsavaju. A deca ih koce.

Zato je sve manje dece.
 
МЦ, да ли си гледао нови филм о Џеју, Недеља?
 
Има у биоскопима. Ја сам гледао у дому синдиката. Многи ликови су реални, Дорћолци који и данас живе. Неке сцене ме подсећају на твоје приче о одрастању на Дорћолу.
 
Има у биоскопима. Ја сам гледао у дому синдиката. Многи ликови су реални, Дорћолци који и данас живе. Неке сцене ме подсећају на твоје приче о одрастању на Дорћолу.
bas zanimljivo. pogeldacu.
steta sto je taj svet nepovratno nestao.
zanimljiva je bila zelja ljudi koji su ziveli na Dorcolu da Dorcolci.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ne, pravi razlog je egocentrizam. I kad dobiju decu mnogi se ponašaju kao momci/devojke. Ajde da uvalimo decu babama i dedama a mi ćemo da se zaje*******avamo ko momak i devojka...
Ni babe ni dede vise nisu ono sto su bile, mnogi ne cuvaju vec krivinare. Tako da, smanjena je znacajno ta podrska sa strane, jedino da se plati guvernanta po satu.
 
Плус огромном броју данашњих Београђана су родитељи по даљим местима. Тешко ће неко из Зајечара, Лесковца или Ужица да тек тако "ували" децу бабама и дедама.
 
„Ceo sudski proces bila je farsa. Imali ste dve presude koje po treći put ispitujete i obarate. Pa, šta je to? To je neiskrena namera režima od samog početka da se taj slučaj ne reši. Kako drugačije da čitamo. Država je ta koja zataškava, koja ne želi da ubijeni čovek dobije satisfkaciju jer je ubica država. Dakle, služba Državne bezbednosti je učestovala u tome“, kaže Prpa za Nova.rs.


 
Koliko mi je poznato, neki vec u ivanjickim i uzickim krajevima uvoze mlade iz Albanije. Mozda im treba pojacanje iz Rusije i Ukrajine?
 
Pa naravno da neče naše gospodje u selo. Bila neka emisija ono gde kao dovode potencijalne mlade, bio kod babe u poseti pa smo gledali zajedno jer bio jedan deda iz sela blizu našeg mesta. Deda situiran, inostrana penzija, doselio se iz grada da uživa u imanju, doveli neku stariju ženu i počnu da pričaju, kaže gospodja "i ja sam rodom iz sela al sam otišla u grad, ne bih se nikad vratila u selo" :) A deda je gleda onako u "pa što si došla" fazonu :)
 
Šta vi gledate...

Te emisije provodadžisanje ili biraj ćerku dejtuj mamu... to bih jedino kao X rated parodiju imao živaca da odgledam celu emisiju...

Ovako je dno da nema dalje...
 
Meni je najjača bila ta date my mum... ne znam kako se tačno zvala ovde...

Ali kao neki balavac dejtuje 3 mame pa po njima bira ćerku... Koncept je bio fenomenalan.
 
Šta vi gledate...

Te emisije provodadžisanje ili biraj ćerku dejtuj mamu... to bih jedino kao X rated parodiju imao živaca da odgledam celu emisiju...

Ovako je dno da nema dalje...
Pa i jeste parodija, bar po meni, baba to guta, zabavan program za starce rijaliti. Uglavnom koliko sam video javljaju se ljudi iz sela i na kraju kažu nešto o sebi i ostave svoj kontakt pa da se zainteresovane stranke jave, a emisija prikazuje kako bi taj život nekome izgledao. Nije baš lako nekome u selu da dodje do partnerke, kao što vidimo u linku iznad. Ovo dejtuj mamu, menjaj ćerku i ostalo nisam nikad uhvatio da pogledam pa ne mogu da sudim.
 
Мислим да се преко Хепијевог проводаџије оженио један сељак и добио дете, имали су специјал емисију где су их обишли.
 
Vrh