Šta je novo?

Sportski događaji

Jedna stvar je bila bolja danas u odnosu na prethodni derbi, sto se Zvezde tiče. Igrači su se borili sa više žara i imali veći motiv. U svemu tome i mnogo grešili, ali veća želja se videla. Verovao sam da pobeda može da bude ubedljivija. Da se u svoj konfuziji protivnika postigao treći gol do kraja prvog poluvremena, drugo bi izgledalo mnogo drugačije. Jer kada vodite 2:0 na poluvremenu, mnogo je veća šansa da vas protivnik, ako se konsoliduje, stigne na 2:2 ili prestigne sa 2:3, nego da kada vodite 3:0, da dodje do 3:3 ili 3:4. Moguće je naravno i dešavalo se, ali je mnogo veća verovatnoća da će onaj ko vodi 3:0 na poluvremenu da postigne u drugom jos jedan, dva ili čak više golova, jer je opet mnogo veća šansa da ce protivnik biti frustriran i u panici. Po pokazanoj igri, Zvezda je pobedu apsolutno zasluzila i ima jos jedan korak do odbrane trofeja, odnosno utakmicu sa Vojvodinom.

 
чини ми се да Иванићу није признат гол:

IMG-d9ea40654b1205cf5a17cb3acd254e2c-V.jpg


ето, да не кажу како само њих краду
 
Jovic i Majami bez Dzimija Batlera, u gostima, u prvoj postavi sa rukijem, 20.godisnjakom i likom koji nije ni draftovan, pobedili Boston Seltikse, tim koji je prvi bio na tabeli u celoj ligi i vazi za prvog favorita za titulu.

 
Poslednja izmena:
Sad gledao utakmicu - odlicna. Ubise Kelte sa trojkama.
Ko je pratio tuzni istok i to bas ova dva tima, imao je priliku da vidi sve suprotno onome iz regularne sezone.
Mada Seltiksi znaju i da igraju ponekad malo opusteno. A Majami je imao skoro pa savrsenu igru. Tesko ce se ovo ponoviti.
Jovic postaje ozbiljan igrac. Imao je i neke defanzivne trenutke. Eto, samo je falio Dzimi da im ulazi u glavu.
 
Jel ide neko na ligu šampiona? Dobio sam karte za finalni dan u nedelju pa nadam se da ce biti dobra dva meca.
 
Juče u Areni je bilo dobre košarke za gledanje i bas je bilo prijatno slušati navijanje sa cinelima, trubama i bubnjevima navijaca Unikahe. Led teren je dobar i pregledan bas fino navijacko iskustvo uz moram da pohvalim organizaciju FIBA Evrope.
 
Necemo vise gledati Kalinica u reprezentaciji:
"... mislim da sam ja završio sa takvim učešćem. Nisam ni glavom ni telom, mislim da ne mogu više da se izborim na način koji je potreban. Došlo je vreme za neke mlađe momke da igraju i da se pokažu. Pogotovo i nakon tog uspeha prošle sezone. Mislim da je tu sve jasno."
Velika steta.
 
Necemo vise gledati Kalinica u reprezentaciji:
"... mislim da sam ja završio sa takvim učešćem. Nisam ni glavom ni telom, mislim da ne mogu više da se izborim na način koji je potreban. Došlo je vreme za neke mlađe momke da igraju i da se pokažu. Pogotovo i nakon tog uspeha prošle sezone. Mislim da je tu sve jasno."
Velika steta.
Kalina je car, ali dolaze momci koji imaju daleko veci plafon od njega. Pitanje je samo da li ce ostvariti pun potencijal, i ako hoce, kada ce to biti.

Tako da, njegov izostanak moze potencijalno biti i dobra stvar.
 
Poslednja izmena:
Ode generacija. Jos Bogdan, Lucic i mozda Stefan Jovic i to je to.
Nije upitan kvalitet mladih, nego mislim da on donosi nesta drugo, sto je Sale (mozda prije Muta) rano prepoznao.
Mislim da bi mladjim igracima to znacilo. Uz to je izrastao u ozbiljnog igraca, koji ima osjecaj za svoju ulogu u timu.
Ostaje zal, sto godinama ne gledah Lucu i njega igrajuci na istoj poziciji na nekom takmicenju. Barem se ne sjecam vise.
Moguce da se i njemu kao drugima ne ide na Karijevu specijalnu terapiju.
 
Igrali su zajedno pre dve godine.

Prepoznao je Duda godinu dana pre i vodio ga na EP 2013. 😉

Jeste zal i jesu se prema njemu svakako odnosili prethodnih godina, ali i njegova izjava je bzvz.

Bogdan je samo 9 meseci mladji, a S.Jovic je mnogo vise istrosen i osakacen pa se odaziva.

Nek idu oni koji hoce i ne bojim se za rezultat. To nam je proveren recept za uspeh
 
Da, da... u pravu si. Bio je to Duda ipak.
Zajedno igrali jesu tada. Na istoj poziciji nisu nazalost.
U mojoj glavi je Kalinic mogao da zatvara neke rupe u nasoj igri.
Kako god, iskrena izjava barem. Bez izgovora tipa "ja bih, ali ne mogu/ne daju mi".
 
Ma, ok, nebitno u sustini sta je rekao.

Hvala mu za sve, ali mi idemo dalje, dobro bi dosao Kalina, ali bolje voljni i spremni nego oni koji ne mogu ili nece ili oba 💪

A Kalina svakako igra na htenje i energiju, bez toga, ne vredi mnogo jer nikada nije bio neki ludacki talenat, vise je atleta i radnik, a ako fizicki ne moze vise, a ni voljni momenat mu nije na maksimumu, nije nam od neke koristi.
 
Da ponovim jadna je ta košarka i NBA liga u kojoj su centri MVP par godina zaredom.

Zamišljam one Bulse koji beže od koša.
 
Voša se ovom pobedom ubacila u trku za Evropu.
Kada se setim, na početku prvenstva su bili zakucani za dno, jedan od boljih povratka viđenih u domaćoj ligi.
 
Centri su MVP kroz celu istoriju, od Rasela, Rida i Vilta, Karima, Voltona i M. Melouna, Olajdžovana i Robinsona do Šeka.

Često par godina zaredom.
 
Promenila se košarka. Sve do sredine 2010-ih otprilike, centri nisu masovno šutirali trojke. Nisu mnogo ni sa distance šutirali. Bio je osamdesetih i devedesetih Sem Perkins, posle čuveni Robert Ori koji je kao četvorka cepao trojke. Kasnije Rašid, Novicki i još neki. Danas svaki startni centar osim možda Alena i Gobera može da da trojku. Neki ih šutiraju kao nekad bekovi. Do skoro su Hauard, Dramond, Farid bili cenjeniji visoki igrači, a danas ih nema nigde. Meni se to lično ne sviđa, ali to nam je što nam je.
 
Imajte na umu da su ove utakmice protiv Sparsa uglavnom bez veceg znacaja.
Regularna sezona je ove godine inace bila bas mlaka.
Ali djecko obecava never de les.
 
Kako je lepo gledati Đurišića.
Ako na leto on i Plavšić dođu u Zvezdu, pola posla je obavljeno..

I Top je bio odličan.
 
Vrh