Šta je novo?

Sportski događaji

pregalaštvom zaustavio vašu dominaciju, i naše propadanje
nije ni cudo sto tako pregalastvo se ceni kod nas u drust u i odraza a na vecini polja , a propadanje nije zaustavio samo vam je umotao privatni klub u sal i kapu nekada velike KKCZ i rekao FMPu niko ne moze da zabrani kako da se zove :)

Stats sa derbija je posebna prica i kako se mnogo toga falsifikuje i mnogo znacajnije stvari od fudbala. Tekst sa aktuelno.me je odlican i cim ga mnogi napadaju na raznim frontovima pokazuje da je cacnuo u osinje gnezdo govoreci istinu. Svakako ostaje stats da pored svih pomoci Partizan ima isti broj bodova kao Crvena Zvezda u medjusobnom skoru i isti broj golova iako je CZ imala 2 x domacinstvo.
 
Аман људи, сви заједно су за ћорку на пар деценија. Нема ни једног позитивног аспекта постојања та два клуба у последњих 30 година.

Кукају и једни и други а на грбачи народа су деценијама. Занимају ме само у контексту криминалних, дилерско-удбашких структура које се крију иза спорта и уништавају нам децу а то све о трошку пореских обавезника.
 
Partisan je trebao u dva derbija da primi 14-15 golova onako odokativno mozda i vise tako bolje da se pozabave sa tim segmentom nego sto stalno traze imaginarnog krivca. Dok su bili prvi i padali golovi u nadonadama onda je bilo sve regularno a sada nije. E pa nece da moze. Inace sudija kada namesta za domacina ponisti mu (po svemu sudeci regularan gol) 15 minuta pre kraja a onda mudro ceka devedeseti minut da navuce ne znam vise sta ni za koga. Ludilo mozga, uvalili su se porodicno po upravi je*******u ljude u zdrav mozak 10 godina pricaju im bajke o vucicu a pune dzepove drzavnim parama
 
Ovo "poništio regularan gol" te diskvalifikuje kao ozbiljnog sagovornika.



Mega razbila Cedevitu i u gostima. U polufinalu će naprasno zaboraviti košarku.
 
Ako su navijaci ,,državnog pastorka od zle maćehe" završili sa kuknjavom, demagogijom i sličnim...Da kažem koju....

Što se tiče fudbala, naš narod kaže da se pobedi ne gleda u zube, ali ipak da kazem...Na papiru, Zvezda je bolja ekipa, koja je u trenutku bila presrećna što je delovalo da je izbegla poraz, a pobeda je poklon od Boga. Sreća što je onaj covek napravio onako glup prekrsaj (Antić beše) i fakticki dao Zvezdi pobedu ,,na tanjiru". Posle tog gola, fudbaleri Partizana su upali u konfuziju, koja opet nije iskorišćena za još jedan gol, što sam siguran da bi neka druga, možda i slabija ekipa, ali sa boljim igračkim mentalitetom verovatno iskoristila.

Grobare koji utakmicu u kupu koja sledi ,,neće da gledaju, jer znaju šta će da bude", bi pitao da i meni kažu, da mi bude lakše, jer ja u novu pobedu, nisam siguran. Nekako većini Zvezdinih igrača fali taj igrački žar, kakav su neki Zvezdini fudbaleri u prošlosti, a mnogo manje plaćeni, imali. Ako protiv Partizana kao Zvezdini fudbaler ili neki drugi sportista, nemate maksimalan motiv, protiv koga ćete da imate?

Što se tiče košarke, da li je ova sezona uspešna ili ne i koliko...Ostaviću za kraj sezone, mada je jasno da evropskim izdanjem kako fudbalskog, tako i kosarkaskog kluba, ne može se biti zadovoljan. Tri polufinaliste Aba lige smo dobili, čeka se još jedan. Partizan je protiv Igokee rutinski odradio posao, kod Budućnosti i Zadra sam očekivao više neizvesnosti, ali i ta serija je zavrsena posle druge utakmice i obe je Buducnost skoro rutinski dobila. Sve pohvale za Megu, koja je iznenadjujuće prosla dalje sa 2:0 u seriji, tu se ocekivala svakako tvrđa borba. Ako gledate Megu neutralno kao ljubitelj košarke, njihova igra je lepota za oči. Oni očekuju Zvezdu kao protivnika u polufinalu, koja sutra igra preostali meč četvr-finala sa Studentskim Centrom. I ako kazu da se nadaju pobedi, ta tvrdnja je sasvim osnovana. Zvezda sutra, sve i da se nije desila onakva situacija kakva se u prvom mecu desila, treba ozbiljno da shvati protivnika. Kao i narednog, ako prodje u polufinale. Rekao sam na početku play-off-a da to, bar za Zvezdu nikako nece biti rutiska šetnja do finala, što se već u prvoj utakmici potvrdilo.
 
Ovo "poništio regularan gol" te diskvalifikuje kao ozbiljnog sagovornika.



Mega razbila Cedevitu i u gostima. U polufinalu će naprasno zaboraviti košarku.
A ovo pokazuje sta? Da linija peterca i iz ona iz var sobe nisu paralelne , pa se postavlja pitanje ko tamo u toj sobi sta vuce. Za analizu treba pustiti ceo snimak a ne ovako pausalno. Ima jedan trovac sa jednog portala nazovi “ novinar” ne bas tipicnog imena, koji stavi sliku penala dve sekunde pre kontakta i onda zamajava i truje narod sa pricama
 
1. Pre prvog penala fauliran Baždar, u nastavku akcije penal za Zvezdu

2. Pre gola za 2:2 fauliran Marković

3. Pre drugog penala fauliran Zahid, u nastavku penal za Zvezdu

ок, пораз боли, знам. очигледно не знаш шта је дозвољени контакт. мада, са не вреди расправљати ни о чему
 
A ovo pokazuje sta? Da linija peterca i iz ona iz var sobe nisu paralelne , pa se postavlja pitanje ko tamo u toj sobi sta vuce. Za analizu treba pustiti ceo snimak a ne ovako pausalno. Ima jedan trovac sa jednog portala nazovi “ novinar” ne bas tipicnog imena, koji stavi sliku penala dve sekunde pre kontakta i onda zamajava i truje narod sa pricama
Da li se zaje*******avaš ili si ozbiljan? Linije nisu paralelne? Pa ovo ti je skrinšot (ako uopšte znaš šta je to) sa snimka sa TV Arene.. Nije fotka nekoga sa tribine.
Hvala ti što si dokazao da sam u pravu da nisi relevantan sagovornik.
 
Partizan treba da istupi iz lige, neka ide u srpsku ligu i igra fudbal. A ova bruka neka vlada dokle hoće, neka osvaja šta hoće, nebitno je više, neka glumi lažnu evropsku veličinu, pritom najgori tim kvalifikacija Lige šampiona.
 
u redu je panticu u pravu si linije su paralelne.
Ako nisam relevantan ili dovoljno kvalifikovan za tvoju velicinu nemoj da mi vec drugi put odgovaras.
I nemoj da si bezobrazan sa tim klinackim forama ako znas sta je skrinsot i slicno.
 
Neka ide i tamo mi smo jsd, nema veze, samo vi prekostanite i uživajte u dragoj krcuniji sa duhom koji lebdi....
 
Partizan treba da istupi iz lige, neka ide u srpsku ligu i igra fudbal. A ova bruka neka vlada dokle hoće, neka osvaja šta hoće, nebitno je više, neka glumi lažnu evropsku veličinu, pritom najgori tim kvalifikacija Lige šampiona.
`79. вас је спасла титоградска Будућност - један од најјачих тимова у земљи - изашавши са резервним тимом у последњем колу на ЈНА (и једва сте добили децу, нешто као у вицу кад игра Мујо шах: "Нема појма међед, пет-ћетири замене!"), па можда, пошто вам је тад политичком вољом руководства СР Црне Горе поклоњен опстанак у Првој лиги на штету НК Загреба, да овог пута вратите дуг и сами се избаците.
 
Poslednja izmena:
Dok je Partizan igrao s Interom, Besiktasom, Arsenalom, Sahtjorom... ja se secam Partizanovih 7 uzastopnih titula i isto toliko ako ne i vise Zvezdinih laganih avgustovskih ispadanja iz Evrope. I sve one utakmice s Donjim Sremom, Metalcem, Buducnosti iz B.Dvora, Sevojna... znaci dno. A Partizan ipak ima nekoliko zima u Evropi u zadnjih 8 godina. Treba biti realan. Fali nekoliko dobrih igraca da bude zadrzan kostur tima. Kao onaj Asano sto je pobegao.
 
Generalno i u zivotu, ne samo u sportu, kada postavite mantru da je uvek neko drugi kriv za vaše poraze, bude vam mnogo lakše. Od lične odgovornosti za loše stvari koje se dese, svi ,,junaci", pa beže, tako i grobari sada. Zašto da priznaju regularan poraz, kada je lakše govoriti da je Zvezda privilegovana, pokrao ih sudija,...?

Ne postoji 100% objektivan navijač, to mu ne ide uz ličnost. Ali neka granica ozbiljnosti mora da postoji, nismo deca u vrtiću.

Svako čudo traje dan...Eto nam vec prekosutra novog derbija, za koji lično očekujem da će izgledati drugačije, nego, još uvek, aktuelni.

Dobili smo polufinaliste Aba lige:

1713849064164.png
 
Ja moram biti iskren i reci da su zadnja 2-3 derbija bila praznik fudbala. Partizan iako igracki slabiji, igrao s mudima i sa stavom da se igra fudbal a da to nije standardno udaranje, kvarenje igre, da se ide na nereseno i sl. Za takvr utakmice ljudi nece da dolaze a kamoli da plate kartu. Mnogo ruznih derbija sam se nagledao u zivotu. A ovi su sad derbiji da sve prsti od sansi. Ulog je veliki, stranci su masno placeni.
 
Ja moram biti iskren i reci da su zadnja 2-3 derbija bila praznik fudbala. Partizan iako igracki slabiji, igrao s mudima i sa stavom da se igra fudbal a da to nije standardno udaranje, kvarenje igre, da se ide na nereseno i sl. Za takvr utakmice ljudi nece da dolaze a kamoli da plate kartu. Mnogo ruznih derbija sam se nagledao u zivotu. A ovi su sad derbiji da sve prsti od sansi. Ulog je veliki, stranci su masno placeni.
Видиш да то не може код нас. Треба "тактичко одмеравање снага", судија да превентивно суди тако да случајно не погреши, 0:0 и Бог да нас види.
Навикло се на антифудбал, зато што нисмо фудбалска нација очигледно и сад не ваља кад има акција и голова.
 
Sinoć izvanredna odbojkaška predstava, četvrti meč plejofa finale u odbojci i akteri, zamislite Crvena Zvezda i Partizan. Sjajan meč, momci odlični i jedni i drugi, Zvezda vodila, Partizan stiže i obrnuto, milina za gledanje, oba zadnja meča Partizan dobio sa 3:2 i uveo finale u peti meč na Banjici. Neka pobedi bolji čestitke i jednima i drugima. Ovo je čist primer sporta, odnosno sportskog događaja, za razliku od...ne želim ni da pominjem više.
 
Vrh