Šta je novo?

Sportski događaji

Da je srece pa da komunisticke blizance skroz ugase, nije nama istorija '45 pocela pa da samo oni uzimaju titule doveka.
 
Кошаркашка историја нам је, додуше, почела 1945.

(Уз кратку предисторију током окупације, кад је кошарка постала популарна у Београду.)
 
Jeste li primetili kako se Duško Vujošević ponašao kada je njegov Partizan bio dominantan dugi niz godina, a za vreme vlasti Borisa Tadića koji je upumpavao pare u isti? Ja ne kazem da Vučić sada ne upumpava u Zvezdu, ali to sa onim ne moze da se poredi. Dejan Radonjić sada ima sve osnove da bude prepotentan i da glumi ludilo kao onda Vujošević, koji je zastrašivao sudije, pocenjivao protivnike, ulazio u fizicke obracune i sve ostalo, a jer mu se moglo, posto je imao podršku od koga je trebalo i niko mu ništa nije mogao. Tako se jedan sportista ne ponaša. Bar ne bi trebalo, pošto je to školski primer primitivizma, divljaštva i bezakonja.

Ne sporim da je on odlican strucnjak u svom poslu, to je za poštovanje. I bilo bi idiotski da se kaze drugacije. Ali isto tako, da bi ostvario svoje ciljeve, nije prezao ni od čega, pa ni od svega sto sam naveo.

Ja, kao Zvezdaš, ne bi voleo da Partizan upadne u situaciju u kakvoj je Zvezda bila pre 7-8 godina. Kao sto ne bi voleo da gledam nezanimljivu kosarku, kada igraju ova dva tima, gde je 99% sigurno ko ce pobediti. Nego bi voleo da i Partizan, pored Zvezde igra Evroligu, pa da imamo dva predstavnika u tom takmičenju. Volim da Zvezda osvaja trofeje, ali preko velikih klubova i u teškim utakmicama. Sramota je sto jedna Turska ima 4, a mi 1 tim u Evroligi. A zna se ko smo mi u košarci, a ko su oni. Nego opet - lobi. Onaj ko ima pare - određuje pravila.
 
Из неког необјашњивог разлога, гробари су сами себе убедили да су они измислили игру под обручима, и немалом броју њих сам морао да одговарам на дебилна питања, попут: Ког је то великог кошаркаша Звезда уопште дала?, и слично.
Сад су мало променили плочу, па кажу: Ко је то постао велики кошаркаш, а да није играо у Партизану? Одговориш им, на прву лопту, рецимо: Дуци Симоновић, а они крену да наклапају о Терзи и о Ле Талеку, и о неким другим ликовима који ме не интересују.

И та сва питања не долазе од дебила од људи, напротив, већ од нормалног света који је неко - да ли поменути маг из Дукље, да ли Тегелтија, `бем ли га - убедио у ту врсту бесмислица.
 
Naravno, da ne može da se poredi, Partizan je imao pare samo posle sezone u kojoj je igrao F4, posle sezone u kojoj je bio među 4 najbolja kluba u Evropi.

Dule Vujošević iako verovatno najveća legenda KK Partizan, zasrao je stvar svojim povratkom posle odlaska u CSKA. Otišao je kao bog bukvalno, kao kockar na vrhuncu i onda se vratio, da bi postojalo to ALI. Vratio se i uskočio u blato sa čovićem, doveo nam pavlovića, sve u svemu bavio se svime osim terenom. Svojom demagogijom je trag na mnoge navijače Partizana, trebaće mnogo poraza da se resetujemo na nekadašnja podešavanja.

Ali Dule je neuporediv sa čovićem, vučićem, andrejom, dešavanjima sa fmp -> zvezda. Zvezda igra dobro, daleko bolje od Partizana, u kontinuitetu ali
kako je došla u situaciju da to može, to nek joj je na čast, ako je ima.
 
А "како је дошла у ситуацију да то може"? Тако што има озбиљан рад са играчима, младим и искусним, на свим нивоима (шта су Цирбес и Милер кад играју код Радоњића, а шта су у Макабију?), укључујући и вероватно најбољу омладинску школу у Европи, и шире. До тога се дошло (делимично) фузијом са ФМП из Железника? Супер - ФК Партизан је настао тако што је наследио играчки кадар репрезентације НДХ.

И, куда води такав разговор? У бесмисао, наравно. Знаш, то је гробарски начин да се говори о кошарци; ја немам потребе да то чиним - мој отац је играо за Звезду педесетих година, а тада још нико у ФНРЈ (тако се звала земља) није ни био првак државе - осим Звезде. Јбг.

Иначе, Вујошевић је био тренер Звезде, а КК Партизан у време Алека и Андреја Вучића спонзорише више државних фирми него Звезду.
 
Ako oćeš takvu analagoju, FK Partizan je osnovala armija čijom zaslugom je nestala ndh, a "fuzija" je nebojši čoviću omogućila da pere svoje pošteno zarađene pare na račun vašeg imena i tradicije, koju ste mu vi prodali za šaku dolara.

Kakve veze ima što je Dule bio trener zvezde? A vučić jadan pa kontroliše samo državne firme. Koliki vam je budžet, a koliki je nama bio 2011?

A što se mene tiče, možemo da batalimo sportske teme na beobildu, samo nisam hteo da dopustim da se čuje samo vaša strana koliko god vas više bilo.
 
Ма, нема везе, али, треба рећи да је у сезони 2010/11. КК Црвена звезда била препуштена сама себи са годишњим буџетом од 400.000 евра, и да се спасла последњег места у Јадранској лиги кад је један пословни човек из Москве дао паре да се доведу три Американца (Марш, Јанг и трећи чијег се презимена не сећам), али ипак недовољно да остану и за КЛС, па се тада и десила та фамозна победа ККП у "дербију" од 41 разлике ("Нађите себи равне", рекох тад једној агресивној маторој гробарчини). .

Ништа слично се у скорије доба није десило Партизану, напротив. Ја не бих ни волео да се деси.
 
Ja sam naučen:

1. Da se protivnik nikad ne pocenjuje, pa sve i da si glavni farovit, a on glavi autsajder
2. Da se protivniku koga pobediš pruzi ruka sto ti je pruzio otpor
3. Da se protivniku od koga izgubiš pruzi ruka i čestita pobeda
4. Da pobeda jedino moze da bude pobeda, ako je ostvarena fer borbom, po pravilima i bez vetra u leđa od strane delioca pravde


Veliki sam protivnik da se sa tribina igračima i funkcionerima vređaju članovi porodice. Porodica je svetinja svakom čoveku. I da nekoga mrzim, nije mi kriva njegova porodica, nego on licno. Ali opet, da mrzim nekoga ko nista meni lično ili mojoj porodici nije nažao uradio, to vec nije normalno. Ako ga mrzim samo zato sto je pristalica drugog kluba i slicno - onda bi ozbiljno trebao da se zapitam za svoje mentalno zdravlje. I zasto bi se sa tribina vređao neki igrač, trener ili funkcioner protivničkog kluba koji ni na koji nacin nije uvredio klub za koji navijate? Evo, recimo, zasto bi navijači Zvezde vređali Aleksandra Džikića, koji je veliki gospodin i u pobedi i u porazu? Ili navijači Partizana Dejana Radonjića, koji prema Partizanu ima poštovanje kao večitom rivalu? Čak i da nije tako, pravi sportisti se izdignu iznad toga i na terenu pokazu ko su, a ne spustaju se na nivo stoke sa tribina, kao sto radi Duško Vujošević.

Volim da Zvezda pobedi, ali i kada Partizan igra neko evropsko takmičenje u kome reprezentuje naš sport i zemlju, naravno da navijam za isti. Navijam za svoj narod i volim da moja zemlja bude u centru paznje, a ne neka druga. Takve ljude koji navijaju protiv kluba iz svoje zemlje, iz razloga sto su navijači nekog drugog, a pritom to takmicenje nema veze sa njihovim klubom, ne mogu da shvatim uz sav trud.
 
Hoćemo i sad objektivno da pričamo o sportu ili da brišemo ovu temu?
 
Kokos":2wqei24h je napisao(la):
Hoćemo i sad objektivno da pričamo o sportu ili da brišemo ovu temu?
Objektivno, Zvezda krade na veliko kao što je Partizan za vreme Toleta. Partizan je tada pored kradja uneo i dozu bahatosti ("hvala doviđenja, mozete da pisete saopstenja" - posle kradje u Subotici, ili vredjanje Vojvodine ispod juga posle njihovog napustanja terena u finalu kupa).
Sad zajasili Zvezdini ljudi i to je to, nema tu više sporta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448930#p448930:36tkbeig je napisao(la):
Kokos » Ned Apr 30, 2017 9:35 pm[/url]":36tkbeig]Hoćemo i sad objektivno da pričamo o sportu ili da brišemo ovu temu?

Jel se na mene odnosi? Nesto sto sam napisao nije istina? Ako tvrdiš da nije, odvoji deo svog dragocenog vremena i objasni razloge svoje tvrdnje...Nema problema.
 
Može da se odnosi na tebe, jer si ti otvorio ovu temu i komentarisao zvezdu u evroligi i plej of jadranske lige, prilično objektivno. Onda si ni iz čega spomenuo Duška Vujoševića, pa smo se malo prepucavali. Posle derbija ništa nisi rekao. Pa da vidim hoćemo li sad da pričamo o ovom kolu super lige...
 
Кад је о мени реч, о том срамном такмичењу одавно не говорим, и све што се дешава у последњим колима (пре нешто мало дана је неко Новосађанима хорски викао да су "пола Мађари пола усташе" + хроничне судијске крађе) чини ми се да ми дају за право. ФК Брсково из Мојковца које брука име славног клуба из Љутице Богдана нек прате залудни људи.
 
Vujoševića sam spomenuo jer je on primer kako jedan sportski radnik ne treba da se ponaša. To je davno izašlo iz okvira tolerancije. Nije on jednom nesto protiv Zvezde rekao u besu, pa nema veze. Sve sto sam rekao o njemu, stojim iza toga. Radonjic mozda ima osnova da se sada ponaša tako, ali ne ponaša se.

Ne znam da li u klubu koji sada trenira moze da se ponaša tako na utakmicama.

Poslednje kolo Super-lige:
Spartak - Borac 75 : 68
Partizan NIS - Dynamic 76 : 66
FMP - Crvena zvezda mts 64 : 91
Mega Leks - Vršac 93 : 91

Lično nisam očekivao ovoliku razliku protiv FMP-a, ali očekivao sam da ce Partizan da pobedi Dinamik za bar 20 razlike.
 
Partizan osvojio tutulu u fudbalu, kako pitanje je. Sve i da Zvezda osvoji kup, opet ce biti pitanje. Nas fudbal je...(da ne kazem gde i sta se radi), pa ne znam da li vredi da se pominje.

Evroligu u kosarci osvojio Fenerbahče, prvi put u istoriji da je osvajač iste Turski klub. Ja sam očekivao da ce CSKA odbraniti tutulu, eventualno kao nekog drugog sam video Olimpijakos.

Sto se tiče poslednjeg kosarkaskog derbija, koji je dobio Partizan, dobio je zasluzeno. Zvezda je lose igrala, gore bar duplo od onoga sto moze. Sa toliko promasenih šuteva da se sa Partizanom igra na klackalici je uspeh. Sa ovakvom igrom, da su 20 razlike izgubili, bilo bi realno. Tačnije, pobedili su sami sebe.
 
Da posvetim neki post našim košarkašima, a i još po neko od vas bi mogao. Do sada je postignut veliki uspeh, da se sa nekompletnim timom pobede reprezentacije sa odličnim igračima, pritom mnogo više plaćenim. A bez Teodosića, Raduljice, Jokića,...

Naša reprezentacija je došla do finala preko Italije i Rusije, a Slovenci preko (po meni) reprezentacije koja je bila glavni favorit za osvajanje titule - Španije.

Slovenija je (opet po mom mišljenju), favorit. Ko onako deklasira Španiju i kontatno igra sve bolje iz utakmice u utakmicu, zaslužuje respekt. Ali to samo treba da bude motiv Srbiji da osvoji zlato i verujem da Sale Đorđević ima ključ za to. Čovek koji je stepenik po stepenik vratio našu košarku na staze uspeha, uz naravno temelje koje je udario Dušan Ivković.
 
Мислим да ћемо да победимо, погодио сам за полуфинале, па ћу ваљда и сад...
Сви су већ рекли: много зависи од Јовића, да ли ће бити спреман да запне 100%, јер је у нашем (старом добром) систему игре класичан плеј од непроцењивог значаја. Наш тим је сјајан: нити Тео много боље разиграва од Стефана (наравно, боље шутира, али је у одбрани слабији), нити је Боби недовољно добра одмена за Јокића, а пао је, као са неба, одлични Лучић, који се дуго мучио с повредама. Најслабија карика је, реално, Васа Мицић, да нам је макар Недовић у ротацији...
Реално, имамо бољи тим од словеначког, који је, међутим, у сјајној форми и цело првенство игра и (посебно) шутира као у трансу. Ја се све надам да тај шут једном мора да их стане, а да ће наша квалитетна одбрана у спољној линији (опет је ту Јовић драгоцен) моћи у томе да им се нађе на услузи.

Иначе, по мени су екипе на овом првенству, с изузетком полуфиналиста и сјајне Летоније, живи крш. Она Италија, например: без унутрашње игре - центра ни од корова - шутирају више за 3 него за 2... Одвратно. Не волим те помодне тенденције у кошарци, ни у НБА ни у Европи, и зато ми је посебно драго што две екипе које негују културан стил игре наступају у финалу.
 
Ako nista drugo, jedan je od nasih motiva da budemo prvi posle toliko godina. Sa druge strane, ne sećam se da su Slovenci od osamostaljenja napravili veći uspeh, a fali im korak do vrha, tako da ni oni nemaju mali motiv. Na papiru, slozio bi se, imamo bolji tim. Ali bez obzira na to, favoriti su i treba ih kao takve prihvatiti. I misljenja sam da Sale ima spreman recept da se suprotstavi slovenačkoj formi i dobroj igri. Biće veliki uspeh da se usvoji zlato protiv ekipe koja je deklasirala Španiju sa 20 razlike.
 
Треба добро погледати мој претходни пост, јер је то класичан пример оног народног: "Баби се снило што јој мило"... :(
 
Lomim se izmedju toga da je Slovenija zasluzeno pobedila i toga da pominjem blizu i dalju rodbinu sudijama. Ipak, uz korektno sudjenje ne bi bilo fer reci da je utakmica nasa, ali bi se bar tukli do kraja. Ova i ovakva reprezentacija je mogla protiv mnogih da bude bolja za 20 da bi pobedila za 5, veceras u egalu-ne.

Cestitke strucnom stabu i svim igracima, posebno Jovicu koji je hramajuci igrao odlicno dok nije obnovio tj pogorsao povredu.
 
судије су нас унаказиле. али и Драгић и Препелић. јбт, у другој четвртини им је све улазило, још им је само фалило да шутирају са пола терена. а ови наши центри, трагедија. лопте им испадају, као да играју баскет први пут. а и Богдановић, јбт не може тројку да убоде...
 
Pogledajte statistiku. Sve je izjednaceno, a u trojkama smo čak i bolji.
Ali statistika je kao bikini...

Poslato sa telefona
 
Slovence je, kao i do sada na ovom prvenstvu, hteo šut kao budalu ona stvar.
Imali su vetar u leđa od strane sudija, ne nešto veliki, ali dovoljan da dođu do pobede.
Sto se tiče njivove igre, dali su sve od sebe i pokazali se u najboljem svetlu.

A za nas je i ovo veliki uspeh. Drugi u Evropi, a daleko manje placeni, pa bar od apsolutne vecine ekipa, kao i isto nemaju pola od onoga sto imaju neke reprezentacije...je sve, samo nije za stid. Nisu imali sreće, koja je deo uspeha u sportu. Za moj pojam ovo je daleko od nivoa na kom naša reprezentacija treba da igra.

Evropska srebrna medalja je sve, samo nije neuspeh. I bilo kakva veća korekcija u ekipi u smislu promene selektora i slično bi bila glupost.
 
Vrh