Šta je novo?

Sportski događaji

Obe ekipe su sinoć imale slične procente šuta. Gledajući statistiku, obe ekipe su fenomenalno šutirale.
(slo vs srb)
dvojke 21/37 vs 24 / 45
trojke 8/26 vs 8/25
bacanja 27-32 vs 13/15

Sudije su pokvarile sjajnu predstavu. Onoliko razmimoilaženja u odlukama nikada nisam video. O flopingu da ne pričam. Ako su već sudije dobile naredbu da sankcioniši floping, onda je ili faul ili floping. Ne može igrač da odleti i padne a da se ništa ne svira. A o lošim procenama sudija (na žalost većinom na našu štetu) ne treba pričati.

Košarka je trenutno u žešćem problemu zbog sukoba FIBA, evrolige i ostalih aktera i sledeće kvalifikacije za SP će biti žrtva toga.

Ono što mi još smeta (pored sudija) je možda za neku drugu temu, ali toliko svojatanja slovenačkih igrača da su to Srbi je već komplesaško.

Možda im je jedan roditelj Srbin, ali ti ljudi su odrasli u Sloveniji i oni su Slovenci. Može Dragić da se ponosi srpskim poreklom i da se krsti sa tri prsta, ali najglasnije je pevao slovenačku himnu.

Ako već hoćemo da se "koristimo" njihovim srpskim korenima, najpravičnije bi bilo reći da su to pola Srbi pola Slovenci, ali nazivati ih samo Srbima je nekorektno.

Nešto se ne sećam da smo za Nađu Higl govorili da je Mađarica ili za Štepaneka da je šta god.
 
Statistika jasno pokazuje da su nas pobedili slobodnim bacanjima ;)
 
Tj. neujednačenim sudijskim kriterijumom.

Nisu sudije sudile namerno na našu štetu (u to duboko želim da verujem), već iz neznanja tj. nesnalaženja na ovakvim velikim utakmicama.

Utakmica je protekla kako sam i očekivao i nadao se. Naime, ovo je prva utakmica gde je postojala kakva takva rezultatska klackalica. Jeste lepo kada vodiš celu tekmu, pa ti protivnik malo priđe, pa se ponovo odlepiš, ali ovakve utakmice su ono što je prava draž i posle kojih ti je draže kada pobediš.
 
Неко се вечерас одбранио, а неко, богме, и није... :D

(Милан Живадиновић, током одложеног снимка утакмице Шпанија - Јужна Кореја (2:2) на Мундијалу у САД 1994. године: "Обратите пажњу, поштовани гледаоци, 2:0 је најопаснији резултат...")
 
нису Гробари имали среће. могли су да извуку нерешено. а Звезда, напред Звезда!!! да извуче победу и у следећој против Келна, и нерешено против БАТЕ-а тамо, и ето нас на пролеће у Европи
 
Sreća? Nema to veze sa nedostatkom kondicije i tehničko/taktičkog znanja.
Pre bi se reklo da su na sreću ušli u grupnu fazu.

Poslato sa telefona
 
Pa nije baš pobeda 4:0 u gostima sreća.

Ono od sinoć je klasični Partizan, već decenijama, pogotovo na JNA, nema tu neke filozofije.
 
Nije mi jasno kako profesionalni fudbaler nema snage ni za 70 minuta igre. Zar su kondicioni treninzi/treneri toliko zapostavljeni?
 
Мислим да би додатно ојачало богате тимове, и да би могућност да слабији победи објективно бољег била умањена, а баш је у томе драж фудбала.
 
Valjda je to i stvar ukusa. Za moj ukus je fudbal dosta statican, ne moze ni da se poredi sa kosarkom gde svi sve vreme trce.

Mada je i sad mogucnost da slabiji pobedi mala, osim u slucaju seljackog katenacha :)
 
Опет је већа могућност изненађења него у баскету, где једна земља, кад би слала увек најбољи тим, не би никад изгубила утакмицу.

Волим ја баскет много, али волим и да метафизика фудбала остане непромењена, а мислим да то подразумева да нема летећих измена, тајм-аута...
 
метафизика фудбала

Gorcine Stojanovicu ti si? :D

A ne, ti si zvezdas :(

:p

Salu na stranu, kad se izuzmu Ameri, vidis kako je ovo EP u kosarci bilo neizvesno. Jbg, fudbal igra mnogo vise ljudi, tako da je i logicno da tu bude vise dobrih ekipa, ali opet kad gledas reprezentacije npr, poslednjih 10-15 godina su sve istih nekoliko ekipa: Spanija, Italija, Francuska, Nemacka, Portugalija, plus na SP dodas Brazil i Argentinu.

Sto se tice klubova, ovo u LS je stvarno otislo predaleko, neki seleri kep mora da se uvede uskoro.
 
Да, селери кеп мора обавезно. Занимљиво да је НБА са том институцијом практично социјалистичко такмичење у поређењу са фудбалским системом, који, слажем се, иде дођавола. Кад се оголи истина да је сав квалитет концентрисан у две лиге и у десетак клубова (леп показатељ су резултати швапских екипа ове седмице), нешто ће морати да се мења.
 
Zvezdi kao da se vratilo za Bordo, Strazbur, derbi kad nam je Jojić zavukao, Žerminal...mislim na celu sezonu do sad. Samo treba promeniti pristup kondicionoj pripremi. Još mi je draže zbog Jojića što je bio napržen sinoć al mu ništa nije prošlo.
 
@tragač

Не верујем ја у та "враћања" и у репове прошлости. Добро вођеним екипама се то дешава, и дешава им се стално, то је оно кад сви говоре како "Италијани имају среће". Није срећа, него су тате за такмичарски фудбал. Постоје начини на које се, углавном уз помоћ статистике, умањује утицај среће на резултат. Кошаркашки и одбојкашки тренери то знају још боље од фудбалских. У конкретном случају, рецимо, пустити садашње звездине играче да шутирају несметано са 20 метара је самоубиство из заседе.
Не прецењујте шансе Келна, објективно, једна и по је била зицер, што је минимум за домаћи терен.
 
Ali igra ili "igra" Zvezde u drugom poluvremenu je neprihvatljiva. Jasno se videlo po načinu kretanja da imaju veliki problem sa fizičkom pripremom.
 
Zvezda je imala sreće i to mnogo. Prvenstvo, posebno naše, sa utakmicama u evropskim takmicenjima ne može da se poredi. Prvenstvo neke druge države možda može, naše ni pod razno. Klubovi koji bar pola sezone redovno igraju nekom evropskom takmicenju su naviknuti na to. A kod naših timova u drugom poluvremenu jednostavno dođe do istrošenosti. Zvezda je imala sreće, Partizan nije. Čak ni kada se pravio raspored za prvenstvo, nije uzeto u obzir da će se dotični klubovi plasirati u Ligu Evrope.
 
Ja zastupam ideju da naše prvenstvo počne bar 2-3 nedelje ranije da bi se naši klubovi koji igraju Evropu istu dočekali bolje pripremljeni. Prvenstvo bi se završilo ranije.

Igranje po vrućini može samo da im pomogne da steknu bolju kondiciju.
 
Da počne pre nego što se prošlo završi? Iz mog ugla je i sada pre rano. Ali to je malo šira tema. Fudbaleri imaju 10 dana odmora između kraja sezone i početka priprema. Bukvlano su savremeni gladijatori. Ja kao navijač bih voleo da sve počinje u drugoj polovini avgusta. Mislim da je problem kondicije ustvari posledica lošeg sistema treninga, možda čak iz mlađih kategorija. Gomilaju se prefinjeni tehničari, i onda zbog razlike u kvalitetu ni u mlađim kategorijama ne moraju da se trude. Zašto Partizan ne može da iznedri igrače poput Nađa i Duljaja, već samo neke Lazare Markoviće, Nemanje Tomiće, Živkoviće i ostale wannabe Mesije.
 
Devojke su u finalu!!!
Medalja osigurana.
Niko da ih pomene, a onanisemo nad 11 luzera? ;) :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
To govori o zastupljenosti sportova u medijima i u društvu.

Treba biti svestan da će fudbal uvek biti par koplja ispred ostalih sportova bez obzira na trenutne (ne)uspehe.

Devojke inače kidaju, i ne pamtim kada su ovako ubedljivo došle do završnice. Možda može da se poredi samo sa zlatnom erom košarkaša (koju god zlatnu eru uzmemo u obzir).

Jedno malo zapažanje za one koji se malo više razumeju u odbojku. Obično 3 osobe primaju servis. E kod nas više od 80% prima Tijana Malešević, pa onda libero, a Brankica Stanković je pokrivena. Time se ona čuva za napad. Protivnici to znaju, ali ne uspevaju da je brane. Plus što veoma mlada Tijana Bošković takođe kida. I sada, sa toliko predvidljivom igrom, mi se prošetamo do finala...
 
Vrh