Šta je novo?

Sportski događaji

da malo skrajnemo posrnule velikane u stranu imam jedno pitanje u vezi prvenstva u rusiji i podrske reprezentaciji.

nisam planirao da idem u rusiju iako mi je oduvek zelja da kao navijac odem na neko prvenstvo, znao sam da ce procedura kupovine karata i organizacije celog putovanja biti komplikovana zbog neophodnih bezbedonosnis mera, velikih udljenosti izmedju gradova, slabih smestajnih kapaciteta mimo moskve i petrograda gde je opet sve jako skupo... ocekivao sam i da bude veliko interesovanje odavde i nekako sam u start odustao da se mlatim oko toga.

prosle nedelje mi je iskrsla jako povoljna "last minute" varijanta da idem u moskvu i gledam brazil-srbija. naravno da sam je iskoritio i imacu priliku da ispunim dve svoje veike zelje, odem na sp i ujedno posetim moskvu. jos ako to bude takmicarska a ne revijalna utakmica bice to zaista jedan od lepsih izleta u mom zivou. e sad, u iscekivanju celog puta shvatio sam da u stvari licno ne znam nikoga, sem ljudi indirektno profesionalno vezanih za sp poput npr novinara i sl, ko planira da ide na bilo koju utakmicu u rusiju i da generalno ovde i nema neke euforije oko sampionata a jos manje oko naseg ucesca. iskreno, nemam je ni ja i vise se radujem odlasku u moskvu nego samoj utakmici srbija-brazil...

kakvo je stanje u vasem okruzenju, moguce je da sam ja ipak suvise mator da znam ljude koji se pale na odlazak na sp a da to sebi mogu i da priuste ili je realnost da je interesovanje za sp jedno a podrska reprezentaciji drugo plus da uz nizak standard nije ni cudo sto se meni pojavila "povoljna last minute" varijanta za nesto sto se u normalnoj zemlji razgrabi za tren
 
Meni se kenja od tih fudbalera, ne mogu da gledam te tupave face duze od dva minuta da mi ne bude muka. Otprilike kao kad okrenem na Parove. A u danasnjem fudbalu se stalno nesto valjaju i padaju pa ih deset hiljada kamera koje prenose dogadjaj zumiraju svaki minut.

Bas sam gledao ovaj klip pre neki dan, mozda i poslednje prvenstvo sa ozbiljnim brojem faca koje su igrale. Nekada je Bekam bio najveci pederko u fudbalu, danas je on alfa muzjak za ove.


https://youtu.be/xfpBuPD4Nrs
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541944#p541944:2tuwxb1o je napisao(la):
Beki » Pet Jun 01, 2018 2:35 pm[/url]":2tuwxb1o]Covek je napisao da Zvezda po svaku cenu mora da zadrzi Covica i niko se nije osvrnuo na to...
Zaboravi ciji je sin. Neki igrac, Pera Peric, tih igrackih kvaliteta.

Da li bi rekao da Zvezda po svaku cenu mora da ga zadrzi?
 
Можда и не бих баш то рекао, али нисам ни далеко од тога. Писмених плејмејкера који разигравају играче је данас веома мало, не само код нас.

Са Човићем у својим редовима као алтернацијом за Де-Американца-који-игра-за-себе-и-гледа-само-у-Ле-кош, Партизан би, рецимо, вероватно победио Звезду у другој утакмици плејоф серије: Новица нпр. не би био на нула поена до пред крај, јер би имао покоји отворени шут за три, као уосталом и Андрић итд.

Укратко: веома добар кошаркаш, тај Филип Човић, посебно за нас са конзервативнијим схватањем кошарке.
 
Pre ce biti da je sve manje pismenih trenera. Nekako, i kod nas i u svetu, dobri treneri su uvek uspevali da iskopaju neke anonimuse, na svim pozicijama. I onda, ili bi se svi odmah cudili odakle je sad ovako dobrog igraca iskopao ili bi za par meseci napravio od njega sta mu treba.

Sad ne valjaju igraci, a sve je lose koncipirano od pocetka.
Onda spadnemo na to da dovedemo Filipa i da ni on ne izgleda lose u situaciji u kojoj smo.

Igramo Evrokup, nije smak sveta. Ne treba sad toliko nisko da padamo moralno da su nam prosecni KLS igraci neko koga ne smemo ni za zivu glavu da prodajemo.

Nemam nista protiv Filipa, samo me zanima koji bi to ozbiljan trener hteo njega? Nece ni budzet biti bas toliko mali da nece moci bolje resenje da se nadje na mestu drugog pleja.

Koji ga je to ozbiljan klub/trener uzeo, ne racunajuci Zvezdu/FMP? Gde je to igrao? Je li to nivo za Zvezdu?

Kako bi izgledao protiv ozbiljnih evropskih ekipa? Gledate li kako igra odbranu? Treba sledece godine savladati ozbiljnu EL Buducnost takodje.

Kako to da je FMP procvetao njegovim odlaskom? Igraju bolje nego sa njim. Jedan dvadeset devetogodisnji plej bi trebao da napravi od tog tima za klasu bolji tim nego sto je bez njega, ako misli da predje na visi nivo tj. da igra za Zvezdu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541950#p541950:1xp2bdkb je napisao(la):
razgradjevinar » 01 Jun 2018, 16:07[/url]":1xp2bdkb]
kakvo je stanje u vasem okruzenju, moguce je da sam ja ipak suvise mator da znam ljude koji se pale na odlazak na sp a da to sebi mogu i da priuste ili je realnost da je interesovanje za sp jedno a podrska reprezentaciji drugo plus da uz nizak standard nije ni cudo sto se meni pojavila "povoljna last minute" varijanta za nesto sto se u normalnoj zemlji razgrabi za tren

Ja lično imam problem sa fudbalskom reprezentacijom već dugo i to se neće promeniti dok oni ne dobiju odnos u javnosti kao odbojkaši i vaterpolisti. Trenutna situacija je već sama po sebi užasna, selektor saopštava spisak na benzinskoj pumpi, zahvaljujući diktatoru na vlasti, pri tom mu je to prvi trenerski posao u životu i došao je na mesto selektora koji je odveo ekipu na SP. Loše od sasvim dobrog kapitena Partizana.

Od svetskog prvenstva kao i uvek očekujem da će da bljesne neka "mala" reprezentacija za koju ću moći da navijam.
 
Potreban je svakako još jedan plej, ta linija mora da se pojača. Ali Filip je bolje rešenje od obojice ove sezone viđenih, Enisa i Ročestija. Bar po tome sto je bolji šuter, ima bolje solo akcije i bolje razigrava saigrače.

Naravno da bi voleo da vidim nekog boljeg pleja od njega, ali kao alternativa je bolji da ostane, nego Ročesti.

I naravno da i među tim igracima koje sam naveo, ima proiriteta...Lakse ce se naci zamena za Čovića, nego za Stefana Jankovića ili Alena Omića, koji su sve bolji. Na Jovanoviću mora da se radi, ako se misli da sledece sezone bude alternativa za poziciju 5, a ako Pero Antić reši da završi karijeru, još jedan igrač koji pokriva pozicije 4 i 5, svakako ce biti preko potreban. Žao mi je što Lesor, koji ima odlicne fizicke predispozicije da igra na mesto krilnog, a kada je baš guzva i klasicnog centra, nije takav. On je mogao da bude odlicna četvorka, a za klasicnu peticu jednostavno nije. Ali Topić će valjda naci takvog, jer je i sam igrao na poziciji 4 u svoje vreme.
 
Filip Čović je sasvim solidan plej koji ima "nesreću" da mu je otac Nebojša. Pa čak je i tu nesreću iskoristio na dobar način, a to je da se ne gura u Zvezdu, iako je po kvalitetu to zaslužio (da bude drugi plej iza Jovića ili Ročestija).

Mnogo više volim i mislim da su korisniji za ekipu takvi plejevi koji igraju staloženo i ne divljaju, tj, koji više igraju za ekipu nego za sebe (a to je valjda suština pleja)
 
Ja ne znam sta vi gledate... Jeste gledali FMP bar jednom ove godine? Filip je definicija divljaka, sutirao je sa 7,8 metara u 4,5 sekundi napada, odbranu mu nije padalo na pamet da igra. Covek je imao imao 36 posto sut iz igre ove godine. Ej, bre, 36 posto! Taj kao divljak Rocesti 53 posto. Jeste li svesni kolika je to razlika?

A posto sam ga poznavao kao klinca, mogu samo da kazem da ne da nije nesreca sto mu otac Nebojsa, nego je najveca sreca koja je mogla da ga zadesi. Sad, naravno, svaka njemu cast sto je iskoristio sta je imao i od jednog klinca koji nije mogao za skolu da igra se uzdigao na nivo prosecnog ABA liga pleja. Jeste imao protekciju, mogao je da upadne u tim iako ne zasluzuje u tom trenutku, da igra sa najboljima, da koristi uvek najbolje trenere, termine...Ali mnogi to ne bi iskoristili vec bi se bahatili sa tatinim parama po Ibicama i Havajima. I svaka mu cast na tome, ali to sve ga je dovela do nivoa da bude prosecan ABA ligaski plej. Ali prosecan ABA ligaski plej nije dovoljno dobar za Zvezdu.

Inace, sjajan je momak, zelim mu sve najbolje u nastavku karijere, samo ne u Zvezdi :)
 
Između Čovića i Ročestija, izabrao bi Čovića za sledecu sezonu, jer smatram da je bolji, naveo sam vec zasto. A ako vec nema nekog domaceg centra u perspektivi, u pomoc Omiću dovesti Majkla Odža i FMP-a za sledecu sezonu. Džabe što su drugi igrači dobri, kada ih plej koči, a treba da ih razigrava, ne mogu da dodju do izgražaja.
 
Oybiljnoj evropskoj ekipi trebaju tri pleja otprilike podjednakog kvaliteta. Zadnje dve sezone najvise problema smo imali sa tankim kecevima. Radonjic se nije previse mesao u napad, i trebalo mu je obezbediti dobru podrsku na toj poziciji. Trener orijentisan na odbranu + slabi plejevi = dugi periodi bez poena. U sezoni 2016/2017 to je bio razlog vecine Zvezdinih poraza.
 
Sto puta sam rekao da necu vise da gledam fudbal.
 
I našao si da ga gledaš očekujući čudo protiv najboljeg tima na svetu?

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
He he. Pricam generalno o prvenstvu.
 
Neuigranost pre svega jer ni u pripremnom periodu nismo igrali u najboljem sastavu.
Plus što nemamo napadače.

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Uspeh je što smo se plasirali na svetsko prvenstvo, a sve preko toga premija, uzevši u obzir kakve rezultate je naša reprezentacija postizala zadnjih godina, odnosno nije. Ono protiv Kostarike je realna slika, da imamo napadače bili bi mnogo bolja ekipa, to nam je najslabija tačka. Protiv Švajcarske smo oštećeni i to samo neki teški srbomrzitelj može da kaže da nije istina. Protiv Brazila - takođe realna slika. A naš cilj je bio da prođemo grupnu fazu, što smo mogli da nismo bili oštećeni protiv Švajcaraca. Pobedu protiv Brazila nije očekivao niko realan, to bilo čudo. I za častan poraz od takve ekipe, mora da se pruzi ruka. A da se izbori remi bio bi veliki uspeh. Mi smo ekipa za koju bi premija bila prolaz grupne faze, a Brazil je jedan od favorita za osvajanje prvenstva - pa shodno tome poraz od 2:0 je sve, samo nije tragedija.
 
36240661_10211746702892097_2281161580215271424_n.jpg
 
Највећа грешка, нешто ште се никад не ради, је што см променили тренара након јако добрих кваливикација. Не мислим да није правио грешке, никад нисам имао неко јако високо мишљење о Муслину пре него што изабран за селектора, али он је направио екипу која је на свим утакмицама одавала утисак да зна шта хоће. Да ли је погрешио што није звао Сергеја, вероватно јесте, дечко је стварно добар, мада то није показао осим против Костарике, али једноставно се није уклапао у његов план. Сетимо се само Осима. Саставио је неки тим матораћа махом Босанаца, свуда су га пљували какав је тим саставио, он је гурао своје, направио је тим и постигао највећи успех југословенског фудбала након WW2.
 
Ja mislim da mi ni pod Muslinom nismo imali neki sistem. On je tvrdio da Tadić i SMS ne mogu da igraju zajedno jer su ista pozicija, a nisu ista pozicija (pogledati njihove profile na interentu).

Na početku nas je vadio Tadić koji je učestvovao u svakom golu (asistencija ili gol), a na kraju Prijović.

Nikako da mladi (prvaci sveta) počnu da igraju. Previše tu ima spletki, menadžera i politike.

Sastav protiv Kostarike je ono najbolje što imamo, ali taj sastav se prvi put sastao na toj utakmici.
 
Muslin je trener. Jes' da nije neka svetska klasa, al' ko jeste od nasih? Ima trofeje, ima godine staža.

Krstajic je, sto se tice trenerskog zanata, nula, ništa. Ako već stavljaš početnika na mesto selektora, onda to mora bar da bude neka legenda, neko ko je bio lider kao igrač, produžena ruka trenera na terenu. Neko ko zrači pozitivnom energijom ili neko ko ima autoritet ili neko ko je natrprosecno inteligentan ili neverovatno harizmatican... Krstajić apsolutno ništa od toga ne poseduje.

Sale Djordjević je prvo odbio reprezentaciju jer nije hteo kao početnik da je vodi i hteo je da stekne iskustvo u klubovima. A bolje da ne poredimo Saleta i Krstajića.
 
Нисам хтео да поредим Муслина и Крстајића, већ да нагласим да уколико мењаш тренера а који није направио неку жестоку брљотину, сачекај да се заврши циклус, у овом случају светско првенство да се не прекида континуитет. Генерално се слажем са Бекијем, али да је Крстајић добио шансу од почетка следећих квалификација, можда би се полако ушемио и на следећем првентству показао да поседује квалитета за репрезентативног тренера. Овако јадничак, и није могао да прогура неку своју идеју, ако је уопште има.
 
Srbija, Kostarika i Švajcarska su jednake otprilike po kvalitetu. Samo je bilo pitanje ko će da ima najviše sreće i ,,podrške" da prođe grupnu fazu. A to su bili Švajcarci ili tačnije Albanci. Brazil je kao favorit opravdao siguran prolaz i prvo mesto u grupi.

Svi smo pre prvenstva računali da pobedimo Kostariku i Švajcarsku, pa je prolaz siguran. Pobeda nad Brazilom bi bila veliko, ne skoro viđeno čudo, a to ne verujem da je iko realan, a ko se i malo razume u sport, očekivao. Da nismo bili oštećeni protiv Švajcarske i da smo pobedili, ostale dve utakmice da su bile ovakve kakve jesu, prošli bi u drugi krug i to bi bila realna slika našeg tima.

Igračima nemam šta da zamerim. Njihov kvalitet je takav kakav je, borili su se. Kostariku su pobedili, protiv Švajcarske su oštećeni, a Brazil je nekoliko klasa jača ekipa, od koje su časno izgubili. Sve je realno. Jednakog sebi posle velike borbe možeš da pobediš, isto tako jednakog sebi, pošto se umešaju neke druge stvari, pa on postane mnogo jači od tebe, ne možeš, a protiv ekipe koja je nekoliko klasa iznad tebe i apsolutni je favorit, možeš samo da daš sve od sebe, pa ako imaš sreće da njima njima nije dan, pa izvučeš remi ili nekim čudom pobediš, je veliki uspeh, a častan poraz nije strašan. Ja sam se plašio samo da nas Brazilci ne pobede sa 6:0 kao Argentina 2006. ili 6:1 kao Holandija 2000.
 
Ma, i ta kradja, sve je to povezano sa tim u kakvoj drzavi zivimo i kakav nam je savez. Kao da ne znamo u kakvom svetu zivimo. Samo jedno pitanje, hu d fak iz Slavisa Kokeza? To ne zna ni 90 posto gradjana Srbije, onda zamislite kakav je on faktor u svetskom fudbalu.

Moramo da budemo spremni na sve, da razmatramo sve opcije, a ne posle da se cudimo. Sto mi ne proguramo da nam sudi sudija iz Crne Gore nego Svajcarci proguraju Svabu? Hoce li tako nesto pre da podje za rukom nekim legendama svetskog fudbala koje su iz nase zemlje ili Slavisi Kokezi? Generalni sekretar nam je Joca Surbatovic, jos jedan bivsi Zvezdin huligan na visokoj poziciji.
 
Vrh