Šta je novo?

Sportski događaji

Nego kako. Isto je izjavljeno i pred utakmicu sa Danskom (0:5) posle poraza od Belgije (0:2) na startu Euro '84. u Francuskoj (otad inače pamtim euroe).

Repetitio est mater studiorum.
 
Mada, ja bez sale mislim da ovi nasi ni ne mogu bolje od ovoga.

Kako je doslo do toga da imamo ovako slab tim je druga prica.
 
Jednostavno je: nekad smo igrali fudbal ovako kako svi danas igraju, uključujući Gruziju: po zemlji i kratkim pasovima; onda smo pričali i pisali da je to zastarelo; danas uvek imamo najviši tim na prvenstvu i igramo starobritanskim stilom od pre 50 godina. Od majstora postali, sistematskim radom, balvani.

Eto, dakle, bili smo glupi ko točak. Ko i za ostalo, uostalom...
 
U međuvremenu, Andrej Barna osvojio bronzu, a danas i ovo:
 
Uspesi SFRJ na World i Euro. moglo je to i bolje obzirom da je drzava imala 24 miliona stanovnika.
fifa.jpg
uefa.jpg
 
Moglo je bolje da se nije igralo po nacionalnom ključu, tj. birali igrači.
 
Evo, sad naleteh na onog što analizira ko Napoleon utakmice na RTS-u, posle ESP-ITA kaže, očiglednu stvar: 'Današnji fudbal je sport veštine, sport igre 1 na 1'.

A nema za koga igrača ovde, da ja pamtim, nismo kenyali da mnogo dribla, da je sebičan... Pa u seriji Više od igre trener juri najtalentovanijeg klinca i hoće da ga bije ako ne prestane da dribla.

Prokleta naša popularna, mediokritetska uprosečena pamet i njena masovna kultura. Ebeno seljačko i palanačko nasleđe. Pa još kad se u njega urone poslovično tupi 'fudbalski radnici'...

Moramo da počnemo da filozofiramo (hint: Euro se igra u najuspešnijoj zemlji na evropskim prvenstvima, i u prvoj po filozofskom nasleđu). To što filozofiju nemamo, to je naš problem, jedini (inače smo visoki, lepi i jaki).
 
Što reče Aca Informacija - živi smo još, ali ne zavisimo sami od sebe. Igra nase reprezentacije protiv Slovenije nije vredna komentarisanja. Treba nam pobeda protiv Danske i da u drugoj utakmici iz grupe, Engleska pobedi Sloveniju, to bi za nas značilo prolaz dalje.
Ako tamo bude remi, opet moramo da pobedimo, ali da na kraju imamo bolju gol-razliku od Slovenaca.
Tabela sada izgleda ovako:

1718922130417.png
 
A nema za koga igrača ovde, da ja pamtim, nismo kenyali da mnogo dribla, da je sebičan... Pa u seriji Više od igre trener juri najtalentovanijeg klinca i hoće da ga bije ako ne prestane da dribla.

Koji je poslednji naš igrač da je bio baš dobar dribler? Tadić je nešto najbliže što imamo tome, a i on je dosta prosečan u tom smislu.

Mi smo reprezentacija koja visokim loptama gađa napadače, ali ironično nemamo dobra krila koja mogu da se izbore za poziciju da upute centaršut. Pola naših centaršuteva je upućeno iz loših pozicija i neprecizno, završava u autu ili kod protivnika.

Naš stil igre možda je zastareo, ali mi ni taj stil ne izvodimo kako treba. Imamo previše trome i spore igrače u veznom redu i na krilima. Ne znam koja taktika bi njih mogla da izvadi kad se oni jedva kreću po terenu...
 

Tek sad sam gledao od kraja. Ocigledno je u boljem raspolozenju za pricu ovih dana.
Ima on svoje mane, ali opet dosta dobrog u sebi nosi i ima sta da kaze. Steta sto nije u poziciji za znacajnije odluke u nasoj kosarci.
I dalje razmislja i gradi stavove. A ne mistifikuje se kao sto to drugi radi.
Zilav bio i ostao. Uzivao sam ga slusati.
 
Šteta što im ovaj Srbin iz reprezentacije Italije nija zab’o u poslednjim sekundama…
 
Ceo fudbalski svet je jos u kataru naucio da mi fakticki igramo bez bocnih bekova pa nas busi po bokovima kao svajcarski sir...

A ovaj mitrovic meni bar deluje kao da ne moze da se pokrene, jbg ne mozes ocekivati da budes u top formi igrajuci u arabiji, nisi ronaldo...
 
Vrh