Šta je novo?

Sportski događaji

Tehnički slab za Šengeliju i zbog fizionomije, a i tehnike. Šenglejija je i jači i tehnički bolji igrač. Čak sam mišljenja da bi se Ilić tu bolje snašao, da je u sastavu. Simonović je od Ilića fizički slabiji, ali tehnički bolji igrač, pa mislim da će i on za Šengeliju to biti bolje rešenje od Davidovca. Ne ide sut, prevelika konfuzija za sada. Gubi Zvezda 13:7, mora time-out i da se nađe petorka koja će da radi neki posao. Za sada je previše loše, mnogo lošije, nego sto rezultat pokazuje.
 
Tanak je DeDa realno za cuvanje teskasa pogotovo nekog izmedju pozicije 4 i 5.
 
Džordan Miki, kao da mu je Markus Pejdz rođeni brat.

Loše, ne toliko koliko je moglo da bude. Kada imaš jedan mali faul, čak i da nemaš, ovako labava zadnja odbrana ne sme da se odigra. Tim jednom malim faulom je moglo da se preseče. Hajde što nije, nego je zaspala odbrana i zamalo je primljen još jedan koš.

Napad je bio jedva solidan, odbrana skoro nikakva. Kada primiš 26 poena za četvrtinu razume se da odbranu nisi igrao dobro.
 
Poslednja izmena:
Ovo kako stvari stoje, nece biti ni vece Miloša Teodosića, ni Šabaza Nejpira. A još uvek ni neki treći večerašnji vođa ekipe nije ,,isplivao". Ova serija Zvezde od 9:0 i tek kako je mogla da bude veca. Evo opet Gidraitisa i Nejpira...Pa da vidimo...
 
Kada u timu nema nijednog pravo-raspoloženog u napadu, -11 na poluvremenu i nije rezultat kojim možeš da budeš nezadovoljan. Naravno da se nadam odgovoru u nastavku...Daleko je od gotovog, tih -11 u ovoj fazi utakmice je skoro nikakva prednost. U košarci je i 2 minuta mnogo, a da ne pričam o 20. Šut za 3 pone a je 1/14, a ni neke druge igre nema konkretno. Što razlika nije veca, duguje se odbrani, ali mora da se pronadje neka igra u napadu.
 
Poslednja izmena:
Ornisao je Zvezdu loš šut, sudije jesu povukle koliko se očekivalo na njihovu stranu, kada gostuješ, normalno je da je 60:40 u korist domacina, ništa novo i neuobičajno, tako da u tome razlog poraza ne može da se traži.

Rano je da padaju teške reči i da se traži smena trenera i slično, ali kriza definitivno postoji, za koju je malo vremena da se nadje rešenje.
 
Kriza je u tome sto ti platis sedam stranaca 8 miliona evra na primer, a protivnicki klubovi plate sedam stranaca 12 miliona evra i onda te pobedjuju. Svaki stranac je koliko para toliko muzike.

Koliko znam, Zvezda i Partizan ni nemaju top 8 budzeta u Evroligi, tako da ni ne znam sto se ocekuje da budu u top 8. Tj. mozda Partizan ima :D

Da ponudimo nas stil kosarke, nase igrace, ma jok... a to je jedini nacin.

Isto kao i ona mucena Zvezda u fudbalu, genijalna je logika da kada udari stranac od 3 miliona na stranca od 300 miliona, da ocekujes da ce pobediti ovaj prvi :ROFLMAO:

Kada smo bili u daleko gorem stanju kao klub, Milan nas je nesto malo pobedio i izbacio i posle uzeo Ligu sampiona. Jeste bilo rano u sezoni i nisu bili uigrani, ali svejedno, sada kada igra Zvezda protiv prvaka Evrope, zahvaljujemo Bogu sto nije 8:0, koliko je realno trebalo da bude. Da smo tada imali para kao sada da zadrzimo neke domace igrace, razbijali bi. Protiv Milana smo igrali sa dva stranca.

Ode Topić u NBA, baj baj, sledeci put ce nam biti dostupan za 20 godina.
 
Imam utisak da buše Duška, sindrom matore ekipe + trener koji ima old school metode, pre svega na treninzima. Duško i na tekmama počinje da pravi neke stvari svojstvene matorim trenerima, uključujući neshvatljive stvari da na unutrašnjim pozicijama imaš 2 igrača bez šuta spolja, što odbrani mnogo pomaže, smanjuje im opcije šta moraju da brane, visoki posle pika zna da može da zonira dole i da se skuplja sa drugog visokog. Kako god, da sam na njegovom emstu, ja bih im razvalio kolena danas na treningu 4h, makar mi bio poslednji sa timom.

Svakako mislim da je ovo dobra ekipa i sa Tobijem bi trebalo da bude minimalno u plej-inu.
 
Da se vratimo profesionalnoj kosarci, majko mila 😳😳😳😳

 
@Ljuba82
Po insajderskim informacijama vraca se Dejan Radonjic, ali da bi dosao, fali jos par losih rezultata. Sta ce biti na kraju, videcemo. Ciganska posla :(
 
Svejedno klosarski potez, kakve veze ima sto je 1:3.
 
Ma nije to zbog 1:3 nego što izgleda nikako nije mogao sa Teom. Pa je bilo ono "ili on ili ja".
 
Verovatno je sa Teom bio rat, pre toga sa Bjelicom. Težak je čovek Duško. Sećam se, pričalo se onomad da bi Kecman možda mogao da se vrati u Partizan; sretnem mu kevu u kraju i pitam je je l' istina: 'Ma ne, gde će, kod ovoga (Dule V.) da trenira 7 sati dnevno...' Ne može tako sa matorim igračima - onda ih ne dovodiš, kad imaš crnogorskog divljeg goniča robova.
 
Koliko znam, Ćoki ga je doveo. Super, idemo i indijanac ran end gan trener, ostaje nam samo još da vičemo difens difens na tribinama i imamo kis kem.
 
Nešto ovde mnogo smrdi. Ko prati, na Duška generalno ne liči ovakva selekcija i to je jasno. Baskonia je igrala lepu košarku, ali su opet svi bili šibadžije i fajteri, a mi smo realno, mekana i matora ekipa! Uz to, prilično smo impotentni šuterski sa unutrašnjih pozicija, tako nešto danas ne prolazi. Beli bi verovatno savršeno dao to što nama treba na 4, tako da selekcija sa njim uopšte nije loša, ali istinu verovatno nikada nećemo saznati. Imam utisak da se Duško prilagođavao primadonama, jer nisam video neko divljanje sa njegove strane, a to onda nije to.

Sa druge strane, Duško jeste prilično mator i pokazuje neke znakove i fejlove koje su se dešavale i najboljima i u NBA i u EL u tim godinama. Dejo je još gori izbor za ovu selekciju zbog njegove igračke filozofije, a ne zbog svlačionice. Uvek sam smatrao da je rigidan šablonac, ali svaki njegov igrač je bio 100% u funkciji zamisli! Videćemo sa Grkom ako dođe, Makabi je igrao prilično indijanski. Meni je Skariolo favorit ako se već ima budžet.

Svakako mislim da je za ovakvu odluku bilo prerano! Originalni tim sa Belim je dobar, iako je jasno da da nisu kompatibilni! Kako god, nbaizacija evropske košarke je u toku, fokus se stavlja na igrača i showtime za prosečnog gledaoca, a njega ne zanima mnogo dubina, a i uvek je lakše prvo smeniti trenera. Eto, oterali ga, sad je opravdani pritisak prvo na igračima da naprave rezultat i dokažu da nisu jajare koje su ga bušile, a posle i na upravu zbog selekcije.
 
Vrh