Šta je novo?

Sportski događaji

Očekivao sam da se pokaze neka borbenost i zelja. A za tim kome između tri igrača, protivnički igrač prođe kao kroz sir i poentira, a to se večeras nekoliko puta desilo, ne mozeš da kazeš da je pokazao borbenost i zelju da pruzi otpor. Kada oni ne mogu da igraju ni blizu egala kod kuće, nego ih odvale sa 30 razlike (to što je na kraju bilo 20 kada su ,,skinuli nogu sa gasa,, , ne priznajem), šta če tek biti kada odu u goste kod CSKA, Reala, Olimpijakosa, Efesa, Fenerbahčea,...Bolje da ne idu, da se ne brukaju. Nije sramota izgubiti, to su veliki timovi, sramota je ne pokazati borbenost. Zvezda na papiru nema loš tim, problem je što očigledno ,, neke zice nisu lepo povezane,,
 
Kao da trener lagano gubi konce nakon ovog loseg niza...jedna od nuspojava riskantnog stila igre bez kontrole. Videcemo, ovako nesto se i predvidjalo pre sezone pa je usledio pozitivan sok. Nije bas da smo favoriti. Niti bi bilo skroz normalno da smo egal sa tim multimilionskim ekipama.
 
Prošle sezone je Zvezda bila egal, mnogo više nego sada. U većini utakmica koje je gubila, pokazivala je borbu. A ono sinoć je bilo sve, osim borbenosti. Napad i pomozi Bože, ali odbrana šuplja kao stara čarapa.
 
Olimpijakos je Zvezdu zakucao za dno tabele i ako ona ima još neke ambicije ove godine u Evroligi, osim da odigra sva kola, mora da dovede pojačanja, pre svega jednog krštenog igrača na poziciji 5 i još dva igrača poput Kvinsija Milera i Čarlsa Dženkinsa. Onda će priča biti drugačija. Onda će i drugi igrači od kojih se očekuje d anose igru, profunkcionisati bolje. Mislim konkretno na Ročestija, Lazića, Bjelicu, Lesora, Feldina, Dangubića, i Antića.
 
Pobeđen Real u gostima, velika pobeda. Nadam se i pobedi protiv Igokee u Aba ligi. Pratim utakmicu i uviđam koliko fali jedan centar i bar jos jedan igrač za pozicije 2 i 3. Tada bi Zvezda bila totalno drugi tim.
 
Posle 26 godina, Zvezda će prezimiti u Evropi. Imala je tešku grupu, gde smo svi znali ko će biti prvi, a to je Arsenal, a da će se ostale 3 ekipe boriti za prolaz sa drugog mesta. A Zvezda se izborila sa protivnicima koji su sve, samo ne laki. I igračima mora da se pruži ruka za borbu. Partizan je takođe bez obzira na poraz od Dinama prošao, koji nije smeo da bude sa onolikom razlikom, bez obzira što utakmica nije imala neku veliku težinu, pa se verovatno iz tog razloga izgralo opuštenije. Zvezda je prvi tim u istoriji ovog takmičenja koji je počeo od prvog kola kvalifikacija, a domogao se 1/16 finala. Takođe, prvi put u istoriji, oboje će dočekati evropsko proleće.
 
A večeras navijamo za košarkaše Zvezde, protiv Efesa. I mene raduje što su se vratili u ,,Pionir,, , koji je mnogo više domaći, nego ,,Arena,, . A i nema dovoljno navijača koji bi češto došli da je ispune da liči na nešto. Efes je težak protivnik, koji Zvezdi nekako ne leži, nekoliko poslednjih utakmica, Zvezda je izgubila, pa se nadamo da će se ta tradicija prekinuti. Tradicije su tu da se ruše, pa neka se i ova sruši.
 
Konačno sigurna pobeda i pukla je 100-tka. Svaka čast Zvezdinim košarkašima. Pored igrača koji su nosioci igre, a igrali su dobro, Davidovac, Jovanović i Dobrić su odlično odigrali svoje ,,epizodne,, uloge, taman koliko i kada je trebalo. Idemo dalje, Cibona, pa Valensija. Zvezda je sada 12-ta u Evroligi sa 4 pobede i 7 poraza, gde je mnogo ,,toplije,, , nego na poslednjoj, 16-oj. Iz početka je delovalo da će Zvezda ove sezone biti kanta za napucavanje kao Armani prošle sezone, ali ove sve bolje igre to demantuju.
 
Zvezda je pobedila Cibonu u Aba ligi, po mom mišljenju bez preteranog trošenja, tek da se pobedi. Nastavljen je niz pobeda. Idu dva teška gostovanja u Evroligi, kod Valensije, pa kod Fenerbahčea. Nerealno je očekivati obe pobede (naravno da bi voleo da vidim oboje poražene od Zvezde), ali da se upiše bar jedna, a to nije nerealno posle ovako dobro odigranih nekoliko poslednjih utakmica, što uliva neku nadu.

Poznati su i protivnici Zvezdi i Partizanu u 1/16 finala Lige Evrope. Partizan će igrati sa Viktorijom Plzenj, a protivnik Zvezde je CSKA iz Moskve. Mislim da su naši timovi dobili manja zla od onih kakva su mogli da dobiju, što ne znači da su protivnici laki, naprotiv. I ovo su veliki uspesi, sa obzirom da naši timovi preko 20 godina skoro nisu ni postojali na evropskoj fudbalskoj mapi. A mi ćemo se nadati još većem uspehu.
 
Arena Sport je prenosila derbi i ono što me je iznerviralo kod prenosa je što su davali toliki značaj tuči na Jugu. Po mom mišljenju (a mislim da je to pravilo i UEFE i FIFE) te događaje treba ignorisati, a ne da komentator ne prati utakmicu i prenosi šta se dešava van terena dok je utakmica u toku i uključuje novinara kraj terena.

Kamera ne treba da snima huligane i njihovo privođenje (spašavanje), već se treba uvek birati ugao da se to ne vidi.

Komentator samo treba da kaže da se trenutno dešavaju neke nesportske stvari i da nastavi da prenosi igru.

Ovako se samo daje na značaju nebitnim stvarima za fudbal i skreće nepotrebno pažnja.
 
Ипак су она дешавања престрашна да бисмо их игнорисали. Масовна сексуална перверзија са БДСМ третманом голих мушких мрцина, нешто је чему досад нисамо присуствовали у Србији, а у окружењу, било је, рецимо, сличних сцена после неуспелог војног пуча у Турској. Реално, гробари некако увек успеју да надмаше све нивое одвратности.
 
Arena i nije sportska televizija, već servis jednog kluba...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500760#p500760:2z1qpwrc je napisao(la):
Пантограф » 21 minutes ago[/url]":2z1qpwrc]Ипак су она дешавања престрашна да бисмо их игнорисали. Масовна сексуална перверзија са БДСМ третманом голих мушких мрцина, нешто је чему досад нисамо присуствовали у Србији, а у окружењу, било је, рецимо, сличних сцена после неуспелог војног пуча у Турској. Реално, гробари некако увек успеју да надмаше све нивое одвратности.

Ne treba ignorisati, ali o tome pisati u rubrici Hronika, a ne u Sport.
 
Istina ovo je vise za temu crna strana medalje.
 
Navijači nisu stvar koja se ne može rešiti. I tek kako može, samo treba da hoće onaj ko je nadležan.

Što se tiče fudbalskog derbija,...Pa bio je u senci evropskog proleća za ova dva kluba. Zvezda je mogla do pobede da je imala bar malo sreće, ali šta je, tu je...Idemo dalje.

Sutra košarka Valensija - Crvena Zvezda.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=500797#p500797:3iw435g7 je napisao(la):
Пантограф » 14 Dec 2017 02:12 pm[/url]":3iw435g7]Jeste. Ili crno-bela strana medalje :D
nemo tako, masnokosi Kanarevac i zemunski pivopija ima da cvile po forumu :D
 
@tragac, dobio sam lepši nadimak od kolege, mada sad ne mogu da provalim ko je masnokosi Kanarevac. A neću da cvilim za ovo.

Grobari nikad nisu bili pod kontrolom vlasti kao sad. Čak i ostali navijači uopšteno. Tako da režim ne mora da brine o jednoj brojnoj, potencijalno ekstremističkoj grupi koja bi možda imala šta da im poruči. Čak šta više režim ih koristi kad im zatreba razbijanje ili nerazbijanje gej parade, rušenje hercegovačke, obezbeđivanje skupova, mitingra, inaguracije. Tako da je stvar kratka i jasna, vlast ne želi da reši problem huligana.
 
Naši huligani nisu ni najgori ni prvi na svetu. Mnogi su imali gore nego mi, npr. Englezi, za koje su naši huligani bebe. I kada su oni svoje uspeli da stave pod kontrolu možemo i mi naše, samo da država hoće.

Dvojica Zvezdinih košarkaša vraćena u FMP do kraja sezone.
https://www.sportske.net/vest/kosarka/f ... 23604.html
Pored Dinala Enisa (mada sam više voleo da vidim nekog domaćeg igrača kao pojačanje), koji je bio potreban kao ne znam šta, isto tako mora da se brže bolje nađe jedan centar, drvo javorovo, kako kaže Pantograf. Sada od 14 igrača ima 4 stranca, Antića ne računam kao takvog.
 
Velika pobeda protiv Valensije u gostima...Mada mi se onaj pad u igri, posle koga je Zvezda napravila veliku seriju poena i vratila se u meč, nikako nije svideo. Ovaj put je imala sreće da uspe da se vrati tako i pobedi, pa je na 11. mestu u Evroligi. Sada u Aba ligi sa Mornarom, gde naravno mora da se upiše pobeda, jer je Aba liga prioritet. Posle toga Zvezda ide u goste aktuelnom prvaku Evrope, Fenerbahčeu, gde su šanse za pobedu male, ali lopta je okrugla, nije nemoguće. Utakmica sa Mornarom je prilika da se Dinal Enis malo uklopi u tim. Na protekloj utakmici baš nije moglo da se eksperimentiše sa tim. Da je tako nazovem, bekovsko-krilna linija je pojačana, pa i pozicija 1. Na četvorci je Zvezda generalno jaka, ali jedna klasična petica veoma fali.
 
Dobro je što se polako ističu novi igrači. Davidovac je tu umesto Radičevića, a juče je priliku dobilo i par igrača zbog Bjeličine 2 lične greške u prva dva minuta.
 
Vrh