Šta je novo?

Sportski događaji

Odgledao sam Tijanu, bravo za nju! Onda bacim oko na drugo poluvreme ženskog fudbala HOL - BRA na rezultatu 1:1... kad tamo sjajna tekma uz još 4 gola i završi se 3:3. Izjednačenje Holandije iz slobodnog sa jedno 18 m. u gornji ćošak gola u stilu Ronalda, ne šalim se. To Barbara na golu, sa malo većom guzom, nije mogla da dohvati! Super zabava. :D
 
48 poena i pobeda od 20 razlike sa Slovenijom nad Argentinom. Ne znam da li ljudi kapiraju o kakvom nivou se tu radi.
 
Šta znači ups? Ja nemam problem što se Kosovo takmiči (iako nisam siguran da bih pristao na prihvatanje nezavisnosti od RS). Očigledno se odlično radi dole kada je reč o džudou.

Danas smo imali očekivane rezultate na OI. Basketaši se plasirali u polufinale, Novak rutinski, a i košarkašice izvukle pobedu.

Mali off, od zemalja regiona (bivše ex-yu) posebno bih izdvojio Sloveniju. Sa tako malo stanovnika imati takve rezultate u toliko različitih sportova, toliko vrhunskih sportista i na LOI i na ZOI je zaista fascinantno. Spojili su talenat kojeg imamo svi na ovim prostorima sa odličnim radom i to daje lepe rezultate.

Inače, Bosna je zamalo osvojila prvu medalju ikada na OI. Nažalost u borbi za bronzu, tekvondista je izgubio, ali ipak ostvario najbolji rezultat ikada.
Imajući u vidu da Hrvat i Srbi uglavnom igraju za Hrvatsku i Srbiju, ostaju uglavnom samo Bošnjaci, ali i na njih skoro 2 miliona morala je doći makar jedna medalja u ovih skoro 30 godina.

Medjutim to otvara pitanje ulaganja u sport i razvoja sportske infrastrukture, trenera, klubova...

Mislim da ljudi nisu svesni kolika je i kod nas razlika. Na prošlim OI kada se naših 40-ak sportista vratilo sa medaljom (košarkašice, odbojkašice, vaterpolisti i ostali) velika većina je iz Beograda i Vojvodine.
 
Добра запажања, и за Србију и за регион. Појма нисам имао да Босна нема још ниједну медаљу на ОИ, и то је права катастрофа.
 
Basketaske prevare razotkrivene, jedini nasi za koje sam navijao da ispadnu.
 
Više mu je mesto nego skejtbordu.

Gleda se baza, popularnost, a basket nije baš od juče i već godinama postoje ozbiljni turniri gde postoje ozbiljne kvalifikacije.

Ono što ne volim kod takvih "malih" sportova što te loših 5 minuta koštaju plasmana. U većini drugih sportova ima se vremena za preokret i kvalitet dođe do izražaja (najčešće).

Mi imamo kvalitet, ali izgleda da im je bio potreban i psiholog.
 
Da, baš su loše odigrali kada je bilo najpotrebnije. Majstorović i Dušan pogotovo.
 
Bulutu ne oprastam izjavu za Dzenkinsa xD

Ok, nasao je foru da osvaja medalje, ali ne ku... se mnogo, da dodju iole ozbiljniji kosarkasi, pocistili bi vas.

Jeste, drugaciji je sport, ali uz mesec dana adaptacije i pripreme, neki prosecni EL kosarkasi bi ih sve dobili.
 
Kakav smo geto od zemlje pokazuje da smo uzeli medalje samo u pucanju, tuci i basketu 3 na 3 xD
 
Mene to baš zanima, kako bi se proveli "pravi" košarkaši kada bi se prebacili na 3x3.

Ipak mislim da ima dosta razlike, jer bi onda slično bilo i u futsalu. Hm, zašto futsal nije olimpijski sport?
 
Деривати основних спортова, ипак, мислим да не би требало да буду олимпијски (баскет, футсал, бич волеј).

Мада, боље да је ту квалитетан футсал, уместо ове фарсе од фудбала која се појављује на ОИ.
 
Pa, ubili bi ih. Jedna reprezentacija, ne znam koja, ima nekog debelog, malo viseg lika i niko mu ne moze nista. Tamo niko nema preko dva metra, mozda par njih 201,202. Brz je sport i nema mesta visokima, zato sto su visoki ljudi spori. Medjutim, postoje i visoki i brzi, ali takvi su retki i normalno da su odmah pokupljeni od top timova kosarkaskih. Ko bi sta mogao Jokicu, dao bi im 21 kos pod kosem ko od sale.

A to je samo prica o visokima. Siguran sam da su i bekovi npr. daleko brzi, ako nista drugo, i da bi svaki put mogli na ulaz.

Uostalom, evo bas sad su Amerikanke uzele zlato sa nekim uglavnom bivsim, prosecnim WNBA igracicama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=867808#p867808:39j9m2hk je napisao(la):
Beki » 28 Jul 2021 01:40 pm[/url]":39j9m2hk]Kakav smo geto od zemlje pokazuje da smo uzeli medalje samo u pucanju, tuci i basketu 3 na 3 xD
Pa valjda ćemo uzeti i u tenisu, eventualno u vaterpolu, odbojci i košarci za žene, veslači su sutra u finalu, tu je i Španovićka... inače sistem takmičenja u basketu je baš debilan, ekipa sa skorom 8-1 uzima bronzu, ekipa sa skorom 4-4 igra finale.
 
Šta znači geto od zemlje? I kakve veze imaju sportovi u kojima smo osvojili medalje sa stanjem države?

Za futsal se slažem, pre bih ga ubacio na OI nego pravi fudbal koji verovatno niko i ne gleda.

Mislim da je dobro s vremena na vreme ubaciti nove sportove na OI i treba im dati šansu par ciklusa. Od derivata timskih sportova mislim da odbojka na pesku apsolutno zaslužuje mesto na OI. Taj sport igra jako puno ljudi amaterski. Kod nas i ne mnogo (ne znam iz kog razloga), ali recimo u Berlinu je jako teško pronaći slobodan termin leti ili vikendom iako postoji ogroman broj terena. U mom komšiluku ima bar 15-20 terena u 2 parka.

Ne bih se iznenadio da uskoro vidimo i rukomet na pesku na OI.

Na kraju, baksetaši ipak izvukli bronzu. Baš su loše odigrali polufinale psihički pre svega i to ih je koštalo. Ali šta da se radi.

Ostaju od ozbiljnih kandidata za medalju Novak i odbojkašice.
Košarkašice možda, ako budu imale i malo sreće. Španovićka isto tako. Veslači će teško do medalje, kao i kajakaši. Ostaje i vaterpolo, ali stvarno nisam siguran da li možemo do medalje tu.

Samo uz ludu sreću možemo ponoviti Rio i 8 medalja.
 
Pa mi smo u pravoj kosarci osvojili srebro na proslim OI sa skorom 4-4. Zna se kad je bitno i kad se dodaje gas, tako igraju sampionske ekipe. 2014. srebro sa skorom 5-4...
 
Jovana Preković u karateu ima ozbiljnu šansu za medalju, Nemeš u rvanju, Đovak singl i miks, možda veslanje, Španovićka, košarkašice i odbojkašice. Vaterpolisti standardno, verujem da će se podići.
 
Kukolj je aktuelni svetski vicešampion od ove godine, tako da se nadam da će i on zablistati, mada sam i od Majdova očekivao puno bolji rezultat.
 
Troicki lepo rekao da je bio protiv da Novak igra i dubl i sing, a ljudi ga napljuvali. Jos takvo pljuvanje i omalovazavanje decka koji je odigrao odlucujuci mec za osvajanje Dejvis kupa. Moze Novak ovo da okrene i osvoji dva zlata, ali je glupa odluka i previse se trosi i rizikuje.
 
A Troicki se inače mnogo pita za takve stvari?!

Jeste on odigrao junački Dejvis kup i bio vrhunski igrač, ali realno je dečko debil, tj. klasični šaban iz bloka.
 
Vrh