Šta je novo?

Spomenici

А иначе, решила сам да своју књигу о споменицима (због обимности материјала подељену у 2 дела) објавим најпре у ограниченом тиражу као самиздат, путем система пренумерације.

Корице изгледају овако:


98Beogradski-spomenarnik-tekst2-800x600-.jpg


Овај први део "Београдског споменарника" садржи, дакле, попис 437 споменика личностима (345 личности), с основним подацима о сваком споменику (вајар, год. настанка/постављања), текст о личности, и најмање један цитат саме те личности.

Свако од вас, ко жели да да допринос остварењу овога пројекта, свој примерак књиге, по повлаштеној претплатној цени од 500 динара може резервисати преко мејл адресе: nedakovacevic@yahoo.com , или овде мени на пп.
По изласку из штампе, цена књиге биће 50% виша.

Име свакога пренумеранта биће забележено у књизи.

На промоцији у среду одзив је био више него добар. Рок за пријављивање на пренумерацију је 25. април. Одмах након тога, књига иде у штампарију, а чим одатле изиђе, јављам вам се и договарамо се где и како је преузимате.
 
Него, да ли има неке вести у вези најављеног споменика Стефану Немањи? Да ли је расписан конкурс? Расписивање новог конкурса за споменик жртвама ратова 90их нико више ни не помиње.

П.С. Одлично за овај споменик Миланковићу, драго ми је да ће коначно да добије достојно обележје.
 
Prolazeći skoro pored stare šećerane primetio sam da je ukradena bista Dimitrija Tucovića
image1.JPG
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=384882#p384882:1ku2sxb3 je napisao(la):
nemanjad90 » 08 May 2016 05:34 pm[/url]":1ku2sxb3]Prolazeći skoro pored stare šećerane primetio sam da je ukradena bista Dimitrija Tucovića
image1.JPG
Колико знам, то се баш недавно десило.... Барем ће остати забележена у мојој књизи, и фотографијама... Било би лепо да је поново поставе, као што су то урадили с Маријаном Грегоран на Карабурми... Истина, за оно се види да неко води рачуна, а овде је и Бог рекао лаку ноћ...

П. С. Књига је, иначе, од прошлог четвртка у штампарији, раде на њој... :)
 
Све који су се пријавили као пренумеранти за "Београдски споменарник" обавештавам да је књига данас изишла из штампе, и нек се јаве на мејл адресу nedakovacevic@yahoo.com , ради договора о преузимању књиге.
 
Ево предњих корица готове књиге:

13255981_10154056811640943_1668115782642251546_n.jpg


Прво представљање биће 16. јуна у Фондацији НУШИЋ, Мајке Јевросиме 21.
 
20160528_211713.jpg


da se pohvalim preuzeh svoj primjerak nadam se da cu doci na promociju

odlicna knjiga :gobb: :pob: :sesir:
 
Znaci i Milankovic dobija spomenik, fino. Svi ce dobiti, samo Pupin (koji nas je kao drzavu najvise zaduzio) nece.
 
Postoji rijesenje i za Pupina i lokacija kod etf paralelno sa teslom ne znam gdje je zapelo
 
Znam za tu ideju, ima joj nekoliko godina. Dobro je zamisljeno ali izmedju ideje i realizacije ocigledno se poprecila vecnost.
 
ODUŽIMO SE JUNACIMA ALBANSKE GOLGOTE: Spisak donatora i donacija
Društvo
15:32, 13.05.2016.
5

Kurir i Udruženje novinara Srbije (UNS) žele da akcija „Izradimo statue herojima Albanske golgote na ostrvu Vido” bude potpuno transparenta i zato objavljujemo sve donacije koje su sada uplaćene.

Ne propustite...

ODUŽIMO SE JUNACIMA ALBANSKE GOLGOTE: Objavljen spisak donatora i donacija akcije Kurira
ZAVRŠIMO MAUZOLEJ NA VIDU: Stražar Vasja Petrović čuva mrtve junake i čeka hodočasnike
ODUŽIMO SE JUNACIMA ALBANSKE GOLGOTE: Kurir nije zaboravio srpske heroje!
ZAVRŠIMO MAUZOLEJ JUNACIMA ALBANSKE GOLGOTE: Srbi ostali na cedilu
AKCIJA KURIRA Izradimo statue herojima Albanske golgote: Jeli opanke da prežive

UNS je, kao organizator akcije, otvorio namenske račune za prikupljanje sredstava, a na svom sajtu www.uns.org.rs objavljuje spisak donatora i iznose donacija. Kurir, kao generalni medijski partner u ovoj akciji, na svom portalu prenosi taj spisak sa sajta UNS-a.

Sve donacije možete pogledati OVDE

Ukoliko imate bilo kakve sugestije ili komenatre u vezi sa akcijom, možete ih poslati na imejl akcijavidoŽkurir-info.rs
Hvala na učešću u akciji „Izradimo state herojima Albanske golgote na ostrvu Vido”Vaš Kurir

mauzolej-vido-1462564711-900685.jpg


http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/oduzi ... ak-2267481
 
Ево ускоро још једнога:

8318IMG_4939-1024x768-.JPG


Данас пролазих туда, баш ради неких других споменика и скулптура у околини, и наиђох на ово, испред "Енергопројекта" на НБГ, код кружног тока, немам сазнања коме је споменик, ови радници нису знали да кажу.

Зна ли, можда, неко нешто више? :)
 
Vrh