Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

Evo jednog detalja na sveze izasfaltiranom, jos nezgazenom delu nove deonice... Asfalt pod nagibom, saht ravan ko bonaca..
 

Prilozi

  • 1-01.jpg
    1-01.jpg
    619,9 KB · Pregleda: 2.204
Obelezili su belim linijama Save Maskovica i uklonili zute. Dok ja ovo pisem, verovatno su vec iscrtali linije na novoj deonici. Novi parking (ako ce stvarno biti parking) kod Ideje je ociscen od materijala koji je tu stajao. Uklonili su i metalne ograde i kad se osuse linije i ukljuce svetla na semaforu, mogu da puste saobracaj. Bolje je ispalo nego sto sam ocekivao. Nije ostao lom okolo, nije ostalo ni puno posla, jos trotoari da se dorade, verujem da ce postaviti i stubice da se ne parkira ispod panorame na trotoar. Pretpostavljam da ce uraditi i ogradu kod Panorame, jer je obala visoka.
Moj zakljucak je da je nama iz Stepe za izlazak iz naselja bolje da koristimo novu ulicu koja izlazi u Vojvode Stepe, a za ulazak ovu.





















 
Pusteno za saobracaj, nema prepreka ka Kryznom putu iz pravca Save Maškovic.
Semafori rade, ekipa postavlja znakove na bočne semafore u Vojvode Stepe.
Na Kruznom putu iz pravca Jerkovica i dalje stoje znakovi da put nije prohodan (danima stoje na ivici asvalta, a ne na sredini puta).
Nadam se da ce ih ekipa koja postavlja nove skloniti kad zavrse sa montazom novih.
 
Nadam se da tema neće opet da se zatvori na par godina sad kad je ovaj deo završen
 
За почетак овај део да заврше, па ћемо да видимо за даље. Имају овде још посла
 
Sinoc sam se provozao novim delom. Iako mi je izgledalo sve manje vise dobro dok se radilo, u voznji to izgleda malo drugacije. Suzenje na Kruznom putu daje osecaj nelagode kada se ide nizbrdo. Postoji znak upozorenja, linije usmeravaju na levu traku itd. ali je krivina desno poprilicno ostra i mora da se uspori. Koliko ce vozaci biti toga svesni, ne znam. Posebno zabrinjavaju kamioni. Ako se neko opusti i zakasni sa kocenjem, ide pravo na vozila koja idu u susret. Takodje, ta kocenja po klizavom mogu da izazovu naletanje otpozadi.
Mozda je bilo bezbednije da je suzenje uradjeno blize semaforu, umesto suzenja linijama. Udjes ti u svoju traku na vreme, ali ostaje ona opustenost koju pruza sirina puta. Videcemo, mozda je to samo moj osecaj.
 
Није само твој осећај, већ је било једно чукање данас. Додуше завршило се тако што није било штете, па су само наставили да возе даље.
Нивелација терена је промењена, и није прегледно у току вожње, посебно јер се пажња обраћа не само на возила испред, него и на возила са стране. Поприлично небезбедно.
 
Kakva je situacija na onoj drugoj raskrsnici kod drugog kruznog toka (iznad vrtica) u naselju Stepa? Jel neko prolazio? Ima li guzve ujutru, popodne tokom spica?
 
Када сам ја пролазио, гужва је једино била на раскрсници улице Војводе Степе и Кружног пута.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895257#p895257:1fwcb7ro je napisao(la):
boocky » Pon Nov 01, 2021 1:04 pm[/url]":1fwcb7ro]Kakva je situacija na onoj drugoj raskrsnici kod drugog kruznog toka (iznad vrtica) u naselju Stepa? Jel neko prolazio? Ima li guzve ujutru, popodne tokom spica?

Jutros je haos tu bio, imas u temi Stepa naselje sliku. Od semafora na trosarini prema kumodrazu bila je kolona od 500m, ljudi is Stepe nisu mogli da se ukljuce isto kao nekad na Kruznom putu, dok je kruzni put bio prazan.
 
Auuuu, na 0:30 mi se čini da šleper baš duboko ulazi u traku za suprotni smer.
Biće ovde pičvajza
 
@srdjanprpa, hvala za snimak, lepo izgleda iz aviona ;)
@Whiplash, tako je, to ce biti problematicno. Ipak je tu velika krivina. Racunaj na to i da je nizbrdo i da ce tek da ide vlazno i klizavo vreme.
 
nikolino":3p7yi7df je napisao(la):
Suzenje na Kruznom putu daje osecaj nelagode kada se ide nizbrdo. Postoji znak upozorenja, linije usmeravaju na levu traku itd. ali je krivina desno poprilicno ostra.

Upravo i moje iskustvo veceras, jako neprijatno suzenje + je neki pametnjakovic parkirao u desnoj traci sa 4 migavca ispred panoraminog stepenista dodatno suzivsi prolaz. Save Maskovica puna skoro do kruznog toka, medjutim ide saobracaj, znaci dosta sto je raskrsnica sada protocnija.

Uglavnom, posle iskustva danas, pre podne pored panorame, popodne na novi prikljucak deluje kao dobitna kombinacija za nas iz Stepe koji prolazimo kroz Save Maskovica

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895327#p895327:3bkhp2or je napisao(la):
Whiplash » Pon Nov 01, 2021 6:03 pm[/url]":3bkhp2or]Auuuu, na 0:30 mi se čini da šleper baš duboko ulazi u traku za suprotni smer.
Biće ovde pičvajza

Pokusao sam da ga sustignem da vidim koliko je usao u drugu traku, izgleda da je usao bas dosta, @nikolino je u pravu dosta i auta uleti.

Taj sto je parkirao sa cetri migavca je otisao do vrtica 99%, cinimi se da ce to tako radovno biti.
 
Једна мала примедба, видео је датиран на 01.10.2021, а треба на 01.11. Свакако ненамеран превид, чисто указујем добронамерно.
 
Hvala, zamenio u naslovu videa, al u samom videu ne mogu da zamenim :(
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895360#p895360:qwy627cx je napisao(la):
srdjanprpa » Pon Nov 01, 2021 7:45 pm[/url]":qwy627cx]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895327#p895327:qwy627cx je napisao(la):
Whiplash » Pon Nov 01, 2021 6:03 pm[/url]":qwy627cx]Auuuu, na 0:30 mi se čini da šleper baš duboko ulazi u traku za suprotni smer.
Biće ovde pičvajza

Pokusao sam da ga sustignem da vidim koliko je usao u drugu traku, izgleda da je usao bas dosta, @nikolino je u pravu dosta i auta uleti.

Čini mi se da su mogli još da otkinu od ove poljane sa strane i da tu usmere saobraćaj u tom pravcu...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895313#p895313:3s9soiwi je napisao(la):
srdjanprpa » 01 Нов 2021 05:31 pm[/url]":3s9soiwi][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=H3Zk_6cwLfg[/youtube]
@Срђане, укњижен плусићћћ :kk:
Претпостављам да није дозвољено полукружно окретање на раскрсници Војислава Илића и Кружног пута, као што је урадио онај бахати таксиста на 0:48
 
Hvala, prepostavljam da si mislio na Vojvode Stepe i Kruznog puta, nije dozvoljeno, okrecu i tu a i sa druge strane ili ti Save Maskovica/Vojvode stepe.
 
Nadam se da je ovaj današnji kolaps posledica želje da se prodje novom trasom i nesagledavanja horizontalne signalizacije... Ovo danas je bio potpuni haos...

Save Maškovica ka kruznom toku zvrlji prazna, a od kruznog toka ka V Stepe 3 kolone.. Epska scena - Knez Petrol cisterna ide iz Jajinaca ka komandi, 10 minuta agonije... Prvo kreće da udje u kruzni tok, al kako je sporija od automobila, uspeva samo kabinom da zadje u spoljnu traku... Iz cnotravske nadiru i ne staju iako vide da je kolona.. Onda malo udje napred, kad naidje ekipa iz Save Maskovica, njih 10ak-15, 3 auta hoće ka jajincima i kružni je blokiran... Dvojica okrenu ka crnotravskoj jer ne vide šansu, onaj jedan se i dalje nada, al bar je jedna traka slobodna... Cisterna se malo pokrene, nadju se pametni da je zaobilaze preko onog mini trotoara unutar kruznog toka.. i opet semafor u V Stepe i svi blokirani... Zadnjim delom preprecila i pesacki prelaz.. Gledam i mislim se, kako bi bilo divno da se sadiša baš tad našao tu da daje izjavu kako je rešeno usko grlo...
 
Vrh