Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

Mislim da semafor opterećuju i vozila koja idu iz Lidla prema Banjici i bulevaru, njima je realno za sada jedina opcija da na semaforu rade polukruzno, bez obzira da li je dozvoljeno. Nadam se da će se to rešiti produženjem te ulice između Lidla i novogradnje na drugu stranu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895208#p895208:2dzmzn8y je napisao(la):
nikolino » Pon Nov 01, 2021 12:09 pm[/url]":2dzmzn8y]Sinoc sam se provozao novim delom. Iako mi je izgledalo sve manje vise dobro dok se radilo, u voznji to izgleda malo drugacije. Suzenje na Kruznom putu daje osecaj nelagode kada se ide nizbrdo. Postoji znak upozorenja, linije usmeravaju na levu traku itd. ali je krivina desno poprilicno ostra i mora da se uspori. Koliko ce vozaci biti toga svesni, ne znam. Posebno zabrinjavaju kamioni. Ako se neko opusti i zakasni sa kocenjem, ide pravo na vozila koja idu u susret. Takodje, ta kocenja po klizavom mogu da izazovu naletanje otpozadi.
Mozda je bilo bezbednije da je suzenje uradjeno blize semaforu, umesto suzenja linijama. Udjes ti u svoju traku na vreme, ali ostaje ona opustenost koju pruza sirina puta. Videcemo, mozda je to samo moj osecaj.

Pisao o tome pre nekoliko stranica.. Zaletali smo se neugodno i niz staru trasu... Al verujem da ce to biti rešeno ako se izgadi taj sektor 3.. Samo da do tad prodje bez većih šteta i biće to ok..

Danas je prvi dan pa dosta ljudi još ne zna, a i izvestaji jutjubera (osim @srdjanprpa) su masovno bili izvor dezinformacija da se deonica radi do ulaza u naselje.

Meni je samo neizmerno žao što kružni tok nije uradjen po prvobitnom palnu, na raskrsnici Stepa-Kružni put-S.Maškovića, jer tu je glavno zakrčenje... Al ajde, da me ne kritikuju da samo zameram, nema više klaustrofobije i to je bar pozitivno...
 
Hvala na videu Srki. Ovo sa leve strane mi je jako cudno reseno, gledano sa desna na levo ide ulica, pa trotoar, pa slepa ulica pa neki polutrotoar-poluparking. Bilo je dosta mesta i za sirok trotoar i za veliki red poprecnih parking mesta (odokativno bar jedno 20tak), ovako nije ni jedno ni drugo.
 

Prilozi

  • 2021_11_02_08_14_45_53_Spoljna_Magistralna_Tangenta_SMT_Most_preko_Ade_Huje_Strana_76_BEOBU.jpg
    2021_11_02_08_14_45_53_Spoljna_Magistralna_Tangenta_SMT_Most_preko_Ade_Huje_Strana_76_BEOBU.jpg
    37,4 KB · Pregleda: 2.152
Neko je vec pisao na forumu, tu ce biti parking, a to je deo stare ulice koju nisu dirali. E sad ko ce srediti taj parking ne zna se a i pitanje je da li ce ista tu sredjivati ili ce ostaviti tako u glavno malo nize su oboreni ivicnjaci za ulaz na taj "parking" i u magacin od Idea koji se nalazi ispod te zgrade.
 
Остатак старе трасе кружног пута. Штета што нису уредили то цело парче. Код нас се ретко ради ван линије регулације радова.
 
Da, zanimljivo, ovoj zgradi desno su, verovatno na iznenađenje mnogih pargingaša dotične zgrade oduzeli parking, a vamo ga, opet verovatno nenadano za većinu, dodali. Iskreno, nije mi krivo što su ovi desno izgubili parking jer je od početka bilo jasno da je divlji, da se nalazi van parcele investitora od kog su kupili stanove, pa sad nek se češu dal su se zeznuli, dal je investitor izgradio dovoljno parkinga pod zemljom. Jer to je način na koji treba komunicirati i sa novim bahatim investitorima ali i kupcima koji samo znaju za svoj sebični interes ja-meni-moje & Co. Kod mene u starijem naselju su slobodna javna parking mesta, oni kod mene mogu se za dž parkiraju, al kad ja dođem kod NovoInvestitora, prc, ja kod njega ne mogu besplatno. Tako da ok je da onda svi budemo sebični, i da razvijemo sebičluk do kraja. Ono što je meni smetalo je pola-pola situacija gde sebični jašu nesebične. Neka, sad lepo nek svi sve plate, čist račun duga ljubav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895483#p895483:2qec6xq4 je napisao(la):
srdjanprpa » 02 Nov 2021 09:42[/url]":2qec6xq4]Neko je vec pisao na forumu, tu ce biti parking, a to je deo stare ulice koju nisu dirali. E sad ko ce srediti taj parking ne zna se a i pitanje je da li ce ista tu sredjivati ili ce ostaviti tako u glavno malo nize su oboreni ivicnjaci za ulaz na taj "parking" i u magacin od Idea koji se nalazi ispod te zgrade.
Spomenuto je i da je izvođač radova bio u obavezi da postavi ivičnjake, a da je ostalo na naručiocu radova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895505#p895505:3pv7zjv7 je napisao(la):
Earthmoving » Uto Nov 02, 2021 12:03 pm[/url]":3pv7zjv7]Da, zanimljivo, ovoj zgradi desno su, verovatno na iznenađenje mnogih pargingaša dotične zgrade oduzeli parking, a vamo ga, opet verovatno nenadano za većinu, dodali. Iskreno, nije mi krivo što su ovi desno izgubili parking jer je od početka bilo jasno da je divlji, da se nalazi van parcele investitora od kog su kupili stanove, pa sad nek se češu dal su se zeznuli, dal je investitor izgradio dovoljno parkinga pod zemljom. Jer to je način na koji treba komunicirati i sa novim bahatim investitorima ali i kupcima koji samo znaju za svoj sebični interes ja-meni-moje & Co. Kod mene u starijem naselju su slobodna javna parking mesta, oni kod mene mogu se za dž parkiraju, al kad ja dođem kod NovoInvestitora, prc, ja kod njega ne mogu besplatno. Tako da ok je da onda svi budemo sebični, i da razvijemo sebičluk do kraja. Ono što je meni smetalo je pola-pola situacija gde sebični jašu nesebične. Neka, sad lepo nek svi sve plate, čist račun duga ljubav
To sve što si naveo je bilo iznenadjenje samo tebi. Ko je ikad pogledao urbanistički plan, znao je šta će tu biti. Iz Alprosa su pričali svima da neće biti spoljašnjih parking mesta uopšte dok su gradili zgrade. Imam poznanike tamo, a i sam sam išao da se raspitam dok su imali onaj šou rum ispred, pa mogu da ti potvrdim iz prve ruke... U garaži imaju valjda 400 parking mesta iako po projektu ima 187 stanova. Od toga je 1/2 za stanare, a 1/2 za škodu. Masa onih parkiranih na tucaniku su upravo bili ljudi iz zgrada kod Idee jer oni zbog investitora lopova nisu imali svoje garaže. Uz to je i sama ta zgrada do skoro bila neuknjižena. A ta zgrada starosedeoče je starija od naselja Stepa... Inače, ispred iste te Panorame ti je džabe parking i niko te ne smara osim ako nekog ne zagradiš, taj poklon ovima ispred idee je privremeno rešenje dok ne završe i sektor 3, a tad će ostati slepi rukavac jer je ulaz u garažu te zgrade i magacin idee planiran kroz nepostojeću ulicu koja bi bila nastavak onog rukavca ispod saobraćajnog...
 
Da ne ispadne da pricam napamet, evo slika rendera panorame sa druge teme iz ovog bloga gde se doslovce ne vidi ni jedno parking mesto...
 

Prilozi

  • Panorama (1).jpg
    Panorama (1).jpg
    285,8 KB · Pregleda: 1.742
  • Panorama (2).jpg
    Panorama (2).jpg
    350,5 KB · Pregleda: 1.741
  • Panorama (3).jpg
    Panorama (3).jpg
    76,5 KB · Pregleda: 1.751
  • Panorama (4).jpg
    Panorama (4).jpg
    729,9 KB · Pregleda: 1.748
  • Panorama (1).jpeg
    Panorama (1).jpeg
    641,5 KB · Pregleda: 1.739
Колико зеленила на рендеру, а отприлике забетонирали су све што су могли.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895742#p895742:4b0fcvaz je napisao(la):
srdjanprpa » Wed Nov 03, 2021 9:34 am[/url]":4b0fcvaz]A krajna desna moze da posluzi kao parking za kamione, sto da ne.
aoiHmXB.jpeg
Srdjane, pokvario se. Nazalost popravljali ga do sitnih sati, pa je bilo turiranja, udaranja...
 
Pa kako to Luka da je samo meni iznenađenje kad još niko ne zna kako će se rešiti slepa ulica kod leve zgrade, tj Ikee? Ili ako grešim i imaš render, molim te postavi kako će izgleda i kad, unesi u moj život svetlost saznanja da ne budem jedini iznenađen :) Btw, na deliću tvog rendera je tu zelenilo, čak se ni ne vidi slepa ulica ni širina ni parking za koji eto samo ja ne znam. Znam znam drugi su ga pogrešno napravili, ti si samo preneo grešku, al ok, daj neki bez greške
 

Prilozi

  • 2021_11_03_16_11_11_54_Spoljna_Magistralna_Tangenta_SMT_Most_preko_Ade_Huje_Strana_77_BEOBU.jpg
    2021_11_03_16_11_11_54_Spoljna_Magistralna_Tangenta_SMT_Most_preko_Ade_Huje_Strana_77_BEOBU.jpg
    60,3 KB · Pregleda: 1.269
A sad gledam i desnu stranu, i ona je drugacija, brate sve ti je pogresno sto si preneo. Vidi na tvom renderu gde je trotoar a gde je u stvarnosti. Prostor do zgrade, takodje nema veze sa renderom. Ja iznenadjen... a uporedi tvoj render i realnost, niđe veze
 

Prilozi

  • 2021_11_03_16_17_04_54_Spoljna_Magistralna_Tangenta_SMT_Most_preko_Ade_Huje_Strana_76_BEOBU.jpg
    2021_11_03_16_17_04_54_Spoljna_Magistralna_Tangenta_SMT_Most_preko_Ade_Huje_Strana_76_BEOBU.jpg
    81,5 KB · Pregleda: 1.263
Vratio se saobraćaj na Kružni put,vratile se i gužve...Danas u 15h red od semafora sa Peke Dapčevića pa nizbrdo u rupu pa uzbrdo do lakat krivine, pa polako. Plašim se da će tako biti sve dok se ne uradi sledeća faza SMT-a.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895861#p895861:2tul5so9 je napisao(la):
Earthmoving » Sre Nov 03, 2021 5:29 pm[/url]":2tul5so9]A sad gledam i desnu stranu, i ona je drugacija, brate sve ti je pogresno sto si preneo. Vidi na tvom renderu gde je trotoar a gde je u stvarnosti. Prostor do zgrade, takodje nema veze sa renderom. Ja iznenadjen... a uporedi tvoj render i realnost, niđe veze
file.php

To je zvanični render panorame, ne moja kreacija.. Taj trotoar nije ni njihov plac ni posao da uredjuju.. Ovi renderi su stajali na njihovim ogradama i bilbordima dok se sama zgrada gradila, pa je poenta u tome da nikog nisu lagali da će biti parking mesta, s tim u vezi niko nije bio nit iznenadjen, nit je kukao što je parking uklonjen, pa tvoje nasladjivanje tudjom "kuknjavom" samo po sebi govori o tvojoj neobaveštenosti, te tako zaključujem da si se samo ti našao iznenadjen i srećan.

To da je render daleko od realnosti je nekako i logično, jer da nije tako, zvali bismo ga fotografija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=895923#p895923:1dqtthck je napisao(la):
sasajo » Sre Nov 03, 2021 9:14 pm[/url]":1dqtthck]Vratio se saobraćaj na Kružni put,vratile se i gužve...Danas u 15h red od semafora sa Peke Dapčevića pa nizbrdo u rupu pa uzbrdo do lakat krivine, pa polako. Plašim se da će tako biti sve dok se ne uradi sledeća faza SMT-a.

Danas su se gužve bile u celom gradu zbog mini šengen zadruge i Krivokapića koji je baš u 4 popodne morao da skokne do Hrama..
 
Pa sto kacis netacne rendere, u cemu je poneta, i to sad kad se vidi da su netacni? I ako kazes da se sve oko parkinga vec znalo, sta ti je onda problem da pokazes kako je planiran parking kod leve zgrade, Ikee? A za investitorski sebicni urbanizam naravno cu se nasladjujem kad su ovde do mene prodali stanove, uzeli pare, a kola svojih stanara lepo uvalili kod nas na javni parking koji su stanari naseg naselja platili. Ja kod tebe besplatno, a ti kod mene ne moze besplatno - to se ne zove nasladjivanje vec lopovluk, iliti: sto je moje moje je, a sto je tvoje to je za oboje. Tako da neka, nek investitori iskoriscavaju kao ovde parcele 90%, samo da njihovi kupci ne prelivaju posle svoje probleme parkiranjem na tudje parcele koje nisu platili, praveci guzvu onima koji su ih platitli kao na primer parcele ranijih naselja koja imaju dosta ostavljenog besplatnog parkinga. U ovom slucaju bilo bi glupo da stanar ove zgrade 90% iskoriscenosti parcele, koristi parking naselja V Stepa gde ima 10x vise javnog parkinga, ili recimo na naselju Banjica. To sto je neko doselio ne znaci da treba se uvaljuje drugima i pravi im guzvu, koji je pre toga nisu imali, pa im je samo on falio. To se zove cist racun duga ljubav, a ne nasladjivanje.
 
Zbog Earthmovinga bih uveo dislike dugme na forum. Covek postavi render investitora zbog jedne stvari on ga napada sto render ne odgovara realnosti :)))) i pokazuje kako sitnice nisu bas identicne. Sad sam stvarno sve video.
A pazi ovu demagogiju: "kola svojih stanara lepo uvalili kod nas na javni parking koji su stanari naseg naselja platili". Javni parking niste platili vi nego drzava tako da ima pravo svako da ga koristi. Pri tom, ja sam za to da svaki nvestitor postuje propisan broj parking mesta koje mora da napravi kad zida zgradu. Ali niko ne moze da natera nekoga da kupi parking niti da mu zabrani da se parkira na javni.
 
Za ovih par dana od otvaranja nastavka ka Kružnom putu nekoliko mojih zapažanja:

- Opet je poslato očigledno (zato i jeste deo SMT) koliko je ovaj pravac prometan.
- Gužva sa raskrsnice Bulevara sa SM (sada kružnog toka) je prebačena na raskrsnicu kod SM i VS.
- Traka za levo skretanje iz SM u VS je kratka i pravi problem onima koji nastavljaju pravo
- NAJVEĆI problem prave ovi koji hoće iz Lidla direktno da se prebace u traku za skretanje u VS.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=896000#p896000:lqsfmeix je napisao(la):
Earthmoving » Čet Nov 04, 2021 2:21 am[/url]":lqsfmeix]Pa sto kacis netacne rendere, u cemu je poneta, i to sad kad se vidi da su netacni? I ako kazes da se sve oko parkinga vec znalo, sta ti je onda problem da pokazes kako je planiran parking kod leve zgrade, Ikee? A za investitorski sebicni urbanizam naravno cu se nasladjujem kad su ovde do mene prodali stanove, uzeli pare, a kola svojih stanara lepo uvalili kod nas na javni parking koji su stanari naseg naselja platili. Ja kod tebe besplatno, a ti kod mene ne moze besplatno - to se ne zove nasladjivanje vec lopovluk, iliti: sto je moje moje je, a sto je tvoje to je za oboje. Tako da neka, nek investitori iskoriscavaju kao ovde parcele 90%, samo da njihovi kupci ne prelivaju posle svoje probleme parkiranjem na tudje parcele koje nisu platili, praveci guzvu onima koji su ih platitli kao na primer parcele ranijih naselja koja imaju dosta ostavljenog besplatnog parkinga. U ovom slucaju bilo bi glupo da stanar ove zgrade 90% iskoriscenosti parcele, koristi parking naselja V Stepa gde ima 10x vise javnog parkinga, ili recimo na naselju Banjica. To sto je neko doselio ne znaci da treba se uvaljuje drugima i pravi im guzvu, koji je pre toga nisu imali, pa im je samo on falio. To se zove cist racun duga ljubav, a ne nasladjivanje.


Objasni mi, molim te, kako render može da bude tačan ili netačan?
Pored toga što ne kapiraš razliku izmedju rendera i fotografije, ne znaš ni osnovu onoga sto pričaš - razliku izmedju javnog vlasništva i privatnog poseda. Šta je moje - moje je, tvoje je tvoje, a to što si ti uobrazio da je javna svojina tvoja, to već zalazi u oblasti nauke koje nisu predmet obrade ovog foruma.
 
Kako može javna svojina da bude parking mesto koje je platio stanar zgrade?
 
Mada moram priznati da si ipak potpuno u pravu.. Evo nema ovog suncobrana u stvarnosti.. NETACAN JE RENDER!!

Ni ova mecka ne stoji parkirana u sred raskrsnice...

Evo stidim se netacnosti rendera.
 

Prilozi

  • NETACNO.jpg
    NETACNO.jpg
    166,4 KB · Pregleda: 602
Vrh